Jump to content

Омилија владике Атанасија Јевтића: "Примат" Светог Јована Богослова над апостолом Петром

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 часа, Milan Nikolic рече

Takva uverenja imaju i raskolnici, tako da ništa ne garantuje. Potrebna je mnogo ozbiljnija iskustvena priča.

Vreme će uraditi svoje. Doći će još puno generacija.

Ukoliko nisi primjetio ja se od nikog nisam raskolio niti raskoljavao. A nalazim se u dobrom društvu kakvo mi se svidja. Sve lijepi, zabavni i inteligentni ljudi. :) 

Recimo ovo je najpoznatija češka žurnalistka.  https://cs.wikipedia.org/wiki/Daniela_Drtinová

Ima svoj TV kanal: 

https://video.aktualne.cz/dvtv/

 

Pa ova glumica i modelka. https://cs.wikipedia.org/wiki/Andrea_Kerestešová

Poznati češki režiser i glumac: https://cs.wikipedia.org/wiki/Jiří_Strach

Ili ovaj moravski muzičar: https://cs.wikipedia.org/wiki/Jiří_Pavlica

Ili ovaj student žurnalistike, ustvari vec novinar: http://artikl.org/nekoncici/co-dela-a-o-cem-premysli-josef-svejda-autor-teto-rubriky

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Bokisd рече

Ali, Zayrone, on ovde govori o celol crkvi razasutoj po celom svetu. Jer se u staro vreme za opstu crkvu govorilo kao katolicka.

On je bio u Africkoj crkvi, da li to znaci da nije bio uopste u crkvi ? Ne, nego kada govori o katolickoj crkvi, misli i na svoju crkvu koja je deo te' opste crkve.

Govori o Crkvi gdje je važilo ovo: 

http://azcitaty.cz/augustinus/418/

Rim progovorio, slučaj bio zaključen!

:) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Bokisd рече

Ali, Zayrone, on ovde govori o celol crkvi razasutoj po celom svetu. Jer se u staro vreme za opstu crkvu govorilo kao katolicka.

On je bio u Africkoj crkvi, da li to znaci da nije bio uopste u crkvi ? Ne, nego kada govori o katolickoj crkvi, misli i na svoju crkvu koja je deo te' opste crkve.

Govori o Crkvi gdje je važilo ovo: 

http://azcitaty.cz/augustinus/418/

Rim progovorio, slučaj bio zaključen!

:) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Bokisd рече

Ali, Zayrone, on ovde govori o celol crkvi razasutoj po celom svetu. Jer se u staro vreme za opstu crkvu govorilo kao katolicka.

On je bio u Africkoj crkvi, da li to znaci da nije bio uopste u crkvi ? Ne, nego kada govori o katolickoj crkvi, misli i na svoju crkvu koja je deo te' opste crkve.

Da, govori o Crkvi gdje je važilo ovo: 

http://azcitaty.cz/augustinus/418/

Rim progovorio, slučaj bio zaključen!

:) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Bokisd рече

Ali, Zayrone, on ovde govori o celol crkvi razasutoj po celom svetu. Jer se u staro vreme za opstu crkvu govorilo kao katolicka.

On je bio u Africkoj crkvi, da li to znaci da nije bio uopste u crkvi ? Ne, nego kada govori o katolickoj crkvi, misli i na svoju crkvu koja je deo te' opste crkve.

Da, govori o Crkvi gdje je važilo ovo: 

http://azcitaty.cz/augustinus/418/

Rim progovorio, slučaj bio zaključen!

:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Zayron рече

Ostavimo se tih jeftinih trikova! Inteligentni smo ljudi, poštedimo jedan drugoga bar tih frivolnosti i trivialia. :D 

Ali, to je sasvim logicno.

Evo, ovde kada govori o Rimskoj Crkvi :

". . . the Roman Church, in which the supremacy of an apostolic chair has always flourished. (To Glorius et al, Epistle 43, 7; NPNF 1, Vol. I, 278)

Pravi razliku.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gde ćeš veći trik da Rimsku Crkvu danas nazoveš katoličkom, tačnije katoličanskom. Nema ni trunke katoličanskog.

Već sam pitao da mi odgovoriš da li znaš definiciju pojma katoličanskog. To je glavno što treba ispitati u teološkom dijalogu.

Katoličanstvo je izraz načina postojanja Boga kao zajednice, kao jednog Boga i još, za svaku ipostas Trojice kao potpunog Boga. Sveti oci se nisu bojali što neki trabunjaju da je to troboštvo, nego su izneli čistu teologiju o Svetoj Trojici kao jednom Bogu.

Zato je taj izraz, katoličanstvo, upotrebljeno za celokupnu vaseljenu gde dopire Crkva, ali i za značenje da je svaka lokalna Crkva PUNA CRKVA, a ne okrajak Crkve, kao što ni na primer Sin Božiji ili bilo koja ličnost Svete Trojice nije okrajak Boga nego potpuni Bog.

