Jump to content

Jermenija proglasila ratno stanje

Оцени ову тему


Препоручена порука

Jutros sam pročitao da je bus sa civilima. Previše dezinformacija sa obe strane. 

Da, Azerbejdžan ne objavljuje broj mrtvih, ali sam našao na nekoj stranici na Instagram-u gdje redovno objavljuju poginule. Koliko sam primjetio na slikama većina je "djece" nažalost. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 604
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Iran otvorio koridor za prebacivanje naoružanja u Jermeniju. Inače ovo je i jedini koridor preko koga Rusija može dopremiti vojnu opremu, jer sve ostale zemlje oko Jermenija zatvorile svoje granice i nebo. 

 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moram taj sukob bolje proučiti ništa ne znam o Jermeniji i Azerbejdzanu zar Iran ne bi trebao podupreti Azerbejdzan koji je isto valjda šiitska zemlja ili je i tu sukob Irana i Turske pa podrzavaju Jermeniju komplikovan taj Kavkaz.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Bilbija рече

To sto ste vi slavili isporuku Milosevica i dolazak Djindjica i te izdajnicke bulumente je samo potvrda ovoga sto sam napisao. Magarci podelili ulice po Srbiji sa Djindjicevim imenom, Aleja velikana za fukaru a Predsednika Srbije u dvoriste porodicna kuce ... Srecom ima nas koji pamtimo ...

Мислиш што смо испоручили Милошевића на захтев суда који је основао СБ УН и иза чијег оснивања стоје и Русија и Кина?  :) Па оно, могли смо и ту да терамо инат целом свету...то нам баш добро иде иначе.

П.С. Искључујем се из ове расправе надаље јер нема никакве везе са темом. Да не бисмо безвезе правили офтопик.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, GeniusAtWork рече

Мислиш што смо испоручили Милошевића на захтев суда који је основао СБ УН и иза чијег оснивања стоје и Русија и Кина?  :) Па оно, могли смо и ту да терамо инат целом свету...то нам баш добро иде иначе.

Isti sud koji Amerikanci za sebe nisu nikad priznavali? ;)

Isti Amerikanci koji su samo u Iraku od 2003 pobili proporcionalno isto onoliko civila kao što ih je stradalo u Bosni na strani Muslimana, dakle manje više od strane nas Srba? Ali Amerikanci su nadljudi, bogovi, mi Srbi smo go*vna, virus, bakterije, kako oni mogu jednako ako ne i više da poubijaju od nas..?

Zakon, koji važi uvek samo za jedne i ne za druge, nije nikad dobar zakon. Haški tribunal napravio je od nas Srba zločinački (genocidni) narod, a nas su najviše ubijali i proganjali u 20. veku - zvanično je stradalo dva miliona Srba u 20. veku, i niko nije kriv za ovo, niti treba da nosi posledice kao što mi Srbi za 1990-e. Još se ljute kad im pomeniš dva miliona Srba - kako to smeš, to je dokaz da si genocidan jer igraš se brojevima i tako to.. Pa da!

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Greška demokratskih vlasti je potvrda miloševićevog potpisa za osnivanje suda u Hagu ali nisu imali izbora kao ni Milosevic tada morali su inace bi Srbija bila vracena u kameno doba od kog iovako nismo bili daleko devedesetih usled nacionalnog sloma i nacije i drzave i ponizenja kojih smo se nagledali kao nacija.

Sramotno vredjanje naših drzavnika. Da su najgori naši su. Sve vlasti u Srbiji od 2000. naovamo su prozapadne ukljucujuci i vlast SNS koja zemlju vodi u integracije sa zapadom na istoj liniji. 80% vojnih vezbi imamo sa NATOom a 20% sa Rusijom i Belorusijom. NAs pravni sistem uskladjen je sa pravnim sistemom EU. Dačić sedi na sednicama evropskog saveta u Briselu ali bez prava glasa. 

Zbog sukoba sa Zapadom do danas osećamo posledice miloševićeve politike koji nije dobio ni jednu bitku a kamoli rat vojska se na nasu nesrecu morala predati kapitulirali smo u stvarnosti i predali Kosovo na medjunarodnu upravu plus naseli na zapadne igre pa je Kosovo sastavni deo po rezoluciji koja je napisana tako da je se moze tumaciti ko kome kako odgovara. Sve jer nismo svesni da su jos 80h Ameri i zapad na Balkanu odabrali Albance kao saveznike koji ce 100% sprovoditi njihovu politiku i za koje je CIA iznela podatke da ce do 2030 i kada se udruze sve albanske zemlje sa apsolutnom albanskom vecinom Albanija, Kosovo, jug Srbije i Zap Makedonija Albanci biti najmocnija nacija na Balkanu a ko ce patiti pa zna se najveci gubitasi na Balkanu mi Srbi jer nismo shvatili na vreme prljava pravila zapadne igre a Rusi i Kinezi bice ovde uvek ali prstom nece dotaci Jadran nikad ali nikada.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, SrbinKatolik рече

Moram taj sukob bolje proučiti ništa ne znam o Jermeniji i Azerbejdzanu zar Iran ne bi trebao podupreti Azerbejdzan koji je isto valjda šiitska zemlja ili je i tu sukob Irana i Turske pa podrzavaju Jermeniju komplikovan taj Kavkaz.

