Jump to content

Оцени ову тему


Препоручена порука

Онај ко љуби Бога, не може а да не воли свакога човека као самога себе, према и негодује због

страсти оних који се још нису очистили. Видећи, међутим, њихово исправљање, он се радује неизмерном и неизрецивом радошћу.

Онај ко у срцу своме види траг мржње према ма ком човеку за ма какву погрешку потпуно је туђ љубави према Богу. Јер, љубав према Богу никако не трпи мржњу према човеку.

Ако ме љубите, говори Господ, заповести моје држите (Јн.14,15). Ово је заповест моја: да љубите један другог (Јн.15,12). Онај, дакле, ко не љуби ближњега, не држи заповест, а ко не држи заповест - не може ни Господа љубити

Св. Максим Исповедник

apel.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

                       

                                    Маслини прија приморска клима, а души побожно друштво.

                                   

                                    Св. Симеон  Дајбабски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ток догађаја у животу не зависи од нас, никако или врло мало, али начин на који ћемо догађаје поднети зависи у доброј мери од нас самих, дакле на то треба трошити снагу и обраћати пажњу...Што се ви бринете какви сте у очима других људи и шта се о вама мисли и зна? Као да је то важно! Важно је колико човек има од живота и шта у животу начини од себе, од своје средине. Лакоћа, самопоуздање, снага излагања и чврстина убеђења. Ето, то је младост.

Иво Андрић

0102_laugh

Савршена љубав не раздељује једну природу људи по различитим њиховим особинама, но увек гледајући на њу, све људе подједнако љуби: врлинске љуби као пријатеље, а порочне као непријатеље, чинећи им добро, и дуготрпећи, и подносећи њихове поступке, уопште не мислећи о злу, него чак и страда...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Ti me možda ne poznaješ, međutim ja znam sve o tebi.

Psalam 139.1

Znam kada sjedneš i kada ustaneš. Psalam 139.2

Poznati su mi svi tvoji putovi. Psalam 139.3

Čak znam broj vlasi na tvojoj glavi. Matej 10, 29, 30

Stvoren si na moju sliku. Postanak 1,27

U meni živiš, krećeš se i postojiš. Djela ap 17,28

Jer si ti moj rod. Djela ap 17,28

Poznavao sam te čak i prije nego si začet. Jeremija 1,5

Izabrao sam te kad sam planirao stvaranje. Efežanima 1, 11, 12

Ti nisi bio greška, jer su svi tvoji dani zapisani u mojoj knjizi. Psalam 139, 15,16

Ja sam odredio točno vrijeme tvog rođenja i gdje ćeš živjeti. Djela ap 17,26

Ti si divno sazdan. Psalam 139, 14

Ja sam te satkao u utrobi tvoje majke. Psalam 139,13

Ja sam te porodio na dan tvog rođenja. Psalam 71,6

Mene su pogrešno predstavili oni koji me ne poznaju. Ivan 8,41-44

Ja nisam udaljen niti :cheesy2:, nego sam potpuni izražaj ljubavi. 1 Ivanova 4,16

I moja želja je da ti poklonim svoju ljubav. 1 Ivanova 3,1

Jednostavno zato što si ti moje dijete i ja sam tvoj Otac. 1 Ivanova 3,1

Pružam ti više nego što će ikada moći tvoj zemaljski otac. Matej 7,11

Jer sam ja savršeni Otac. Matej 5,48

Svaki dobar dar koji dobijaš dolazi iz moje ruke. Jakov 1,17

Jer se ja staram za tebe i ja zadovoljavam sve tvoje potrebe. Matej 6, 31-33

Moj plan za tvoju budućnost je uvijek pun nade. Jeremija 29,11

Zato što te volim vječnom ljubavlju. Jeremija 31,3

Moja razmišljanja o tebi su nebrojena kao pijesak na obali morskoj. Psalam 139, 17,18

Nad tobom se radujem pun veselja i pjesme. Sefanija 3,17

Nikada neću prestati činiti ti dobro. Jeremija 32,40

Jer si ti moja dragocjena svojina. Izlazak 19,5

Želim te utvrditi cijelim srcem i dušom svojom. Jeremija 32,41

I želim ti pokazati velike i divne stvari. Jeremija 33,3

Ako me potražiš cijelim srcem, naći ćeš me. Ponovljeni zak 4,29

Raduj se u meni i dat ću ti sve što ti srce želi. Psalam 37,4

Jer ja sam taj koji proizvodi u tebi te želje. Filipljanima 2,13

U stanju sam učiniti za tebe puno više nego što ti možeš zamisliti. Efežanima 3,20

Jer sam ja taj koji te najviše ohrabruje. 2 Solunjanima 2,16-17

Također sam i Otac koji te tješi u svim tvojim teškoćama 2 Korinćanima

1,3-4

Kada si slomljenog srca ja sam ti blizu. Psalam 34,18

Kao što pastir nosi janje, tako ja tebe nosim blizu svog srca. Izaija 40,11

Jednog dana ću izbrisati svaku suzu s tvoga lica. Otkrivenje 21,3-4

I uzet ću sve boli koje si pretrpio na ovoj zemlji. Otkrivenje 21,3-4

Ja sam tvoj Otac, i volim te čak isto toliko koliko sam volio svog sina, Isusa. Ivan 17,23

Jer u Isusu, moja ljubav prema tebi se otkrila. Ivan 17,26

On je potpuni izričaj mene. Hebrejima 1,3

On je došao pokazati da sam ja za tebe, a ne protiv tebe. Rimljanima 8,31

I reći ti da ja ne brojim tvoje grijehe. 2 Korinćanima 5, 18-19

Isus je umro da bi se ti i ja pomirili. 2 Korinćanima 5,18-19

Njegova smrt je bila konačan izraz moje ljubavi za tebe. 1 Ivanova 4,10

Odrekao sam se svega što sam volio, da bi zadobio tvoju ljubav. Rimljanima 8, 31-32

