Jump to content

Англиканска Црква не признаје једнополне бракове

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 19 минута, Православни Србин рече

Тачно тако. Апостол позива мужеве да воле своје жене. Иначе, Хришћанство је дубоко било у сукобу са патријархалном логиком. Јер, по патријархалној логици, жена је власништво свог мужа. По Хришћанству није тако. Патријархат легализује прељубу, мушкарац сме да изрши прељубу, њему је то дозвољено и легализовано. Жена нема то право. Док је мушка прељуба легализована, женска је била забрањена, кажњива смрћу. Ето, погледајмо патријархат у Исламу, полигамија је пример легализоване прељубе. Тако нешто женама је најстроже забрањено.

А Хришћанство каже ,,не", нико не може да врши прељубу, ни муж а ни жена. Муж не сме да изда своју љубав према својој жени. Тако да Хришћанство укида логику и норме патријархата, Хришћанство суштински изједначава мушкарца и жену и позива их на љубав и заједништво. 

 

 

Zadržalo je patrijarahalni element sa mužem kao glavom ženi i poziv njoj da mu bude poslušna iz ljubavi.Odnos muža i žene u braku po Hrišćanstvu treba da bude kao odnos Hrista i Crkve.Kao što Hristos ljubi Crkvu,a ljubi je svim svojim bićem,tako i muž treba da ljubi ženu isto tako kao što Crkva ljubi Hrista i poslušna mu je tako i žena treba da ljubi svog muža i da bude poslušna.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Кратос рече

Zadržalo je patrijarahalni element sa mužem kao glavom ženi i poziv njoj da mu bude poslušna iz ljubavi.Odnos muža i žene u braku po Hrišćanstvu treba da bude kao odnos Hrista i Crkve.Kao što Hristos ljubi Crkvu,a ljubi je svim svojim bićem,tako i muž treba da ljubi ženu isto tako kao što Crkva ljubi Hrista i poslušna mu je tako i žena treba da ljubi svog muža i da bude poslušna.

Да, али уопште није исти став као у патријархату. У патријархату, жена је власништво мужа, он може да је прода, или да ради са њом шта год хоће, између осталог може да је подводи и другим мушкарцима. У Хришћанству тога нема.

Патријархат је у много чему био погрешан и Хришћанство је исправило све то погрешно у њему (мада се, нажалост, оно негативно задржало и након примања Хришћанства).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Православни Србин рече

У патријархату, жена је власништво мужа, он може да је прода, или да ради са њом шта год хоће, између осталог може да је подводи и другим мушкарцима.

U kom to patrijarhatu?Kod Grka,Rimljana,Egipćana nije bilo tako uopšte.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
On 4.2.2017. at 14:15, Кратос рече

U kom to patrijarhatu?Kod Grka,Rimljana,Egipćana nije bilo tako uopšte.

Kako nije? A paterfamilas u Rimu koji je mogao da radi šta hoće, bio je glavni i žena i deca su praktično bili njegovo vlasništvo, bez ikakvih prava. Inače kultura koja danas neguje tipičan koncept paterfamilas ti je Islam. Eto u tome Islam liči na Stari Rim. I staroalovenski patrijarhat je ženu trerirao kao vlasništvo svog muža koji može čak i da je proda ako hoće. I tako dalje, tih primera ima dosta. 

Ako je radikalni feminizam loš (a jeste tu nema spora) to ne znači da je svaki oblik patrijarhata pozitivan i dobar. 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се тиче англиканске цркве, чудим се њеним вјерницима како се не замисле над самим узроком и начином на који је та институција настала - једноставно зато како се један краљ могао развести и поновно вјенчати. Значи није се радило о некаквим теолошким питањима и сл. Могу дакле разумијети лутеране, калвинисте итд. ал не могу англиканце.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...