Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 4 часа, Tumaralo. рече

Ako hoćeš da budeš baš toliki lažov treba da imaš jaku memoriju. Počni da piješ preparate na bazi Ginko bilobe.

Добро, у чланку пише да се мере односе на трговинске објекте који продају прехрамбену робу са површином већом од 1000 квадратних метара. И на све трговинске објекте који продају искључиво непрехрамбену робу. Тако да засада обичне продавнице и супермаркети нису захваћени.

Што не значи да некоме неће пасти на памет да уведе и неку сулуду меру, али засада само опрезно проширују списак.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, GeniusAtWork рече

Добро, у чланку пише да се мере односе на трговинске објекте који продају прехрамбену робу са површином већом од 1000 квадратних метара

To jesu supermarketi.

Izričito i piše "supermarketi".

Tamo gde se kupuje hrana, tamo ne možeš bez gulag potvrde.

Razmisli sada, da li postoji epidemiološka logika da se zabrani ulazak u supermarket koji je veći od 1000 m2 ali ne mora u malu prodavnicu (recimo 30 m2)?

Misliš da u manjem prostoru ljudi imaju manje šanse da se zaraze? Ili je istina sasvim suprotno?

Hajde malo razmisli, pokušaj sam, pa ako ne uspeš ja ću ti dati tačan odgovor.

пре 10 минута, GeniusAtWork рече

Што не значи да некоме неће пасти на памет да уведе и неку сулуду меру, али засада само опрезно проширују списак.

Za sada nisu sulude mere?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I Dr Smrt faktički priznaje da su gulag "propusnice" spremne ali imaju problem sa narodom na ulicama pa je prinuđen lepo da ih moli da vrše segregaciju.

Država je izgubila kontrolu nad Mesarima pa ne mogu tako lako da se obračunaju sa ulicom, a u policiji i vojsci je pukovnik Vulin toliko omiljen da ne smeju preterano da ih cimaju da makljaju narod za račun globalista.

WWW.BLIC.RS

Ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je danas u Nišu da su kovid propusnice spremne, ali da odluka još nije doneta.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, sanja84 рече

Daj link do videa. 

 

Srpski prevod celog intervjua: link

Uvek je važno istaći da leminzi nemaju kognitivni kapacitet niti raspolažu konceptima koji su potrebni za razumevanje aktuelnih događaja.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Tumaralo. рече

 

Srpski prevod celog intervjua: link

Uvek je važno istaći da leminzi nemaju kognitivni kapacitet niti raspolažu konceptima koji su potrebni za razumevanje aktuelnih događaja.

 

 

A pa ok. Ja sam mislio opet neke zaveroloske gluposti.

Ovo sto covek prica je apsolutno tacno. Ne znam kolko je realano ocekivati mozdane cipove u narednih 10 godina, ali sasvim sigurno ce kao tehnologija biti dostupni u nekom narednom periodu. Da se ne ponavljam, Maskov Neuralink je vec prezentovao svoje podatke i napretke u polju integracije mikrocipa i mozga... vrlo uzbudljiva tehnologija.

  • Не свиђа ми се 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Tumaralo. рече

Razmisli sada, da li postoji epidemiološka logika da se zabrani ulazak u supermarket koji je veći od 1000 m2 ali ne mora u malu prodavnicu (recimo 30 m2)?

Наравно да не постоји јер то уопште није епидемиолошка мера. Него класичан психолошки притисак да се што више људи вакцинише тиме што се вакцинисани "награђују" неким правима која се истовремено одузимају невакцинисанима.

пре 2 часа, Tumaralo. рече

Za sada nisu sulude mere?

Ја сам против ковид пасоша/пропусница и сличног. Ко што рекох, мера није епидемиолошка и мислим да на дуже стазе од тога може бити много више штете него користи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, cloudking рече

 

A pa ok. Ja sam mislio opet neke zaveroloske gluposti.

Ovo sto covek prica je apsolutno tacno. Ne znam kolko je realano ocekivati mozdane cipove u narednih 10 godina, ali sasvim sigurno ce kao tehnologija biti dostupni u nekom narednom periodu. Da se ne ponavljam, Maskov Neuralink je vec prezentovao svoje podatke i napretke u polju integracije mikrocipa i mozga... vrlo uzbudljiva tehnologija.

Zanimljivo je da kaže da će s time ljudi biti emotivniji I humaniji. A Elon Mosk ili kako već, je rekao da se mogu lečiti psihičke bolesti. Samo nije napomenuo da se isto tako mogu i izazvati. Neko ti hakuje čip i igra se sa tvojim emocijama... Možda se čak i ubiješ... Recimo. 

  • Свиђа ми се 1

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Tumaralo. рече

Ako hoćeš da budeš baš toliki lažov treba da imaš jaku memoriju. Počni da piješ preparate na bazi Ginko bilobe.

  On 26.7.2021. at 21:18, Tumaralo. рече

Hahaha kakav spiner! 12:smeha:

Pa nisam ni govorio da će do kraja avgusta biti okončano podizanje digitalnog gulaga kineskog tipa (što, između ostalog i podrazumeva da ćeš se morati podvrgnuti eksperimentu kao laboratorijski leming da bi išao u supermarket, apoteku i na posao). 

