Jump to content
  • Милан Ракић
    Милан Ракић

    Убијен Оливер Ивановић! Допуна вести: изјаве владике Теодосија и арх. Саве

      Nepoznati napadači upucali su Olivera Ivanovića jutros u Kosovskoj Mitrovici, a on je ubrzo podlegao povredama, potvrđeno je "Blicu".

    1200px-Oliver_Ivanovi%C4%87.jpg

    Lider Građanske inicijative "Srbija, demokratija, pravda" Oliver Ivanović ubijen je u pucnjavi koja se jutros oko 8.15 časova dogodila u Kosovskoj Mitrovici.

    Kako za "Blic" kaže Ivanovićev advokat Nebojša Vlajić, Ivanović je nažalost podlegao povredama.

    - Izgleda je već na licu mesta preminuo. Koliko znamo za sada, zadobio je pet prostrelnih rana. Odmah je prevezen u bolnicu, lekari su pokušali da ga reanimiraju, ali nije bilo spasa - priča Vlajić za "Blic.

    Kosovska policija je samo potvrdila da je Ivanović upućen u bolnicu i da trenutno nema više informacija o napadu, piše "Koha".

    Na Ivanovića su pucali dok je ulazio u prostorije svoje stranke.

    TyKV_zkGC8sBbprRWGhWBpLr7s10dRRjN9CDpUjk

    ДОПУНА ВЕСТИ 20.00: ИЗЈАВА ВЛАДИКЕ ТЕОДОСИЈА И АРХИМАНДРИТА САВЕ: 

     

    Vladika Teodosije: Oliver je ulivao nadu u opstanak

    16.01.2018 | 17:02 

    Episkop raško-prizrenski i kosovsko-metohijski Teodosije istakao je da je sa velikim bolom primio vest o tragičnoj pogibiji Olivera Ivanovića.

    a: 
     
    • 1516118784404_vladika_teodosije___foto_aVladika Teodosije (Foto arhiva Kim)
     

    "Tugujući zbog gubitka iskrenog prijatelja i jednog od najdarovitijih predstavnika srpskog naroda, koji je svojom istrajnošću i rešenošću da ostane na Kosovu i Metohiji ulivao nadu u opstanak svim Srbima na ovim prostorima, molimo se Vaskrslom Gospodu da ga upokoji, saučestvujući u bolu porodice Ivanović i svih onih na koje je ovaj događaj ostavio gorak i težak utisak", naveo je vladika Teodosije povodom ubistva predsednika SDP-a Olivera Ivanovića. (ким радио)

    АРХИМАНДРИТ САВА (ЈАЊИЋ):

    Сви смо данас дубоко потрешени због мучког убиства Оливера Ивановића, човека велике храбрости и политичке харизме. Овај страшни злочин не сме да остане неистражен и његови починиоци морају да буду доведени пред лице правде. Оливер је посебно био везан за Дечане јер је одавде родом и сећам се наших честих разговора и сусрета. Свима ће нам много недостајати, а понајвише његовој породици и колегама којимај изражавам најискреније саучешће. Почивај у миру драги пријатељу - ВЕЧНАЈА ПАМЈАТ!
    We are all deeply shocked by the cowardly murder of Oliver Ivanović, a person of tremendous courage and political charisma. This heinous crime must be investigated and the perpetrators brought to justice. Oliver was particularly close to Dečani Monastery as he grew up here and I keep in my best memory our frequent meetings and the time we spent together. We will be all missing him, especially his family and colleagues to whom I express my sincerest condolences. May you rest in peace, dear friend - MEMORY ETERNAL!




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 58 минута, Milan Nikolic рече

    Мука ми, па ваљда имам право да ми буде мука, што је овај форум дубоко политички

    Стари су говорили да се само животиње и богови не баве политиком. Пошто пишеш на форуму, сигурно ниси животиња. Да ниси онда неки од богова?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 сат, Milan Nikolic рече


    Па замисли ту не фору него спекулацију да сам ја вероватно убио Ивановића. Ја не знам шта ви хоћете да кажете, да је Марко Ђурић убио Ивановића, или Вучић.
    Зашто од почетка инсинуирате на нечију одговорност?

