Jump to content
  • Поуке.орг - инфо
    Поуке.орг - инфо

    Саопштење за јавност Информативне службе Српске Православне Цркве

     

    AVvXsEindwqIKQvNSDjFhDmEbF84wZQSfQ63wVFG

    Примили смо мноштва оштрих протеста и негодовања поводом јучерашње објаве немачке политичарке Виоле фон Крамон, дате после разговора са Епископом диселдорфским г. Григоријем, да у Немачкој не постоји Српска Православна Црква, те смо одговорни да, истине ради, изјавимо: 

     

    Српска Православна Црква постоји у Немачкој, као део једне,  недељиве  аутокефалне Српске Патријашије. Устав Српске Православне Цркве и уредбе важе као и било где на њеном канонском подручју и на теориторији Немачке, а сва црквено-јерархијска тела су обавезна да се по њима управљају. На основу Устава Српске Православне Цркве одговарајуће црквене власти постављају и разрешавају управе свих тела и органа, а Свети Архијерејски Сабор поставља и, по потреби, разрешава епархијског архијереја.    

     

    Информативна служба  Српске Православне Цркве  




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 10 минута, Вилер Текс рече

    Рекао сам ти. То што ти свој проблем превлачиш на ниво и сви други раде то и то ( при том увлачећи све живе догађаје и људе) је твој проблем. Теби и Бог да каже: "Роки олади",  ти не би оладио. 

    Рокај Роки, бриљирај, поентирај, само бодро и ударнички до спасења!

    Не, проблем је што ти и остали фанови имате различите критеријуме.  Једни су за мене, а други су за Ђуровића и све остале на форуму. Па ја не могу да кажем нешто зато што нисам смирен, али сви остали могу иако нису смирени. А то не пије воду. Или ће свима бити речено да оладе кад износе критичке ставове/осуђују или ће се о критичким ставовима расправљати мимо тезе о смирењу/несмирењу.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 9 минута, Вилер Текс рече

    Комуницираш на погрешној теми. Ово је јавна тема а ти је претвараш у личну расправу.

    А ја чак нисам ни писао ово приопћење... 

    Слабо ћу бити овде, морам да насликам Педесетницу.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 9 минута, Вилер Текс рече

    Комуницираш на погрешној теми. Ово је јавна тема а ти је претвараш у личну расправу.

    Ово је донекле тачно. Описао сам како је кренуло. Ја јесам дао опаску на Ђуровићеву поруку, а онда сте се укључили ви фанови и ево пет страна заједно спамујемо.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Zoran Đurović рече

    А ја чак нисам ни писао ово приопћење... 

    Слабо ћу бити овде, морам да насликам Педесетницу.

    Па ниси, али си се нашао у погрешно време на погрешном месту...Као и ја, уосталом...

    Нећеш нам недостајати, само сликај. 

    Шалим се, недостајаћеш нам да те бранимо и нападамо.

     

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

    или ће се о критичким ставовима расправљати мимо тезе о смирењу/несмирењу.

    12:smeha:  Као нпр. када одбијем неки став св. Августина или Јустина, па ми пришијете да се градим већим свецем од њих! Ни по јада да нисам објавио Повратак Оцима после Повратка Оцима.  

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 18 минута, Родољуб Лазић рече

    Шалим се, недостајаћеш нам да те бранимо и нападамо.

    Што већ неко рече ко се бије тај се воли и молитвено мачевање:smeh1:

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 часа, Вилер Текс рече

    Кренуо сам мало да читам и нађох овај део:

    Чудно вам је како Бог помаже некоме да добије на коцки? Присећате се и оне жене погађачице из „Дела апостолских“ која је ишла за апостолима и викала да су они слуге Бога вишњег, а апостол Павле из ње изагнао тог нечистог духа (Д. Ап. 16, 16-18)? Право да вам кажем, и ја сам се тога присетио.

    Може и те како и хоће ако је на спасење човеку добитак на коцки. Што не значи да је коцкање добро, далеко било. Није!  Али Бог чини чуда и може све да преокрене на добро. Ово се не може објаснити него се живи па се разуме.

