Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 38 минута, о.Горан рече

Опиши ми , као поштовалац Докинса, бар у најгрубљим цртама, како изгледа један, само један, просечан припадник те `еволуиране цивилизације на дарвинистички начин`. Хајде, покушај.

Hahahaha... kako bi to, leba ti, iko mogao da pretpostavi? :D

To je nesto sto naucnici vole da spekulisu, ali dok ih ne sretnemo, niko pojma nema kako bi mogao da izlgeda zivot na drugim planetama. Ali, mozemo da pretpostavimo kako bi MOGAO da izlegda na planetama slicnim zemlji, sa slicnim uslovima za zivot... 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Па то те и питам човече... Која би то могла да буде цивилизација, дакле која је то могућа цивилизација односно њени представници...

Пошто није од оних 4 наведене, да није ова :D...

 

Kod-kuce-6.jpg

 

И наравно, то ништа не треба да чуди, код вас је све у `можда`, `претпоставимо`, `кад би`, `могуће` хаха, тако да се ни водећи атеиста данашњице не удаљава од те `можда` тактике.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, о.Горан рече

Па то те и питам човече... Која би то могла да буде цивилизација, дакле која је то могућа цивилизација односно њени представници...

Пошто није од оних 4 наведене, да није ова :D...

 

Kod-kuce-6.jpg

 

И наравно, то ништа не треба да чуди, код вас је све у `можда`, `претпоставимо`, `кад би`, `могуће` хаха, тако да се ни водећи атеиста данашњице не удаљава од те `можда` тактике.

Pope daj dokaz da bog postoji ako oces da nastavimo ovaj cirkus?

Sta je bilo? Nema? Pojela cica-maca? :D

Onda tiću i uči evoluciju...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa, ja misilim , posto jos nije razjasnjena abiogeneza i evoluciju to bas i ne intersesuje ( ali, ne moze da prenebregne tu stvar ), postoje puno mogucnosti i mozda je stvorilo prvi zivot i zivotnu slilu,  ili :

a. Bog

b. vanzemaljci

c. neka treca sila.

Dakle,  postoji kao mogucnost i hipoteticki je ostvarljivo. Posto i evolucija deluje na principima hipoteza , i ova hipoteza je sasvim legitimna stvar.

Ako evolucija hoce da bude dosledna sebi, onda mora da prizna i ovu mogucnost da je i Bog moguci faktor u nastanku zivota. Jednostavna stvar. :loading:


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, о.Горан рече

Или евентуално ова:



 

marsovac.jpg



 

надам се да ћу добити неки, бар приближан, одговор.

Namrgodjeni vanzemaljac. :0120_angryy:

Ali, posto evolucija jos uvek deluje, mozda se i odmrgodi, kada dodje u dodir sa zivotnom sredinom na zemlji i kada se putem prirodnih adaptacija , preusmeri u dobrocudnog vanzemaljca, jer, mi zemljani smo poznati kao vrlo mila i dobrodusna vrsta jedinki.  :)))

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, о.Горан рече

надам се да ћу добити неки, бар приближан, одговор.

Знао сам да неће бити никаквог одговора... У ствари, одговор је `можда` :D...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, ове претпоставке др Ричарда и његовог следбеника о могућим ванземаљцима који су дошли да нас еволуирају су ме неодољиво подсетиле по озбиљности на овог нашег старог знанца;)

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@о.Горан

Процењује се да само у нашој галаксији* има око 100.000.000.000 планета. Од тих, неких 40.000.000.000 орбитирају око својих звезда у зони у којој је могућ живот. Од тих, неких 11.000.000.000 орбитирају око звезда врло сличних нашем Сунцу.

у нама видљивом свемиру има неких 200.000.000.000 галаксија

 

Је л' ти можеш да гарантујеш да се ни на једној од тих није појавио живот? Ја сигурно не могу да гарантујем да јесте, али не контам како ти можеш да будеш тако сигуран да није. А поготову не разумем како мислиш да неко на Земљи може да зна како би те цивилизације требало да изгледају (нпр, најближа настањива планета коју смо открили је преко 10 светлосних година далеко од нас).

