Jump to content

Свети Грација и Злославни Ава Римски, Зоран Ђуровић

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 минута, Bokisd рече

pravedni strarog zaveta su Ga prepoznali kao  Onog kohga su ocekivali verom i prihvatili Njega kao Boga.

A Bog koga si ti prepoznao deluje samo u okvirima pravoslavne Crkve sa članskom kartom?

Pitam čisto da znam šta si i koga si ti prepoznao.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ej Boki a mi ne gledamo po stavovima i rasuđivanju otaca ili samo vi oce imate?

Pa, to je problem i po tome  se razlikujemo u razmisljanjima i u stavovima,  u tom nacinu gledanju na predanje otaca i Crkve. Zbog toga se vec mesecima preganjamo po forumu na raznim temama. 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Кратос рече

u slučaju Ananije Bog je prema laži bio nemilostrdan.Bilo samo fik i gotovo.

А ти никад не слага у животу?

Теби су мало ови црквењаци помутили разум. Зато не разлучујеш увек добро ко шта тврди, а онда одмах убацујеш цитате из Писма, као овај несрећни Боксит. Морате да се смирите, понизите пред Господом и да дебело гулите књиге. Не значи бити добар верник бити искрени партијаш. Ја сам барем 5 пута до сада написао да на месту Марка Ефеског не бих потписао унију. А овде, људи лишени светлости разума, говоре да сам унијата или не знам шта. Као што и ти мученици који су били против уније су били у праву. А ти не капираш да исповедаш идентичан папски модел уније који ја не бих никад потписао! Вама је мозак папизиран, али са оним старим агресивним папизмом који је само гледао да убаци мавру у тор! То исто сада ви говорите: католици да се покају у пепелу, па да им се смилујемо и прикључимо их цркви. То су све болесничке идеје. како ондашњих папа, тако и сада вас. Ви сте браћа, а то не видите. Са мном пак нисте браћа.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Pa, to je problem i po tome  se razlikujemo u razmisljanjima i u stavovima,  u tom nacinu gledanju na predanje otaca i Crkve. Zbog toga se vec mesecima preganjamo po forumu na raznim temama. 
 

Pa zašto je onda svaki tvoj post na bilo koju temu pun toga da ne smemo odstupati od stavova otaca, kad debatiraš sa nama kao da se mi ne pozivamo na oce?

Vidiš li sada možda bolje da smo i mi sa ocima Crkve ili šta sad posle silnih debata vidiš tačno?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, grigorije22 рече

Ima onaj tekst od Georgija Maksimova gde on objasnjava zasto se samo Pravoslavni spasavaju. Evo jednog dela vezanog za ovu temu.

au brate... I imaš čitave oglede vladike svetog Nikolaja kontra tim tlapnjama

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Pa zašto je onda svaki tvoj post na bilo koju temu pun toga da ne smemo odstupati od stavova otaca, kad debatiraš sa nama kao da se mi ne pozivamo na oce?

Vidiš li sada možda bolje da smo i mi sa ocima Crkve ili šta sad posle silnih debata vidiš tačno?

Nije problem u pozivanju na oce, nego na njihove stavove o Crkvi i nacin na koji nacin ti i ja interpretiramo te nihove stavove. To je savim legitimno, i ne treba se sporiti, svako ima pravo na svoj stav povodom ovog pitanja, problem je sto se ne slazemo u gledanju na njihove stavove.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Nije problem u pozivanju na oce, nego na njihove stavove o Crkvi i nacin na koje ti i ja interpretiramo te nihove stavove. To je savim legitimno, i ne treba se sporiti, svako ima pravo na svoj stav povodom ovog pitanja, problem je sto se ne slazemo u gledanju na njihove stavove.
 

Kad smo se mi sporili oko nekog konkretnog stava u smislu interpretacije?

Ne, mi samo neke stavove svetih otaca ne uvažavamo po nekim pitanja koliko stavove drugih svetih otaca po tim pitanjima.

A vi konstantno govorite da mi pogrešno interpretiramo ili se sablažnjavate što neke od stavova određenog oca naozivamo čistim promašajem pa čak i glupošću.

Dakle ostanite onda dosledni tome da i mi prava na oce imamo a ne samo vi.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Bokisd рече

Nije problem u pozivanju na oce, nego na njihove stavove o Crkvi i nacin na koji nacin ti i ja interpretiramo te nihove stavove.

Ajde da iskoristim ovo i da udjemo u debatu Augustinovog stava o granicama Crkve i validnosti tajni kod raskolnika i jeretika?

I sad mi reci ko je ikada osudio Augustinove stavove i da li je Crkva u svojoj praksi koristila Augustinove stavove?

I onda imamo validnu raspravu.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Bokisd рече

Pa, to je problem i po tome  se razlikujemo u razmisljanjima i u stavovima,  u tom nacinu gledanju na predanje otaca i Crkve.

