Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 11 часа, GeniusAtWork рече

Наравно да не постоји јер то уопште није епидемиолошка мера. Него класичан психолошки притисак да се што више људи вакцинише тиме што се вакцинисани "награђују" неким правима која се истовремено одузимају невакцинисанима.

Nagrađuju se kupovinom hrane po nižoj ceni i nekih proizvoda koji ne postoje na drugim mestima dok se nevakcinisani kažnjavaju kupovinom skuplje hrane i uskraćuje im se kupovina nekih proizvoda?

Nagrađuju se jer im se omogućava zdravstvena zaštita dok se nevaxovanima uskraćuje zdravstvena zaštita (koju su svejedno prinuđeni da plaćaju)?

To je legit?

Zašto si se habituirao na zločin?

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Tumaralo. рече

Nagrađuju se kupovinom hrane po nižoj ceni i nekih proizvoda koji ne postoje na drugim mestima dok se nevakcinisani kažnjavaju kupovinom skuplje hrane i uskraćuje im se kupovina nekih proizvoda?

Nagrađuju se jer im se omogućava zdravstvena zaštita dok se nevaxovanima uskraćuje zdravstvena zaštita (koju su svejedno prinuđeni da plaćaju)?

To je legit?

Zašto si se habituirao na zločin?

1. Награђују сам написао под наводницима. Шта мислиш зашто?

2. Опет се играш цитирања само оног што теби одговара :) Шта сам написао у буквално следећој реченици у истом посту?

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Avocado рече

Da, tu se "supermarketi"  115% odnosilo isključivo i samo na one veće površine od 1000m2.... to je bila poenta... ne da ćeš u svakom trenutku moći da kupiš hranu i sve osnovne stvari za kuću, nego to da su supermarketi svetinja ili tako nešto...

 

A da dodam i odgovor na ono što pitaš Genija:

Jok... "tamo gde se kupuje hrana" možeš kad i kako hoćeš... svuda... a u jednoj zemlji - Crnoj Gori (a pričali smo o drugoj - Francuskoj, za koju si promašio za sve supermarkete) će uvesti ograničenje za "tamo gde se kupuje hrana, a to ima preko 1000m2", što je verovatno 0,1% objekata u kojima se kupuje hrana u CG...

 

Ne postoji epidemiološki razlog... u pitanju je pritisak na nevakcinisane da se vakcinišu tako što će im se uskratiti određene "non-essential" pogodnosti... i prilično je glup, jer nema nikakvog efekta tj. verovatnije će biti kontraproduktivan... da sam istinolog kao ti, pomislio bih da vlada CG radi na tome da se ljudi nevakcinišu...

Koji su "digitalni gulag" razlozi da se mera odnosi samo na supermarkete koji imaju preko 1000m2?  Pojam gulaga ne obuhvata supermarkete od 900m2? Doduše, tebi i kad ne daju na Bajagin koncert ide priča kao da si u gulagu...  :)

 

Ovo je čovek koji, između ostalog, zastupa interese ljudi za novčanu naknadu, pa i one interese koji su neosnovani, apsurdni i nemoralni - samo ukoliko mu dovoljno plate.

Zalaganje zastupnika, njegova argumentacija i konačan uspeh umnogome zavise i od uverenosti samog zastupnika u opravdanost cilja.

Pošto su zablude i prevare, inače, psihičke činjenice od krucijalnog značaja za opstanak homosapijensa kroz evolutivnu istoriju i od ključnog značaja za psihičku stabilnost i opstanak svakog individualnog homosapijensa u sadašnjosti, psihički mehanizmi koji nas ubacuju i drže u zabludi i koji nas čine uspešnim prevarantima - vrlo su razvijeni.

Neki evolutivni psiholozi zastupaju teoriju (pod)svesti prema kojoj podsvest i dinamika svest - podsvest postoje kako bismo bili adaptivno zabludeli i kako bismo bili uspešni prevaranti. Ovo zato što uporedo sa varanjem, laganjem, verovanjem u zablude postoje i mehanizmi za detekciju laži, prevara i zabluda (nekada je adaptivno da veruješ u zabludu a nekada je adaptivno da vidiš istinu) pa je neophodno "sakriti" od svesti da je priča koju trenutno držimo u svesti u stvari lažna.