Истини за вољу, нико није укапирао зашто поред толиког броја настањивих планета ми још увек нисмо видели никакав знак неке цивилизације. Тако да многи мисле да постоји разлог зашто нема контакта са ванземунцима. Али ипак још увек нико ништа не зна по том питању...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Него, идемо даље... Представљам вам још једног `мрачњака`, др Џона Сенфорда, једног од највећих генетичара данашњице, изумитеља овог чуда  A gene gun or a biolistic particle delivery systemhttps://en.wikipedia.org/wiki/Gene_gun ) који има преко 30 патената, али наравно и он је `у заблуди`.

 

220px-Genegun.jpg

 

John C. Sanford

 

220px-Portrait_John_Sanford.png

 

Academic career[edit]

Sanford graduated in 1976 from the University of Minnesota with a BSc in horticulture. He went to the University of Wisconsin–Madison where he received an MSc in 1978 and a PhD in 1980 in plant breeding/plant genetics. Although retiring in 1998, Sanford continues at Cornell University as a courtesy associate professor. He held an honorary Adjunct Associate Professor of Botany at Duke University. Sanford has published over 70 scientific publications.[1]

Inventions[edit]

At Cornell Sanford and colleagues developed the "Biolistic Particle Delivery System" or so-called "gene gun".[2][3][4] He is the co-inventor of the Pathogen-derived Resistance (PDR) process and the co-inventor of the genetic vaccination process. In 1998 he retired on the proceeds from the sale of his biotech companies, and continued at Cornell as a courtesy associate professor.

Genetic Entropy & the Mystery of the Genome[edit]

Sanford has argued for devolution in his book Genetic Entropy & the Mystery of the Genome (2005, 2008).[5][6]

In it, he claims that natural selection's being the cause of biological evolution (which he calls the primary axiom) "is essentially indefensible".[7]

His argument is as follows. The minimal rate of human mutation is estimated to be 100 new mutations per generation.[8] According to Sanford, Kimura's curve shows that most mutations have a near-neutral effect, and are furthermore slightly deleterious.[9]:31 As such, they cause a genetic rust unstoppable by natural selection. Therefore, the main claim is that the rise of random genetic mutations is too unnoticeable to be affected by natural selection, yet harmful enough to cause the gradual extinction of any species through time.

An important corollary is that "beneficial mutations are so rare as to be outside of consideration."[9]:23 Therefore, natural selection is considered too slow to allow evolution.[9]:128Additionally, the selective cost is considered too high to override genetic drift and noise.[9]:57

 

 

......

Formerly an atheist[18] from the mid-1980s, Sanford has looked into theistic evolution (1985–late 1990s), Old Earth creationism (late 1990s), and Young Earth creationism (2000–present). An advocate of intelligent design, Sanford testified in 2005 in the Kansas evolution hearings on behalf of intelligent design, during which he denied the principle of common descent and "humbly offered... that we were created by a special creation, by God".

https://en.wikipedia.org/wiki/John_C._Sanford

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, GeniusAtWork рече

@о.Горан

Процењује се да само у нашој галаксији* има око 100.000.000.000 планета. Од тих, неких 40.000.000.000 орбитирају око својих звезда у зони у којој је могућ живот. Од тих, неких 11.000.000.000 орбитирају око звезда врло сличних нашем Сунцу.

у нама видљивом свемиру има неких 200.000.000.000 галаксија

 

Је л' ти можеш да гарантујеш да се ни на једној од тих није појавио живот? Ја сигурно не могу да гарантујем да јесте, али не контам како ти можеш да будеш тако сигуран да није. А поготову не разумем како мислиш да неко на Земљи може да зна како би те цивилизације требало да изгледају (нпр, најближа настањива планета коју смо открили је преко 10 светлосних година далеко од нас).

Истини за вољу, нико није укапирао зашто поред толиког броја настањивих планета ми још увек нисмо видели никакав знак неке цивилизације. Тако да многи мисле да постоји разлог зашто нема контакта са ванземунцима. Али ипак још увек нико ништа не зна по том питању...

А можеш ли ти да гарантујеш да јесте? Ок, написао си да не можеш, али,чак и да јесте, мислиш ли да је и тамо живот еволуирао или како?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја верујем у постојање миријада ангела свих категорија, врсти, знамо за ону познату поделу на 9 чинова... Да ли су они настањени `негде тамо` или како већ,то већ не знам.

 

33281.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, GeniusAtWork рече

цивилизације требало да изгледају

Mene više interesuje kako izgledaju vanzemunke :ani_biggrin:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...