    Paaaaa , :D ....... ako nekom i bude na spasenje, to moze da zahvali velikoj milosti Bozijoj,.... ali je ipak bolje da kako se kaze ne iskusavamo Boga,.... jer je kocka verovanje i u sudbinu.... i kocka moze da predje u bolest psihe i da postane strast i slicno..... da ne pricamo da lova i bogatsvo promene coveka i slicno.... eto to sam teo da kazem....:dedica:

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Пре сат времена, Родољуб Лазић рече

    Шта, само смирени могу да говоре и износе критичке судове?

    ... ispada da ovde na forumu sve smireniji do smirenijeg, :smeh1:.....  nema ko nije kritikovao nekog ili nesto... .:nene:

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Bokisd рече

    ... ispada da ovde na forumu sve smireniji do smirenijeg, :smeh1:.....  nema ko nije kritikovao nekog ili nesto... .:nene:

    Pa, smirenje ne znači uvek ćutati na nepravdu ili laž, upravo suprotno. Naravno, kad se dooobro preispitaš. ;) 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 минута, Bokisd рече

    Paaaaa , :D ....... ako nekom i bude na spasenje, to moze da zahvali velikoj milosti Bozijoj,.... ali je ipak bolje da kako se kaze ne iskusavamo Boga,.... jer je kocka verovanje i u sudbinu.... i kocka moze da predje u bolest psihe i da postane strast i slicno..... da ne pricamo da lova i bogatsvo promene coveka i slicno.... eto to sam teo da kazem....:dedica:

    Ђе си Боки легендо контекстуалних брда и долина?! :smeh1:

    Ово није прича о пороку коцкања нити позив на коцкање. Мораш ти пловити до Ковина и назад на белу лађу морнарску, нема друге. Или само да се молиш без неког размишљања о стварима и појавама. Не знам, можда грешим види са свештеником.

    Метни у прави контекст :

    Ово се не може објаснити него се живи па се разуме

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Милошшш рече

    Pa, smirenje ne znači uvek ćutati na nepravdu ili laž, upravo suprotno. Naravno, kad se dooobro preispitaš. ;) 

    Sto Rodja negde rece,.... nije isto Just_Cuz_19osudjivati ljude i licnosti i argumentovano kritikovati neka dela i postupke i dogadjaje i stvari ....

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Вилер Текс рече

    Ђе си Боки легендо контекстуалних брда и долина?! :smeh1:

    Ово није прича о пороку коцкања нити позив на коцкање. Мораш ти пловити до Ковина и назад на белу лађу морнарску, нема друге. Или само да се молиш без неког размишљања о стварима и појавама. Не знам, можда грешим види са свештеником.

    Метни у прави контекст :

    Ово се не може објаснити него се живи па се разуме

    Morala je mala primedbica.... ne bio ja (Boki)....:smeh1:

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Сликам и читам Чанка на рачун Владике Иринеја, а неодољиво ме подсећа на матрицу писанија неких форумаша кад се мени обраћају: "Ne sumnjam da je pop B. par puta prelistao Novi zavet, ali to mora sa razumevanjem da se radi, ne mehanički (što bi rekla moja baka Mara, stroga učiteljica iz Dragutinova)". :))

    Препоручујем да они са стомаком прочитају овај текст, а верујем да ће некима савест прорадити ако буду правили паралеле. - Принцип је исти, све су остало нијансе

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Могли би неки форумаши да ти кажу како се за своје ставове сви позивају на Свето Писмо: од православних, преко римокатолика, протестаната до секташа. И у њихово име, када заступају те ставове,  говоре професори теологије, не обични верници. Па се нешто не слаже, јер имају различита тумачења и неко мора да је у праву, а неко у криву. Из чега произилази да докторати из теологије не гарантују истинитост мишљења и учења. То је говорио свети Софроније из Есекса, који је објашњавао да академска теологија не доводи нужно до познања Бога и истина вере. А знамо да су најчешће јересијарси били веома учени теолози свог времена, што такође доказује тачност Софронијевог мишљења.

    Никакве сличности ни паралеле између Чанка и оваквог објашњења нема. 

    А савест свако има, и свачија се, Боже дај, може пробудити. :coolio:

    Не саплићи сам себе у иконопису, нећеш ништа урадити ако, док иконопишеш, размишљаш о Чанку и конструишеш некакве натегнуте паралеле између Чанка и неких форумаша.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...