Jump to content

Проблем са крајностима еволуционизма и креационизма

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 4 минута, Bokisd рече

Dobro, da ne ispadne da sam sad je neki tumac pisma. Pricam na osnovu onoga sto sam procitao kod otaca i nekog mog licnog rasudjivanja.

Spoljasnji smisao. Recimo, najprostija stvar. Pricali smo o zapovesti da ako dete opsuje oca da se kazni kamenovanjem. Kao deo predanja starog Izrailja, deca su sigurno ucena da postuju ovu zapovest, da je data njihovim Bogom koji ih je spasao i vodio u njihovom spasenju iz Egipta i znala su da za takve stvari postoji vrlo surova kazna. Zbog toga su morala da znaju da je opasno i vrlo problematicno ruganje , narocito prorocima tog istog Boga koji ih je spasao od ropstva.

To je recimo, najednostavnija spoljasnja forma tumacenja, koja i dogovara nekom decijem umnom stepenu shvatanja stvarnosti.

Moze , recimo, da se poveze i sa samim prorocima u Izrailju.

 

Dobro,deca su nestašna,omakne se detetu,nešto ga ćale iznerviro,reko mu ujka na uvce da opsuje i ti bi kamenovao zbog toga jer je Bog tako rekao u Tori?Da ili ne?

ili ajde ovako da batalimo decu  malo je morbidno ali uzmimo recimo preljubnike.Da li bi bukvalno primenio zapovest o njihovom smaknuću i istrebljenjeu po Božijoj zapovesti iz Zakona?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Justin Waters рече

Ne odgovara, djeca nisu u potpunosti svjesna svojih postupaka i zato je primjenjivanje surove kazne nad njima iz prve ruke potpuno monstruozan cin.

Ali, do kog doba vaze ove zapovesti i koje su doba bila deca koja su se izrugivala proroku.

Jer, predzavetni Jevreji su postovali svoje zavete i zapovesti sa Bogom i autoritet proraka i sigurno su od malih nogu kroz obrede i vaspitanja svoje dece snazno utiskivali svest o tome koliiko mora da se postuju te neke Bozije stvari,......sigurno postoji kod dece neka svest, makar intuitivna i kroz neki strah od prekrsaja i kazne.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Kratos рече

Dobro,deca su nestašna,omakne se detetu,nešto ga ćale iznerviro,reko mu ujka na uvce da opsuje i ti bi kamenovao zbog toga jer je Bog tako rekao u Tori?Da ili ne?

Naravno, vec sam nesto i rekao na tu situaciju. Mislim, da se ova zapovest primenjivala u bas extremnim situacijama, kada se ispitaju svi argumenti koji su doveli do psovanja oca. Sigurno je u Izrailju postojao i neki 'sudski' proces, kako , zasto i zbog cega je doslo do toga.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Naravno, vec sam nesto i rekao na tu situaciju. Mislim, da se ova zapovest primenjivala u bas extremnim situacijama, kada se ispitaju svi argumenti koji su doveli do psovanja oca. Sigurno je u Izrailju postojao i neki sudski proces, kako , zasto i zbog cega je doslo do toga.
 

:lupaglavu:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Sto ?
 

Problem je upravo u tome što ti ne vidiš zašto.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovaj Boki il nas zaebava il je stvarno malko skrenuo sa putića...

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Kratos рече

Problem je upravo u tome što ti ne vidiš zašto.

Ma, retoricko pitanje.

Na osnovu tvojih stavova, jasno mi je vrlo dobro sta mislis o ovim stvarima, nego je odgovor bio u prostom obliku.

Da li mislis, da je otac takvog deteta uzimao sam pravdu u svoje ruke, zasto onda postoje i sudije i svestenici koji su jedini mogli da tumace Toru i da sprovode te zakone. Zar nije logicno da se prvo ispita ceo slucaj, kako ne bi doslo do nepravedne presude, u suprotnom svako bi mogao pravdu uzima u svoje ruke i da je tumaci i izvrsuje kako hoce i kako mu odgovara.


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Kratos рече

Ovaj Boki il nas zaebava il je stvarno malko skrenuo sa putića...

Znas kako, znaci da tvoja pitanja koja si mi postavio su sluzila samo da me 'vrebas' u reci i da provociras. Ako sam ti odgovarao 'prijateljski', nije fora sad da to koristis za moju licnu diskreditaciju.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Kratos рече

Ok nema za hipotezu o degeneraciji  ali ako nema razlika ozbiljnih kako kažeš onda to ne ide ni u prilog suprotnoj hipotezi o evolutivnom razvoju kroz postepene promene i njihovo nasleđivanje.45 000 godina je ipak izuzetno dug period i to bi se moralo videti na mapi gena.

Ima razlika... i vide se... ali su očekivane u skladu sa dosadašnjim naučnim nalazima... nisu tolike kolike bi morale da budu po navedenoj kreacionističkoj hipotezi...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Bokisd рече

Ali, do kog doba vaze ove zapovesti i koje su doba bila deca koja su se izrugivala proroku.

Jer, predzavetni Jevreji su postovali svoje zavete i zapovesti sa Bogom i autoritet proraka i sigurno su od malih nogu kroz obrede i vaspitanja svoje dece snazno utiskivali svest o tome koliiko mora da se postuju te neke Bozije stvari,......sigurno postoji kod dece neka svest, makar intuitivna i kroz neki strah od prekrsaja i kazne.

Ma sve jesu ucili djecu svim naredbama Pisma. Nisu mogli razumjeti ko ce i sta ce biti mesija, a navodno su trebali a nisu, a da su se bavili strogim poducavanjem djece do te mjere. 

Eto ja tebe pitam, posto se izdajes da znas sve pojedinosti oko ovog ubista zbog ismjevanja proroka. Da ne kazem djeca, koliko su bile stare osobe koje su kamenovane zbog ismevanja proroka?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Bokisd рече

Znas kako, znaci da tvoja pitanja koja si mi postavio su sluzila samo da me 'vrebas' u reci i da provociras. Ako sam ti odgovarao 'prijateljski', nije fora sad da to koristis za moju licnu diskreditaciju.
 

giphy.gif

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Justin Waters рече

Ma sve jesu ucili djecu svim naredbama Pisma. Nisu mogli razumjeti ko ce i sta ce biti mesija, a navodno su trebali a nisu, a da su se bavili strogim poducavanjem djece do te mjere.

Eto ja tebe pitam, posto se izdajes da znas sve pojedinosti oko ovog ubista zbog ismjevanja proroka. Da ne kazem djeca, koliko su bile stare osobe koje su kamenovane zbog ismevanja proroka?

Koliko mogu imati deca godina ?

" Потом отиде оданде у Ветиљ; и кад иђаше путем, изиђоше мала деца из града и ругаху му се говорећи му: Ходи, ћело! Ходи, ћело!

А Јелисије обазре се и видећи их прокле их именом Господњим. Тада изађоше две медведице из шуме, и растргоше четрдесет и двоје деце. "

Ako ih je bilo cetrdeset i dvoje dece i da su bili van grada, na nekom pustom putu , verovatnoca da su bila i starija deca, postoji. 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...