Знаш ли ти како се ја разумем у Баха? Мени је он супер, а разумем се у њега као и ти у оце; зато не млати... Твој приступ је као када ја кажем равноземљашима: Тесла тврди да је земља лопта, изнесем им текстове, а они кажу: Ко га... или: Није се он удубљивао у те проблеме. 

Зато је твоје лупетање у галактичким размерама, али то ни не можеш да схватиш, јер је то лупање управо у мери у којој је ја одмерих. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Kad smo se mi sporili oko nekog konkretnog stava u smislu interpretacije?

Ne, mi samo neke stavove svetih otaca ne uvažavamo po nekim pitanja koliko stavove drugih svetih otaca po tim pitanjima.

A vi konstantno govorite da mi pogrešno interpretiramo ili se sablažnjavate što neke od stavova određenog oca naozivamo čistim promašajem pa čak i glupošću.

Dakle ostanite onda dosledni tome da i mi prava na oce imamo a ne samo vi.

Naravno ( kao da ne citas sta kazem ), ne odricem pravo nikom da moze interpretirati oce po svom rasudjivanju, braniti to nekome  je u diskusijma nedozvoljena stvar i nikada nisam ni pomislio na takvu stvar.

Da ne ulazimo u preterano objasnjavanje, mozda je i problem u tome, kako kazes,.....mi samo neke stavove otaca ne uvazavamo po nekim pitanjima, dok kod drugih otaca prihvatamo......jer, mi ( moja strana ) uvazavamo i  smatramo upravo suprotno od ovog sto si rekao. I, tu nastaje taj spror i rasprava koju vec mesecima vodimo.

Mali problem je samo sto, ......kod nasih uvazavanja otaca.....vecina otaca je na nasoh strani. ;)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

Знаш ли ти како се ја разумем у Баха? Мени је он супер, а разумем се у њега као и ти у оце; зато не млати... Твој приступ је као када ја кажем равноземљашима: Тесла тврди да је земља лопта, изнесем им текстове, а они кажу: Ко га... или: Није се он удубљивао у те проблеме.

Зато је твоје лупетање у галактичким размерама, али то ни не можеш да схватиш, јер је то лупање управо у мери у којој је ја одмерих.

Ne diraj mi u licnost....:)))

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ajde da iskoristim ovo i da udjemo u debatu Augustinovog stava o granicama Crkve i validnosti tajni kod raskolnika i jeretika?

I sad mi reci ko je ikada osudio Augustinove stavove i da li je Crkva u svojoj praksi koristila Augustinove stavove?

I onda imamo validnu raspravu.

Imali smo raspravu na onim temama o krstenju, zaboravio si ?
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zoran Đurović рече

Зато је твоје лупетање у галактичким размерама, али то ни не можеш да схватиш, јер је то лупање управо у мери у којој је ја одмерих.

I sada da dodjemo konačno i do neke suštine u ovim maratonskim debatama sa boksidom i ivanom markovićem pa i velizarom...

Dakle ovo nije uvreda što mu spočitavaš ovo je dijagnoza jednog doktora i magistra teologije i to sa punom istinom čak i ljubavlju jer si spomenuo da on i ne razume koliko je to što govori u suštini lupetanje. Dakle sve posle toga pošto ga miluješ još uvek da zbog svog ne znanja pravi promašaje jeste ljubav ali kad on krene da uporno negira svoju ne znanje i pozva se na pravoslavnu veroispovest onda niko na svetu više ne može očekivati ljubav jer je suočen sa bezobrazlukom.

No da bude još crnije ovakva tvoja rečenica se ponekad svrstava u bezobrazluk i onda imamo neverovatnu stvar da ljubav karakterišemo kao bezobrazluk prve vrste, te se odmah javljaju oni koji govore da bezobrazluk ne priliči pravoslavnom svešteniku i prave pravi pravcati danteov deveti krug od hleba kojim bi trebalo da se hranimo.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Bokisd рече

Imali smo raspravu na onim temama o krstenju, zaboravio si ?
 

Nisam zaboravio ni tada ni sada niste rekli ko je i gde osudio Augustina i da li je Crkva u praksi praktikovala Augustinove stavove po tom pitanju.

No ja ću razumeti da je to za tebe pretežak odgovor.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Nisam zaboravio ni tada ni sada niste rekli ko je i gde osudio Augustina i da li je Crkva u praksi praktikovala Augustinove stavove po tom pitanju.

No ja ću razumeti da je to za tebe pretežak odgovor.

Stvarno si car. :)

Ja pokusavam na lepo , ti , onako, pravo u rebra. :blush:

Sta sad, jel treba ponovo da otvaramo raspravu ili ne ? Naravno da Crkva nije prihvatila njegove licne stavove i rasudjivanja, i to smo vec raspravili.

Ili, drugacije receno,( pitanje oko koga  je i pocela cela ova rasprava ), .....uvek gledamo na vecinsko ili preovladavajuce misljenje otaca kod nekih spornih crkvenih pitanja. Jednostavna jednacina. :laie_14:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...