Jump to content

Зицер | Ако сте тражили спорт, онда ништа

Оцени ову тему


Препоручена порука

NDNV: Leskovački roštilj narušava vojvođanski identitet
 
 
roc5a1tilj.jpg?w=710&h=533

Subliminalna, ćirilična poruka iz Beograda

‘Neovisno društvo neovisnih Vojvođana’ (NDNV) najoštrije je osudilo pojavljivanje oglasa u ‘Vojvođanskoj svaštari’ izvesnog roštiljdžije iz Leskovca, koji posluje u Novom Sadu.

„Nedopustivo je da u sred glavnog grada, pored: Karate kluba ‘Sosa’, Pekare ‘Lala’, Restorana ‘Bačka šnicla’, KUD-a ‘Hor bačkih dečaka’, Ronilačkog kluba ‘Panonski mornar’, Etno kuće ‘Salaš u Malom Ritu’ ili Gerontološkog centra ‘Pop Ćira i pop Spira’, mi čitamo o nekakvom ‘Leskovačkom roštilju’, i to u najpoznatijem vojvođanskom oglasniku.

Novi Sad je uvek bio grad otvorenog srca, a Vojvođani ljudi koji prihvataju različitosti, međutim, šajkača i srbijanska nošnja na reklamnom materijalu ovog preduzetnika, svakako nisu nešto što Vojvođani prepoznaju kao deo svog identiteta.“

„Bilo bi daleko primerenije da je dotični Leskovčanin pokušao da se prilagodi mađarsko-šokačko-bunjevačko-rusinsko-slovačko-rumunsko-romsko-hrvatsko-austrougarskom mentalitetu autentičnih Vojvođana, umesto tog agresivnog i lukavog nametanja centralističkog, beogradskog duha“, piše u saopštenju NDNV-a.

U saopštenju, koje je potpisao vojvođanski starosedelac i predsednik ovog udruženja, Sabahudin Gluponjić, naglašava se da, ako već za naziv svoje firme nije hteo da uzme naziv ‘Vojvođanski gril na bački način’, ovaj južnjak mogao je iz poštovanja, koje za Vojvodinu očito nema, barem uzeti naziv ‘Bački roštilj'“.

„Ovim je izvršen suptilan udar na vojvođanski identitet, jer je jedna od glavnih osobenosti Vojvodine upravo originalna, vojvođanska kuhinja“, zaključuje Gluponjić.

Ekipa Zicera pokušala je da stupi u kontakt sa vlasnikom STR ‘Leskovački roštilj’, kako bismo čuli i drugu stranu ove priče, ali nam to do zaključenja ovog broja nije pošlo za rukom.

 

https://zicerblog.wordpress.com/2015/12/09/ndnv-leskovacki-rostilj-narusava-vojvodanski-identitet/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е, ајде лепо признајте ко је од вас иза овог сајта. :)

 

Хех сад најбоље да признам и још да ти кажем да иза сајта стоје 4 девојке и 4 момка од којих је пола са овог сајта.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mile Leskovčanin: „Koji vojvođanski duh?“
490x370_leskovac-najveca-pljeskavica-201

Mile na mapi Srbije, sačinjenoj od pljeskavice bez soje, objašnjava Novosađanima gde je Leskovac

Kako bi čula i drugu stranu priče, ekipa Zicera svratila je do roštiljdžije Milosava Milosavljevića, vlasnika “Leskovačkog roštilja”, kog je NDNV optužila za pokušaj naraušavanja vojvođanskog identiteta.

Ekipa Zicera: Dobar dan, Mile.

Mile: Zdravo živo, snajke, koje te muči?

Ekipa Zicera: Htela sam da vas pitam šta mislite o nezadovoljstvu NDNV na to što ste otvorili leskovački roštilj u sred Novog Sada?

Mile: Koje da kažem? Taj Gluponjić zapenija k’o sivonja, k’o da sam Hitler. Ne da si da I’ mi iz Leskovac radimo k’o svi ostali.

Ekipa Zicera: Ali oni kažu da Vi uništavate vojvođanski duh.

Mile: Koji duh? Nemoj me zasmejavaš, pa koji je taj tvoj vojvođanski duh?!? Pa ovdena ti kao u Ujedinjene nacije, došaja je i ko je hteo i ko nije, da ih istreseš iz gaće te iz tuj organizaciju, pa to ima vojvođanski duh ko belac u Afriku. Pa otkude je on? Otkude su njegovi?

Ekipa Zicera: Ali oni misle da se time uništava stari, austrougarski identitet, ipak su Vojvođani fini.

Mile: Hahahahaha, nemoj snajke, ‘ću d’umrem ovde. Jeste, jeste, ovde je sve fino, baš pre neki dan ape me džukela, skoro nisam ni osetija, to bre fino sve, austrougarski kao što kažeš.

Da vam kažem nešto ja, da se manu oni tija gluposti, da si počnu nešto pametno da rabote, a ne kao onaj moj sin džbalebaroš, što po cel’ dan sedi i mašta mi o neke gluposti. To bre lopatu da oseti, da vidiš kako bi im izletele tija gluposti iz glave. Eve ti fina Vojvodina, opustela od tija filozofi, niko da se lati motike, nego samo nešto fantaziraju.

Nego snajke, šta da ti turim u ovu pljeskavicu?

 

https://zicerblog.wordpress.com/2015/12/09/mile-leskovcanin-koji-vojvodanski-duh/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Жељко,

Ко, ко, ко ...реци нам, реци нам, реци нам.....молим те, молим те...мооолимм те :945729: 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Жељко,

Ко, ко, ко ...реци нам, реци нам, реци нам.....молим те, молим те...мооолимм те :945729:

 

Пааа нее мооогу...

Дао сам часну пионирску реч.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пааа нее мооогу...

Дао сам часну пионирску реч.

Umro Tito.Pevaj. :ani_biggrin:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Umro Tito.Pevaj. :ani_biggrin:

Управо сам хтела да кажем..."Бог с тобом, знаш ли ти кад је Тита умро" :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пратите па сами схватите толико вам за сад могу рећи.

 

Ако мислите да ја ово нешто пишем, зезнули сте се, ја само промовишем.

 

Мислим, и мени је смешно колико и вама и једнако се откидам кад прочитам нови текст.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Изјава председника Томислава Николића да нам је Русија мајка, вређа здрав разум сваког, иоле просвећеног Србина.

 

Да кренемо с погађањем, ово је RYLAH писао. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ko su sad ovi Guest bezimeni klonovi?

 

Изгледа неко од аутора са административном улогом на форуму - промовише садржај, али под другим корисничким именом како би се „сакрио“.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Изгледа неко од аутора са административном улогом на форуму - промовише садржај, али под другим корисничким именом како би се „сакрио“.

Nije, a opet ne znam ni ko su.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Изгледа неко од аутора са административном улогом на форуму - промовише садржај, али под другим корисничким именом како би се „сакрио“.

Mislim da je na ovoj temi pusteno pisanje bez logovanja. Onda se ovi promoteri izloguju i pisu kao gosti. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da je na ovoj temi pusteno pisanje bez logovanja. Onda se ovi promoteri izloguju i pisu kao gosti. 

 

Сигурно је неко од њих, ово не би написао неко ко је залутао на Поуке.

 

боотови. И довде смо стигли... Нема граница за нас...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поруку је написао бивши члан који сад повремено чита, да нам укаже на пропуст у форуму.

 

НИкаква завера, малопре ми се јавио на пвт.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...