Tome stremimo, svakako, ali ne može to baš toliko brzo.

Za kraj avgusta sam prognozirao da će u FR stupiti na snagu ono što je Makron najavio: "zeleni pasoši" kao uslov za ulazak u prevoz, restorane, tržne centre, bolnice, i ostale public venues.

"i druge svakodnevne aktivnosti"  pa sam ti lepo objasnio da se ne ložiš i da vakcinacija neće biti uslov za ključne (essential) stvari: odlazak na posao i sa posla, posao (osim lekara i sličnih), supermarkete i bolnice... to je bilo sporno između nas... i ispostavilo se da sam ja u pravu, a ti nisi... ne znam šta sad pokušavaš sa ovim tupljenjem... i projekcijom da ja spinujem...

  On 26.7.2021. at 21:18, Tumaralo. рече

Od ovoga jedino za bolnice nije ostvareno (nakon što je stotine hiljada ljudi izašlo na ulice).

I gradski prevoz i supermarketi i sve što je ključno tj. sve ono što sam ti rekao... "jedino" :D se nije ostvarilo sve ono u čemu se tvoja prognoza razlikovala od moje... :D

Da, tu se "supermarketi"  115% odnosilo isključivo i samo na one veće površine od 1000m2.... to je bila poenta... ne da ćeš u svakom trenutku moći da kupiš hranu i sve osnovne stvari za kuću, nego to da su supermarketi svetinja ili tako nešto...

 

A da dodam i odgovor na ono što pitaš Genija:

пре 2 часа, Tumaralo. рече

To jesu supermarketi.

Izričito i piše "supermarketi".

Tamo gde se kupuje hrana, tamo ne možeš bez gulag potvrde.

Jok... "tamo gde se kupuje hrana" možeš kad i kako hoćeš... svuda... a u jednoj zemlji - Crnoj Gori (a pričali smo o drugoj - Francuskoj, za koju si promašio za sve supermarkete) će uvesti ograničenje za "tamo gde se kupuje hrana, a to ima preko 1000m2", što je verovatno 0,1% objekata u kojima se kupuje hrana u CG...

 

пре 2 часа, Tumaralo. рече

Razmisli sada, da li postoji epidemiološka logika da se zabrani ulazak u supermarket koji je veći od 1000 m2 ali ne mora u malu prodavnicu (recimo 30 m2)?

Misliš da u manjem prostoru ljudi imaju manje šanse da se zaraze? Ili je istina sasvim suprotno?

Ne postoji epidemiološki razlog... u pitanju je pritisak na nevakcinisane da se vakcinišu tako što će im se uskratiti određene "non-essential" pogodnosti... i prilično je glup, jer nema nikakvog efekta tj. verovatnije će biti kontraproduktivan... da sam istinolog kao ti, pomislio bih da vlada CG radi na tome da se ljudi nevakcinišu...

Koji su "digitalni gulag" razlozi da se mera odnosi samo na supermarkete koji imaju preko 1000m2?  Pojam gulaga ne obuhvata supermarkete od 900m2? Doduše, tebi i kad ne daju na Bajagin koncert ide priča kao da si u gulagu...  :)

 

  • Оплаках :)) 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, sanja84 рече

Zanimljivo je da kaže da će s time ljudi biti emotivniji I humaniji. A Elon Mosk ili kako već, je rekao da se mogu lečiti psihičke bolesti. Samo nije napomenuo da se isto tako mogu i izazvati. Neko ti hakuje čip i igra se sa tvojim emocijama... Možda se čak i ubiješ... Recimo. 

Кад би људима прије 100г причао  о мобилним телефонима и шта ће се све моћи с њима, вјероватно би исто мислили шта би све неко могао да уради. Па ево данас свако тај телефон има, иако смо добро свјесни да компаније које нуде услуге преко њега због нашег претраживања интернета много боље о нама знају него ми сами о себи. 

Исто се понавља кад ти или неко сличног мишљења резонује на овај начин. Образци се ту не мијењају. Данас имаш њих гро који су преплашени на помисао чипова, али у блиској будућности ће вјероватно сви који буду тад живјели имати један у својој глави или на десној руци. :)))

Да би неко имао интерес и могућност да хакује нечији чип овог типа пре свега тај чип треба да буде повезан на интернет и да се масовно користи, баш као и мобилни телефони. Иначе у овој фази ти чипови нису конектовани на интернет вјероватно и могу да буду повезани само са уређајима на краткој удаљености, и то уређајима који би се налазили у болницама. Дакле нема никакве могућности да се хакује и далеко смо од неке могућности да се ти чипови користе као мобилни телефони. Иначе како технологија напредује, тако и безбједносноси системи. Ништа мање није било скепсе када су кредитне картице увођене или интернет банкарство..иста прича хакери ово оно, несигурно а да би данас због постојећих протокола сигурности могућност неке крађе је сведен на минимум минимума. 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...