Homosapijens može da detektuje kada ga drugi homosapijens vara prema nesvesnim facijalnim, verbalnim i audio znacima koje prevarant odašilje, ali ako homosapijens-prevarant i sam skriva od sebe da je prevarant, i sam poveruje u laž jednim delom svoje fragmentisane (pod)svesti, onda ne dolazi do manifestacije takvih znakova i prevara ima veće šanse za uspeh.

Slično je i sa zabludom, pa ako je verovanje u zabludu adaptivno, homosapijens će je doživljati kao istinu a sve napade na nju će odbijati putem razvijenih i raznovrsnih psihičkih mehanizama odbrane.

Dakle, ovo su mehanizmi koji postoje kod svakog homosapijensa (ogromne su razlike među individuama a psihičke su još izraženije nego fizičke) međutim, sasvim je razumljivo što kod pripadnika određenih profesija nailazimo na posebno usavršene oblike ovakvih mehanizma (samo)obmane. Radi se o glumcima, advokatima, sveštenicima, političarima, marketing magovima i slično.

Kada je neki takav posebno nadaren homosapijens suočen sa svojom zabludom, pa ukoliko mu je neprijatno da se koriguje jer se plaši istine ili ima narcisoidni poremećaj ličnosti, on će pokazati svoje umeće u (samo)obmanjivanju koje će prosečne homosapijense zadiviti.

Upravo imamo jedan takav primerak u našem dragom Avocadu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, GeniusAtWork рече

1. Награђују сам написао под наводницима. Шта мислиш зашто?

2. Опет се играш цитирања само оног што теби одговара :) Шта сам написао у буквално следећој реченици у истом посту?

Čekaj, kada si me prvi put citirao, relativizovao si zločinaštvo te mere (u fazonu obične prodavnice su i dalje dostupne jeeej) i onda si napisao "što ne znači da nekome neće pasti na pamet da uvede i neku suludu meru" iz čega se da zaključiti da mere za sada nisu sulude.

Stvar je u tome da su mere sve vreme sulude i nas nikada neće osloboditi (osim možda privremeno) bez obzira šta kaže Đerlek.

Putem psiho-socijalnog inženjeringa koji traje intentzivno godinu i po dana, krdo se naviklo na to da je sasvim normalno ukoliko ti neko birokratsko, neizabrano i neodgovorno telo prepuno raznoraznih đerleka, govori pod kojim uslovima smeš u prevoz, u školu, u bolnicu, u parkić, u supermarket itd.

Ako si primio dve doze, uskoro ćeš se smatrati "nevakcinisanim" ukoliko ne primiš treću dozu. Pa četvrtu, petu itd. Pored toga će ti se javiti dodatna uslovljavanja zavisno od toga šta jedeš, koliko energije trošiš i šta radiš na internetu.

Evo jedan lak zadatak:

Potrudi se da shvatiš zašto je Australija kupila 85 miliona (!!!!) doza za 2022. i 2023. godinu. Australija ima 25 miliona stanovnika.

Potrudi se da shvatiš da mere ovog tipa nemaju za cilj brigu o javnom zdravlju.

WWW.FACEBOOK.COM

Čovjek mora biti totalni debil, da ne kuži cilj epidemioloških mjera. Razmislite malo o Australiji? Vlada se doista brine o zdravlju ljudi?

Shvati da je jedini razlog zašto kod nas nije tako činjenica da su Državni kriminalci u zatvoru jer su se preterano zaigrali sa svojim mesarskim biznisom.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Tumaralo. рече

Potrudi se da shvatiš zašto je Australija kupila 85 miliona (!!!!) doza za 2022. i 2023. godinu. Australija ima 25 miliona stanovnika.

 

Sto da se trudi? U svetu odraslih su te stvari koje su vama sto kaskate intelektualno veoma jasne i vrlo ocigledne... nema potrebe ni za kakvim trudom da se shvati nesto sto je prosto ko pasulj.

Vakcine ce biti neophodne u narednim godinama jer ce booster doze morati da se daju cesto zahvaljujuci zaveroloskim budalama zbog kojih ce epidemije da traje ko zna jos koliko godina a imunitet ocigledno slabi i od prelezane bolesti i od vakcina.

