Jump to content

Исланд водећа земља у “искорењивању Дауновог синдрома код новорођенчади”


Препоручена порука

@AnaLaz

Izvini u "žaru" sam pogrešio. Nisi ti nikoga nazivala kojekako.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, VaSa110 рече

@AnaLaz

Izvini u "žaru" sam pogrešio. Nisi ti nikoga nazivala kojekako.

Нема потребе да се извињаваш. Дискутујемо. Не слажемо се и то је то. 

Не одбаци ме од лица Твога и Духа Твога Светога не одузми од мене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, VaSa110 рече

Poenta je na onom "NOVOROĐENČE". Ne rodi se dete pa ga ubijaju aman.

пре 1 сат, АлександраВ рече

искорењивању Дауновог синдрома код новорођенчади

Не разумем шта је овде спорно? Пошто се наводе статистички подаци а инциденција је број новорођене (живорођене) деце са одређеним стањем или болешћу у неком временском периоду (обично се узима година, нпр. за децу рођену са Дауновим синдромом инциденција је око 1:700 новорођене деце, значи учесталост појаве код живорођене деце), овде се наводи податак да је овај синдром готово искорењен код новорођенчади. Потпуно јасна реченица. Шта си се закачио за ово, ко је уопште рекао да се деца убијају након рођења? Поента је да су се у тексту користили термини који се употребљавају у медицини и статистици.

пре 30 минута, VaSa110 рече

ali ako neko zbog svojih ideoloških uverenja vrši bilo kakav pritisak

...али, ако ти одабереш страну (небитно из ког разлога или уверења), а налазиш се у позицији да то своје мишљење намећеш забранама "виђења" живота једног таквог детета, ти си злочинац, не само због тога што вршиш очигледан притисак на жене да абортирају након анализа, већ и због тога што на тај начин "абортираш" већ рођено дете које постоји, живи и доноси свом родитељу и муке и радост, управо као и било које дете на свету. "Абортираш" сву ту децу, и нерођену и рођену. Злочин.

Упознај Изабелу.

20842099_1654032044615807_34870420719762

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, АлександраВ рече

...али, ако ти одабереш страну (небитно из ког разлога или уверења), а налазиш се у позицији да то своје мишљење намећеш забранама "виђења" живота једног таквог детета, ти си злочинац, не само због тога што вршиш очигледан притисак на жене да абортирају након анализа, већ и због тога што на тај начин "абортираш" већ рођено дете које постоји, живи и доноси свом родитељу и муке и радост, управо као и било које дете на свету. "Абортираш" сву ту децу, и нерођену и рођену. Злочин

Htedoh da odgovorim ali posle onoga što si napisala, a što sam podvukao i udebljao sam odustao.

Zadržaću se samo na ono "Zločin, zločinac". Bez pardona sipaš teške kvalifikacije zbog svojih uverenja. Ja razmišljam i rezonujem drugačije od tebe i iz te pozicije bih mogao da sipam takođe vrlo teške kvalifikacije. Pogledaj moje poruke nisam i nikad neću to uraditi.

пре 11 часа, АлександраВ рече

Потпуно јасна реченица. Шта си се закачио за ово, ко је уопште рекао да се деца убијају након рођења? Поента је да су се у тексту користили термини који се употребљавају у медицини и статистици.

Reci mi kako se iskorenjuje sindrom kod novorođemčadi?

U onoj rečenici treba izbaciti "kod novorođenčadi" i prosto reći "..iskoenjivanju Daunovog sindroma."

 

 

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, АлександраВ рече

Упознај Изабелу.

Kada se odluči da se ipak dete rodi pružiti ljubav, pažnju kao i svakom detetu.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, GeniusAtWork рече

Потпуно подржавам право мајке да у законском року прекине трудноћу,

Јел то Божији или сатанистички законски рок? Колико ја знам Божија заповијест је Не убиј, нешто ми се чини да није рекао да има ''законски рок'' до ког смијемо убити....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hitler likes this.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, VaSa110 рече

Gde vide u tekstu da se "iskorenjuju novorođenčad"?

Abortus je ubistvo života u njegovom začetku.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, VaSa110 рече

A onda Bog "dopusti" da se stvori dete sa nekom opakom bolešću i naravno to je Božja volja i sve je super i Bog je i dalje dobar.....

