Jump to content

Zašto su Ateisti Srbije protiv Srpske pravoslavne crkve?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ateisti Srbije imaju razne zablude - prva i najveća je što misle da je dovoljno da je neko ateista pa da je automatski super obrazovan i pametan, inteligentan, slobodan i tako... i da je neko ko je vernik automatski neobrazovan... po mojoj slobodnoj i skromnoj proceni, prosečan vernik i prosečan ateista su podjednako neobrazovani. Ni jedan, ni drugi ne znaju dovoljno o hrišćanstvu. Najveći problem je to što su zatucani kao talibani i što, čim si vernik, pokušavaju u diskusiji na svaki način da te omalovaže, umesto da uđu u ozbiljan dijalog.

O tome što su toliko opsednuti nečim što ih per se ne bi trebalo uopšte zanimati... to je već pitanje za psihologiju.

A inače, ne znaju obično ni istoriju religije, ni istoriju nauke, ni to da ono što nazivaju "znanjem" zapravo predstavlja samo veru i da za 100 godina (ma, za par dana!) može da se ispostavi drugačije, kao što su se naučne istine kroz istoriju menjale... ali zaista, količinu neznanja i ignorancije uz toliku količinu arogancije nigde nisam sreo.

Tipicne predrasude. Sve sto je zajednicko za sve ateiste je da NE VERUJU U BOGA. Ostalo je pitanje licnosti pojedinca. A reci da ateista ne zna dovoljno o hriscanstvu je isto kao reci hriscaninu da ne zna dovoljno o hinduizmu ili o bilo kojoj od preko 4000 religija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tipicne predrasude. Sve sto je zajednicko za sve ateiste je da NE VERUJU U BOGA. Ostalo je pitanje licnosti pojedinca. A reci da ateista ne zna dovoljno o hriscanstvu je isto kao reci hriscaninu da ne zna dovoljno o hinduizmu ili o bilo kojoj od preko 4000 religija.

Razlika je samo što se hrišćanin ni ne bavi hinduizmom, tj. ne pametuje o istom kao što ti ateisti pametuju o hrišćanstvu. ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Opet radis isto, predlazem da procitas opet slova crvene boje xD. Mnogi ateisti nece ni pricati o hriscanstvu, i nikad neces saznati da su ateisti. Mislim da si zamenio pojmove antiteista i ateista. Antiteista ce se baviti religijom zato sto veruje da je stetna po definiciji.

A koliko ja znam, pripadnost nekoj religiji nije kljucno za poznavanje njenih obicaja. Ja licno nailazim na antiteiste koji znaju dobro sveto pismo nego vernike.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лепота знања је у томе што је промењиво и што сваки пут када сазнамо нешто ново, натера нас да се запитамо да из корена све променимо. Коначно знање не постоји! Оно је само привид!

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ateisti su nam razapeli Gospoda našeg Isusa Hrista, napadali godinama crkvu i pokusavali da je uniste. Oni su crkvenomrzci i bogomrzci, bore se protiv Crkve koja je telo Hristovo, logike nema jer ne mogu protiv Boga i smešno je to što pokušavaju.

"Sva moderna gesla evropska sastavili su Židi, koji su Hrista raspeli"

Sve sami ateisti. I Kajafa koji je bio prvosveštenk? Koliko ja znam, ateizam nema sveštenike. I Pontije Pilat koji je bio mnogobožac? Da nije i on bio ateista?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Opet radis isto, predlazem da procitas opet slova crvene boje xD. Mnogi ateisti nece ni pricati o hriscanstvu, i nikad neces saznati da su ateisti. Mislim da si zamenio pojmove antiteista i ateista. Antiteista ce se baviti religijom zato sto veruje da je stetna po definiciji.

A koliko ja znam, pripadnost nekoj religiji nije kljucno za poznavanje njenih obicaja. Ja licno nailazim na antiteiste koji znaju dobro sveto pismo nego vernike.

Mislim da bi za tebe bilo dobro da pročitaš naslov teme. Govorimo o udruženju Ateisti Srbije, koji, u pravu si, nisu ateisti, nego antiteisti... ali mnogi od njih naravno ne znaju ni šta "ateista" znači...

@Strahinja:

Kakvi bre ateisti razapeli Isusa???

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У част данашњег Празника, Вељи94 је скинут бан (који је добио због троловања). Моћиће да пише, али ће поруке бити на одобравању од стране модерације све док не будемо сигурни да више не тролује.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:) А мени је Веља супер, уме да смори, али уме да буде и сасвим пријатно освежење на некој теми где сви запене :)

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:) А мени је Веља супер, уме да смори, али уме да буде и сасвим пријатно освежење на некој теми где сви запене :)

Млад човек, усијане главе. Али, зато што је млад даћемо му шансу да буде бољи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kao što rekoh, moje iskustvo pokazuje sasvim suprotno.