    Ваљда је нормално да се тражи политичка одговорност за политичко убиство. Јел треба да жмуримо на безбедоносну ситуацију на северу КиМ, које није под контролом Приштине? Јел треба да вапимо да нам Албанци уређују српски север, пошто наше службе нису у стању да се изборе са криминалцима.

    Пре четири године је убије његов кум, исто политичар.

    https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=01&dd=17&nav_category=640&nav_id=1348047

    Наше службе безбедности су директно одговорне зато што не раде свој посао. Потпуно су исто одговорне било да је обарач повукао србин, или албанац, било да је налогодавац србин, или албанац

    Или је све ово ствар друге државе...

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Srecko Simic
    22 ч.
     

    ОЛИВЕРУ

    Вероватно су по тебе дошле птице
    Да те ослободе слободе
    Без кривице
    У коју си збуњено загазио
    У венама ти никада не престаше да теку са Звечана воде
    А да су мутне и то си запазио 
    И рекао си
    Онако једноставно
    Као што живео си
    Да се бојиш страха
    У очима стараца на пијаци
    Очева на улици
    Деце којој је страх непознаница
    Да је све више људи без лица
    Да ти је небо
    Пресекла бодљикава жица
    Па уместо кише и снега
    Сада се у Ибар са брега
    Ваљају туга и чемер
    Јер у ''људима'' још је нељуди
    Јер у ''људима'' још живи звер.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Ne mogu da shvatim koliko su neki od vas maliciozni. Stvarno imate psihickih problema uzrokovanih SNS-om. Ne vidite dalje od nosa ili vas ne zanima. Ili je najlakse imati dezurne krivce za sve situacije. Verovatno su clanovi SNS-a palili seno, automobile, zamolili siptare da nam priprete pre dva dana sa dolaskom do Nisa i sl. Stvarno ljudi dajte! Zar ni srpska krv od juce ne moze da vas bar na tren ujedini. Vecih neprijatelja od nas samih nemamo niti nam trebaju. 

    Slusala sam i komentare "opozicije". Povracalo mi se. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Pisanje bivseg "ambasadora" Holandije Roberta Bosa na Kosmetu da je Kosovska policija spremna da uspostavi nova pravila i red na severu zemlje.  A treba napomenuti da je iz Moskve nasim vlastima 27 decembra prosle godine stigao dopis u kome se upozorava da americke i britanske sluzbe spremaju haos. Koliko god cinjenica da se iznese ovde ce i dalje da se prica o nekakvoj Udbi i SNS botovima.

     

    Oliver is dead, one of the only ones who dared to challenge Vucic introduciton of a de facto one party system, via SL, under the Serbs in Kosovo. Please do not spent crocodile tears mr. Vucic and see to it that Kosovo police can finally create rule of law in the north. The US warned its citizens last week already about danger in the lawless north.Hope indeed that FBI willing to help with investigation.

    from Koha Ditore with special attention asked to last paragraphs

    Oliver Ivanovic, a Kosovo Serb politician, who was tried lately as a suspect for war crimes against Albanian civilians and who has been over the last years an opponent of the Serbian Government led by Aleksandar Vucic, was killed on Tuesday morning.

    Ivanovic, who is considered to have been one of the most supported local politicians by Kosovo Serbs since the end of the war, was shot dead by unknown perpetrators in front of his party HQ in Mitrovica/Mitrovicë north.

    Ivanovic’s murder has deepened the crisis in relations between Kosovo and Serbia. Serbian delegation suspended the dialogue, which was expected to resume of Tuesday after almost a year of deadlock. On the other hand, Kosovo politicians have promised they will shed light on the case and requested from Serbia to not politicise it.