Ako primaš dar mog sina Isusa, primaš mene. 1 Ivanova 2,23

I ništa te neće ponovno odvojiti od moje ljubavi. Rimljanima 8,38-39

Dođi kući, i ja ću prirediti veliku proslavu kakvu nebo nije vidjelo. Luka 15,7

Uvijek sam bio Otac i uvijek ću biti Otac. Efežanima 3,14-15

Moje pitanje je....hoćeš li ti biti moje dijete? Ivan 1,12-13

Čekam te. Luka 15,11-32

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Фил 2, 1-8

1 Ako ima dakle koje poučenje u Hristu, ili ako ima koja uteha ljubavi, ako ima koja zajednica duha, ako ima koje srce žalostivo i milost,

2 Ispunite moju radost, da jedno mislite, jednu ljubav imate, jednodušni i jednomisleni:

3 Ništa ne činite usprkos ili za praznu slavu; nego poniznošću činite jedan drugog većeg od sebe.

4 Ne gledajte svaki za svoje, nego i za drugih.

5 Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,

6 Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;

7 Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.

8 Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove.

apel.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Најбоље је да човек буде глинени лонац, који је добар за свашта, и сви га свакодневно употребљавају: и за јело, и за воду, и за сваку ствар. Док се златни лонац или суд ставља на полице, закључава у ормаре, за њим ревнују лопови, и користе се само о великим данима или једном годишње. Глинени лонац је суд свакодневних потреба, јер га сви траже и имају користи од њега. Тако и смирен човек, који не тражи част и власт. Он остаје незапажен у окружењу, али свима је од користи, подстиче их, помаже им, одмара их, и сви га траже и радује их.

Смирење је велики дар за монахе и мирјане!

Старац Пајсије Олару

apel.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

                                                KAO PTICE!!!

Постављена слика

Јесте ли кадгод посматрали птице, које се нађу пред неким проблемом, као на пример при изградњи гнезда?

Данима и данима оне граде своје гнездо, скупљајући разне материјале, често их доносећи из далека.

И кад га заврше и кад су спремне да у њега положе своја јаја, невреме или људских руку „дело“ или нека животиња, уништи га и пропадне све што су градиле упорним трудом.

Шта птица потом чини? Онемоћа и напусти свој рад?

Ни случајно! Она почиње опет и изнова све док јаја не положи у гнездо.

Али догоди се често, пре него што се птићи излегну, да животиња, дете, невреме, униште то гнездо; само овог пута са драгоценим садржајем.

Веома је тешко почети од нуле... али птица никад не застане, не узмакне. Она наставља певати и градити... градити и певати...

Имате ли понекад осећај да ваш живот, ваш посао, ваша породица нису то о чему сте сањали? Осећате ли потребу да кажете: „Доста! Све што настојим да урадим није вредно труда и превише је за мене!“

Осећате ли умор због свакидашње борбе за живот, због нарушеног поверења, непостигнутог циља кад сте већ били сигурни да сте га постигли?

У животу свако понекад доживи ударце, али се никада не дајте зауставити. Помолите се, надајте се бољем. Не дозволите да вас окупирају проблеми настали у животној борби. Покушајте их превазићи и решити. Покупите комадиће вашег надања, поново их сложите и почните испочетка! Као птице!

Неважно је шта ће се догодити... не одустајте... идите само напред. Живот је борба непрестана, али вреди труда прихватити га! И свакако... не престајте никада... певати.

извор:

http://pricalica.blog.rs/blog/pricalica/biserje-sa-net-a.../2009/05/01/kao-ptica

apel.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:bla: хвала и  amin-nas на бројним изворима!!!  nasznak      slava3

                                          Проклијало семе

    Постављена слика   

    Једном су ученици дошли код старца и питали су га: због чега лоше навике овладавају човеком, а добре – тешко и непостојано опстају.

„Шта ће се догодити, ако здраво семе оставимо на сунцу, а болесно закопамо у земљу?“ – питао је старац.

„Добро семе, ако је остављено без надзора, пропашће, а лоше семе ће израсти, и даће болестан изданак и лош плод“, одговорили су ученици.

„Тако раде и људи: уместо да у тајности чине добра дела и  да им дубоко у души расту добри заметци, они их стављају јавно и тим губе. А своје недостатке и грехове, да их други не би видели, скривају дубоко у души. Тамо они расту и уништавају  човека у самој његовој души.

Ви будите мудри.“

Ученици су захвалили авви за поуку и удаљише се замишљени.

извор:

http://ogolubovic.blogspot.com/2010/07/blog-post.html

                             

apel.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Razgovor pijanca i svestenika....

Pijanac: Oche imam zrno vere u sebi da ce Hristos doci  ispruziti svoju desnicu i pozvati:

Hodite i vi mala braco moja koji ste sve vreme zivota svoga mislili da ste nedostojni Carstva Bozjeg.

                                                                                  Volim Sina Bozjeg greengrin)

  • Волим 1

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Авва Антуну би једном објављено у пустињи: "У граду има један сличан теби. По занимању је лекар, свој сувишак дјели онима који су у потреби, и сваки дан с анђелима пјева Трисхагион ."

Рече авва Антун: "Долази час када ће људи махнитати и чим буду видјели некога који не махнита, навалит ће на њега говорећи: 'Ти си помахнитао!', зато што није налик њима."

apel.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...