Tvoje iskustvo nije relevantno. Jednom sam u društvu ateista spomenuo Mensu. Ispostavilo se da se većina prisutnih testirala i da su ili članovi Mense, ili imaju IQ veoma blizu minimumu za članstvo (148)(Bilo je nekoliko ljudi,među kojima i Predrag Stojadinović sa IQ 145). Da ne spominjem da su neki daleko premašili tu cifru (npr. Marko Ekmedžić, čiji je IQ 168).

Stojadinović ima sledeće obrazovanje:

Master of Science, Computer Science

RWTH Aachen University, Aachen, Germany Media Informatics Nov.2002-Nov.2005

Master Thesis: "Interactive Path Planning and real-time Motion Synthesis for articulated humanoid Characters in Virtual Environments"

Practicum: "User-oriented system design and personalized information services for nomadic information and e-learning systems", Fraunhofer Institute, Germany.

Practicum: "Multimedia Retrieval: VoiceXML Applications", Fraunhofer Institute, Germany.

Bachelor of Science, Computer Science

University of Maryland, College Park, Maryland, USA Computer Science Jan.1999-Jan.2002

Salem-Teikyo University, Salem, West Virginia, USA Computer Science Sep.1997-Dec.1998

Ekmedžić ima sledeće obrazovanje:

magistar teh. nauka, Mašinski fakultet Beograd, student generacije, trenutno na doktorskim studijama, na Vazduhoplovnom odseku.

Ateisti nemaju pojma o istoriji religije, a ni nauke. Niti znaju išta o nauci zapravo.

Još jedan kvaziargument. Ateisti su najčešće iz naučnog miljea. A istoriju religije u proseku znatno bolje poznaju od prosečnih vernika u Srbiji (od kojih se bar 90% izjašnjava kao pravoslavni Srbin, a da pritom ne zna da nabroji 10 zapovesti i nikad nije bio na liturgiji).

Za mnoge od njih je nauka samo fizika.

Ovo ne zavređuje odgovor.

Govorim naravno o militantnim ateistima.

Ne postoje militantni ateisti.

A imam gomilu pravih ateista među najbližim prijateljima i s njima se daleko bolje slažem nego s neobrazovanim vernicima, ali to je zato što njih religija naprosto ne zanima i ne troše svoje ionako kratko vreme na nešto što ih ne zanima.

Sa prvim delom rečenice sam saglasan. I ja se bolje slažem sa obrazovanim vernicima nego sa neobrazovanim ateistima (ima i takvih, ali su debela manjina). To da li je neko ateista ili nije, nema veze sa tim da li ga aktivizam zanima ili ne. Ateizam je samo neverovanje i ništa više. Ne znam odakle ti ideja da je ateista samo onaj ko je neaktivan.

A iako su ateisti, imaju prilično hrišćanske stavove i ponašanje.

Ovaj kompliment sam i ja dobio više puta od strane obrazovanih vernika.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Највећи Ику икада је измерен домаћици из Лондона, преко 260 (Менсина скала може до толико да мери, преко тога је крајње непрецизна) тако да нема потребе да се ложите да је то показатељ да сте нека елита.

То је показатељ једне одређене врсте интелигенције која се може успешно измерити. Има хиљаду различитих типова интелигенције, али је једино ова која се по Менсиним тестовима мери мерљива.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Највећи Ику икада је измерен домаћици из Лондона, преко 260 (Менсина скала може до толико да мери, преко тога је крајње непрецизна) тако да нема потребе да се ложите да је то показатељ да сте нека елита.

То је показатељ једне одређене врсте интелигенције која се може успешно измерити. Има хиљаду различитих типова интелигенције, али је једино ова која се по Менсиним тестовима мери мерљива.

Шумадинац од главе до пете... osmeh1

  • Волим 1

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

тако да нема потребе да се ложите да је то показатељ да сте нека елита

Da li zaista misliš da će poslodavci da gledaju istim očima nekog ko ima IQ 95 i nekog ko kaže da je član Mense, ne mora da spominje visinu IQ? Svako normalan će pre da zaposli nekog ko je sposoban da brže uči i da se bolje snalazi u novim situacijama.

Baci pogled na poslovne biografije u gornjem postu, i reci da li to ima istu težinu kao neko ko je završio Megatrend ili Singidunum (gde primaju studente koji nisu maturirali i čak koji nisu završili četvrti razred srednje škole).

Definiši elitu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...