 

Ja stvarno ne kapiram sta ovde vise nije jasno? Opet cu da ponovim, moja deca mladja od 10 godina kapiraju ove stvari. OK, ja znam da su zaverolozi po pravilu glupi ljudi, ali jel moguce da baaas voliko niste  u stanju da ukapirate nesto sto vam se pritom objasnjava iznova i iznova i iznova...?

Veliku kritiku upucujem i sebi sto sam vas do sad naizvao decom... moja greska koja je prilicno nepravedna prema deci. Vi ste bukvalno razmazeni i glupi idioti. Nema sta tu vise od toga da se filozofira. Tako vas ljudi vide, tako se ponasate i tako sa vama  treba  i postupati...

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Justin Waters рече

Кад би људима прије 100г причао  о мобилним телефонима и шта ће се све моћи с њима, вјероватно би исто мислили шта би све неко могао да уради. Па ево данас свако тај телефон има, иако смо добро свјесни да компаније које нуде услуге преко њега због нашег претраживања интернета много боље о нама знају него ми сами о себи. 

Исто се понавља кад ти или неко сличног мишљења резонује на овај начин. Образци се ту не мијењају. Данас имаш њих гро који су преплашени на помисао чипова, али у блиској будућности ће вјероватно сви који буду тад живјели имати један у својој глави или на десној руци. :)))

Да би неко имао интерес и могућност да хакује нечији чип овог типа пре свега тај чип треба да буде повезан на интернет и да се масовно користи, баш као и мобилни телефони. Иначе у овој фази ти чипови нису конектовани на интернет вјероватно и могу да буду повезани само са уређајима на краткој удаљености, и то уређајима који би се налазили у болницама. Дакле нема никакве могућности да се хакује и далеко смо од неке могућности да се ти чипови користе као мобилни телефони. Иначе како технологија напредује, тако и безбједносноси системи. Ништа мање није било скепсе када су кредитне картице увођене или интернет банкарство..иста прича хакери ово оно, несигурно а да би данас због постојећих протокола сигурности могућност неке крађе је сведен на минимум минимума. 

 

not that simple,.... jer mi kao hriscani trebamo to malo dublje da gledamo recimo..... И са сваком пријеваром неправде међу онима који гину: јер љубави истине не примише, да би се спасли.... bas je onako sumorno to sve sa tom kontrolom ljudi i ogranicavanja privatnosti i sloboda....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, sanja84 рече

Зашто нећеш да се вакцинишеш? 

Из принципа, превише волиш своје тело, из ината?

  • Тужан 1

Блажени гладни и жедни правде, јер ће се наситити;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Н И Н Е рече

Зашто нећеш да се вакцинишеш? 

Из принципа, превише волиш своје тело, из ината?

A ti si... Ko? Da se tebi pravdam. Diskusija se vodila prethodnih sto strana, ako te zanima uzmi pa čitaj. 

  • Радостан 1

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, cloudking рече

 

Ja stvarno ne kapiram sta ovde vise nije jasno? Opet cu da ponovim, moja deca mladja od 10 godina kapiraju ove stvari. 

 

Da, razumeju da ako hoće novu igricu, patike i novi jaknu, mora njihov tata da izigrava budalu na internetu. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, sanja84 рече

A ti si... Ko? Da se tebi pravdam. Diskusija se vodila prethodnih sto strana, ako te zanima uzmi pa čitaj. 

Баш ти хвала. Пробао сам већ да претражим тему и да извучем само твоје постове али нисам успео. Пратим већ недељу дана али никако да сконтам шта те тишти у вези вакцина.

Блажени гладни и жедни правде, јер ће се наситити;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, sanja84 рече

Da, razumeju da ako hoće novu igricu, patike i novi jaknu, mora njihov tata da izigrava budalu na internetu. 

Ah da... zaboravio sam tu mantru. "Niko na ovom svetu se ne ponasa razumno osim ako ga neko ne placa" ;)

I tako, dodje neko vreme da ljudi koji nisu u stanju da shvate sta znaci nauka, cemu sluzi i kako se koristi nazivaju druge ljude budalama samo da bi arogantnoscu sakrili svoj nedostatak formalnog obrazvoanja.

Vi ste sjajna ilustracija i odlican primer za svu decu, zasto NE SME da se ne ide u skolu....