Zato istočnim teolozima ne može biti jasno kolika je to ostrašćenost za vlašću kod Rimljana kada zapušuju svoje uši i zatvaraju svoje oči na tu izuzetno važnu činjenicu. Jadni ljudi, jadni svi mi.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Zayron рече

Ostavimo se tih jeftinih trikova! Inteligentni smo ljudi, poštedimo jedan drugoga bar tih frivolnosti i trivialia. :D 

Da, govori o Crkvi gdje je važilo ovo. Bitna je suština a ne naziv. I ja se slažem s tim. A ta suština je ovakva:: 

http://azcitaty.cz/augustinus/418/

Rim progovorio, slučaj bio zaključen! :) 

Ali, ovo je bas logicno.

Evo, ovde kako se obraca Rimu :

". . . the Roman Church, in which the supremacy of an apostolic chair has always flourished. (To Glorius et al, Epistle 43, 7; NPNF 1, Vol. I, 278) "

Pravi razliku.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gde ćeš veći trik da Rimsku Crkvu danas nazoveš katoličkom, tačnije katoličanskom. Nema ni trunke katoličanskog.

Već sam pitao da mi odgovoriš da li znaš definiciju pojma katoličanskog. To je glavno što treba ispitati u teološkom dijalogu.

Katoličanstvo je izraz načina postojanja Boga kao zajednice, kao jednog Boga i još, za svaku ipostas Trojice kao potpunog Boga. Sveti oci se nisu bojali što neki trabunjaju da je to troboštvo, nego su izneli čistu teologiju o Svetoj Trojici kao jednom Bogu.

Zato je taj izraz, katoličanstvo, upotrebljeno za celokupnu vaseljenu gde dopire Crkva, ali i za značenje da je svaka lokalna Crkva PUNA CRKVA, a ne okrajak Crkve, kao što ni na primer Sin Božiji ili bilo koja ličnost Svete Trojice nije okrajak Boga nego potpuni Bog.

Zato istočnim teolozima ne može biti jasno kolika je to ostrašćenost za vlašću kod Rimljana kada zapušuju svoje uši i zatvaraju svoje oči na tu izuzetno važnu činjenicu. Jadni ljudi, jadni svi mi

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gde ćeš veći trik od tog da Rimsku Crkvu danas nazoveš katoličkom, tačnije katoličanskom. Nema ni trunke katoličanskog.

Već sam pitao da mi odgovoriš da li znaš definiciju pojma katoličanskog. To je glavno što treba ispitati u teološkom dijalogu.

Katoličanstvo je izraz načina postojanja Boga kao zajednice, kao jednog Boga i još, za svaku ipostas Trojice kao potpunog Boga. Sveti oci se nisu bojali što neki trabunjaju da je to troboštvo, nego su izneli čistu teologiju o Svetoj Trojici kao jednom Bogu.

Zato je taj izraz, katoličanstvo, upotrebljeno za celokupnu vaseljenu gde dopire Crkva, ali i za značenje da je svaka lokalna Crkva PUNA CRKVA, a ne okrajak Crkve, kao što ni na primer Sin Božiji ili bilo koja ličnost Svete Trojice nije okrajak Boga nego potpuni Bog.

Zato istočnim teolozima ne može biti jasno kolika je to ostrašćenost za vlašću kod Rimljana kada zapušuju svoje uši i zatvaraju svoje oči na tu izuzetno važnu činjenicu. Jadni ljudi, jadni svi mi

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gde ćeš veći trik da Rimsku Crkvu danas nazoveš katoličkom, tačnije katoličanskom. Nema ni trunke katoličanskog.

Već sam pitao da mi odgovoriš da li znaš definiciju pojma katoličanskog. To je glavno što treba ispitati u teološkom dijalogu.

Katoličanstvo je izraz načina postojanja Boga kao zajednice, kao jednog Boga i još, za svaku ipostas Trojice kao potpunog Boga. Sveti oci se nisu bojali što neki trabunjaju da je to troboštvo, nego su izneli čistu teologiju o Svetoj Trojici kao jednom Bogu.

Zato je taj izraz, katoličanstvo, upotrebljeno za celokupnu vaseljenu gde dopire Crkva, ali i za značenje da je svaka lokalna Crkva PUNA CRKVA, a ne okrajak Crkve, kao što ni na primer Sin Božiji ili bilo koja ličnost Svete Trojice nije okrajak Boga nego potpuni Bog.

Zato istočnim teolozima ne može biti jasno kolika je to ostrašćenost za vlašću kod Rimljana kada zapušuju svoje uši i zatvaraju svoje oči na tu izuzetno važnu činjenicu. Jadni ljudi, jadni svi mi.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gde ćeš veći trik da Rimsku Crkvu danas nazoveš katoličkom, tačnije katoličanskom. Nema ni trunke katoličanskog.

