Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 30 минута, Ведран* рече

И то постоји? Несам читао баш нешто в. Игњатија. Од њега сам покупио само оно "душо". :D

:unbelieveble:

Е сад си успео да ме шокираш! Озбиљно? Или се зезаш?

На почетку сам уџбенике набављао деци, ал' кад сам се довољно нашокирао разним детаљима (почев од прве приче за први разред Љубав, где је малиша имао папагаја Кићу (?!?), и много га је волео, мазио, пазио (па ме учитељице прозивале како ли мази свог Кићу ?) одустао. Има тамо посла за аву кол'ко 'оћеш... :)

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 минут, Јанко рече

На почетку сам уџбенике набављао деци, ал' кад сам се довољно нашокирао разним детаљима (почев од прве приче за први разред Љубав, где је малиша имао папагаја Кићу (?!?), и много га је волео, мазио, пазио (па ме учитељице прозивале како ли мази свог Кићу ?) одустао. Има тамо посла за аву кол'ко 'оћеш... :)

:))12:smeha:12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немој ми само рећи да је ово о сједињу Адама и Логоса било у уџбеницима за основну?

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ведран* рече

:))12:smeha:12:smeha:

Јој, ја сам ти тад био к'о беба док сам чит'о... Час се смејем, час плачем...

Касније сам сазнао да су му неки млади богослови помагали, па сам сконтао. Деца неискусна и у брачном и монашком животу, реченице рогибатне, дугачке и типа "како Перица замишља заједницу"...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ведран* рече

Немој ми само рећи да је ово о сједињу Адама и Логоса било у уџбеницима за основну?

 

И илустровано иконом  загрљајеа Христа и Адама...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не критикујем сад владику Игнација, он делује баш као душа :D него да ли је то прошло неку проверу примерености узрасту деце?

Ја, на пример, не верујем да бих могао да пишем за тај узраст. Није то за свакога. 

А ово ми делује баш промашено.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Јанко рече

И илустровано иконом  загрљајеа Христа и Адама...

Па то тек има да изазове децама курцшлус у глави! :unbelieveble:

Како да се загрли, а да се не оваплоти... итд.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ведран* рече

Не критикујем сад владику Игнација, он делује баш као душа :D него да ли је то прошло неку проверу примерености узрасту деце?

Ја, на пример, не верујем да бих могао да пишем за тај узраст. Није то за свакога. 

А ово ми делује баш промашено.

Не бих рекао. Реченице предугачка, догматика у млађим разредима. Момак који му је помагао ми рекао да су више прављени за неквалификоване вероучитеље (sic!). Па њима напиши посебан уџбеник-упутство, а не да то деца носе кући и гледају родитељи...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Јанко рече

Не бих рекао. Реченице предугачка, догматика у млађим разредима. Момак који му је помагао ми рекао да су више прављени за неквалификоване вероучитеље (sic!). 

:krstix::krstix::krstix:

Можеш да мислиш како ће ово на пример, о Адаму и Христу, деци да објасне "неквалификовани вероучитељи" па и "квалификовани"!

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Јанко рече

па ме учитељице прозивале како ли мази свог Кићу ?

Требало је Библијски да им одговориш: Дођите и видите!:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Требало је Библијски да им одговориш: Дођите и видите!:))

Аво! Упреподоби се мало!

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Zoran Đurović рече

Можеш ли да скенираш ово? 

Кићу да скенира? 

:krstix:

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Ведран* рече

Кићу да скенира? :krstix: 

Да, док га мази!::::::)))))))))))))

Да имам кад ме поп, кад се врати из егзила, изнервира да му окачим савет вл. Игњатија!:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 22.10.2018. at 13:48, Кратос рече

Aha znači đavo još ne postojaše kad je Bog stvarao Adama i Evu?

A ko ti kaže da je greh u nečemu bitan, kad je Bog u stanju da svaki greh oprosti a tebe je stvorio i kao pokajanog.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...