Jump to content

Protest u Beogradu protiv obavezne vakcinacije dece

Оцени ову тему


Препоручена порука

Uvek biram da verujem u one teorijske modele sveta koji su podrzani empirijom. Bas iz tih razloga u tvom slucaju ne mogu da izaberem da verujem da si ti evoluirani majmun, posto taj perfiks, evoluirani, treba zasluziti nekim minimumom inteligencije i obrazovanja. Kad se obrazujes i prestanes da lupas gluposti i tebe cu smatrati evoluiranim majmunom.

 

hehe... smooth ;)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не, него се скреће пажња либералним западопоклоницима да је чак и у квазидемократској фашистичкој Немачкој дозвољен систем оћеш-нећеш вакцину, а они се овде залажу за менгеле-систем, мораш-мораш вакцину. Тога су се чак и Немци одрекли.

 

A sto nisi hteo da lepo procitas temu?

 

Lepo je objasnjeno da je  u nemackoj sistem vakcinacije dobrovoljan samo zato sto se tamo ljudi sami vakcinisu BEZ da ih iko na to tera... informisani ljudi...

 

U Nemackoj ( i jos par zemlja evrope) BEZ IKAKVE OBAVEZE PREKO 95% ljudi se dobrovoljno vakcinise

U Srbijici, UZ OBAVEZU VAKCINACIJE broj vakcinisanih je pao ispod 90%

 

I ja objasnim to, i vi idalje pominjete Nemacku kao argument...

  • Волим 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ти ћеш сад без потписа, заједно и са осталима без потписа, да образујеш народ? Пусти те приче, па нека се стави гласање и да се заврши са било каквим убеђивањима. Стално се понавља исто па исто, тема има већ 41 страну, а још се није дала могућност форумашима да се изјасне, тајно, гласањем, не би ли избегли нападе и свађе. Уосталом, можда ће испасти да је већина за обавезну вакцинацију, чега се бојиш?

 

haha, odakle ti ideja da ce glasanje da izbegne svadju? OSim toga forumska glasanja su nebitna stvar, forumska razonoda... nikakv zakljucak iz glasanja se nikad na forumu nije izneo... ni pozitivan ni negativan...

 

Reklo bi da si nova pa mozda zato imas ovakve ideale... proci ce te, samo nemoj bzvz da insistiras na necemu sto nema ama bas ikakvu svrhu...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala ti, no ipak zadrži to za sebe, kad već, nažalost, ne možeš da se oslobodiš toga.

Има она пословица:"Највише се бојим онога који ништа не зна и онога који мисли да све зна. Томе ништа не можеш доказати.".

 

Не могу вјеровати да је тема још активна, ал' авај. Занимљиво је што код нас конзервативнији, националистичкији елементи са једне стране, када су у питању друштвена, политичка или економска питања ( уређење државе, геј парада, служење војске, увођење царина на стране производе, "домаћинска економија" и слично ) дају аргумент "овако је најбоље и није отворено за дебату", док са друге стране, када наиђу неке квази-научне лудорије ( попут Деретића или овог са вакцинисањем ), ту је аргумент "води се спор и отворено је за дебату". Потпуно супротно од онога како треба.

 

Људи, природне науке нису исто што и друштвене. Доктору неке друштвене науке можеш држати придику, јер људско  друштво није предвидљиво у танчине, па и најобразованији погријеше јер се превише занесу у теоретисање; али доктору неке природне науке немаш право ни да зуцнеш, јер су природне науке егзактне науке, емпријски потковане и знају се у танчине узроци и посљедице. 

 

Још се у САД-у води ова дебата, и анти-вакцинацијски покрет подржавају јеванђелистички протестанти, они конзервативни елементи затворенијег ума, упркос томе што 99.9999999% љекара потврђује сигурност коришћења вакцина. И онда наши конзервативци преузму ову западњачку ( тачније америчку ) глупост и послије се жале како нас Запад упропасти. Ма мој...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Potezi bilo kakvih politicara, istocnih, zapadnih, jugozapadnih NISU merilo istinitosti, narocito ne kad su u pitanju naucne i medicinske teme. Toje cist populizam i elementarna glupost onih koji gleaju u poteze politicara da utvrde sta je istinito a nakon toga i eticno.

Веома је јасно да узрочно-последична веза између политике и науке постоји, а мерило истинитости је увек, само, и искључиво - интерес.

