Jump to content

Сахрана или кремирање: Неповратни заборав или вечно памћење

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 15 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Umiru duševna tela vaskrsavaju duhovna tela.

Nisi to uopste dobro razumeo...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, obi-wan рече

Nisi to uopste dobro razumeo...

Nego ko vaskrsava?

Nova nebeska tvar vaskrsava u ljudskom obliku, naše ličnosti koje su izraz našle u Isusu Hristu.

Duhovni oblik tela je neraspadljivost i duha i oblika.

Duševni oblik koji imamo na zemlji je podložan truljenju tela tako i podložan prljanju duha tja. cele duše jer je telo i duh duša živa.

Ko vaskrsava?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Nego ko vaskrsava?

Nova nebeska tvar vaskrsava u ljudskom obliku, naše ličnosti koje su izraz našle u Isusu Hristu.

Duhovni oblik tela je neraspadljivost i duha i oblika.

Duševni oblik koji imamo na zemlji je podložan truljenju tela tako i podložan prljanju duha tja. cele duše jer je telo i duh duša živa.

Ko vaskrsava?

"Telo dusevno" je ovo palo i raspadljivo telo, podlozno bolestima i smrti, i naziva se dusevnim prosto jer pripada toj paloj (= nizoj) prirodi. "Telo duhovno" je ono novo netrulezno i neraspadljivo telo, tj. isto ovo nase koje treba da se "obuce u neraspadljivost", kao sto je sam Hristos pokazao svojim Vaskrsenjem.

I jos jedno: nije "ko vaskrsava" nego "sta", kad govorimo o nama ljudima kao objektu procesa vaskrsenja. Vaskrsava ono sto umire, tj. samo telo.

Ne zaoboravi sa kaze: "u grobu Telom, u adu dusom, kao Bog..."

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, obi-wan рече

"Telo dusevno" je ovo palo i raspadljivo telo, podlozno bolestima i smrti, i naziva se dusevnim prosto jer pripada toj paloj (= nizoj) prirodi. "Telo duhovno" je ono novo netrulezno i neraspadljivo telo, tj. isto ovo nase koje treba da se "obuce u neraspadljivost", kao sto je sam Hristos pokazao svojim Vaskrsenjem.

I jos jedno: nije "ko vaskrsava" nego "sta", kad govorimo o nama ljudima kao objektu procesa vaskrsenja. Vaskrsava ono sto umire, tj. samo telo.

Ne zaoboravi sa kaze: "u grobu Telom, u adu dusom, kao Bog..."

Ja sam tebe naučio da čitam ali ti mene izbegavaš.

Ja sam rekao da vaskrsavamo u našem obliku tela i da je duševno telo stari Adam a duhovno telo Novi Adam Isus Hristos.

Međutim to nisu ove naše koske te tako i da odemo u prah Hristos nas sazdaje u istom obliku ali u netruležnih telima.

stari adam nije bio obožen čovek pa pao čovek pa onda opet obožen čovek.

Mi smo u duševnim telima vaskrsavamo u duhovnim telima ako izgubiš dušu ovde na zemlji nemaš šta da zasadiš kao golo zrno koje treba da rodi (vaskrsne) novo telo, sada više ne duševno telo nego duhovno telo.

Ako ti tumačiš da je duša nematerijalna pa može da se popne na nebo samo zbog toga to nije dobro tumačenje. Duša kao nematerijalna a koje se nije rodila u duhu može da bude samo u podnebesju ali ne i da vaskrsne na nebu na nebu vaskrsavaju druge duše, koje su ovde zasađene kao golo zrno.

Pavle je jasan ne dižu se naše koske nismo mi zombiji nego vaskrsavamo u novom duhovnom telu ali u čovečjem obliku jer je čovečji oblik ima svoju slavu.

Dakle oblik je isti ali je telo drugo posve novo posve nova tvar.

Ako nije tako daj mi reference gde to mogu pročitati?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ja sam tebe naučio da čitam ali ti mene izbegavaš.

Ja sam rekao da vaskrsavamo u našem obliku tela i da je duševno telo stari Adam a duhovno telo Novi Adam Isus Hristos.

Međutim to nisu ove naše koske te tako i da odemo u prah Hristos nas sazdaje u istom obliku ali u netruležnih telima.

A zasto bismo sve ovo ovako zamutili do nejasnoce, ako vec imamo sve lepo i jasno objasnjeno?

I ne zaboravi: bice to (vaskrsle) itekako ove nase koske, samo oplemenjene besmrtnoscu. Hristos je preplasenim ucenicima trazio da jede (nakon svog Vaskrsenja), kad im se pokazao. Dakle, da bi ih uverio da nije utvara jeo je "pecene ribe i meda iz saca", jer, kaze - "duh nema mesa i kostiju". Dakle, to telo moze da jede, ne prividno nego stvarno, ali ocigledno ne mora, tj. ne zavisi od jela, ili kako bismo to teoloski rekli - vise ne podleze nikakvoj nuznosti.

S druge strane, tim istim telom Hristos je prosao kroz zatvorena vrata (i usavsi pozdravio zaprepascene ucenike recima "mir vam"). Dakle, isto ovo nase telo, jos kako, isto i prepoznatljivo lice, ali preizmenjeno nekako iznutra (da se tako izrazim), podignuto na nivo koji moze da nadidje propadljivost, i to zauvek.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али рећи ће неко: Како ће устати мртви? И у каквом ће тијелу доћи?

 

36

Безумниче, оно што ти сијеш неће оживјети ако не умре.

 

37

И што сијеш, не сијеш тијело које ће настати, него голо зрно, било пшенично или неко друго.

