Jump to content
  • Поуке.орг - инфо
    Поуке.орг - инфо

    Саопштење за јавност Информативне службе Српске Православне Цркве

     

    AVvXsEindwqIKQvNSDjFhDmEbF84wZQSfQ63wVFG

    Примили смо мноштва оштрих протеста и негодовања поводом јучерашње објаве немачке политичарке Виоле фон Крамон, дате после разговора са Епископом диселдорфским г. Григоријем, да у Немачкој не постоји Српска Православна Црква, те смо одговорни да, истине ради, изјавимо: 

     

    Српска Православна Црква постоји у Немачкој, као део једне,  недељиве  аутокефалне Српске Патријашије. Устав Српске Православне Цркве и уредбе важе као и било где на њеном канонском подручју и на теориторији Немачке, а сва црквено-јерархијска тела су обавезна да се по њима управљају. На основу Устава Српске Православне Цркве одговарајуће црквене власти постављају и разрешавају управе свих тела и органа, а Свети Архијерејски Сабор поставља и, по потреби, разрешава епархијског архијереја.    

     

    Информативна служба  Српске Православне Цркве  




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 2 минута, Вукашин рече

    То нису моје теме бураз. 

    Имао бих можда нешто да питам о. Зорана у вези тога, али у четри ока, или преко поруке, мада како време пролази то ми више није предмет интересовања.

    Не знам шта су твоје теме, али ниси одговорио на питање да ли смо само ти и ја, Жика, Мика... у прелести кад тако пишемо или је то  и Ђуровић.  

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Пре сат времена, Родољуб Лазић рече

    Па није. Ти очито не знаш шта је критичко разматрање. И бркаш то са осуђивањем.

    Не знам који је то "сваки наредни"?  Нисам писао више овакве текстове, писао сам поруке овде на Поукама. А за Ђуровића ћу ипак морати много више да се молим, он је баш "тврд орах". Али средиће се и то, даће Бог.

    Али ово је све једна велика дигресија илити спам у односу на тему. Извињавам се читаоцима и форумашима што сам  активно учествовао у томе. Ја сам  прокоментарисао Ђуровићеву поруку и тако је кренуло.А онда су фанови морали да се огласе и после сам наставио са њима...

    Увјек је исто, само сад имаш овај дио о молитви:skidamkapu:, формално си у праву:иста правила важе за све, али то не значи ништа, ја сам на примјер недавно напавио 50 прекршаја у 8 минута, 3 црвена, вожњу у супртном смјеру, искакање преко тротуара и цјело врјеме у прекорачењу брзине, и знам да сам све урадио како треба, чекао сам два мејсеца да ми дође нешто од полиције па да се правдам пред судом, међутим ништа. Сад би неко требао да каже, шта би било кад би сви и увјек возили тако? 

    Људи су ми се сами склањали, неки тако као ти је почео да се буни, ни погледао га нисам, а камоли да се расрављам са њим.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 48 минута, Родољуб Лазић рече

    Не знам шта су твоје теме, али ниси одговорио на питање да ли смо само ти и ја, Жика, Мика... у прелести кад тако пишемо или је то  и Ђуровић.  

    Ти би изгубио смисао свог живота кад бих се ја престравио у Господу... :D 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 24 минута, Zoran Đurović рече

    Ти би изгубио смисао свог живота кад бих се ја престравио у Господу... :D 

    Ма обавезно. Али боље да не проверавамо. Боље да живиш, па макар у (још једном) погрешном уверењу.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    @Родољуб Лазић 

    Rodoljube opusti se, profesionalna deformacija je po sredi, desava se i najboljima, normalna stvar, tezak poziv je bio u pitnju, posledice ostaju, navikao si da sudis i nikako da shvatis da nisi vise po sluzbenoj duznosti u obavezi

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Пре сат времена, The Godfather рече

    @Родољуб Лазић 

    Rodoljube opusti se, profesionalna deformacija je po sredi, desava se i najboljima, normalna stvar, tezak poziv je bio u pitnju, posledice ostaju, navikao si da sudis i nikako da shvatis da nisi vise po sluzbenoj duznosti u obavezi

    Хау јес но...

    Не секирај се за моје "суђење". Јер ту суђења нема, привиђа ти се. Али би могао нешто о томе да кажеш Ђуровићу, Код њега га има колико год хоћеш.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 часа, Родољуб Лазић рече

    А ја сам тврдио да сам смирен? 

    Ниси али глумиш да јеси. И пошто си сад индиректно признао да ниси смирен олади зера брате.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 15 часа, The Godfather рече

    Da se podsetimo malo kako to cenjeni gdin Lazic snishodeci svome smireniju nije sudio Djurovicu

    STANJESTVARI.COM

    На Богословском факултету мора постојати табуисана чаша за воду...