    Serbia qualified Ivanovic’s murder a terrorist act and a political assassination. On the other hand, Kosovo politicians consider this an isolated case that may be related to the structures that lead in the north.

    None of Ivanovic’s family members or associates spoke about the potential motives of his assassination. But the case has triggered many reactions in Kosovo, Serbia, and the world. Serbia has even threatened that if Kosovo cannot resolve this case, then it will conduct the investigations.

    Kosovo Police have not given any detail about the investigation into this case. No suspect has been officially identified yet. The owner of the vehicle that was used in this case has been identified, but it is uncertain if the person has any relation with the attack against Ivanovic. The Police have offered a 10.000 Euro award for anyone that provides information regarding this case.

    Serbian President Aleksandar Vucic has threatened internationals and Kosovo politicians to not take this case as a reason for extension of their authority in the north. “I tell Prishtinë/Pristina and the internationals that they should not think that this case enables dislocation of troops in the north. I will never allow that,” Vucic said in a press conference following a meeting of the Serbian Security Council.

    Even though Ivanovic’s murder has become a serious matter for Serbia now, this state considered Ivanovic few months ago a destabilising figure in Kosovo. Serbia had called upon Kosovo Serbs to not vote for Ivanovic and had described him as a traitor.

    Four days ago, Ivanovic said in an interview with SRNA that he was afraid of possible assassination attempts because the security situation in Mitrovica/Mitrovicë north was very bad. “I am afraid that some unknown persons may destabilise the situation and I have to admit that I am worried about my personal security,” Ivanovic told SRNA.

    Ivanovic’s murder was condemned by Kosovo President, Prime Minister, Assembly speaker, as well as international representatives in Kosovo and abroad.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, grigorije22 рече

    Pisanje bivseg "ambasadora" Holandije Roberta Bosa na Kosmetu da je Kosovska policija spremna da uspostavi nova pravila i red na severu zemlje.  A treba napomenuti da je iz Moskve nasim vlastima 27 decembra prosle godine stigao dopis u kome se upozorava da americke i britanske sluzbe spremaju haos. Koliko god cinjenica da se iznese ovde ce i dalje da se prica o nekakvoj Udbi i SNS botovima.

    Ti ne razumeš o čemu se radi ovde el da?

    Izigrali su nas, čekali slabost, radi politčke borbe za vlast su Olivera Ivanovića pustili niz vodu, ostavili ga bez ikakve zaštite, više nikome nije bio potreban, nije hteo u vladajuču režimsku stranku, sa druge strane albanci su mogli da mu sude i 100 godina ne bi ga osudili, jer je imao veze sa zločinima, kao što ima veze sa zemljotresom u meksiku.

    Odlična meta za koga god hoćeš, glineni golub takoreći.

    I sada? Biće verovatno kriv sever pokrajine, jer je kriminalizovan a naši će tu pojavu i dalje braniti i čuvati iz kog razloga?

    Su tekstovi Olivera Ivanovića netačni kad govori da je Mitrovica postala mutna voda i da tu mutnu vodu nisu napravili albanci?

    Ako su netačni, što sad neko javno ne kaže da su netačni.

    Razumeš da protivnik bije deo tela koji najmanje možeš da odbraniš, pa kad te zaboli i kad ti je šteta još uvek mala, on te tuče sa svih strana.

    Nema odgovornosti vlasti? Čudno mi je da nema i da to recimo savet za odbranu zemlje nije mogao unapred da shvati.

    Možda su mislili da će uhvatiti ubicu brzo, brže nego što će sada zapad da reaguje i sever pokrajine stavi pod kosovsku policiju a savez srpskih opština proglasi za nepoželjnim.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 21 минута, grigorije22 рече

    Even though Ivanovic’s murder has become a serious matter for Serbia now, this state considered Ivanovic few months ago a destabilising figure in Kosovo. Serbia had called upon Kosovo Serbs to not vote for Ivanovic and had described him as a traitor.

