Jump to content

Борба са блудним помислима и страшћу блуда уопште за хришћанина у свијету


Препоручена порука

Sad sam konfuzna...

Odgovori li iko konkretno - je li grijeh imati intimni kontakt (biram riječi da mi ne zamjeri ko -.-) tokom posta?

сада упадох :) можда је неко одговорио...

искрено...изем ти ја и такав брак и такав сех, ако ће духовник да ми га уређује. :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Valjda su i zene ti hriscani u svetu...? Ili mozda ne? Zar zene ne mogu imati bludne pomisli? Strasti?
 Не знам, Аделаида, имала сам више на уму нека општа питања, мање посебна а најмање конкретна.. но, дискутанти граде тему...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тешко брате да се ово... 

 

vatromet-o.gif

 

..икако може објаснити академски.   :smeh1:

Eksplozija dobrog raspoloženja,erupcija talasa zadovoljstva,sećanje na raj(da ne bude samo ovo na smrt) :ani_biggrin: .. pa zar ti sumnjaš u elokvenciju naših forumašica?Shame on you :coolio:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тенк ју мај брадр. :) Реци ми молим те само да ли знаш да ли морам да узимам овај двонедељни пробни период, тј. да се региструјем или може се скине без тога? :)

Registrujes se, ubacis seminarski ili neko rad i imas mogucnost da skines tri knjige. :)  Sve najbolje i uzivaj u citanju

Link to comment
Подели на овим сајтовима

не аминистрирам.. само модеришем..тј. не управљам ничим већ посредујем, и увијек сам између двије ватре

 

Знаш шта сам хтео да кажем, модерација, администрација, јака ствар. :) Дакле, опустите се ти и Иван, ако се благо скрене са неке теме, не морате одма' да премештате поруке и да правите нову.

Немајте појма колико тим премештањем тема смањујете посету форуму (мислим на посету са хиљаде сајтова који су ово или оно линковали ка Поукама, а сад та веза води ка страници која не постоји и сл., а тек о линковима са Гугла и других сервиса за претрагу да и не говорим). Овај софтвер који форум користи нема систем за преусмеравање са тих линкова.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Плутоне, знам, хиљаду пута сам то чула и баш сам апсолвирала разне цаке. Имаш нешто занимљивије да кажеш? И да знаш, дугујеш ми једно извињење, онако људски. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

сада упадох :) можда је неко одговорио...

искрено...изем ти ја и такав брак и такав сех, ако ће духовник да ми га уређује. :)

Што?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што?

Брак и сех су тако личне ствари и заједница је двоје људи и рудник двоје људи, сасвим је нормално да се годинама између осталог, крве, свађају, роваре,не слажу и дељу међусобно, али никада никада не треба да дозволе да им треће лице уређује брак и постељу, јер нико то не може да учини боље од њих самих.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

лутоне, знам, хиљаду пута сам то чула и баш сам апсолвирала разне цаке.

 

Не можеш ти ту ништа значајно јер то не зависи од тебе већ од софтвера. Можете само да будете мало опуштенији и да остављате теме понекад да иду својим током, без обзира што вам се то можда и не допада.

 

Имаш нешто занимљивије да кажеш?

 

Ноуп.

 

И да знаш, дугујеш ми једно извињење, онако људски. 

 

Било би лицемерно од мене кад бих ти се сад нешто извињавао јер стварно не осећам потребу за тим, осим у неком смислу да моја критика није увек била најљубазнија. За то, извини (Иван такође).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брак и сех су тако личне ствари и заједница је двоје људи и рудник двоје људи, сасвим је нормално да се годинама између осталог, крве, свађају, роваре,не слажу и дељу међусобно, али никада никада не треба да дозволе да им треће лице уређује брак и постељу, јер нико то не може да учини боље од њих самих.

Па то је Снежо драга ваљда нормално... Колико би били нормални, ако би нам сексуално живление уређивали духовници(сем канонских упута)... Били они попови ил` монаси!? Ту нешто ваљано не би било нормално...  :scratch_head:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

имала сам више на уму нека општа питања, мање посебна а најмање конкретна.

Tu onda nema kvalitetne diskusije.

 

Evo jedne price o drugarici moje sestre, naime, jako mlada je zatrudnela, udala se i ubrzo nakon toga razvela. Ostala je da zivi sama sa malim detetom, bez icije pomoci, osim sto su joj je majka ponekad cuvala dete. Devojka je pre trudnoce i udaje bila balerina, i to je jedino sto u zivotu zna da radi. Bila je primorana da nadje kakav takav posao da bi mogla da placa stan i da ona i klinac imaju od cega da zive. I tako je to teklo, menjala je poslove i privatne stanove, nije trazila partnera jer joj nije bilo do " toga" . Onda je se stabilizovala na poslu, nasla odgovarajuci stan i koliko toloko sredila svoj zivot. Shvatila je da je dosao i momenat da ima nekog decka, jelte , pa je pocela cesto da izlazi po klubovima....medjutim kako je ipak mlada, uglavnom momci njenih godina nisu na umu imali za nju nista vise od kratkotrajne avanture. I tako je balerina pocela da ide iz jednog kreveta u drugi, trazeci i nadajuci se da ce naci ljubav. To menjanje kreveta za sobom je nosilo i velike kolicine alkohola, neki dzoint i tako dalje. Kada je se nakon nekoliko meseci bludnicenja pojavila kod moje sestre, ova je jedva prepoznala. Balerina joj ispricala sve o svojim avanturama, odusevljena njima...i sve tako dok je moja sestra nije pitala obicno pitanje : Zasto to radis? Balerina je briznula u plac, i rekla joj, ne znam, zelim da osetim ljubav. Ova joj je odgovorila, uhvati dete za ruku i idi sa njim u crkvu. 

 

To je samo jedan primer bluda, iz mog neposrednog okruzenja...a znam ih jos, raznih... 0703_read  Tako da...da, mogu i zene upasti u blud

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

моја критика није увек била најљубазнија. За то, извини
 

Довољно је, извињавам. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...