Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Ko poveruje u ovo dokle ovo ide... Ovde djavo ne mora mnogo da se trudi...   

STIL.KURIR.RS

Za porodicu Ulas, naučnicu su rekli da su primer nazadne evolucije, jer nekoliko članova ove porodice hoda...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се тиче "шестодневног креационизма" нисам приметио да га неко помиње овде, а чак и да га помиње не само да није срамота бити у друштву са онима који исти исповедају, а то су св:Јован Златоусти, св.Василије Велики, св.Јефрем Сирин итд.-него је част. Овде су доста смутње направили поједини теолози еволуфилетисти који су пошли од погрешне тезе да је ТЕ доказана теорија игноришући мноштво доказа који иду у супротном правцу па су онда бојажљиво покушали да иду некаквим "средњим путем". Напротив, полазиште треба да буде да је ТЕ у најмању руку недоказана иако се безобразно предаје по школама као факт, а у ствари је једна велика научна превара. Најлогичније је претпоставити да су биљне и животињске( у паровима) настале у кратком временском року јер су оне међусобно зависне једне од других и заједно чине један тоталитет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тај протестантски креационизам је толико неозбиљан да је срамота што међу православнима има оних који иду тим путем.

@osamosamosam

Само ми одговори да ли верујеш да су људи слетали на Месец? Ако можеш искрено да ми одговориш.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, osamosamosam рече

Што се тиче "шестодневног креационизма" нисам приметио да га неко помиње овде, а чак и да га помиње не само да није срамота бити у друштву са онима који исти исповедају, а то су св:Јован Златоусти, св.Василије Велики, св.Јефрем Сирин итд.-него је част. Овде су доста смутње направили поједини теолози еволуфилетисти који су пошли од погрешне тезе да је ТЕ доказана теорија игноришући мноштво доказа који иду у супротном правцу па су онда бојажљиво покушали да иду некаквим "средњим путем". Напротив, полазиште треба да буде да је ТЕ у најмању руку недоказана иако се безобразно предаје по школама као факт, а у ствари је једна велика научна превара. Најлогичније је претпоставити да су биљне и животињске( у паровима) настале у кратком временском року јер су оне међусобно зависне једне од других и заједно чине један тоталитет.

Izgleda da su škole još uvek pomalo debilane. To će se izgleda promeniti kad Miroljub krene u crkvu znači nikad....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, osamosamosam рече

Што се тиче "шестодневног креационизма" нисам приметио да га неко помиње овде, а чак и да га помиње не само да није срамота бити у друштву са онима који исти исповедају, а то су св:Јован Златоусти, св.Василије Велики, св.Јефрем Сирин итд.-него је част. Овде су доста смутње направили поједини теолози еволуфилетисти који су пошли од погрешне тезе да је ТЕ доказана теорија игноришући мноштво доказа који иду у супротном правцу па су онда бојажљиво покушали да иду некаквим "средњим путем". Напротив, полазиште треба да буде да је ТЕ у најмању руку недоказана иако се безобразно предаје по школама као факт, а у ствари је једна велика научна превара. Најлогичније је претпоставити да су биљне и животињске( у паровима) настале у кратком временском року јер су оне међусобно зависне једне од других и заједно чине један тоталитет.

Врло је једноставно, какве везе има протестантски креационизам са нашим правоверним и православним шестодневом, па већина (у ствари сви светитељи) светитеља и отаца су тумачили шестоднев  буквално и самим тиме и дане стварања.

Мени лично, разни теолози и хришћани нека мисле како хоће о теорији еволуције, лично је не прихватам, али ако хоће даље да споје ТЕ и веру онда ту већ морају да дају јаке и недвосмислене доказе да је то некако могуће, доказе из Светог Писма и писанија светих отаца и хришћана, лично мислим да је то немогућа мисија и ствар, па све им пада у воду одмах на почетку јер Постање пише да су прво настале водене и крилате (ваздух) животиње и тек после копнене, док ТЕ пише да су прво настале само водене и онда тек копнене и на крају крилате животиње, тако да ту одмах пада та ткз.теистичка еволуција која верује у Свето Писмо и у исто време прихвата ТЕ као компатибилну вери.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ја сам за то да се библијско стварање дословно тумачи. Да верујемо да је прво настао биљни свет, па тек онда сунце. А то нас доводи до потпуног одбацивања како протестантског креационизма тако и еволуфилетизма. Да, еволуфилетизма, јер такви обожавају еволуцију као првобитно стварање, као библијско стварање које ''све беше веома добро''.

Дакле, нема ништа од тога да је Велики прасак који наука објашњава био библијски почетак творевине. Зна се да по Библији нема начина да наука, да човек, докучи или провири у првобитно стање творевине. Довољно је што неки светитељи тумаче првобитно стање творевине као живот у енергијама Божијим, да су биљке расле енергијама Божијим, које су људи и животиње јели и били бесмртни. Тако је сунце настало после настанка биљака, дакле без проблема, што наука данас не може да испитује, јер првобитна творевина је постојала пре Великог праска, као што потврђује модерна космологија - да је Велики прасак почетак данашњег космоса од претходног космоса, а теологија може само да потврди своје становиште о паду творевине.