    Ne znam da li neko razume koliko je ovo u suštini i istinito i opasno?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 9 часа, Таша рече

    Ne mogu da shvatim koliko su neki od vas maliciozni. Stvarno imate psihickih problema uzrokovanih SNS-om. Ne vidite dalje od nosa ili vas ne zanima. Ili je najlakse imati dezurne krivce za sve situacije. Verovatno su clanovi SNS-a palili seno, automobile, zamolili siptare da nam priprete pre dva dana sa dolaskom do Nisa i sl. Stvarno ljudi dajte! Zar ni srpska krv od juce ne moze da vas bar na tren ujedini. Vecih neprijatelja od nas samih nemamo niti nam trebaju. 

    Slusala sam i komentare "opozicije". Povracalo mi se. 

    О чему причаш ти...

    -Па Српска листа која је директно плод СНС-а на Косову и Метохији је гласала за Харадинаја.

    -Наш драги председникје постао од онога који је тврдио да је највећи издајник онај ко се рукује са кољачем Тачије, данас неко ко одржава са њим најприсније односе.

    -И то све правдају, ма боље и Тачи и Харадинај, него Кадри Весељи, тај исти Кадри Весељи се слика у кафићима са представником и градоначелником из редова српске листе.

    И сад ћемо ми све то пренебрегнути и рећи ууу шиптари што нас мрзе. Они нас мрзе, наравно, али очигледно политичари су више него присни, криминалци су више него присни.

    Сам Оливер Ивановић је био 3 године у шиптарском затвору, имали су толико прилика ако им је жеља да нестане, да то и учине, притом сада у ово време је био и маргинализован, а на крају крајева ја не кажем да га је убила власт, али сам сигуран да га нису убили шиптари. И за то не треба пуно мозга и логике, ово убиство је са пригушивачем, запаљеним аутомобилом без таблица, типичан потпис наших криминалаца, свако ко живи на БГ улицама у последњих 10 година тога је свестан, а ко је налогодавац, то вероватно никада нећемо ни сазнати.

    Притом имаш његову изјаву да је тенденција да се он уклони и да се нормални Срби на Косову и Метохији више плаше Срба него шиптара.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Имао сам прилике да причам јуче са неколико Срба са Косова и Метохије, неки којима је породица у Митровици и то близу места убиства, неки који живе у енклавама...од ниједног Србина од доле, нисам чуо друго ништа осим српска посла.

    Огавна ми је опозиција која користи смрт човека за напад на АВ, али ми је и он одвратан јер 5 сати после убиства користи конференцију за новинаре где напада опозицију.

    Наши политичари су дно дна и немају трунке самосвести и људскости, ако ништа не могу рећи паметно, да бар у том тренутку заћуте.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 часа, МилошБГ рече

    Имао сам прилике да причам јуче са неколико Срба са Косова и Метохије, неки којима је породица у Митровици и то близу места убиства, неки који живе у енклавама...од ниједног Србина од доле, нисам чуо друго ништа осим српска посла.

    Огавна ми је опозиција која користи смрт човека за напад на АВ, али ми је и он одвратан јер 5 сати после убиства користи конференцију за новинаре где напада опозицију.

    Наши политичари су дно дна и немају трунке самосвести и људскости, ако ништа не могу рећи паметно, да бар у том тренутку заћуте.