Tweet thisPost on Facebook

 

38

А Бог му даје тијело како хоће, и свакоме сјемену своје тијело.

 

39

Није свако тијело исто тијело, него је друго тијело човјечије, а друго тијело животињско, а друго рибље, а друго птичије.

Tweet thisPost on Facebook

 

40

И постоје тјелеса небеска и тјелеса земаљска; али је друга слава небеских а друга земаљских.

Tweet thisPost on Facebook

 

41

Друга је слава сунца, а друга слава мјесеца, и друга слава звијезда, јер се звијезда од звијезде разликује у слави.

Tweet thisPost on Facebook

 

42

Тако и васкрсење мртвих: сије се у распадљивости, устаје у нераспадљивости;

 

43

Сије се у бешчашћу, устаје у слави; сије се у немоћи, устаје у сили;

 

44

Сије се тијело душевно, устаје тијело духовно. Постоји тијело душевно и постоји тијело духовно.

 

45

Тако је и написано: Први човјек Адам постаде душа жива, а посљедњи Адам дух који оживљује.

 

46

Али није прво духовно, него душевно, потом духовно.

Tweet thisPost on Facebook

 

47

Први човјек је од земље, земљан; други човјек је Господ са неба.

 

48

Какав је земљани, такви су и земљани; и какав је небески, такви су и небески.

 

49

И као што носисмо слику земљанога, тако ћемо носити и слику небескога.

 

50

А ово кажем, браћо, да тијело и крв не могу наслиједити Царства Божијега, нити распадљивост насљеђује нераспадљивост.

 

51

Ево вам казујем тајну: Сви нећемо помријети, а сви ћемо се промијенити,

 

52

Уједанпут, у трену ока, при посљедњој труби; јер ће затрубити, и мртви ће васкрснути нераспадљиви, и ми ћемо се промијенити.

 

53

Јер треба ово распадљиво да се обуче у нераспадљивост, и ово смртно да се обуче у бесмртност.

 

54

А кад се ово распадљиво обуче у нераспадљивост, и ово смртно обуче у бесмртност, онда ће се испунити она ријеч што је написана: Побједа прождрије смрт.

 

55

Гдје ти је, смрти, жалац? Гдје ти је, пакле, побједа?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:scratch_head:ne_shvata

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Šta?

Znam za citat, ali ne razumem poentu...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Čisto da ne bude da odstupam od Pavla.

Ne znam sta drugo da ti kazem osim da se Pismo cita samo uz neko dobro tumacenje, ne na svoju ruku...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

VSB uz svo duzno postovanje, nije nam uvek na korist da sami sebe prozovemo egzegeticarima (mozda ces napisati--a gde sam ja to tvrdio? ovim pitanjem a I ranijim komentarima sa drugih tema stvara se slika o Tebi da ipak na to pretendujes; mislis da nam je dovoljno ovde na forumu braniti svoje stavove razmenom jevandjelskih citata, najcesce izvadjenih iz konteksta, jer priznaces, a tako nas uci I Crkva, da je Sv.Pismo puno hriscanskog paradoksa, stoga nije primereno zonglirati sa citatima proizvoljno vec smisleno, uz pomoc svetih otaca, proverenih egzegeticara, poucavajuci se toj I takvoj bogoslovskoj nauci. Hajmo da predlozimo neke od njih pa da citajuci ih zajedno, promucamo poneku rec o tome...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, "Tamo daleko" рече

VSB uz svo duzno postovanje, nije nam uvek na korist da sami sebe prozovemo egzegeticarima (mozda ces napisati--a gde sam ja to tvrdio? ovim pitanjem a I ranijim komentarima sa drugih tema stvara se slika o Tebi da ipak na to pretendujes; mislis da nam je dovoljno ovde na forumu braniti svoje stavove razmenom jevandjelskih citata, najcesce izvadjenih iz konteksta, jer priznaces, a tako nas uci I Crkva, da je Sv.Pismo puno hriscanskog paradoksa, stoga nije primereno zonglirati sa citatima proizvoljno vec smisleno, uz pomoc svetih otaca, proverenih egzegeticara, poucavajuci se toj I takvoj bogoslovskoj nauci. Hajmo da predlozimo neke od njih pa da citajuci ih zajedno, promucamo poneku rec o tome...

Uz svo dužno poštovanje ništa što se dogmata tiče nisam niti menjao niti imao nameru.

Svi verujemo u vaskrsenje i to je dogmatska stvar a duša je smrtna kao i telo. 

Duša može biti besmrtna jedino po blagodati e ne po prirodi svog postojanja.

Drugo šta se dešava sa kremiranim Hrišćanima njihove koske ne ustaju? itd...

Dakle uz dužno poštovanje i ja sam Hrišćanin kao i ti i ja branim Hrišćanske stavove a ti ih takođe brani argumentima a ne spočitavanjima koliko se ko razume u tematiku.

Apostoli se opšte nisu bavili dušom kao smrtnom ili besmrtnom već su verovali u vaskrsenje.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, "Tamo daleko" рече

I ranijim komentarima sa drugih tema stvara se slika o Tebi da ipak na to pretendujes; mislis da nam je dovoljno ovde na forumu braniti svoje stavove razmenom jevandjelskih citata, najcesce izvadjenih iz konteksta, jer priznaces, a tako nas uci I Crkva, da je Sv.Pismo puno hriscanskog paradoksa,

To nije istina izvadio sam kompletan kontekst što se tiče vaskrsenja a ti ako misliš da nije kompletan moraćeš onda celu bibliju da iscitiraš ovde da bi na kraju opet priznala da je kompletan.

Paradoks je spočitavati nekome tamo gde spočitavanje ne stoji.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...