Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 4 минута, Кратос рече

Ovde se rađaš,stariš i umireš a tamo?Tamo si već obožen i besmrtan.Pa šta je to nego paralelna realnost,imaš apostola Pavla koji trči da dobije venac a u Hristu atemporalno njemu venac već na glavi...

Trči Prvencu da dodje njemu a ne zato što venac Pavlov ne postoji u Hristu. Pavle je nosilac Hristovoh Tela ud Njegov, bespotrebno bi bilo Pavlovo trćanje da ne trči sebi.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 5 минута, Кратос рече

Ovde se rađaš,stariš i umireš a tamo?Tamo si već obožen i besmrtan.Pa šta je to nego paralelna realnost,imaš apostola Pavla koji trči da dobije venac a u Hristu atemporalno njemu venac već na glavi...

Nemam sad nesto puno vremena, samo cu te uputiti na ovo u vezi Pavla :

"Даље, дакле, мени је приправљен венац правде, који ће ми дати Господ у дан онај, праведни судија; али не само мени, него свима који се радују Његовом доласку. " 2. Tim. 4, 8.

Ovde, sve prsti od temporalnosti... :ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Pontifex Emeritus рече

кад би наш драги брат направио само мали искорак од Њутна до Ајнштајна, било би му већ лакше да схвати.

Ajnštajn nije imao pojma o svojstvu vremena. Sam je to priznao i žalio se kolegama.

Svojstvo vremena nije definisano relativnošću. Danas se vode muke u tom cilju u kvantnoj fizici.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Zoran Đurović рече

Нечовек, да те питам сада: Хр жртва нема никаквог значаја за наше спасење. Јер, ако је он апостоле причестио пре него што је пострадао, онда је жртва бесмислена. Ако пак апостоле није причестио, онда их је зајебавао. Одговори.

ili ako su oni već bili spaseni i pre nego što ih je pričestio?Budi dosledan malo....on ih je već imao u sebi na Nebu a ovamo im kaže uzmite udela u meni...totalno ludilo....

  • Свиђа ми се 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Nemam sad nesto puno vremena, samo cu te uputiti na ovo u vezi Pavla :

"Даље, дакле, мени је приправљен венац правде, који ће ми дати Господ у дан онај, праведни судија; али не само мени, него свима који се радују Његовом доласку. " 2. Tim. 4, 8.

Ovde, sve prsti od temporalnosti... :ani_biggrin:

Nije znao Pavle za eshatološkog sebe na Nebesima inače ne bi ni trčo...:sunce:

  • Свиђа ми се 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Zoran Đurović рече

Кратосов ум размишља као Њутнов: Време је апсолутна категорија. Он је омађијан том представом и не може да схвати да је време настало са временом, тј. са стварањем. Када би време замислио као обичан предмет, камен, онда би могао да укапира да је то само објект створен као и сви други. Нема моћ апстракције. Када би време заменио неким математичким симболом, онда би могао да се одбрани од Маје која га је омађијала. 

Naprotiv,na nekoj od tema ja sam baš negirao uopšte postojanje vremena kao neke realne fizičke veličine već da postoje samo promene a da je vreme ljudska apstrakcija nužna čoveku ne bi li merio brzinu tih promena...

  • Свиђа ми се 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Bokisd рече

"Тако и васкрсење мртвих: сеје се за распадљивост, а устаје за нераспадљивост;

Сеје се у срамоти, а устаје у слави; сеје се у слабости, а устаје у сили;

Сеје се тело телесно, а устаје тело духовно. Има тело телесно, и има тело духовно."

 

Jeste, seje se zrno, VSB, ...koje, tek, treba svoj plod da ostvari..... tek, treba, ...da ustanemo u slavi i sili.....

Dobro bre ko ti brani :))

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

A, ko kaze da se nisu pricestili ? :scratch_head:

Lepo kazem ( gore ), da se pricesce dogodilo i kod apostola, po sili Hristovoj.

Види, пријатељу, Хр није Мандрак Мађионичар. Побркао си књижевне родове. Јеванђеља нису стрип. Причешће није ћириби-ћириба. То је тајна сједињења нас и Бога у ипостаси Сина, тако да нема никаквих сила или мађија на које се ти позиваш. Пљујеш на Хр жртву, и то безобразно, јер мислиш да је то тек неки детаљчић. Јер ти сада, нечовеку, велиш да нас је он могао спасити и без своје жртве! Јер ако велиш да су се апостоли причестили, онда су се спасили овом твојом перверзном силом коју проповедаш. Не постоји сила жртве без актуализиоване жртве. Негираш апостолима да су се причестили, као што и нама негираш спасење. Јер је и теби све само комеморација.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Јер је и теби све само комеморација. 

Kažem ja lepo pročišćen komunizam Marks i Engels.

Iskreno zato se pomalo i plašim ovih bogoslovskih levičara, mada držim rezervu da mi je strah neopravdan.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pričešća bi bilo i da nije palog stanja, i da nema smrti.

Svakako je žrtva način na koji je Hristos doneo spasenje, ali smisao Evharistije nije u žrtvi po sebi, nego u usinovljenju i sjedinjenju sa Bogom Ocem.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A pošto se ovde kritikuje izraz pre pstanja sveta  evo šta kaže sam Gospod:

Oče! Hoću da i oni koje si mi dao budu sa mnom gde sam ja; da vide slavu moju koju si mi dao; jer si imao ljubav k meni pre postanja sveta.

eto i on kao atemporalni Svevišnji Tvorac govori o pre postanja sveta a ovde se kritikuje kad ja običan smrtnik to kažem kao besmislica....:))

Vi biste i Hrista kritikovali i objašnjavali mu da pojma nema i da ne postoji pre postanja sveta....:smeh1:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Pontifex Emeritus рече

па ево, отац Зоран вас је горе питао- ако је Христос причестио апостоле на Тајној Вечери истинитом Жртвом, онда је Његово страдање на Крсту било беспотребно, јер већ су постали саучесници (сапричесници) вечнога живота. ако их није причестио, онда је правио представу. за тебе то и није нека дилема, јер ти Евхаристију доживљаваш као метафору, а не као реалност.

Ali Kratos je postavio kontrapitanje. Zašto ne daš na to odgovor? Po vama je sve zapravo predstava jer je sve već svršeno.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Кратос рече

Vi biste i Hrista kritikovali i objašnjavali mu da pojma nema i da ne postoji pre postanja sveta....:smeh1:

Tako će i biti. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...