     

    Кренуо сам мало да читам и нађох овај део:

    Чудно вам је како Бог помаже некоме да добије на коцки? Присећате се и оне жене погађачице из „Дела апостолских“ која је ишла за апостолима и викала да су они слуге Бога вишњег, а апостол Павле из ње изагнао тог нечистог духа (Д. Ап. 16, 16-18)? Право да вам кажем, и ја сам се тога присетио.

    Може и те како и хоће ако је на спасење човеку добитак на коцки. Што не значи да је коцкање добро, далеко било. Није!  Али Бог чини чуда и може све да преокрене на добро. Ово се не може објаснити него се живи па се разуме.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 11 часа, Вилер Текс рече

    Ниси али глумиш да јеси. И пошто си сад индиректно признао да ниси смирен олади зера брате.

    Шта, само смирени могу да говоре и износе критичке судове? Јеси ли на форуму спровео анкету о смирењу свих форумаша који некога критикују - Вучића, Брнабићку и ине политичаре и јавне личности, па критичаре Вартоломеја, епископа ваксера, епископа антиваксера, еп. Григорија, итд. итд па све који нису смирени  замолио да оладе? Или се критиковање/осуђивање ових личности не рачуна у осуђивање, нити је то осуђивање проблематично, нити се тражи смирење да би неко валидно критиковао/осуђивао све друге који се не презивају Ђуровић?

    А занимљиво је посматрати вас фанове како усплахирено и ревносно браните лик и дело човека који се (у последње време) у коминикацији са мноме понаша много опуштеније него ви.   

    А што се тиче мог глумљења смирења, ако се ти боље осећаш кад мислиш да ја нешто глумим, нема проблема.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 7 минута, Родољуб Лазић рече

    Шта, само смирени могу да говоре и износе критичке судове? Јеси ли на форуму спровео анкету о смирењу свих форумаша који некога критикују - Вучића, Брнабићку и ине политичаре и јавне личности, па критичаре Вартоломеја, епископа ваксера, епископа антиваксера, еп. Григорија, итд. итд па све који нису смирени  замолио да оладе? Или се критиковање/осуђивање ових личности не рачуна у осуђивање, нити је то осуђивање проблематично, нити се тражи смирење да би неко валидно критиковао/осуђивао све друге који се не презивају Ђуровић?

    Ако ниси смирен велика је шанса да промашиш. Зар не?

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Вилер Текс рече

    Ако ниси смирен велика је шанса да промашиш. Зар не?

    Да ли су смирени сви који критикују Вартоломеја, Вучића, еп. Григорија...? Да ли чињеница несмирења  критичара доказује да оно што раде критиковани јесте у реду? Кад несмирени Ђуровић и остали несмирени критикују еп. Иринеја Добријевића, да ли то значи да је Иринеј у праву када ради то што ради?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, Родољуб Лазић рече

    Да ли су смирени сви који критикују Вартоломеја, Вучића, еп. Григорија...? Да ли чињеница несмирења  критичара доказује да оно што раде критиковани јесте у реду? Кад несмирени Ђуровић и остали несмирени критикују еп. Иринеја Добријевића, да ли то значи да је Иринеј у праву када ради то што ради?

    Прика, ти глумиш смиреност и преподобност. Онда кажеш да ниси смирен а истовремено прозиваш о. Зорана да је несмирен и шта све не.... Олади, колико си начитан толико си и шупаљ.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, Вилер Текс рече

    Прика, ти глумиш смиреност и преподобност. Онда кажеш да ниси смирен а истовремено прозиваш о. Зорана да је несмирен и шта све не.... Олади, колико си начитан толико си и шупаљ.

    Прика, ако не знаш шта да одговориш, онда кажеш: не знам да одговорим на твоју поруку. А не пишеш смешне еттикете, тек да би нешто написао. :)))

    И наравно да нећу да оладим само зарад усплахирених фанова који се утрпавају у комуникацију између Ђуровића и мене.  

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 17 минута, Родољуб Лазић рече

    Прика, ако не знаш шта да одговориш, онда кажеш: не знам да одговорим на твоју поруку. А не пишеш смешне еттикете, тек да би нешто написао. :)))

    И наравно да нећу да оладим само зарад усплахирених фанова који се утрпавају у комуникацију између Ђуровића и мене.  

    Рекао сам ти. То што ти свој проблем превлачиш на ниво и сви други раде то и то ( при том увлачећи све живе догађаје и људе) је твој проблем. Теби и Бог да каже: "Роки олади",  ти не би оладио. 

    Рокај Роки, бриљирај, поентирај, само бодро и ударнички до спасења!

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 18 минута, Родољуб Лазић рече

    утрпавају у комуникацију између Ђуровића и мене.  

    Комуницираш на погрешној теми. Ово је јавна тема а ти је претвараш у личну расправу.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...