Jump to content

Проблем са крајностима еволуционизма и креационизма

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 6 минута, Kratos рече

Imaš jednu kuglu koja nepomično stoji u beskonačnom prostoru.Apsolutno se ne pomera.Da li je to to jedan događaj?

Ne znam. Događaj nije definisan. U teoriji verovatnoće, matematičkoj disciplini koja se bavi događajima, događaj je primitivan, odnosno nedefinisan pojam, jer bi u suprotnom teorija pstala cirkularna ili utonula u regres...Pri tome, kugla ne bi mogla da stoji u beskonačnom prostoru jer je onda ne bi bilo, tj, verovatnoća njenog postojanja u konačnoj zapreminskoj jedinici beskonačnog prostora ne bi postojala. A ako bi prostor bio konačan, onda bi morala da postoji još jedna kugla, da bi ga omeđila....Dakle, nema prostora ako postoji samo jedna kugla...a onda nema ni kugle...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ivan Marković рече

A ako bi prostor bio konačan, onda bi morala da postoji još jedna kugla, da bi ga omeđila....

Što su već dve kugle, pa tako dobijamo i metafizičku definiciju prostora i vremena, kao intervala u prostiranju i trajanju....ali i konačni prostor i vreme, jer u suprotnom ne postoje kugle (vidi izraze o verovatnoći postojanja materijalnih entiteta kada su prostor ili vreme beskonačni)...pri tome, ovo je samo metafizičko razmatranje, jer je situacija nemoguća (na čemu bi visile te kugle?)...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Avocado рече

Ne baš... incest ne mora dovesti do retardacije... samo povećava šanse za razne poremećaje jer ako oba roditelja imaju neki isti "loš gen" dete nema šanse da ga izbegne... nemoj da zaboraviš da u životinjskom svetu ima puno incesta... te smo i po TE svakako proizvod incesta... tj. ako se ne varam, prenošenje dalje fuzije hromozoma (razlika između nas i šimpanzi) bi bilo prilično neizvodljivo osim ako nije posledica incesta...

Pricas o incestu kao sporadicnoj pojavi, vikend zabavi za celu porodicu? :)

Kakva je situacija kad ti dve jedinke interbreedingom proizvedu celu populaciju? Kakve sanse ima takva populacija?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Bokisd рече



 

Kontra situacija.

Sta bi ti radio , u danasnje vreme, da te tvoje dete opsuje i kako bi odreagovao,.... i TO, bez Bozije zapovesti ?  Samo cisto , onako, prirodni  i roditeljski stav ? :coolio:


 

Naljutio bih se i probao da razgovaram s njim.

Raskomadavanje i cerecenje svakako ne dolaze u obzir, iako i danas ima ljudi kojima ne smeta takva kazna (sto je jelte monstruozno)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, cloudking рече

Doooobro... znaci imamo pogresnu TE koja kaze da smo svi prozivod prirodnog diverziteta kroz milione godina i religiju koja nam kaze da smo svi incestoidna deca debili... (incest dovodi do reatardacije, sto je nadam se svima poznato ;) )

Adam i Eva kao originalno stvoreni ljudski par nisu imali nikakvih genetskih nedostataka (loš gen), što im je omogućilo da u prvih nekoliko generacija njihovi potomci imaju mnogo bolje zdravlje i fizičku formu nego mi danas. Dakle, za njihove potomke nije bilo opasnosti da se oni međusobno venčavaju, i da bi im deca onda bolovala od nekih deformiteta. Možda ovo nama danas izgleda čudno ili čak odvratno, kada pomislimo da je "možda" Kajinova žena bila njegova sestra. No, u početku, s obzirom da je Bog započeo sa jednim čovekom i jednom ženom, druga generacija nije imala izbora nego da se venčava među sobom.

Na sve ovo bi još dodao sledeće: Ako je teorija evolucije tačna, onda ona ima čak i veći problem. Naime, kako je moguće da se živa bića, pa i čovek razvija (evoluirao) k savršenstvu i to preko mutacija (greškama u genima), budući da bi ovaj proces učinio da potomci budu sve više i više deformisani? Zar to ne bi bila evolucija na niže, a ne u nešto više? Međutim, sama činjenica da su bliski srodnici mogli da rađaju potomstvo koje nije u velikoj meri deformisano jeste dokaz u prilog Stvaranja, a ne za teoriju evolucije.

