Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

Управо сада, Paradoksologija рече

Пар милиона је шетало. Огромна већина њих не подржава исламске терористе, многе су против свих ратова Обамине администрације. Једино их уједињује то што се плаше да се ситуација глобално погоршава.

А чега се тачно сад плаше? Зашто се нису плашиле и шетале кад је Обама стварао ИСИС, започео бомбардовање дроновима које је као резултат имало толике цивилне жртве, уништио колико толико стабилне државе на блиском истоку и изазвао невиђену избегличку кризу и шта све не? Оне се сигурно не плаше нечега што су саме измозгале, већ се плаше онога што су им медији рекли да треба да се плаше.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Paradoksologija рече

То сад први пут видим. Пратила сам неке групице из САД док су се организовале локално по ФБ, обичне жене са различитим погледима на свет које повезује забринутост због смера у коме се иде.

Verujem ti ali to je izmanipulisana masa od koje se slabo sta moze saznati. Gledaj ko to finansira i ko predvidi celu pricu, onda stvari postaju mnogo jasnije...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čovek pobedio legitimno.Tako da mož samo da mu pljunu pod prozor Bele Kuće. :D

  • Волим 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Juanito рече

А чега се тачно сад плаше? Зашто се нису плашиле и шетале кад је Обама стварао ИСИС, започео бомбардовање дроновима које је као резултат имало толике цивилне жртве, уништио колико толико стабилне државе на блиском истоку и изазвао невиђену избегличку кризу и шта све не? Оне се сигурно не плаше нечега што су саме измозгале, већ се плаше онога што су им медији рекли да треба да се плаше.

Колико схватам, лично се плаше углавном локалнијих и практичнијих последица везаних за здравство, рецимо. Неке ствари се већ дешавају локално - контрацептивна средства постају теже доступна, затварају се Planned Parenthood клинике (због абортуса, али оне су многим женама биле једини релативно приуштиви начин да добију све врсте здравствене заштите везане за репродуктивно здравље, као што су скрининзи за рак и помоћ у трудноћи), неке ће изгубити здравствену заштиту укидањем "Обамакера"; неке се плаше и глобалног дизања тензија међу различитим групама у демагошке сврхе.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A i Putin lepo reče da su to takvi maloumnici da su u stanju da naprave Majdan i u Vašingtonu.....nisu to nikakvi reptilijanci to su bolesni umovi navikli da vedre i oblače i da sve kupuju ...sad su pogrešno investirali pa su malko neurozni....

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Paradoksologija рече

Једино их уједињује то што се плаше да се ситуација глобално погоршава.

Globalno se poboljsava zapravo, zato sto Tramp najverovatnije nece da vodi imperijalne ratove (nadam se da ne gresim, zaista) i hoce dobre i mirne odnose sa Rusijom. Sto je toliko vazno sto je rekao gadnu stvar u privatnom razgovoru pre 12 godina?

Hilari je vise puta rekla da zeli da kontrolise vazdusni prostor iznad Sirije, sto vrlo lako moze da dovede do WW3.

Da je samo ovo, malo li je?

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Paradoksologija рече

неке се плаше и глобалног дизања тензија међу различитим групама у демагошке сврхе.

Ironija je sto to ne rade oni protiv kojih protestuju, nego upravo druga strana. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Аурор рече

Globalno se poboljsava zapravo, zato sto Tramp najverovatnije nece da vodi imperijalne ratove (nadam se da ne gresim, zaista) i hoce dobre i mirne odnose sa Rusijom. Sto je toliko vazno sto je rekao gadnu stvar u privatnom razgovoru pre 12 godina?

 

Ма то је био само шлагворт за зезање на тему 'pussy grabs back', заиста нисам видела да је било ко рекао да стварно изаћи на улицу због једне изјаве од пре деценије.

А за империјалне ратове се и ја искрено надам. Мада је стварно питање колико ту заиста одлучује председник, да не звучим као заверолог.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Paradoksologija рече

неке се плаше и глобалног дизања тензија међу различитим групама у демагошке сврхе.

Pa zar ne dižu upravo oni sad tenzije?Što ne prihvate volju naroda?Nije Tramp pokrao izbore.I realno onu su bre sve neki histerici i frustrirani ljudi....valjda Soroš i bagra takve najviše vole,imaju sve predispozicije da budu ,,građanski,, protestanti. 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Paradoksologija рече

неке ће изгубити здравствену заштиту укидањем "Обамакера";

Фора је у томе да Обамакер није некакво ”скандинавско” здравствено осигурање за све. Обамакер је скуп регулација које су погоршале и онако катастрофалну причу са здравством у САД. Док некима можда јесте било боље, многи више нису могли да приуште никакво осигурање. Прочитах скоро причу жене имигранткиње из једне од муслиманских земаља која је гласала за Трампа искључиво зато што више није могла да плаћа осигурање за своју децу. Дакле, да оставимо по страни став о томе да ли јесмо или нисмо за државно осигурање за све, глупост тих жена се огледа у томе што нису у стању да виде да Обамакер није ни близу тога за шта се оне декларативно залажу.

пре 5 минута, Paradoksologija рече

неке се плаше и глобалног дизања тензија међу различитим групама у демагошке сврхе.

Ово ми је нарочито занимљиво. За време Обамине администрације су погоршале све могуће тензије између свих могућих група. Расне тензије у САД су на убедљивом максимуму од 1970-их. Што се осталих глобалних проблема тиче, Обама чини све ових дана да започне трећи светски рат са Русијом. Да ли је могуће у овом тренутку замислити већу тензију од те?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Juanito рече

глупост тих жена се огледа у томе што нису у стању да виде да Обамакер није ни близу тога за шта се оне декларативно залажу

Са многим се слажем, али само да натукнем да многе од оних чије сам разлоге читала управо губе могућност плаћања приуштивог осигурања укидањем Обамакера. Значи, за њих није нешто декларативно и идеолошки.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Фотографија корисника Fox News

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...