Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Управо сада, Juanito рече

А имамо и мрску науку за предвиђање, али изгледа да су магија и алхемија некако ближе срцу вама који се бавите паирима и доносите законе.

Sad te stvarno ne razumem... testiranje kakve pozitivne i sporedne efekte ima neki lek je "magija i alhemija"?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Avocado рече

Sad te stvarno ne razumem... testiranje kakve pozitivne i sporedne efekte ima neki lek je "magija i alhemija"?

Магија је у претпоставци да све може да утиче било како, на мистериозне начине које не разумемо, те је онда потребно тестирати све, чекати довољно дуго да се мистериозни ефекти појаве итд. 
 

Наука је кад предвидиш који ефекти уопште могу да се појаве и колико много треба за то, те да основу тога онда планираш и радиш тестове. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Juanito рече

Магија је у претпоставци да све може да утиче било како, на мистериозне начине које не разумемо, те је онда потребно тестирати све, чекати довољно дуго да се мистериозни ефекти појаве итд. 
 

Наука је кад предвидиш који ефекти уопште могу да се појаве и колико много треба за то, те да основу тога онда планираш и радиш тестове. 

Da ali problem je što nam nedostaje baš mnogo znanja u medicini i farmaciji da bismo mogli tako... u tom smislu farmacija i jeste alhemija... nismo znali šta je penicilin i kako radi, sasvim slučajno smo otkrili da radi... eto onaj lek koji pomenuh, koji je 50ih izazvao gomilu deformiteta kod novorođenčadi, tek nedavno su naučnici skontali zašto je napravio te probleme, čak 60 godina im je trebalo... prosto, za ogromnu većinu novih lekova ne možeš da predvidiš koji efekti mogu da se pojave i koliko mnogo vremena treba za to...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, Вилер Текс рече

Супер. Само да се зна шта је све у вакцини и нема проблема. Јер ако мора да се пише састав смокија ђе неће и састав вакцине.

Znaces naravno, uvek se zna sta je u vakcini. To je zakonom propisano da mora da se pokaze.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, Avocado рече

Nije... i nema potrebe da bude...

Jeste brale, svako politicko misljenje je dogma jer se zasniva na vrednostima koje drzimo. Ok, da budem precizan posto ti to volis, velika vecina politickih misljenja su dogme. Ne postoje "naucno ispitana i empirijski dokazana" politicka misljenja. Cak je i kapitalizma "dogma". Tacno ekonomski je efikasniji od komunizma, al ko zna da li ima neke dugorocne posledice(i koje su), dok komunizam mozda ima neke dugorocne benefite. Dogma je to sto ja verujem da kapitalizam ima mnogo vise benefita od maliflika za razliku od komunizma.

Da budem jos precizniji, razlozi za te vrednosti - mogu da budu empirijski. Ali opet samo misljenje se svodi na dogmu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Avocado рече

To je malo komplikovanije kod lekova i lečenja... ako Željko zaista veruje da supstanca koju prodaje leči koronu, i ako ti je jasno rekao koja je to supstanca kad si je kupovao, to onda nije prevara...

Pa dobro, da je rekao "prodajem fiziolosku vodicu leci koronu" onda ne bi bilo problema. Ja polazim od pretpostavke da on ne otkriva da prodaje fizioloski rastvor.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Avocado рече

Teško... jer svaka regulacija kači svakog od njih... svi oni lobiraju protiv tolikog testiranja...

Pa nesto nisam siguran. Ali evo paralele. Svi pricaju da velike kompanije lobiraju PROTIV podizanja poreskih stopa, ali znam da to nije tacno. Amazon i Wallmart aktivno lobiraju za podizanje cene rada na 15 usd. To nije bas poreska stopa, ali je tu negde medju tim fiskalnim nametima na preduzetnike. Zasto bi to radili Amazon i Wallmart? ZAsto bi oni hteli 15 usd satnicu i sto je oni ne plate? Pa, ono ako svima dignu satnicu na 15 usd znaju da ce da pogase sve male konkuretne oko njih koji ne mogu da izdrze taj namet, a oni... pa oni znaju da mogu da ga izdrze. Posebno amazon sada kada iam tehnologije za prodavnice bez kasira i kasirki.

Mala paralela, zasto licno sumnjam da da "svi oni lobiraju protiv" .. ne kazem da nije tacno, ali vidim zasto bi neko lobirao za regulaciju koja kaci njih al kaci i konkurenciju - eto jedan paralelni primer, koji sasvim verujem moze da se desi u farmaceutskoj industriji...iako se nisam bavio konkretno time, pa ne znam je l ima primera takvih.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Avocado рече

Da ali problem je što nam nedostaje baš mnogo znanja u medicini i farmaciji da bismo mogli tako... u tom smislu farmacija i jeste alhemija... nismo znali šta je penicilin i kako radi, sasvim slučajno smo otkrili da radi... eto onaj lek koji pomenuh, koji je 50ih izazvao gomilu deformiteta kod novorođenčadi, tek nedavno su naučnici skontali zašto je napravio te probleme, čak 60 godina im je trebalo... prosto, za ogromnu većinu novih lekova ne možeš da predvidiš koji efekti mogu da se pojave i koliko mnogo vremena treba za to...

Али ако не знаш ништа, онда не можеш да знаш ни колико дуго студија треба да траје, ни колико дуго треба да се чека. Чисто нагађање. Одакле ти онда право да људима који умиру ускратиш лек јер није “довољно дуго испитан”, а при том и сам тврдиш да не можеш да знаш колико дуго треба да га испитујеш? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...