Tokom dužeg vremenskog perioda ova izopačenost bi rezultirala u razne vrste grešaka koje se pojavljuju u genetskim materijalima živih bića. Međutim, Kajin je bio u prvoj generaciji dece koja su ikada rođena. On (kao i njegova braća i sestre) nisu primili nesavršene gene od Adama i Eve. Takođe, uticaj i posledice greha (prokletstva) su u njihovom slučaju bile minimalne, deformacija gena je bila zanemarljiva. U takvoj situaciji, bliski rođaci su mogli da se žene između sebe, jer nije bilo opasnosti da izrode deformisano potomstvo. No, do Mojsijevog vremena (oko 2.500 godina kasnije), degenerativne greške bi se nagomilale u tolikom stepenu u čovečanstvu (jevrejskoj naciji) da je bilo neophodno da Bog donese zakone koji se zabranjuje brak između brata i sestre i bliske rodbine (3. Moj. 18:6-20).

Jedan od razloga zašto mnoge zbunjuje odgovor na pitanje o Kajinovoj ženi jeste zbog toga što oni naginju o tome da razmišljaju kroz današnje običaje. Teško im je prihvatiti i razumeti ondašnju biblijsku istoriju sveta, ali i promene koje su nastale zbog greha od tada do danas, i tako čine da mnogi jednostavni odgovori postanu sakriveni.

 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Kratos рече

Jedno pitanje.Da li bi kamenovala dete koje opsuje svoje roditelje po Božijoj zapovesti?

Благовести су почетак Јеванђеља-Новог завета.А ја сам новозаветни човек...:D

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Рапсоди рече

Adam i Eva kao originalno stvoreni ljudski par nisu imali nikakvih genetskih nedostataka (loš gen)

Otkud znas? Procitala si u Bibliji koju su pisali ljudi koji svemu imaju isto tolko pojma kolko i ti? A pritom su skloni greskama i padanju pod uticaj sopstvenih zelja, pa onda pipsu onako kako im drago?

 

пре 23 минута, Рапсоди рече

Na sve ovo bi još dodao sledeće:

Rapso, rapso... ko ti pise postove? :D

 

пре 24 минута, Рапсоди рече

Na sve ovo bi još dodao sledeće: Ako je teorija evolucije tačna, onda ona ima čak i veći problem. Naime, kako je moguće da se živa bića, pa i čovek razvija (evoluirao) k savršenstvu i to preko mutacija (greškama u genima), budući da bi ovaj proces učinio da potomci budu sve više i više deformisani? Zar to ne bi bila evolucija na niže, a ne u nešto više? Međutim, sama činjenica da su bliski srodnici mogli da rađaju potomstvo koje nije u velikoj meri deformisano jeste dokaz u prilog Stvaranja, a ne za teoriju evolucije.

hahahaha, znaci ne mogu da verujem! :D:D:D

Vi dizajneri ste make mi posebna sorta ljudi... ako i postoje direktni potomci brata i sestre, kreacionisti su definitivno pripadnici te razvojne grane! :D

Pa otprilike hiljadu puta je napisano da evolucija ne znaci razvoj u "nesto vise"ili "nesto savrsenije" al dzabe... vi ljudi jednsotavno sednete dokoni izmislte nesto sto vam prvo padne na pamet (po mogucstv sto gluplje to bolje) i onda to proglasite za evolutivnu cinjenicu i krenete u besomucnu borbu obaranja toga- sto ste sami izmislili a cega u TE- NEMA!

taj stav da da je evolucija razvoj ka savrsenstvu na prvu otkriva da sagovornik nema pojma sta je evolucija i onda kako da vodis bilo kakvu smislenu raspravu sa njim? 

