Jump to content

Govor srpskog zastupnika o LGBT zajednici - BOŠKO OBRADOVIĆ

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 6 часа, Dragi рече

Nisam ja demokrat zato što neko na zapadu ili istoku kaže da budem demokrat, nego što proizlazi iz moje srpske, svetosavske duše

Без увреде, као да слушам неког досовца који ми 2000 г. продаје причу о демократији. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 47
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 11 часа, Вилер Текс рече

Ти си рекао да је Бог демократија? :)

Сама етимологија руши твоју поставку.

Која бре владавина народа?

Православље се не бави влашћу него служењем.

Ја то теби очигледно не могу да објасним.

Bog jeste demokrat. Jer nas poziva u carstvo njegovo da zajedno sa njim vladamo, i daje nam slobodu umesto da nas na nešto prisiljava. Ali ovo je samo jedna priroda Boga. Bog nije čovek. Bog je izvor sve egzistencije, celoga univerzuma. Bog je živa manifestacija života, i dokle god živim ja moram da ga svetkujem, ovo zahteva život u meni. To je sila koju sam dobio od Boga, i ona teži natrag k svome Bogu. Ali bez nje ja ne živim. Tek sa njom ja postojim. Bog je, dakle, jedna priroda mene samog, i sa njim ja tek postajem potpun. 

Nije problem. Budi moj sluga. Dakle, kada kažem da je tako, ti kao dobar moj sluga kazaćeš Amin.

Možda je pravoslavno služenje da služim Bogu a ne svakom magarcu?

Šta ću, Hristos sam mi je uzor. Jer Hristos da je služio onima onomad koji su svoju vlast nazivali od Boga, Hristos nikad ne bi bio Hristos. :mahmah:
 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Dragi рече

Bog jeste demokrat. Jer nas poziva u carstvo njegovo da zajedno sa njim vladamo, i daje nam slobodu umesto da nas na nešto prisiljava. Ali ovo je samo jedna priroda Boga. Bog nije čovek. Bog je izvor sve egzistencije, celoga univerzuma. Bog je živa manifestacija života, i dokle god živim ja moram da ga svetkujem, ovo zahteva život u meni. To je sila koju sam dobio od Boga, i ona teži natrag k svome Bogu. Ali bez nje ja ne živim. Tek sa njom ja postojim. Bog je, dakle, jedna priroda mene samog, i sa njim ja tek postajem potpun. 

Nije problem. Budi moj sluga. Dakle, kada kažem da je tako, ti kao dobar moj sluga kazaćeš Amin.

Možda je pravoslavno služenje da služim Bogu a ne svakom magarcu?

Šta ću, Hristos sam mi je uzor. Jer Hristos da je služio onima onomad koji su svoju vlast nazivali od Boga, Hristos nikad ne bi bio Hristos. :mahmah:
 

Бог је Отац. Нема то везе са демократијом.

Злоупотребљаваш термине.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...