Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 11 часа, Avocado рече

Ne znam za "službeno", ali objašnjenje za 10 puta više zaraženih je prilično jednostavno - ljudi se manje paze, imamo zarazniji soj i krenuo je talas... uporedivo sa krajem novembra prošle godine, a ne sa septembrom...

 

:))

пре 11 часа, Avocado рече

Nego, zašto imamo duplo manje umrlih nego svaki put kada smo ranije imali ovoliko zaraženih?  Koje je tvoje objašnjenje?

 

Zanimljivo. Zaista je dobro pitanje zašto nevakcinisani* ove godine umiru duplo manje nego prošle godine.

Dobre vesti, svakako.

*Jer nam kažu da je ogromna većina umrlih i hospitalizovanih nevakcinisana (negde u svetu 97%).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Doktor veterine Šekler (poznajemo se od kada mi je lečio bolesnog noja (imam farmu nojeva)) mi je u poverenju rekao da nevakcinisani čine 104% hospitalizovanih ali da mu je BIA zabranila to da iznosi u javnost jer bi izbila panika a trenutno država nema kapacitet da vakciniše milion ljudi u kratkom roku.

Jednom mom prijatelju je doktor Đerlek rekao nešto slično (zajedno su studirali medicinu na prestižnom fakultetu u Prištini). Đerlek mu je rekao da 106.5% hospitalizovanih i čak 113% umrlih čine nevakcinisani.

Sami možemo pretpostaviti da (CN)N1, Izumitelj Žeks i udbaški porod sa RTS, svesni svoje društvene odgovornosti, nam daju ublaženu sliku stvarnosti a da je situacija na terenu mnogo gora. Istina će izađi na videlo tek kada Srbija izgradi industrijski kompleks za proizvodnju vakcina kada će biti moguće vakcinisati 7 puta svakog građanina Srbije bez ugrožavanja bezbednosti  i pogibije u stampedu. 

 

thumb_720_450_1425_f.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Tumaralo. рече

:))

Zanimljivo. Zaista je dobro pitanje zašto nevakcinisani* ove godine umiru duplo manje nego prošle godine.

Dobre vesti, svakako.

*Jer nam kažu da je ogromna većina umrlih i hospitalizovanih nevakcinisana (negde u svetu 97%).

Stvarno si za potrebe jedne replike "zaboravio" da su i vakcinisani među zaraženima? :)

Znači, prošle godine u novembru zaraženi samo nevakcinisani i duplo više smrti nego ove godine kada je isti broj zaražen, ali su zaraženi i nevakcinisani i vakcinisani.

Hajde probaj ponovo. Probaj i da daš neko objašnjenje.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Tumaralo. рече

Kako glasi službeno objašnjenje za ovu situaciju.. da imamo 10 puta više zaraženih i umrlih u odnosu na prošlu godinu u ovo vreme? Tada je 0% bilo vakcinisano a danas smo nafiksani dobro a pored toga imamo brda onih koji su preležali kovid...  

Вероватно немамо 10 пута више заражених, него имамо 10 пута више детектованих инфекција. Хватамо боље и ниско симптоматичне и асимптоматичне. Такође ако хоћемо да поредимо ово време, прошле године, људи нису толико путовали колико сада. Већина новозаражених долазе од ретарда који су невакцинисани и без тестова путовали у ЦГ. 

Када си на мору, па обараш свој имунитет по недељу дана, испијањем алкохола, неспавањем, дехидратацијом од врућине а приде си често у затвореним клубовима... велика је вероватноћа да се вирус часком прошири.

У свету тренд са зараженима иде у позитивном (нижем) смеру

 

image.thumb.png.23a835b2e941e8f89ab8be3876e4ad96.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Avocado рече

Stvarno si za potrebe jedne replike "zaboravio" da su i vakcinisani među zaraženima? :)

Znači, prošle godine u novembru zaraženi samo nevakcinisani i duplo više smrti nego ove godine kada je isti broj zaražen, ali su zaraženi i nevakcinisani i vakcinisani.

Hajde probaj ponovo. Probaj i da daš neko objašnjenje.

Koliki je odnos vax i nevax medju zaraženima danas? Jel većina nevax? 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Милошшш рече

Svejedno nam ne treba nikakvo saopštenje neke Glave da bismo skapirali da elektronske propusnice za fićka nemaju medicinsko opravdavdanje kao epidemiološka mera. 

Čak i leming mora nabasati na neku zanimljivu pečurku u travi da bi poverovao u tako nešto. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Tumaralo. рече

Koliki je odnos vax i nevax medju zaraženima danas? Jel većina nevax?

Ne znam, pretpostavljam da je većina nevakcinisana, ali ne velika većina, nego recimo 60%... ali zaista samo nagađam na osnovu toga koji je procenat vakcinisanih, nemam tu informaciju...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dr Gavrilović antivakserima: U bolnici ne pitate kakav je sastav injekcije

Bolnice su sve punije i punije, svakoga dana od korone umre po više od 20 ljudi. Bolnice se jedna za drugom vraćaju u kovid sistem i time se uskraćuje mogućnost za lečenje pacijenata bez korone, pacijenata sa karcinomima, neurološkim ili srčanim problemima. Sve to isprovociralo je doktorku Anđelu Gavrilović, pa je u izjavi za Novu poželela da se obrati svima koji, kako kaže postavljaju nerazumno i bahato pitanje - kako ja nevakcinisan ugrožavam vakcinisane.

 

„Niko od njih u bolnici ne pita koji je sastav injekcije i da li je infuzija dovoljno ispitana“, konstatuje dr Gavrilović, doktorka iz crvene zone koja se koroni suprotstavljala mesecima se znojeći u skafanderu.

Stavku po stavku ona objašnjava i pokušava da dopre do mozgova onih kojima nije jasno, kako to oni nezaštićeni ugrožavaju one zaštićene i vakcinisane.

Zablokiraš opštu praksu

Iscrpljuješ i ubijaš ono malo lekara kojima je stalo do tebe

Zauzimaš krevet bolesniku koji nije imao izbora, za razliku od tebe

Trudnica nema gde da se porodi, dete da operiše krajnike, pacijent da primi hemioterapiju

Odložiš operacije, intervencije, kontrole

Hitna pomoć voza tebe od jedne do druge bolnice pune tebi sličnih, akutna stanja ne stignu do lekara

Oduzimaš deci budućnost, roditelje, spokoj

Ona se obratila i protivnicima nošenja maske.

„Kao da se protiviš pojasu u kolima i kacigi na motoru. Obzirom da je od korone u Americi umrlo više od 500 dece, sumanuto je pomišljati da im maska remeti detinjstvo na bilo koji način. Naprotiv, čuva im život. Zamislite samo da u sali hirurg i anesteziolog operišu bez maske, kijaju u ranu i bez rukavica premeću organe nesterilisanim instrumentima“, zaključila je dr Gavrilović.

https://nova.rs/vesti/drustvo/dr-gavrilovic-antivakserima-u-bolnici-ne-pitate-kakav-je-sastav-injekcije/?ref=fbnova&fbclid=IwAR2K_PMWt7ABCyJUtCYhZF0RVNSBqAqiepK40y0DKZ_PFIphd7BHf1ahAgw

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...