Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 2 часа, Просечан србенда рече

Написао сам са заменицом "они" а не ми. Дакле требало би да буде јасно да сам себе изузео од њих.

A ti zanci ne mislis da u bibliji sve pise?

Pa gde si onda procitao da je evolucija unutar vrste ok

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 сат, Рапсоди рече

Добро, алфабет почиње од  бета, алфа уопште није битна, јел тако... тако је, потврдиће наш Клауд бој.   :))) 

Potvrdjujem samo da i dalje nisi ukapirala ni sta sam rekao a bogami ni sam koncept

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ivan Marković рече

Такође нема консензуса да ли постоји универзална научна метода или да свака научна дисциплина има своју специфичну методологију, а није јасно (бар мени) да ли је "или" овде ексклузивно или алтерирајуће. Научна мисао је све само не униформа. И као таква делује...

Mora da zato imamo cetrnaest razlicitih teorija razvoja zivota...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ведран* рече

Ја вероватно спадам и у твоје оквире за будале, а у Кратосове и још неких сигурно.

Умишљаш јер ни за некога овде нисам помислио да је будала па чак и ако чашћавате разним "придевима"  не исто мишљенике.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Јанко рече

Превиђаш (Или потенцираш?) да је творац обе другу (општу) написао јер је "осетио" ограниченост специјалне (иако је она била врх за то време)

Заправо, мислим да Бог нема много везе са нашим теоријама.

пре 7 минута, Јанко рече

и да има и општија, али није успео да је сочини како треба да буде свеобухватна... 

Нема свеобухватне теорије јер би таква била, ако се аксиоматизује, противречна. Знаш оно, Геделове теореме о непотпуности. Свака теорија која је довољно богата да код аксиоматизације мора да користи предикатску логику првог реда може бити само:

1) Непотпуна

2) Противречна

пре 10 минута, Јанко рече

Ја сам за брзине веће од брзине светлости.

Да будем искрен мени је свеједно...

пре 10 минута, Јанко рече

Она је константа само у нашем, материјалном свету...

У  механици која не узима у обзир близину великих гравитационих маса. Дакле у СТР. Не и у ОТР.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, GeniusAtWork рече

Специјална теорија релативности, која и предвиђа да је брзина светлости увек иста, важи само за једну одређену геометрију простор-времена: тзв. раван простор.

Заправо, СТР не узима у обзир гравитациона поља.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, Рапсоди рече

Па, ако је једно те исто  што се противите творевини за пуф дана.....? :smeh1: 

Zao nam boga jer se ocigledno toliko pomucio da ostavi dokaze na sve strane da je stvaranje trajalo milionima godina... On se tolko poumcio da nam testira veru a mi tek tako dodjemo i kazemo "ne, ne bilo PUF"...

Kao na primer tvoj klinac ode u prodavnicu i kupi ti kolace a onda dodje kuci i napravi nered po kuhinji da izlfega kao da je sam pravio... i ti bi mu pogledala te kolace i rekla bi mu u facu "ovo si kupio"... bezosecajno.... :(

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, cloudking рече

Pa gde si onda procitao da je evolucija unutar vrste ok

То су мање генетске промене у днк ради адаптације на животу средину и услове у њој и то нико не оспорава па чак ни креационисти. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Просечан србенда рече

То су мање генетске промене у днк ради адаптације на животу средину и услове у њој и то нико не оспорава па чак ни креационисти. 

Kako je to moguce?

Bog nije znao dovoljno dobro da napravi zivotinje pa su one krenule tom mikroevolucijom da se usavrsavaju?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, Avocado рече

Znam i kao što rekoh - u pravu si... pop se loše odrazio... ili pogrešno mislio... 

Зашто погрешно? Ја бих се исто тако изразио. За мене, када се, у контексту, каже да наука уводи униформност, то значи да се поштују одређени медодолошки принципи. То уопште нисам прочитао као "у науци нема ништа спорно". Наравно да има, али.та спорења не подривају начност науке. Ти си сликовито објаснио лубеницом.

Падре је просто направио дистинкцију између тога и "методологије" ових форумаша који нешто смисле (прво што им падне на ум) и то прогласе за једину истину. Они се не држе ни богословске методологије, ни научне методологије, а хтели би свима да држе слово и о једном и о другом. Колико сам им само пута постављао једноставно питање "одакле црпите ту теологију". И увек је остајало без одговора. Зато што они и не разумеју то питање. Мисле да имају откровења с више када им на ум падну глупости. 

Зато не видим шта је погрешно мислио, и због чега се погрешно изразио. Осим што је Иван замаглио кристално јасну поруку квантном физиком и осталим.

П.С. Иване немој ми о колапсу таласних функција, плиз!

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Просечан србенда рече

То су мање генетске промене у днк ради адаптације на животу средину и услове у њој и то нико не оспорава па чак ни креационисти. 

То нигде не пише у Библији. Такође не пише да је Бог оставио змији патрљке. Пише пак да се она храни земљом.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, cloudking рече

Potvrdjujem samo da i dalje nisi ukapirala ni sta sam rekao a bogami ni sam koncept

Head In The Clouds

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...