Ako samo malo ukljucis mozak, i setis se da posle ovog postoji jos jedan zivot, ali ovog puta vecni i bez kraja, onda ti naravno bude jasno otkud je Bog dobar. On uvek i pre svega ima u vidu tu vecnu korist po coveka, dok na ovaj zivot gleda - kako i treba - kao na pripremu za to sto dolazi. To ne znaci da ovaj zivot nije lep, daleko od toga, ali ne mora uvek da bude i lep da bi bio dobar.

Naravno da necemo sad o samom postojanju Boga, ali kazem da ti ova opaska u pogledu nas hriscana ne stoji nimalo ako nas i malo poznajes. A poznajes nas prilicno dobro. Sto nas opet dovodi do zakljucka da ti je ova rec bila nekako potmulo zlonamerna, e - a to vec nije dobro...

...

Drugim recima, nemoj da pljujes ono sto nisi doziveo, kamoli video. To sto mi ZNAMO a ti ne znas posledica je samo tvog opredeljenja, nismo mi tu nista krivi. Druzimo se lepo, `fala Bogu, ali nijei ljuCki da se rugas onom sto ne poznajes ama bas nimalo.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, VaSa110 рече

"..iskoenjivanju Daunovog sindroma."

Ni ovo nije tacno/ije receno jer se ne radi o ovom sindromu uopste, vec o odlukama vecine parova da rizikuju na osnovu rezultata prenatalnog testa.

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, VaSa110 рече

iskoenjivanju Daunovog sindroma

...би значило код комплетне популације, значи и код оних који већ имају 8, 27 или 52 године....

Код новорођенчади значи евиденција стања или болести на рођењу, када се утврђује да се болест више не појављује. Потпуно је јасно написано. Не слажем се да је очајно написан чланак.

пре 28 минута, VaSa110 рече

Bez pardona sipaš teške kvalifikacije zbog svojih uverenja

Да, без пардона износим своје мишљење. Моје мишљење је да када власт на овај начин (не пропагирањем абортуса, него забраном да се виде деца са Дауновим синдромом у видео поруци, што би представљало слободу да се види и чује и друга страна, на шта има апсолутно право), подстиче климу фашизма, да је онда та власт злочиначка, односно људи који то раде су злочинци, а образложила сам и због чега тако мислим. Не мораш да се сложиш са овим, али то је моје мишљење. Нисам написала да си ти злочинац због својих уверења.

Не мешам Бога у ово. Ја сам уписала дефектологију пре него што сам се крстила.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, obi-wan рече

....ali kazem da ti ova opaska u pogledu nas hriscana ne stoji nimalo ako nas i malo poznajes

Stoji, a ti si u prethodnom pasusu koji si napisao u potpunosti to potvrdio.

пре 7 часа, obi-wan рече

Drugim recima, nemoj da pljujes ono sto nisi doziveo, kamoli video. To sto mi ZNAMO a ti ne znas posledica je samo tvog opredeljenja, nismo mi tu nista krivi. Druzimo se lepo, `fala Bogu, ali nijei ljuCki da se rugas onom sto ne poznajes ama bas nimalo.

Radi se o prostoj konstataciji. Ne znam o kakvom pljuvanju i ruganju pričaš.

To što si se ti opredelio da nešto ZNAŠ nisam ti ja kriv.  Družimo se lepo ali nije u redu da drugačije stanovište i viđenje života nazivaš pljuvanjem  po tvojim uverenjima.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, АлександраВ рече

Да, без пардона износим своје мишљење. Моје мишљење је да када власт на овај начин (не пропагирањем абортуса, него забраном да се виде деца са Дауновим синдромом у видео поруци, што би представљало слободу да се види и чује и друга страна, на шта има апсолутно право)......

A na ti si mislila. Ne znam motiv za tako nešto. Slažem se da ipaktreba biti dopušteno da se vidi taj video. Možda je motiv za zabranu taj što su neki roditelji videvši video odlučili da izvrše abortus. Ako je to motiv čini mi se da ih ti verovatno ne nazvala zločincima.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo ako bude vido Vučić primeniće na smanjenje nezaposlenosti :smeh1:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...