Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 21 минута, Tumaralo. рече

LOL

1632817280069.thumb.jpg.6b355b3a6514ee3bdbecebe09246536d.jpg

E sad da umru i ove tri milijarde ostalih sto su primili vakcinu i imamo slucaj! :D

  • Тужан 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, sanja84 рече

Polako, ne žuri. :0426_feel:

Znam, znam... Vreme ce pokazati.

Vev smo pricali o toj avaks fori da argumente sklanjaju tamo gde ne mogu da ih dohvate- u daleku buducnost. ;)

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prijeti li doista kolaps sustava uvođenjem obveze cijepljenja protiv COVIDa 19 za skupinu zdravstvenih djelatnika?
Podaci iz SADa navode da situacija na terenu nije jednaka onoj koja je bila najavljivana javnim prosvjedima i političkim proklamacija, većina se zdravstvenih djelatnika po uvođenju obveze odlučila cijepiti te nastaviti raditi u odabranoj profesiji.
U EU su neke zemlje već uvele obvezu COVID cijepljenja za određena zanimanja - poput Francuske, Grčke, Mađarske.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Bokisd рече

Okej, ali jednostavno, ne vidim drugi razlog za saglasnost osim mere slicne kao za zvanicnu deklaraciju, jer vakcina jos nema potpunu deklaraciju (da se ne ponavljam).

Ко каже да нема потпуну декларацију? Зашто уводиш неке своје дефиниције, и онда на основу те погрешне тезе изводиш све остале погрешне закључке и постављаш погрешна питања? 

Ти сматраш да како ковид вакцина није испитана ригорозно након више година, њена декларација није наводно потпуна. А ако би се испитала након свих тих година, онда замишљаш да би декларација била поптуна, и онда вјероватно мислиш да се не би тражила сагласност.

Ништа од овог није тачно.  

Рецимо према америчком закону, за гомилу вакцина је обавезно да се пацијенту уручи писмена информација о вакцини прије давања доза:

image.png.85f268abe534dd0eb97e608b5cfab823.png

Дакле полио или тетанус су вакцине старе по 50г и јако добро испитане. 

Дакле нема никакве везе ничија одговорност или да се неком уваљује кукавичије јаје, него просто будући да ове вакцине могу изазвати нус појаве, пацијент се треба информисати о свим тим појавама. 

Баш као и 90% лијекова које купујеш у апотеци, имају информативни лист о садржају, начину употребе и нус појавама. 

Питање одговорности за евентуалне нус појаве које могу бити штетне се ријешавају на други начин ако за то има потребе и немају везе са овим папирчетом који се потписује. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čujemo nešto o nestašicama goriva, istorijskom poskupljenju gasa itd.

Govorio sam pre nekoliko meseci na ovoj temi da zaustavljanje života pod izgovorom kovida ima svoju podlogu u energetskoj krizi u kojoj se nalazimo.

Zbog nestajanja high EROI nafte nije moguće održavati potreban rast proizvodnje nafte (a što je nužno za privredni rast generalno). Savremeni ekonomski sistem je globalan i zasniva se na privrednom rastu. Dakle, privredni rast nije nekakav dodatak bez koga se može a kad ga imamo onda je to bonus, već je privredni rast konstitutivni element samog sistema. Kada rast izostane - ekonomija se urušava.

Znali smo da je večiti rast ionako nemoguć na ograničenoj planeti ali novost je to što upravo posmatramo iznuđenu promenu sistema (hence, The Great Reset).

Zato su WEFovci napravili propagandni prilog gde su napisali R.I.P. kapitalizam 2020. god i iz koga se vidi normalizacija života pod maskama, policijskim časovima, izolacijama itd. 

Kroz ovu deceniju iskusićemo privredno gušenje kroz raznorazne zabrane "neesencijalnih" delatnosti a uslediće i još po koji potres reda veličine onog iz 2020. godine pod izgovorom nekog opasnijeg soja ili climate change nečega.

Do 2030. god. bi trebalo već da u "smart gradovima" budu električni automobili u pogonu koji će biti u vlasništvu Kompanije a kmet će imati pristup prevozu zavisno od svog social credit scora i zavisno od opravdanosti razloga putovanja.

Nestaje materijalna osnova za onaj nivo slobode kretanja u kom smo odrasli (o čemu će se prepričavati deci kako je nekada bilo). Takođe, nestaće i druge slobode.

World-Liquid-Fuels-Production-and-Consumption-Balance-20210512.webp.b5b9313255b4a74d2cdc9d642ead601a.webp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, sanja84 рече

@Justin Waters eto, ti si barem shvatio o čemu pričamo. Justin, kako da proverimo taj deo oko tužbe proizvođača, pošto o tome je priča sve vreme? 

Kao što rekoh, potpis se obično traži za opasne zahvate. Kako to da je počelo i kod vakcina da se traži?