 

Ljudi bre... znate li koliko bi ste svima olaksali zivot ako bi ste makar jednom... samo jednom... samo na kratko... samo za sekund... procitali makar pasus... makar recenicu o evoluciji... bilo sta... moze  i fusnote...  ma makar  i sadrzaj da procitate... cisto da vidim da postoji volja da se kritikuje nesto o cemu se BAR NESTO zna....

 

Stvarno niko nema vremena da se macuje sa vasim projekcijama i frustracijama koje se ne ticu TE ni u jednom segmentu... 

 

пре 29 минута, Рапсоди рече

Tokom dužeg vremenskog perioda ova izopačenost bi rezultirala u razne vrste grešaka koje se pojavljuju u genetskim materijalima živih bića. Međutim, Kajin je bio u prvoj generaciji dece koja su ikada rođena. On (kao i njegova braća i sestre) nisu primili nesavršene gene od Adama i Eve. Takođe, uticaj i posledice greha (prokletstva) su u njihovom slučaju bile minimalne, deformacija gena je bila zanemarljiva. U takvoj situaciji, bliski rođaci su mogli da se žene između sebe, jer nije bilo opasnosti da izrode deformisano potomstvo. No, do Mojsijevog vremena (oko 2.500 godina kasnije), degenerativne greške bi se nagomilale u tolikom stepenu u čovečanstvu (jevrejskoj naciji) da je bilo neophodno da Bog donese zakone koji se zabranjuje brak između brata i sestre i bliske rodbine

Daj mi izvor odakle si ovo naucila, zelim malo vise da saznaom o ovoj naucnoj teoriji... necu valjda zlonamerno da pomislim da sve sama izmislila iz zelje da opravdas jednu prilicno nebuloznu teolosku teoriju.... 

Misím... hbt, odakle znate sve ove infomracije? Ovde mora da je prethodilo godine istrazivanja i sakupljanja podataka i dokaza! Nije valjda da si do ovih sazananja dosla iz svetih knjiga? (ili "dosao"

, posto nisam siguran sa kim pricam ;))

 

пре 34 минута, Рапсоди рече

Jedan od razloga zašto mnoge zbunjuje odgovor na pitanje o Kajinovoj ženi jeste zbog toga što oni naginju o tome da razmišljaju kroz današnje običaje. Teško im je prihvatiti i razumeti ondašnju biblijsku istoriju sveta, ali i promene koje su nastale zbog greha od tada do danas, i tako čine da mnogi jednostavni odgovori postanu sakriveni.

kshhhh... magijaaaaa.....

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, cloudking рече

Otkud znas? Procitala si u Bibliji koju su pisali ljudi koji svemu imaju isto tolko pojma kolko i ti? A pritom su skloni greskama i padanju pod uticaj sopstvenih zelja, pa onda pipsu onako kako im drago?

 

Rapso, rapso... ko ti pise postove? :D

 

hahahaha, znaci ne mogu da verujem! :D:D:D

Vi dizajneri ste make mi posebna sorta ljudi... ako i postoje direktni potomci brata i sestre, kreacionisti su definitivno pripadnici te razvojne grane! :D

Pa otprilike hiljadu puta je napisano da evolucija ne znaci razvoj u "nesto vise"ili "nesto savrsenije" al dzabe... vi ljudi jednsotavno sednete dokoni izmislte nesto sto vam prvo padne na pamet (po mogucstv sto gluplje to bolje) i onda to proglasite za evolutivnu cinjenicu i krenete u besomucnu borbu obaranja toga- sto ste sami izmislili a cega u TE- NEMA!

taj stav da da je evolucija razvoj ka savrsenstvu na prvu otkriva da sagovornik nema pojma sta je evolucija i onda kako da vodis bilo kakvu smislenu raspravu sa njim? 

 

Ljudi bre... znate li koliko bi ste svima olaksali zivot ako bi ste makar jednom... samo jednom... samo na kratko... samo za sekund... procitali makar pasus... makar recenicu o evoluciji... bilo sta... moze  i fusnote...  ma makar  i sadrzaj da procitate... cisto da vidim da postoji volja da se kritikuje nesto o cemu se BAR NESTO zna....

