Jump to content

Internet-upoznavanje srodne duse

Оцени ову тему


Препоручена порука

A jel' pitaš ti dal' sam ja k'o stvoren?  

 

                      :scratch_head:

Viš da joj je samo bitno da je momak vredan.Ono na čemu ti insistiraš joj nije bitno,pare i izgled.Oće karakter.Dakle šta čekaš? :D

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ja kažem.     Prvi put sam čuo za srodne duše ovde na forumu. Ustvari jedino tu sam i čuo i nigde više. Prvo mi je taj izraz bio čudan, a posle sam shvatio da je totalno neodređen i da služi najčešće kao izgovor.   U volji čoveka je da li zaista želi ljubav ili ne. Prema tome se i opredeljuje pri izboru osobe (ako ima izbor).

 

 

Пошто апстрактно обајшњење не допире до тебе покушаћу  онако пластично да ти појасним.

Ево ти један прост пример,  сродне душе су отприлике душе истих интересовања. Замисли хипотетички ти волиш класичну музику а твоја потенцијална  турбо фолк, што значи у мом случају не дати другу шансу , откачити без размишљања.Па онда замисли ти волиш уметност, а твоја потенцијална о уметности појма нема, или врло мало или је суви логичар / сори логичарима који воле уметност /

Не знам да сте колико обоје добри, истих рецимо православних схватања и размишљања није само то довољно,  морате имате нека сродна/слична/ суштинска интересовања.Говорим у своје име. Мени се десило пре пар година изашла са типом,  да не увредим неку сасвим трећу особу/мог тату, који га није знао али преко препоруке/ :smeh1:   притом ништа не знајући о истом, сем да је донекле као добар, и умерено црквен.Када смо почели о музици и књигама, пропаст небо отвори се, на моје питање  шта слуша тип одговара Цецу и Драгану и све ове неке ново :smeh1: .....а шта чита који му је омиљени писац, каже да не чита ништа сем новина..... :smeh1: е благи Боже, е страшни суде, што је најгоре никако да га  откачим после преко телефона 12:smeha:  оће да се жени и то ти је, чуо да сам добра особа и њему то довољно :smeh1: Значи није довољно да сте обоје добри, фини, црквени и желите брак ....бар мени није... 

Твртко је ли сад јасно... :)       

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

 

Ви Чачани за свет и јавност слушате шатро,  класику и квалитетнију музику.... а у тајности  Лепу Брену, и ове остале Цецу Гагу и наравно Џеја....    12:smeha:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja kažem. :)))

Prvi put sam čuo za srodne duše ovde na forumu. Ustvari jedino tu sam i čuo i nigde više. Prvo mi je taj izraz bio čudan, a posle sam shvatio da je totalno neodređen i da služi najčešće kao izgovor.

U volji čoveka je da li zaista želi ljubav ili ne. Prema tome se i opredeljuje pri izboru osobe (ako ima izbor).

A jel' pitaš ti dal' sam ja k'o stvoren?

:scratch_head:

Da, bice da si u pravu. Toboz moderno doba je izumilo te srodne duse...vrlo simpatican pojam ha ha.

Zar su nase babe, prababe itd. znale sta je to...sto bi reko Jerotic, da im je neko samo pomenuo bracnog savjetnika...hehe pa ja cak ne mogu ni da zamislim kako bi to izgledalo. Usput se sjetih i Mime Karadzica i "Prve bracne noci" :D

I eto vam toliki primjeri i vise nego skladnih brakova nasih starih, a pojma nisu imali o tim dusama zaboga srodnim.

Da vam ne pricam ja mislim da znate i sami u cemu je tajna uspjesnog bracnog zivota...samo sto je ta tajna, ne skrivena i ne tesko dokuciva, nego smo mi postali gordi da nekoga, pa i onog koga volimo, vrednujemo vise nego sebe.

A voljeti nekog znaci zeljeti da zivi vjecno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A voljeti nekog znaci zeljeti da zivi vjecno.