 

I kazi mi kakve su vesti kod vas intelignetnih i pametnih? Kad se ocekuje ta zlatna milijarda Bila Gejca koju sprovodi u dogovoru sa reptilima sa Sirijusa vakcinama kojima nas cipuje a koje su pritom neispitane i neproverene za virus koji nije izolovan a kako i da bude izolovan kad ne postoji jer su ga napravili svetcki overlordi zarad kontrole populacije koju svakako planiraju da ubiju da bi je sveli na zlatnu milijardu tako sto su naredili kinezima da ga naprave  u laboratoriji a onda puste u populaciju da bi im bio izgovor da stave namagnetisane cestice  u vakcine koje su napravljene od ljudskih fetusa jer im je prvobitni plan kontrole putem metalnih ulozaka u maskama propao posto ste ih provalili pa su se usrali i brzebolje presli na plan B- vakcine??

A inace, prvo su napravili virus da nas uniste. A onda su napravili vakcine da nas uniste. Za zle overlorde, prilicno su nekompetentni u tom poslu unistavanja. Bas im bre nesto ne ide :D 

 

 

 

 

 

 

Ne... ozbiljno pitam :D  Mi budale imamo poteskoca da razumemo ovako kompleksne kontekste :D 

 

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Tumaralo. рече

Ovo je čovek koji, između ostalog, zastupa interese ljudi za novčanu naknadu, pa i one interese koji su neosnovani, apsurdni i nemoralni - samo ukoliko mu dovoljno plate.

Zalaganje zastupnika, njegova argumentacija i konačan uspeh umnogome zavise i od uverenosti samog zastupnika u opravdanost cilja.

Pošto su zablude i prevare, inače, psihičke činjenice od krucijalnog značaja za opstanak homosapijensa kroz evolutivnu istoriju i od ključnog značaja za psihičku stabilnost i opstanak svakog individualnog homosapijensa u sadašnjosti, psihički mehanizmi koji nas ubacuju i drže u zabludi i koji nas čine uspešnim prevarantima - vrlo su razvijeni.

Neki evolutivni psiholozi zastupaju teoriju (pod)svesti prema kojoj podsvest i dinamika svest - podsvest postoje kako bismo bili adaptivno zabludeli i kako bismo bili uspešni prevaranti. Ovo zato što uporedo sa varanjem, laganjem, verovanjem u zablude postoje i mehanizmi za detekciju laži, prevara i zabluda (nekada je adaptivno da veruješ u zabludu a nekada je adaptivno da vidiš istinu) pa je neophodno "sakriti" od svesti da je priča koju trenutno držimo u svesti u stvari lažna.

Homosapijens može da detektuje kada ga drugi homosapijens vara prema nesvesnim facijalnim, verbalnim i audio znacima koje prevarant odašilje, ali ako homosapijens-prevarant i sam skriva od sebe da je prevarant, i sam poveruje u laž jednim delom svoje fragmentisane (pod)svesti, onda ne dolazi do manifestacije takvih znakova i prevara ima veće šanse za uspeh.

Slično je i sa zabludom, pa ako je verovanje u zabludu adaptivno, homosapijens će je doživljati kao istinu a sve napade na nju će odbijati putem razvijenih i raznovrsnih psihičkih mehanizama odbrane.

Dakle, ovo su mehanizmi koji postoje kod svakog homosapijensa (ogromne su razlike među individuama a psihičke su još izraženije nego fizičke) međutim, sasvim je razumljivo što kod pripadnika određenih profesija nailazimo na posebno usavršene oblike ovakvih mehanizma (samo)obmane. Radi se o glumcima, advokatima, sveštenicima, političarima, marketing magovima i slično.

Kada je neki takav posebno nadaren homosapijens suočen sa svojom zabludom, pa ukoliko mu je neprijatno da se koriguje jer se plaši istine ili ima narcisoidni poremećaj ličnosti, on će pokazati svoje umeće u (samo)obmanjivanju koje će prosečne homosapijense zadiviti.

Upravo imamo jedan takav primerak u našem dragom Avocadu.

Toliko si morao da se raspišeš (o svojim projekcijama) da prikriješ okolnost da nemaš valjan odgovor na ono što sam te pitao?

Koji psihološki mehanizmi i razlozi teraju čoveka da u razgovoru izbegava odgovore na jednostavna pitanja?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...