Jump to content

Osmeh kao lek

Оцени ову тему


Препоручена порука

Da li ste razmišljali o tome koliko se često smejemo? Mi čekamo da nam se nešto lepo desi, pa se onda tek smejemo, a zaboravljamo da zapravo obrnutim delovanjem dolazimo do lepih stvari koje nam se događaju, a to sve kreće od nas samih ...

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, Sun14861 рече

Negde sam čitala da su stranci komentarisali da smo mi dosta tužan narod... Tu je greška  ako ostavljamo takav utisak...

Пре бих рекао суморан него тужан, бар је то мој неки утисак.

Живео сам у Грчкој неколико година, почев од тренутка кад је код њих баш почела финансијска криза (велика отпуштања и у јавном и у приватном сектору, смањења плата, итд.) и имао сам прилике да упоредим расположење људи на улици у Атини и Београду.

Иако су сви били погођени кризом и озбиљно бринули о будућности, на улицама, у парковима и на шеталиштима сви су били насмејани, одавали срећу и радост.

У исто време на нашим улицама људи су деловали баш смркнуто и потиштено, као да је тај осмех била најскупља и најлуксузнија ствар коју ретко ко може да приушти. Чак су и породице са малом децом деловале тако што је било посебно тужно видети.

Разлика је била огромна и свима око себе сам причао о томе тада.

Претпостављам да су то последице деведесетих година и кризе коју смо преживели.

Never argue with an idiot. They will drag you down to their level, then beat you with experience.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...