Разумите, пад творевине је пад створеног просторвремена, јер просторвреме није нешто друго од саме творевине, а тај пад може бити само кроз Велики прасак као секундарни почетак просторвремена, као почетак палог стања. Морамо се помирити са том чињеницом о Великом праску као што смо се помирили са тиме да Земља није у средишту универзума, дакле Велики прасак није првобитни библијски почетак творевине, него можемо само веровати да је то био почетак палог стања.

Дакле, не зна се шта је болесније, то што еволуфилисти говоре о стварању Адама и Еве од мајмуна или то што шестодневци говоре о обмани еволуционе науке. Зато понављам, да се треба клонити таквих, да такве не треба слушати ни о науци, ни еволуцији, а ни о вери, ни теологији.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хајде молим вас само размислите мало. Да ли је писац Библије случајно написао да је биљни свет настао пре настанка сунца? Или треба веровати да Дух Свети руководи дословно записаним речима?

Ето ја верујем да Дух Свети дословно води сваку записану реч Библије, да нема грешке ни грешкице. Дакле има да је сунце настало после биљног света па то ти је. Али исто тако не смемо негирати чињеницу палог стања, чињеницу промене првобитне творевине у палу творевину. Иста заблуда и прелест руководи оне који негирају и једно и друго.

Те две стране исте медаље, шестодневци и еволуфилисти, рашчлањују материју и мере просторвреме да би тумачили библијско стварање. ЕЈ ЉУДИ МОЈИ. Испитују палу творевину да би тумачили првобитну творевину, да би тумачили библијско стварање и стање пре пада. А Библија лепо говори да то стање, то првобитно постојање пре пада, човек више не може да испитује, нема повратка, нема завиривања, него има само потпуно непознавање и неиспитивост тога.

Зато није случајно записано о стварању биљног света пре сунца. Писац сигурно није био толико глуп да не зна да од Сунца расте сав живи свет, али опет је записао оно што Дух Свети налаже. Записано је тако да би управо знали да научно испитивање првобитног стања пре пада нема никаквог смисла.

Брука и срамота шта урадише шестодневци и еволуфилисти. Треба заједно да се покају и одбаце све своје бесмислице. То је болест као код геоцентризма. Сецирају земљу да докажу библијско стварање, а читаво првобитно стање пре пада није доступно никаквој науци. То је порука, то је истина о стварању, да је биљни свет настао пре сунца. Цео данашњи космос је био другачији пре пада, а то првобитно стање превазилази сваку науку као што испитивање космоса пре Великог праска превазилази науку.

Не заборавите да сви водећи космолози и физичари данашњице говоре о Великом праску само као почетку космоса од претходног космоса, да ли након Великог сажимања, чега већ, то се не зна. Али сви виде доказе - јер математика не лаже - да је постојао претходни космос пре Великог праска.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Bokisd рече

Врло је једноставно, какве везе има протестантски креационизам са нашим правоверним и православним шестодневом, па већина (у ствари сви светитељи) светитеља и отаца су тумачили шестоднев  буквално и самим тиме и дане стварања.

Мени лично, разни теолози и хришћани нека мисле како хоће о теорији еволуције, лично је не прихватам, али ако хоће даље да споје ТЕ и веру онда ту већ морају да дају јаке и недвосмислене доказе да је то некако могуће, доказе из Светог Писма и писанија светих отаца и хришћана, лично мислим да је то немогућа мисија и ствар, па све им пада у воду одмах на почетку јер Постање пише да су прво настале водене и крилате (ваздух) животиње и тек после копнене, док ТЕ пише да су прво настале само водене и онда тек копнене и на крају крилате животиње, тако да ту одмах пада та ткз.теистичка еволуција која верује у Свето Писмо и у исто време прихвата ТЕ као компатибилну вери.

Можда Постање рачуна и инсекте у животиње а ТЕ буквално мисли на животиње без инсеката.

Блажени гладни и жедни правде, јер ће се наситити;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izvinjavam se nisam dobro zapamtila tekst, on se ovde obraća mravima u prenesenom smislu, a Darvin čoveku u bukvalnom smislu ....:smeh1: Vladika Nikolaj Velimirović: Razočaranjima Bog vaspitava ljude ... https://stil.kurir.rs/amp/83725/vladika-nikolaj-velimirovic-razocarenjima-bog-vaspitava-ljude-ona-su-nakovanj-na-kojima-vas-sudbina-kuje. Da ne skrecem s teme evo neću više ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 часа, Milan Nikolic рече

Тај протестантски креационизам је толико неозбиљан да је срамота што међу православнима има оних који иду тим путем.

@osamosamosam

Само ми одговори да ли верујеш да су људи слетали на Месец? Ако можеш искрено да ми одговориш.

Нема проблема, одговорићу ти кад ти мени одговориш на питање које сам већ два пута поставио, а ти као стари присталица ТЕ си у тој групи који могу да дају одговоре. Дакле, како су сви сисари, од слепих мишева до плавог кита добили млечне жлезде? Од знојних ( :))) или....?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...