Teško je balkanskim očim gledati druge dijelove svijeta. Iran i Azerbejdzan jedino veže to što su šiiti, inače vlada u Baku nije u dobrim odnosima sa Teheranom. Azerbejdzan je izuzetno dobar sa Izraelom, mnogo više nego što bi neko na prvu pomislio, što se svakako Iranu ne dopada. U Iranu ima velika Azerska populacija, mislim da čine oko 25% stanovnika, koji povremenu imaju epizode secesionizma, da li su im iz Bauka povremeno namigivali  moguće. Ima tu još zamršenih stvari, ali ovo su neke osnove. 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, SrbinKatolik рече

Sramotno vredjanje naših drzavnika. Da su najgori naši su. Sve vlasti u Srbiji od 2000. naovamo su prozapadne ukljucujuci i vlast SNS koja zemlju vodi u integracije sa zapadom na istoj liniji. 80% vojnih vezbi imamo sa NATOom a 20% sa Rusijom i Belorusijom. NAs pravni sistem uskladjen je sa pravnim sistemom EU. Dačić sedi na sednicama evropskog saveta u Briselu ali bez prava glasa. 

 

Zbog sukoba sa Zapadom do danas osećamo posledice miloševićeve politike koji nije dobio ni jednu bitku a kamoli rat vojska se na nasu nesrecu morala predati kapitulirali smo u stvarnosti i predali Kosovo na medjunarodnu upravu plus naseli na zapadne igre pa je Kosovo sastavni deo po rezoluciji koja je napisana tako da je se moze tumaciti ko kome kako odgovara. Sve jer nismo svesni da su jos 80h Ameri i zapad na Balkanu odabrali Albance kao saveznike koji ce 100% sprovoditi njihovu politiku i za koje je CIA iznela podatke da ce do 2030 i kada se udruze sve albanske zemlje sa apsolutnom albanskom vecinom Albanija, Kosovo, jug Srbije i Zap Makedonija Albanci biti najmocnija nacija na Balkanu a ko ce patiti pa zna se najveci gubitasi na Balkanu mi Srbi jer nismo shvatili na vreme prljava pravila zapadne igre a Rusi i Kinezi bice ovde uvek ali prstom nece dotaci Jadran nikad ali nikada.

Imali smo mi i epirsku despotovinu pa je propala. 

Ne bojim se ja Albanije. Osim toga, ako im je suđeno da budu najmoćnija sila u jugoistočnoj Evropi, to će da postanu i da li se ja njih plašio ili ne. Od 1991 smo se plašili u Srbijici da će da nas bombarduju, i 1999 onda su nas zaista bombardovali, ovu sudbinu nismo izbegli samo što smo se plašili. I pokoravali. A da se nismo plašili - a vala mnogo smo se plašili - možda bi drugačije izašli iz kriza 1990-ih..? 

Ali ne plašim se ja Albanije. Niti onih u 1980-ima prognoziranih biće više Albanaca na Kosovu nego li Srba u celo Srbiji u 2020. Trenutno im broj na Kosovu čak više opada nego Srbima u Srbiji, toliko o tome da će 2020. godine da bude više Abanaca u Srbiji nego li samih Srba. Albanija nije u prirodnoj poziciji da bude regionalna sila. Naime, ovo bi bila da je u toj poziciji. Može samo veštački da se guraju da budu sila, ali čim bi prestala ta podrška, Albanija bi se vratila na svoju prirodnu periferiju, i da budu pola-Italijani kako ih smatraju Italijanci. Koja ironija: Italijanaca se ne plašimo, ali plašimo se Albanaca koje Italijani smatraju svojim slugama. Ali strahovi su često iracionalni.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali znaju da se pokoravaju, Albanci... Tako su i uspevali kroz vekove, što bi se jačima bacali na vrat. Vidim to ovde u Austriji. Nisu oni hrabri. Ali vade nož i ubijaju. Kao Čečeni, i oni su takvi. Dobro, Čečeni se barem ne pokoravaju niti su podmukli. Albanci su podmukli i pokoravaju se, i u prvoj prilici zabiju ti šafciger u leđa. Psiho. Zato ih se plašimo. I ja. Zato što su psiho. Ne što su junaci; naprotiv, velike su kukavice i podvornici. Ali ja ne mogu da ubijem. Ja ću da izađem s tobom na livadu da se potučem. Ali ubistvo? - bež' tamo! I mislim da je dobro tako ako ne umem da ubijem. Ako nam je to kultura. Moramo samo da naučimo da se branimo od onih koji su voljni i spremni da ubijaju.

 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jos jedno obaranje azerbejdzanske BPL...

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I tako... "vesti"... inace, "Aleksa Djuric" zaginuo je do sad nekih 3-4 puta u Siriji, i jos 2-3 puta u Libiji, kako vele na vojnom forumu. :coolio:

...

"Турски сајт дериндусунце.орг на свом твитер налогу објавио је фотографију нашег глумца Милоша Биковића са снимања филма у српској униформи уз текст: „Српски плаћеник Алекса Ђурић виђен је у Јерменији... Вагнер није далеко“. "

RS.SPUTNIKNEWS.COM

Турски сајт дериндусунце.орг на свом твитер налогу објавио је фотографију нашег глумца Милоша Биковића са снимања филма у српској униформи уз текст: „Српски плаћеник...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...