Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 12 минута, Аурор рече

Globalistička pudla.

То није марксиста.

пре 10 минута, Аурор рече

Kad su spremni da je smanje? 

Nikad, to je bad politics. 

На примјер:

Цитат

The economic policies of Bill Clinton, referred to by some as Clintonomics (a portmanteau of Clinton and economics), encapsulates the economic policies of United States President Bill Clinton that were implemented during his presidency, which lasted from January 1993-January 2001.

President Clinton oversaw a very robust economy during his tenure. The U.S. had strong economic growth (around 4% annually) and record job creation (22.7 million). He raised taxes on higher income taxpayers early in his first term and cut defense spending, which contributed to a rise in revenue and decline in spending relative to the size of the economy. These factors helped bring the federal budget into surplus from fiscal years 1998-2001, the only surplus years after 1969. Debt held by the public, a primary measure of the national debt, fell relative to GDP throughout his two terms, from 47.8% in 1993 to 31.4% in 2001.[1]

Clinton signed NAFTA into law along with many other free trade agreements. He also enacted significant welfare reform. His deregulation of finance (both tacit and overt through the Gramm-Leach-Bliley Act) has been criticized as a contributing factor to the Great Recession.[2]

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ћириличар рече

То није марксиста.

Pa jeste, ona se kandiduje na marksističkoj platformi, kupuje plebs tako što im obećava "ekonomiju koja će funkcionisati za sve, a ne samo one na vrhu", besplatno ovo, besplatno ono itd.

Republikanci se kandiduju kao libertarijanci pa se ponašaju kao demokrate.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Avocado рече

Ma dobro bre, znam tvoj stav o health care-u, nego sam mislio da imate neko objašnjenje u vezi sa zakonom, koje čini onu izjavu netačnom, pošto ste onako poleteli sa komentarima.

A primer ti nije baš adekvatan... kako mi izgleda, ovi ne ukidaju te "državne pekare", nego samo "poskupljuju hleb" koji se prodaje u istima, tako da 27 miliona Amera više neće moći da ga priušti...

 

Ако се не варам ту се ради о оним њиховим Медикејд и Медикер који су у суштини социјални програми. Фора са њима је да су једноставно прескупи, нема пара за то. Коштају дословно трилионе долара у наредној деценији.

И сад демагози то продају кроз "тактику застрашивања" - "осам милијарди Амера неће моћи да приушти"... Нико неће моћи да приушти хбт. Нема пара за то. Како се пензионише ова "бејби бум" генерација све више има људи који користе, а све мање оних који раде и финансирају. И тај тренд се наставља. Плус економски проблеми. Питање је како финансирати то уопште?

Значи, то је проблем који мора да се реши, а не да се избацују неке сентименталне изјаве.

 

As of January 1, 2016, Medicare’s unfunded obligation over the 75 year timeframe is $3.8 trillion for the Part A Trust Fund and $28.6 trillion for Part B. Over an infinite timeframe the combined unfunded liability for both programs combined is over $50 trillion

https://en.wikipedia.org/wiki/Medicare_(United_States)#Costs_and_funding_challenges

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Grizzly Adams рече

И сад демагози то продају кроз "тактику застрашивања" - "осам милијарди Амера неће моћи да приушти"... Нико неће моћи да приушти хбт. Нема пара за то. Како се пензионише ова "бејби бум" генерација све више има људи који користе, а све мање оних који раде и финансирају. И тај тренд се наставља. Плус економски проблеми. Питање је како финансирати то уопште?

Нешто ми говори да само пар месеци америчких ратова превазилази све те трошкове које спомињеш, па пута једно хиљаду...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Аурор рече

Pa jeste, ona se kandiduje na marksističkoj platformi, kupuje plebs tako što im obećava "ekonomiju koja će funkcionisati za sve, a ne samo one na vrhu", besplatno ovo, besplatno ono itd.

Republikanci se kandiduju kao libertarijanci pa se ponašaju kao demokrate.

Спољнотрговински споразуми нису марксизам. Здравствено осигурање није марксизам. Војни интервенционизам није марксизам.

То је корпоративни глобалистички и империјалистички неолиберализам. #Маркс21

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Аурор рече

(Dijagram svih dijagrama: )

us_govt_spending.gif

 

Значи Реган велики светитељ Републиканаца исто комунистичко гомно. И оба Буша, а поготово овај млађи :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Аурор рече

Pa to je drug Lenjin prvi proglasio ljudskim pravom, tamo negde 1918-1919.

Siguran sam da bi ove levonjare bile totalno oduševljene da su mu bili savremenici... ;)

Прогласиле су га и Француска, Енглеска, Данска итд., па нису марксистичке. 

Дакле здравствено није марксизам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Juanito рече

Нешто ми говори да само пар месеци америчких ратова превазилази све те трошкове које спомињеш, па пута једно хиљаду...

Ту се слажемо. И то би требало зауставити.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ћириличар рече

Прогласиле су га и Француска, Енглеска, Данска итд., па нису марксистичке. 

Дакле здравствено није марксизам.

Ili ove zemlje pomalo jesu? ;)

Meni je to veštačko pravo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Аурор рече

Ili ove zemlje pomalo jesu? ;)

Meni je to veštačko pravo.

Не, нису. Ако је здравствено марксизам, онда је и Хајек марксиста, јер њему је потпуно нормално да се обезбјеђује социјално и здравствено док нема негативног утицаја на привреду.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јако је тешко показати зашто је право на одбрану од људских пошасти природно право које је ОК финансирати од заједничког новца, тј. пореза (војска, полиција, судство), а право на одбрану од пошасти које нису људске (болести) никако не сме да се финансира на исти начин. Зашто би неко имао право на судију више него што има право на лекара?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...