Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 23 минута, Juanito рече

Teeeelefonske ziiiiiice bruje, nama Donald pooooorucuuujeee! :)))

Doduse, ostaje da se vidi hoce li d Donald ispuniti rijec. Sunce bi nad Bosnom sinulo kada bi strani pritisak popustio malo. SDA i SDP bi izgubili malo elana ( taman kad SDA puca po savovima zbog greski Bakirovih ) a Dodik nece morati vise toliko da se busa u grudi junacke.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 12.5.2017. at 3:05, Аурор рече

Nisam siguran šta bi to trebalo da saznam iz ovog klipa što već nije prodiskutovano, niti kako je isti valjan odgovor (a pretpostavljam da je to povod) na prethodnih nekoliko retardiranih izjava citiranih na ovoj temi?????

Argument "da je glup, ne bi bio uspešan" je već iznet prvi put kada smo pričali o tome i rekoh već svoje mišljenje: poznajem uspešne ljude koji su glupi, a naročito kada su odrasli u bogatstvu... za uspešnost postoji mnogo različitih faktora, od inteligencije, pa i do dobrih kontakata, dobrih savetnika i u velikoj meri sreće. Takođe, da ne zaboravimo da ne pričamo o nekom čiji su svi poslovni poduhvati bili uspešni - naprotiv, veliki broj njih njegovih poslovnih poduhvata je krahirao. Takođe, da ne zaboravimo da njegovi glavni prihodi dolaze iz oblasti koje nisu baš poznate po tome da zahtevaju neku vanrednu inteligenciju - rentiranje, izgradnja i tv show. Znaš koliko uspešnih građevinskih preduzimača u Beogradu znam koji su nesporno balvani?

Dakle, uspešnost je u svakako samo posredan dokaz za nečiju inteligenciju i slažem se svakako da ukazuje na inteligenciju, međutim, nije uslov "sine qua non". Neko može da bude uspešan i glup (iako je to daleko manje verovatno nego uspešan i pametan).

Sa druge strane, ne poznajem zaista nikog ko je inteligentan, a ko toliko glupo zvuči kao Tramp. Ako je Tramp inteligentan, onda je najveći glumac u istoriji. Inače, nisam čuo ni za jedno plausible objašnjenje zašto bi Tramp glumio da je balvan ako je inteligentan. Mogu da razumem to što priča vokabularom 10ogodišnjeg deteta da bi ga i najgluplji birači gledali kao sebi bliskog, mogu da razumem zašto bi izjavio retardirane izjave poput "Nobody knew that healthcare could be so complicated"... ali zašto bi se pravio da ne kapira onu Bušovu metaforu (LINK)??? Šta može iz toga da dobije?

Pri čemu, ne znam ni u čemu je bitna razlika između političara koji je glup i političara koji je pametan, a koji non stop govori gluposti i nikad ništa pametno nije rekao...

Nego, zar nije malo off da pričamo ponovo o njegovoj inteligenciji u trenutku kada je otpustio čoveka koji vodi istragu protiv njegovog izbornog štaba? Ja bih rekao da je ipak krajnje vreme da njegovi fanovi sa ove teme možda priznaju da su pogrešili? (ne u smislu da je Hilari bolji ili dobar izbor, ona svakako nije dobar izbor, ali bar u smislu da i Tramp svakako nije uopšte dobar izbor i da ste ga višestruko precenili)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Avocado рече

ne znam ni u čemu je bitna razlika između političara koji je glup i političara koji je pametan

Разлика је у томе што први постоји. Не ради се о личној глупости, већ о томе да су политика и глупост фундаментално повезани, као што је приметио Фајнман:

Цитат

 

So Warsaw is not very heavy and dull, as one hears Moscow is. On the other hand, you meet at every turn that kind of dull stupid backwardness characteristic of government — you know, like the fact that change for $20 isn’t available when you want to get your card renewed at the US Immigration Office downtown…


The real question of government versus private enterprise is argued on too philosophical and abstract a basis. Theoretically, planning may be good. But nobody has ever figured out the cause of government stupidity — and until they do (and find the cure), all ideal plans will fall into quicksand.


When I heard the investigation would be in Washington, my immediate reaction was not to do it: I have a principle of not going anywhere near Washington or having anything to do with government, so my immediate reaction was — how am I gonna get out of this?


When I see a congressman giving his opinion on something, I always wonder if it represents his real opinion or if it represents an opinion that he’s designed in order to be elected. It seems to be a central problem for politicians. So I often wonder: what is the relation of integrity to working in the government?

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Juanito рече

When I see a congressman giving his opinion on something, I always wonder if it represents his real opinion or if it represents an opinion that he’s designed in order to be elected.

Ja se ne pitam, evo prost algoritam:  Ako nije Ron Pol, u pitanju je ovo drugo. :)

Izuzeci od ovoga nisu veći od 2-3%.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...