Voleti nekog znači dati mu slobodu da te voli ili ne voli i ljubiti ga(nju) kao same sebe ne očekujući ništa za uzvrat.Sve ostalo je kalkulacija i sistem ja tebi ti meni,trgovina,interesima i emotivnim potrebama.

Voleti  znači želeti nekom isključivo dobro.

To je istinska ljubav.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ви Чачани за свет и јавност слушате шатро,  класику и квалитетнију музику.... а у тајности  Лепу Брену, и ове остале Цецу Гагу и наравно Џеја....    12:smeha:

 

Ја сам сељак човек, стасао на песмама чика Обрена Пјевовића. За мене је ”Моравско предвечерје” класика, ништа мање вредна од Сметанине ”Влтаве”. :)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Са сродном душом можеш да размијениш мишљење на истом нивоу, најпластичније објашњено. Заправо, ако се "капирате" и без размјене ријечи, то је тек права сродност. 

 

Но, без бриге, сродних душа имате на све стране, никад не знате иза којег угла ћете налетјети на једну од њих, тако да ни интернет не искључујем из игре, али ја сам ипак сељак и увијек гајим извјесне скепсе према "машинама" и "модерним мрежама". 

 

 

Наравно да "наши стари" нису могли да појме појам сродне душе, јер се у том добу живјело сасвим другачије /у свим сегментима, не само у породичном, брачном/.

Нико није ни тражио сродну душу, него су се бракови склапали из интереса, углавном. И то не само на нашим просторима, а ни то доба није сасвим прошло у свим крајевима ове планете /јер и данас имамо друштва у којима се бракови склапају на оном нивоу на којем су се склапали у доба наших даљих предака, без икаквог уплитања самих главних субјеката у том евентуалном новонасталом браку, него се све завршава договором оних, њима "надлежних", тј. старатеља/.

 

Сасвим је тачно да су сродне душе продукт овог, нама сроднијег времена. Тако да сам и ја, сасвим природно и у складу са цивилизацијом којој припадам, заговорник сроднодушја.

"Ох, та ја сам Човек! Човек!" 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно да "наши стари" нису могли да појме појам сродне душе, јер се у том добу живјело сасвим другачије /у свим сегментима, не само у породичном, брачном/.

 

https://www.youtube.com/watch?v=_Oh9vWWKFbc 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам сељак човек, стасао на песмама чика Обрена Пјевовића. За мене је ”Моравско предвечерје” класика, ништа мање вредна од Сметанине ”Влтаве”. :)

 

A za mene ova dole klasika ništa manje vredna od .....pa sada ne bih da uporedjujem....

Samo se šalim...nemoj da se ljutiš.... :)  

 

https://www.youtube.com/results?search_query=danica+krstic+zubor+voda+zuborila

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заправо, ако се "капирате" и без размјене ријечи, то је тек права сродност. 

 

:dobro:  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сви до једног тролујете. Какве, бре, сродне душе, какво капирање без размењивања речи???

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Voleti nekog znači dati mu slobodu da te voli ili ne voli i ljubiti ga(nju) kao same sebe ne očekujući ništa za uzvrat.Sve ostalo je kalkulacija i sistem ja tebi ti meni,trgovina,interesima i emotivnim potrebama.

Voleti znači želeti nekom isključivo dobro.

To je istinska ljubav.

Zar postoji vece dobro od vjecnosti u slavi?

Ako ja nekoga volim, bezuslovno hriscanskom ljubavlju, ja se molim za njega, i naravno da mu ne uskracujem slobodu da me voli ili ne voli.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сви до једног тролујете. Какве, бре, сродне душе, какво капирање без размењивања речи???

 

Иди гледај те твоје докторске серије и не ометај нам тему. Врати се тек кад будеш ставила Босиљчића за профилну .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сви до једног тролујете. Какве, бре, сродне душе, какво капирање без размењивања речи???

Telepatija doktorka. :smeh1:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...