Već sam pitao da mi odgovoriš da li znaš definiciju pojma katoličanskog. To je glavno što treba ispitati u teološkom dijalogu.

Katoličanstvo je izraz načina postojanja Boga kao zajednice, kao jednog Boga i još, za svaku ipostas Trojice kao potpunog Boga. Sveti oci se nisu bojali što neki trabunjaju da je to troboštvo, nego su izneli čistu teologiju o Svetoj Trojici kao jednom Bogu.

Zato je taj izraz, katoličanstvo, upotrebljeno za celokupnu vaseljenu gde dopire Crkva, ali i za značenje da je svaka lokalna Crkva PUNA CRKVA, a ne okrajak Crkve, kao što ni na primer Sin Božiji ili bilo koja ličnost Svete Trojice nije okrajak Boga nego potpuni Bog.

Zato istočnim teolozima ne može biti jasno kolika je to ostrašćenost za vlašću kod Rimljana kada zapušuju svoje uši i zatvaraju svoje oči na tu izuzetno važnu činjenicu. Jadni ljudi, jadni svi mi.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ostavimo se tih jeftinih trikova! Inteligentni smo ljudi, poštedimo jedan drugoga bar tih frivolnosti i trivialia.


Gde ćeš veći trik da Rimsku Crkvu danas nazoveš katoličkom, tačnije katoličanskom. Nema ni trunke katoličanskog.

Već sam pitao da mi odgovoriš da li znaš definiciju pojma katoličanskog. To je glavno što treba ispitati u teološkom dijalogu.

Katoličanstvo je izraz načina postojanja Boga kao zajednice, kao jednog Boga i još, za svaku ipostas Trojice kao potpunog Boga. Sveti oci se nisu bojali što neki trabunjaju da je to troboštvo, nego su izneli čistu teologiju o Svetoj Trojici kao jednom Bogu.

Zato je taj izraz, katoličanstvo, upotrebljeno za celokupnu vaseljenu gde dopire Crkva, ali i za značenje da je svaka lokalna Crkva PUNA CRKVA, a ne okrajak Crkve, kao što ni na primer Sin Božiji ili bilo koja ličnost Svete Trojice nije okrajak Boga nego potpuni Bog.

Zato istočnim teolozima ne može biti jasno kolika je to ostrašćenost za vlašću kod Rimljana kada zapušuju svoje uši i zatvaraju svoje oči na tu izuzetno važnu činjenicu. Jadni ljudi, jadni svi mi.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gde ćeš veći trik od tog da Rimsku Crkvu danas nazoveš katoličkom, tačnije katoličanskom. Nema ni trunke katoličanskog. 

Već sam pitao da mi odgovoriš da li znaš definiciju pojma katoličanskog. To je glavno što treba ispitati u teološkom dijalogu. 

Katoličanstvo je izraz načina postojanja Boga kao zajednice, kao jednog Boga i još, za svaku ipostas Trojice kao potpunog Boga. Sveti oci se nisu bojali što neki trabunjaju da je to troboštvo, nego su izneli čistu teologiju o Svetoj Trojici kao jednom Bogu. 

Zato je taj izraz, katoličanstvo, upotrebljeno za celokupnu vaseljenu gde dopire Crkva, ali i za značenje da je svaka lokalna Crkva PUNA CRKVA, a ne okrajak Crkve, kao što ni na primer Sin Božiji ili bilo koja ličnost Svete Trojice nije okrajak Boga nego potpuni Bog. 

Zato istočnim teolozima ne može biti jasno kolika je to ostrašćenost za vlašću kod Rimljana kada zapušuju svoje uši i zatvaraju svoje oči na tu izuzetno važnu činjenicu. Jadni ljudi, jadni svi mi.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gde ćeš veći trik od tog da Rimsku Crkvu danas nazoveš katoličkom, tačnije katoličanskom. Nema ni trunke katoličanskog. 

Već sam pitao da mi odgovoriš da li znaš definiciju pojma katoličanskog. To je glavno što treba ispitati u teološkom dijalogu. 

Katoličanstvo je izraz načina postojanja Boga kao zajednice, kao jednog Boga i još, za svaku ipostas Trojice kao potpunog Boga. Sveti oci se nisu bojali što neki trabunjaju da je to troboštvo, nego su izneli čistu teologiju o Svetoj Trojici kao jednom Bogu. 

Zato je taj izraz, katoličanstvo, upotrebljeno za celokupnu vaseljenu gde dopire Crkva, ali i za značenje da je svaka lokalna Crkva PUNA CRKVA, a ne okrajak Crkve, kao što ni na primer Sin Božiji ili bilo koja ličnost Svete Trojice nije okrajak Boga nego potpuni Bog. 

Zato istočnim teolozima ne može biti jasno kolika je to ostrašćenost za vlašću kod Rimljana kada zapušuju svoje uši i zatvaraju svoje oči na tu izuzetno važnu činjenicu. Jadni ljudi, jadni svi mi.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...