Ко сме истину да не прилагоди интересима власти? Увек је тако било, и увек ће бити. Питање је само колико се та истина поклапа са интересима (у овом случају са здрављем) ''обичних'' људи. Зато је важно да свако може да бира шта хоће, а шта неће. Свако присиљавање је равно фашизму. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ти ћеш сад без потписа, заједно и са осталима без потписа, да образујеш народ? Пусти те приче, па нека се стави гласање и да се заврши са било каквим убеђивањима. Стално се понавља исто па исто, тема има већ 41 страну, а још се није дала могућност форумашима да се изјасне, тајно, гласањем, не би ли избегли нападе и свађе. Уосталом, можда ће испасти да је већина за обавезну вакцинацију, чега се бојиш?

 

Kakvog bre potpisa? Sta ce mi bilo ciji/kakv potpis da bih u javnoj raspravi izneo isitinite informacije, tacne teorijske modele??

 

Vise puta sam naglasavao da ja nisam nikakav demokrata pa mene ne intersuje sta vecina misli, niti sta je vecina izlgasala niti koliko je koja grupa potpisa skupila vec me interesuje ono sto je istinito nezavisno od uverenja bilo kakve gomile. A kao sto rekoj istinitost toga sto jeste i onoga sto nam je ciniti uopste ne zavisi od rezultata bilo kakvog glasanja. A vi glasajte slobodno, glasajte svaki dan po 100 puta to na istinitost i na moralnost nekog suda ne utice uopste.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakvog bre potpisa? Sta ce mi bilo ciji/kakv potpis da bih u javnoj raspravi izneo isitinite informacije, tacne teorijske modele??

 

Vise puta sam naglasavao da ja nisam nikakav demokrata pa mene ne intersuje sta vecina misli, niti sta je vecina izlgasala niti koliko je koja grupa potpisa skupila vec me interesuje ono sto je istinito nezavisno od uverenja bilo kakve gomile. A kao sto rekoj istinitost toga sto jeste i onoga sto nam je ciniti uopste ne zavisi od rezultata bilo kakvog glasanja. A vi glasajte slobodno, glasajte svaki dan po 100 puta to na istinitost i na moralnost nekog suda ne utice uopste.

Ти прич'о ил' пас лај'о, исто им га дођа. Слушају те, ал' чују. Какву послуку порати онда?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

чега се бојиш?

 

Ne boji se on nicega, nego hoce da ti kaze da glasanje ne znaci aman bas nista. Sta time dobijas? Saznanje da x% njih misli da treba da bude obavezno, a y% da ne treba. I sta onda sa tim? Nista, okaciti macku o rep ili te podatke poslati nekima sto vrse istrazivanje tipa: Koliko ljudi misli da se treba vakcinisati, pa prave statistike u vezi toga bla bla.

 

Glasanje nema veze sa tim jel nesto naucno tacno. Znaci ako nauka ukaze da vakcinacija treba biti obavezna, onda dzaba njih 99% sto kaze: Ali mi necemo da se vakcnisemo zbog tamo nekih ljudskih prava, demokratije i "naroda"  kada ce svih tih 99 + onih 1 da se razbole i pockraju od bolestina. Takve stvari se ne resavaju demokratijom. Ajnstajn nije svoju teoriju osnovao glasanjem i njegova se teoija ne moze oboriti glasanjem. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Веома је јасно да узрочно-последична веза између политике и науке постоји, а мерило истинитости је увек, само, и искључиво - интерес.

Ко сме истину да не прилагоди интересима власти? Увек је тако било, и увек ће бити. Питање је само колико се та истина поклапа са интересима (у овом случају са здрављем) ''обичних'' људи. Зато је важно да свако може да бира шта хоће, а шта неће. Свако присиљавање је равно фашизму. 

 

E vidis ovo sto si ovde napisao je jedna velika neistina. Nauka ima svoj metod za prepoznavanje i izbacivanje raznih podmetanja, falsifikata, sarlatanskih  projekata, nafriziranih podataka jer inace uopste ne bi znali za te silne prevare i podvale od strane raznih "naucnika" kad da taj sistem ne bi postojao i ne bi bio efikasan. Istinitost naucne teorije je POTPUNO NEZAVISNO od toga ko je na vlasti ili koje lobi grupe su najjace uskupstini. Odrednica toga koji model predlozen od strane naucnika je dobar a koji je los je epistemologija a ne politika. Ali kao sto rekoh kad vecina to ne razume onda ne razume kako se pravdaju sudovi, kako se uopste razlikuje opravdani od neopravdanog naucnog suda, takodje ne razumeju kako izbeci selekcione i posmatracke efekte pri analizi statisticki podatak pa onda imamo ovo sto imamo. Stotinu glupih zaverologija umesto smislenih naucnih objasnjenja potpino prirodnih fenomana koji su samo njem domen.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Веома је јасно да узрочно-последична веза између политике и науке постоји, а мерило истинитости је увек, само, и искључиво - интерес.