     

    Vidi rodjo, pricam o tome da je taj AV kao funkcioner ove drzave morao da se oglasi i kaze nesto povodom toga jer mu je u opisu radnih zaduzenja, je l' da? Mozemo da diskutujemo o tome da li nam se dopada izreceno ili ne, ali glas drzave morao je da se cuje. Zamisli da su samo dali pisano saopstenje za medije?! Ja razumem emocije prema AV ali po nekad moramo i biti razumni. Medjutim, lesinari iz opozicije su tog dana nesrecnog Oivera I. provlacili po medijima beskrupulozno i neljudski krajnje. Ko je pocinio atentat, mozda saznamo, mozda ne, u svakom slucaju je rec o olosu ko god bio. Da nas Siptari ne vole, ne vole nas, bar 90% stanovnistva. Da nas ima svakakvih medju Srbima ima nas ali to nije bio razlog da se tog dana bavimo tom temom, i pomognemo im u pljuvanju po sopstvenom narodu sa takvim spekulacijama. Sami sebe smo optuzili i to odmah. Cini mi se bas kako su i zamislili da cemo. Uzalud posle demanti.

    Kao sto rekoh, ne trabaju nama neprijatelji novi, dovoljni smo mi sami sebi.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 40 минута, Таша рече

    Vidi rodjo, pricam o tome da je taj AV kao funkcioner ove drzave morao da se oglasi i kaze nesto povodom toga jer mu je u opisu radnih zaduzenja, je l' da? Mozemo da diskutujemo o tome da li nam se dopada izreceno ili ne, ali glas drzave morao je da se cuje. Zamisli da su samo dali pisano saopstenje za medije?! Ja razumem emocije prema AV ali po nekad moramo i biti razumni. Medjutim, lesinari iz opozicije su tog dana nesrecnog Oivera I. provlacili po medijima beskrupulozno i neljudski krajnje. Ko je pocinio atentat, mozda saznamo, mozda ne, u svakom slucaju je rec o olosu ko god bio. Da nas Siptari ne vole, ne vole nas, bar 90% stanovnistva. Da nas ima svakakvih medju Srbima ima nas ali to nije bio razlog da se tog dana bavimo tom temom, i pomognemo im u pljuvanju po sopstvenom narodu sa takvim spekulacijama. Sami sebe smo optuzili i to odmah. Cini mi se bas kako su i zamislili da cemo. Uzalud posle demanti.

    Kao sto rekoh, ne trabaju nama neprijatelji novi, dovoljni smo mi sami sebi.

    Лешинари су из опозиције, али исто и из власти.

    Ја нисам рекао да је АВ требао да ћути, али за оно што је рекао, боље да је ћутао. Он је само неколико сати по убиству човека за којег је до пре 3 месеца тврдио да је издајник и да му је пречи аутомобил од нечијег живота кад је неко запалио Ивановићев аутомобил, организује конференцију где прича о опозицији, флоскуле ако мене убију, флоскуле о политици, као да је у питању конференција у вези избора, а не у вези нечијег убиства.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 часа, МилошБГ рече

    Лешинари су из опозиције, али исто и из власти.

    Ја нисам рекао да је АВ требао да ћути, али за оно што је рекао, боље да је ћутао. Он је само неколико сати по убиству човека за којег је до пре 3 месеца тврдио да је издајник и да му је пречи аутомобил од нечијег живота кад је неко запалио Ивановићев аутомобил, организује конференцију где прича о опозицији, флоскуле ако мене убију, флоскуле о политици, као да је у питању конференција у вези избора, а не у вези нечијег убиства.

    Ni na jednoj strani u nasoj politici nema casnih ljudi. To su sve politicari iz devedesetih koji su do sada pokazali sta i koliko (ne) znaju. Ono sto mene fascinira je zaslepljenost i idolopoklonstvo u bilo kom pravcu, obicnih ljudi. Ili su za ili su protiv. Kategoricki. Racionalnih tj. pametnih kao da nema. I dok je tako bice vam i AV i Zivkovica i Jovanovica, Vesica ...  A nas biti nece. 

    A to cime caste jedni druge i cine se sluze tokom svog politickog delovanja  ... posebna prica. Uostalom razlicita politicka opredeljenost i iziskuje razlicite stavove iznesene  na ovaj ili onaj nacin .. A kod nas obicno biva onaj naj nekulturniji.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...