Ено погледај амерички закон што сам одговорио Бокију. Давање вакцине за тетанус није никакав опасан захват. 

Не знам нисам адвокат, али не вјерујем да има неки правилник за ово. Произвођача би могао тужити за сваки лијек ако мислиш да има основа, само ако икад икоме то падне на памет, треба добро да размисли да ли има основа јер ако је неки лијек добио одобрење регулаторне агенције онда је јако тешко доказати да то што се теби нешто десило је баш од тог лијека. Чак и у јако малим случајевима када нека штета може настати од лијека, ако се баш деси томе некоме, не значи да ће произвођач сносити посљедице ако тај лијек доноси невиђено више предности него штете а произвођач га је направио по прописима. То је случај рецимо са тромбовима Астразенеке. 

Е сад тамо гдје неки лијек изазива штету, а могуће је доказати да то слиједи јер произвођач није поштовао све прописе и стандарде, да је сакрио податке регулаторној агенције, лажирао или фалширао итд...онда ту има више простора. 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Tumaralo. рече

Čujemo nešto o nestašicama goriva, istorijskom poskupljenju gasa itd.

Несташица је код мрмота. 

Криза са горивом је у Великој Британији јер немају возаче да разнесу гориво по пумпама. Отјерали су Пољаке, Бугаре и Румуне након Брегзита и сад једу оно што су закували. 

А чоколаде ће изгледа увијек бити лако мотати ту посла неће нестати. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А што се тиче историјског поскупљења гаса, оно је на свом историјском максимум почев од 2014г. 

image.thumb.png.f742731799059547ec37139085b7f6b5.png

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Justin Waters рече

Ко каже да нема потпуну декларацију? Зашто уводиш неке своје дефиниције, и онда на основу те погрешне тезе изводиш све остале погрешне закључке и постављаш погрешна питања? 

Ти сматраш да како ковид вакцина није испитана ригорозно након више година, њена декларација није наводно потпуна. А ако би се испитала након свих тих година, онда замишљаш да би декларација била поптуна, и онда вјероватно мислиш да се не би тражила сагласност.

Ништа од овог није тачно.  

Рецимо према америчком закону, за гомилу вакцина је обавезно да се пацијенту уручи писмена информација о вакцини прије давања доза:

image.png.85f268abe534dd0eb97e608b5cfab823.png

Дакле полио или тетанус су вакцине старе по 50г и јако добро испитане. 

Дакле нема никакве везе ничија одговорност или да се неком уваљује кукавичије јаје, него просто будући да ове вакцине могу изазвати нус појаве, пацијент се треба информисати о свим тим појавама. 

Баш као и 90% лијекова које купујеш у апотеци, имају информативни лист о садржају, начину употребе и нус појавама. 

Питање одговорности за евентуалне нус појаве које могу бити штетне се ријешавају на други начин ако за то има потребе и немају везе са овим папирчетом који се потписује. 

Pa sami pisu u svom Informatoru da nije jos uvek potpuna deklaracija :

https://www.alims.gov.rs/ciril/files/lekovi/pil/515-01-04359-20-001.pdf

"Ovo nisu sva moguća neželjena dejstva Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine. Mogu se javiti i ozbiljna i neočekivana neželjena dejstva. Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine je još uvek u postupku ispitivanja u kliničkim studijama."

Na primer jedna analogija,..... ti i Avocado i Cloud :smil443643319dc3d:imate firmu za neku tehniku i dodje neka druga firma kod vas i kaze treba mi hitno neka najnovija tehnicka roba imam problem,.... i vi kazete imamo tu tehnicku robu ali nije potpuna specifikacija, ima odredjena ali nije potpuna, dosad se pokazalo dobro ta tehnika ali ne mozemo da garantujemo da ce raditi skroz kako treba,..... i kaze ova firma, pa okej sta da radim treba mi hitno,.... i sta cete vi uraditi, da li cete mu dati tu novu tehniku bez ikakvog njegovog potpisa da uzima tehniku na svoju odgovornost i da mu je predocena situacija da nije potpuno ispitana i da zato nema potpunu specifikaciju,.... pa naravno da cete se zastiti od eventualnog problema....

Pa tako isto i oni moraju da se zastite za vakcinu za koju sami kazu da jos nema potpunu deklaraciju, pa to je sasvim ocekivano. Kao da kazu dosad je ispitana u dosta istrazivanja, nije dosad pokazale neka velika prolematicna nezeljena dejstva, ali ipak nisu sva nezeljena dejstva jos uvek ispitana i mogu se javiti i to kako sami kazu...."Mogu se javiti i ozbiljna i neočekivana neželjena dejstva".... jednostavno moraju da se osiguraju.... jer koliko sam video tamo u vezi Informiranog pristanka i potpisa ....... da se kod istrazivanja time smanjuje opasnost od građanske i krivične odgovornosti liječnika, istraživača i njihovih ustanova.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...