Ко сме истину да не прилагоди интересима власти? Увек је тако било, и увек ће бити. Питање је само колико се та истина поклапа са интересима (у овом случају са здрављем) ''обичних'' људи. Зато је важно да свако може да бира шта хоће, а шта неће. Свако присиљавање је равно фашизму. 

You must be the mayor of Bullshit mountain?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко сме истину да не прилагоди интересима власти?

 

A u interesima je vlasti da im pocrkaju biraci?

 

Зато је важно да свако може да бира шта хоће, а шта неће.
 

 

Naravno, dok ne ugrozava slobodu i zdravlje drugog svojim sirenjem patogenih elemenata kroz vazduh.

 

Свако присиљавање је равно фашизму. 

 

Znaci ti mu ipak dodjes neki anarhista?  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sto jel te ne znaci da treba da se ugledamo na fasisticku nam Nemacku. 

Наравно да треба да се угледамо када су у питању добре ствари. Ево, то и кажемо, по питању необавезне вакцинације, на пример.

 

Ali svi vi nekako volite bas da izlaze i resenja pronalazite po fasitickim Nemackama i Amerikama, to je od svega najcudnije. 

Није тачно, ја сам ту врсту ''излаза и решења'' у старту одбацио, мада није ништа лоше ако неко оде, ја не бих.

Ко хоће нек иде да им узме шта може, ионако нам много дугују. ;-)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има она пословица:"Највише се бојим онога који ништа не зна и онога који мисли да све зна. Томе ништа не можеш доказати.".

 

Не могу вјеровати да је тема још активна, ал' авај. Занимљиво је што код нас конзервативнији, националистичкији елементи са једне стране, када су у питању друштвена, политичка или економска питања ( уређење државе, геј парада, служење војске, увођење царина на стране производе, "домаћинска економија" и слично ) дају аргумент "овако је најбоље и није отворено за дебату", док са друге стране, када наиђу неке квази-научне лудорије ( попут Деретића или овог са вакцинисањем ), ту је аргумент "води се спор и отворено је за дебату". Потпуно супротно од онога како треба.

 

Људи, природне науке нису исто што и друштвене. Доктору неке друштвене науке можеш држати придику, јер људско  друштво није предвидљиво у танчине, па и најобразованији погријеше јер се превише занесу у теоретисање; али доктору неке природне науке немаш право ни да зуцнеш, јер су природне науке егзактне науке, емпријски потковане и знају се у танчине узроци и посљедице. 

 

Још се у САД-у води ова дебата, и анти-вакцинацијски покрет подржавају јеванђелистички протестанти, они конзервативни елементи затворенијег ума, упркос томе што 99.9999999% љекара потврђује сигурност коришћења вакцина. И онда наши конзервативци преузму ову западњачку ( тачније америчку ) глупост и послије се жале како нас Запад упропасти. Ма мој...

 

Upravo tako...

 

Stalno se zale kako sa zapada uvozimo sve najgore, a onda se zalepe za amerikanske antivakcere ko za roda najrodjenijeg i slepo prihvataju sve sto im se servira iz USA...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно да треба да се угледамо када су у питању добре ствари. Ево, то и кажемо, по питању необавезне вакцинације, на пример.

 

Није тачно, ја сам ту врсту ''излаза и решења'' у старту одбацио, мада није ништа лоше ако неко оде, ја не бих.

Ко хоће нек иде да им узме шта може, ионако нам много дугују. ;-)

 

Aman covece, skoncentrisi se...

 

U nemackoj su vakcine dobrovoljne zato sto se tamo skoro CEO narod vakcinise sam... bez ikakve prisile...

 

Jel kapiras uopste zasto je nemoguce porediti nas sa nemackom? Kod nas su vakcine obavezne pa je broj vakcinisanih ispod 90% , kod njih su dobrovoljne pa je vakcinisanost preko 96%!

 

Ako hoces da u srbiji vakcine budu dobrovoljne, kreni u akciju dizanja svesti naroda da treba sami da se vakcinisu... kad to postignes, nema frke i kod nas da bude dobrovoljna vakcinacija...

 

Ali djavola... ako bi kod nas SADA ukinuo vakcinaciju, broj vakcinisanih bi opao na 50% garant a ceo svet bi momentalno digo betonsku, (ne zicanu) ogradu kako bi spasili zivu glavu od nas... a ja bih im u tome pomogao... jer mi za bolje  i nismo...

 

Medjutim, sva sreca, vakcine su obavezne i to je nesto sto se nece promeniti dok se ne opasuljimo... a vi naravno mozete slobodno da otvarate teme po forumima i organizujete glasanja... slaba vam vajda... Od vakcina nema beganja, ni sad  ni u buduce...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...