 

Stvarno niko nema vremena da se macuje sa vasim projekcijama i frustracijama koje se ne ticu TE ni u jednom segmentu... 

 

Daj mi izvor odakle si ovo naucila, zelim malo vise da saznaom o ovoj naucnoj teoriji... necu valjda zlonamerno da pomislim da sve sama izmislila iz zelje da opravdas jednu prilicno nebuloznu teolosku teoriju.... 

Misím... hbt, odakle znate sve ove infomracije? Ovde mora da je prethodilo godine istrazivanja i sakupljanja podataka i dokaza! Nije valjda da si do ovih sazananja dosla iz svetih knjiga? (ili "dosao"

, posto nisam siguran sa kim pricam ;))

 

kshhhh... magijaaaaa.....

Небитан је извор, битно је да је моје размишљање бар поводом ове проблематике у равни са извором :)))

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Рапсоди рече

Небитан је извор, битно је да је моје размишљање бар поводом ове проблематике у равни са извором :)))

 

Apsolutno je bitan izvor jer inace serviras licne fantazije na temi gde pricamo o ozbiljnim stvarima.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, cloudking рече

 

Apsolutno je bitan izvor jer inace serviras licne fantazije na temi gde pricamo o ozbiljnim stvarima.

Твоје субјективно мишљење , што наравно не значи да су објективно фантазије. За тебе је чини ми се и Бог фантазија.

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Рапсоди рече

Твоје субјективно мишљење

Ne nije. Radi se  o obicnoj komunikacijskoj pristojnosti.

 

Ako ces da mi iznosis podatke  o genetskoj savrsenosti Adama i Eve onda je pristojno da me uputis na izvor odakle si te podatke izvukla, jer u suprotnom se ZAISTA radi o tvojim fantrazijama koje poturas na temi gde pricamo o TE... a to nije pristojno.

 

Ako su Adam i Eva bili savrseni ljudi, koje boje koze su bili? Odakle danas razlike u boji koze kod ljudi? Eto, konkretno pitanje...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

@cloudking

Једини начин, али пази једини да ја поверујем у ТЕ је тај да ти као атеиста, оћу рећи једна врста, позитивном мутацијом мутираш и постанеш сасвим друга врста, хоћу рећи верујући, у твом случају мораш признати да би се радило о настанку тотално новог живота , оћу рећи врсте  и то све пропратно, обавезно уз чувену музику / у.шпица / из филма Одисеја у свемиру 2001. илити.

" The dawn of man  "  илити чика Штраус.:)

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Рапсоди рече

 

@cloudking

Једини начин, али пази једини да ја поверујем у ТЕ је тај да ти као атеиста, оћу рећи једна врста, позитивном мутацијом мутираш и постанеш сасвим друга врста, хоћу рећи верујући, у твом случају мораш признати да би се радило о настанку тотално новог живота , оћу рећи врсте  и то све пропратно, обавезно уз чувену музику / у.шпица / из филма Одисеја у свемиру 2001. илити.

" The dawn of man  "  илити чика Штраус.:)

 

Gledaj... obesmisljavanjem  ovako ozbiljne teme, ovakvim pokusajem sarkazma jos vise upucujes na sopstvenu neupucenost... ne izlazis kao moralni pobednik vec kao sarlatan jer se rugas svima koju ucestvuju ozbiljno... zao mi je zbog toga.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, cloudking рече

Ako su Adam i Eva bili savrseni ljudi, koje boje koze su bili? Odakle danas razlike u boji koze kod ljudi? Eto, konkretno pitanje...

Хамити, изгуглај па прочитај. Савршеност не значи по дифолту имање беле боје коже.

 

пре 2 минута, cloudking рече

Gledaj... obesmisljavanjem  ovako ozbiljne teme, ovakvim pokusajem sarkazma jos vise upucujes na sopstvenu neupucenost... ne izlazis kao moralni pobednik vec kao sarlatan jer se rugas svima koju ucestvuju ozbiljno... zao mi je zbog toga.

Де не љути се човече, мало се шалим, па забога милога. Морам признати да сам мало видела од тебе .

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...