Jump to content

Историја и Корејци добро памте Америку: Били су сравњени са земљом, чега сад да се плаше

Оцени ову тему


Препоручена порука

1 hour ago, Аурор рече

Znači smeta ti i što je Nemačka bila bombardovana zbog naci režima, a ne samo korejski anti-imperijalisti?

To je strava besmisleno pitanje. Kad bombardujes vojna i vojno-industrijska postrojenja i kad komadas Drezden bez reda i smisla - to je za tebe isto?

Ili kad u Japanu unistavas vojna postrojenja i kad bacis A-bombe na 2 sasvim obicna grada prepuna obicnih ljudi - jel i to isto?

Necemo da mesamo babe i zabe.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, obi-wan рече

@Justin Waters

U tome i jeste stvar - neuporedivo je bilo bolje da puste da se Koreja ujedini, makar i pod komunistima. Tako bi se izbego taj besmisleni rar, a danas bi Koreja vrlo verovatno krenula putem otvaranja prema svetu i polako postal Kina u malom, tj. zemlja koja je pocela da brzo napreduje. Pride sto bi mozda u medjuvremenu i sam narod raskantao sa diktaturom, a sa neuporedivo manje zrtava.

Amerima je onda to zariste itekako odgovaralo geopoliticki, bas kao sto im i sad odgovara da i dalje bude rovito i nestabilno. U stabilnom Korejskom regionu oni vojno ne bi imali sta da traze. Isto tako nestabilnim odrzavaju i nas region, pa jos Ukrajinu, itd, jer bez nestabilnih i zarisnih mesta njihov politicki uticaj bi se istopio kao sneg u prolece.

Da li si siguran? Zasto Sjeverna Koreja sad ne postane mala Kina? I da li je to tek tako bezazleno reci, pa dobro trebali su Ameri pustiti da sjever osvoji jug. Nista se ne bi desilo kao, ne bi bili pocinjeni nikakvi zlocini slicni onima koje su SAD pocinile nad sjeverom tokom korejskog rata? Naravno da bilo i da bi bila pobijena "kapitalisticka kasta" i pocinjeni brojni zlocini i pri tome je pitanje da li bi postali mala Kina jer evo sjever ne postaje ni danas. A to da je Kimov rezim takav kakav jeste iskljucivo zbog navodnih pretnji SAD i da su SAD neka mirna zemlja oni ne bi postojali to uopste nije tacno, to su samo izgovori da bi okrutni rezim i dalje postojao. SAD, Juzna Koreja kakva je sada, Japan itd...su sve potencijalni neprijatelji i dobar izgovor da rezim u Pjongjangu zemlju drzi zatvorenom iza gvozdene zavjese. 

Svi se slazemo da su brojna uplitanja SAD sirom svijeta ludosti, ali mi je isto tako bezveze da kazes kako je bilo dobro da su komunisti pokorili jug uz pomoc SSSR-a to mi je na neki nacin aminovanje jedne druge vrste agresije. Korejski rat ne moze da se gleda iz perspektive Ujka Sema kakav je bio nakon pada SSSR-a, a najbolje bi bilo pitati 40 miliona juznokorejaca, sta misle da li je bilo dobro sto su se SAD i saveznici umjesali u sprecavanje invazije od strane sjevera. Odgovor ne treba mislim ni slutiti, pokazali su to nacinom kojim su uspostavili ekonomiju i politiku. Uvjeren sam i da bi velika vecina sjevernokorejaca, kada bih izveo negdje van drzave i rekao evo ovdje ste mirni niko vas ne cuje, sta mislite da li Sjever treba osvoji Jugili obratno vjerujem da bi rekli ovo drugo to je nesporno. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Justin Waters рече

Da li si siguran? Zasto Sjeverna Koreja sad ne postane mala Kina?

Naravno da nisam siguran. Ali gledano iz ove perspektive, ako je Kina mogla da se tako transformise, zasto ne bi i oni?

Podrazumeva se da je ovo cista spekulacija, ali mi se cini za dobru meru izglednija od bilo kakvog (po severne Korejance) pozitivnog resenja sad i danas.

пре 11 минута, Justin Waters рече

A to da je Kimov rezim takav kakav jeste iskljucivo zbog navodnih pretnji SAD i da su SAD neka mirna zemlja oni ne bi postojali to uopste nije tacno, to su samo izgovori da bi okrutni rezim i dalje postojao.

Pa ovo sam i ja rek`o - da nije njih da podgrevaju vatru, da li bi rezim ping-ponga mogao da opstane i koliko dugo? Mislim da bi se raspao vrlo brzo sam od sebe. Ne glavno, nego upravo jedino gorivo koje drzi dinastiju na vlasti jeste strah od Amerike, na tom strahu je izgradjena sva religija severnokorejskih "vodja".

пре 11 минута, Justin Waters рече

kako je bilo dobro da su komunisti pokorili jug uz pomoc SSSR-a

Nije to dobro, nego je ovo sto su Ameri uradili posle toga jos mnogo gore, o tome je rec.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Страшно је колико некад има истине да однос према историји граде победници. Људи који су починили масовне злочине попут бомбардовања Токија (100.000 мртвих), Хирошиму, Нагасаки, Кореју, Дрезден итд итд су запамћени у искључиво позитивном светлу, улога САД у Другом рату као племенита и херојска, без икаквих резерви, икаквих фуснота...

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Срђан Шијакињић рече

Страшно је колико некад има истине да однос према историји граде победници. Људи који су починили масовне злочине попут бомбардовања Токија (100.000 мртвих), Хирошиму, Нагасаки, Кореју, Дрезден итд итд су запамћени у искључиво позитивном светлу, улога САД у Другом рату као племенита и херојска, без икаквих резерви, икаквих фуснота...

А како другачије, када све сабереш и одузмеш? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Милан Ракић рече

А како другачије, када све сабереш и одузмеш? 

Englezi (Saveznici) su nas gurnuli pod voz (i premijer je izjavio da napokon ima neke dobre vesti), pustili su Dražu niz vodu, bombardovali nas i ubili više ljudi nego u nemačkom bombardovanju, podržali komuniste...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Милан Ракић рече

А како другачије, када све сабереш и одузмеш? 

Само мало нијанси и дубине да се унесе... Није спорно да су били добри против лоших момака, али историја би требало да памти све злочине, ако ништа друго жртава и истине ради.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...