Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 14 минута, Grizzly Adams рече

Наравно. Говорим у контексту могућности да се сами опаметимо и кренемо правим путем.

Србија би морала да има унутрашњу "америчку револуцију" и да се остави глупости...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Grizzly Adams Nego, samo da razjasnimo, jel onaj ko prvi pripuca uvek kriv i odgovoran za rat?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Avocado рече

Naravno... samo je robovlasništvo automatsko i prolazi samo od sebe i niko nema nikakvu odgovornst za to, niti robovlasnikovi postupci mogu bilo šta da uzrokuju... pogotovo ne rat...

Робовлаништво је постојало на том континенту двеста година пре тога па нико није ишао у рат. У осталим деловима света постојало је хиљадама година па нико није ишао у рат. Кренуло је свуда да нестаје само од себе - без рата.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Avocado рече

@Grizzly Adams Nego, samo da razjasnimo, jel onaj ko prvi pripuca uvek kriv i odgovoran za rat?

Крив је онај ко се одлучи да покрене рат, а да још увек има мирољубивих решења. Линколн није био присиљен на рат. Југ није планирао нити припремао инвазију нити било какав напад на Север да би он био присиљен на "превентивну одбрану". Људи су само хтели да изађу из Уније.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Крив је онај ко се одлучи да покрене рат, а да још увек има мирољубивих решења.

Cool... e sad pitanje za 3 bambija, ko je pokrenuo rat? Tačnije, koja je prva bitka u američkom građanskom ratu i ko je u toj bici koga napao?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

Cool... e sad pitanje za 3 bambija, ko je pokrenuo rat? Tačnije, koja je prva bitka u američkom građanskom ratu i ko je u toj bici koga napao?

Опет исто покушаваш... :)

Као што сам већ одговорио изнад - није битно ко је "испалио први хитац". Него ко је одлучио да покрене рат. И то је био Абрахам Линколн. Југ му је нудио мир, чак и компензацију за "федералну имовину", само да их остави на миру. Он је то све одбио.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Grizzly Adams рече

Опет исто покушаваш... :)

Као што сам већ одговорио изнад - није битно ко је "испалио први хитац". Него ко је одлучио да покрене рат. И то је био Абрахам Линколн. Југ му је нудио мир, чак и компензацију за "федералну имовину", само да их остави на миру. Он је то све одбио.

Jel ti to tvrdiš da onaj ko je odlučio da napadne, bombarduje i zauzme protivničko utvrđenje nije "odlučio da pokrene rat"?

Brate, blamiraš se...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Avocado рече

Tačnije, koja je prva bitka u američkom građanskom ratu i ko je u toj bici koga napao?

Наши :smeh1:

Пуцали су на Форт Самтер јер је Линколн наредио да се тамо пошаљу велике ратне залихе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Аурор рече

Још нешто: памук је у то време био главни стратешки ресурс, око кога се све вртело у политици и око кога су се водили ратови.

Као данас нафта нпр.

Толико је био вредан да су морали да ударају жестоке царине на увоз памука откако су се ослободили од Британије, да их Британија не би преплавила својим јефтинијим памуком и уништила пола економије Југа.

Либертаријански рај 1/1 била САД у време очева оснивача :D

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Аурор рече

Још нешто: памук је у то време био главни стратешки ресурс, око кога се све вртело у политици и око кога су се водили ратови.

Као данас нафта нпр.

I onda ti dodje neko da ti oduzme robove za dzabe branje pamuka pa moras da platis edisona i forda da ti izmisle masine za poljoprivredu da bi altrajtovci 21.veka mogli da pricaju kako je tehnoloski napredak bio neminovan bez obzira na robovlasnistvo koje bi svakako izumrlo samo od sebe... :)

 

Ovo je sala, ne citirati u ozbiljne svrhe

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Jel ti to tvrdiš da onaj ko je odlučio da napadne, bombarduje i zauzme protivničko utvrđenje nije "odlučio da pokrene rat"?

Brate, blamiraš se...

Брате, бламираш се ти. Капирам да си правник и навико си на такву тактику. ;)

Још на први покушај сам ти јасно одговорио - крив је онај који је одлучио да одбаци мирољубиво решење и крене у рат. Након тога, небитно је ко ће испалити први хитац.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...