Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 2 минута, cloudking рече

I ja bih se zgranuo da mi haveaniceday nije objasnio da to tako treba. Obecas ljudima ono sto oni zele i polse im to das i imas sigurne glasove. 

Da je Tramp tp isto radio sad bi bio predsednik. Takodje ako zeli opet da bude predsednik, sad zna sta treba da radi... i on i njegove pristalice, umesto sto mimuju i smaraju po forumima treba da porade na svojoj politici kako bi pobedili demokrate...

Докле ће да им даје, одакле толика социјална помоћ, ништа ми није јасно,  хоће ли сви градови полако као Детроит  да  постану  сабласни. Можеш ладно у Детроиту за ситне паре да купиш кућу, па изволи, ти ли оно беше сањаш америка(е)н дрим ....

клауд....људи, купио сам кућу у Детроиту  и полако живим свој амерички сан :D 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Рапсоди рече

Докле ће да им даје, одакле толика социјална помоћ, ништа ми није јасно,  хоће ли сви градови полако као Детроит  да  постану  сабласни. Можеш ладно у Детроиту за ситне паре да купиш кућу, па изволи, ти ли оно беше сањаш америка(е)н дрим ....

клауд....људи, купио сам кућу у Детроиту  и полако живим свој амерички сан :D 

To su sve pitanja koje ja postavljam i za Vucica ali za koja vi, vucicevi svedoci iz nekog , samo vama znanog razloga, nemate potrebu da na njih makar sebi odgovorite...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, cloudking рече

To su sve pitanja koje ja postavljam i za Vucica ali za koja vi, vucicevi svedoci iz nekog , samo vama znanog razloga, nemate potrebu da na njih makar sebi odgovorite...

Не можеш поредити Вучићевих стотинак  евра са Бајденовом социјалном помоћи. Људи у Америци су престали да раде и  на Бајденовој су социјали мало мањом или ту негде као и да раде. Је ли ти знаш које су то паре. А Вучић само по стотинак евра. Ја не знам никога у СРбији које престао да ради зато што Вучић  даје шаком и капом.  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, Рапсоди рече

Не можеш поредити Вучићевих стотинак  евра са Бајденовом социјалном помоћи.

Ne  poredim Vucicevih 100e nego kompletnu vucicevu politiku placanja glasova drzavnim parama, kao na primer davanje subvencija stranim firmama koje zauzvrat daju zaposlenje ljudima koji misle da su srecni jer napokon imaju minimalac koji toliko zele da zadrze da prodaju svoj glas SNSu. Na kraju budzet ostane bez para, Srbija se zaduzi i kompletna ekonomija kolabira.

Da ilustrujem tacnije situaciju u kojoj se Srbija nalazi:
      Zamisli glavu siromasne porodice, caleta na primer. I taj cale je  u problemu jer je porodica gladna i siromasna i svi gledaju u njega da im obezbedi za zivot. On posto je nesposoban da generise bilo kakav prihod dobija odlicnu ideju. Uzme porodicnu ustedjevinu i ode kod komsije kog zamoli da clanovima njegove porodice da neki posao. Komsija kaze, ne pada mi na pamet, imam radnike vec i ne vidim da cu zaraditi od tvoje porodice. E onda cale kaze, cekaj, ja cu tebi da dam 1000e da ti njima das poslove koje ce da rade kod tebe. Komsija naravno pristane jer em dobije dzabe radnike em jos i zaradi u startu. Dogovore se oni tako da to traje godinu dana i da posle komsija prekine poslovanje kad tih 1000e nestane.

     Onda se cale vrati kuci i radosno saopsti svima vest da su svi dobili poslove koji ce im u narednih godinu dana doneti CAK 800e zarade. Porodica srecna, svi ljube caleta, obozaaju ga do imbecilnosti... klinci mastaju da budu on, klinke da se udaju za takvog.

    Ali onda godinu dana prodje... porodica i dalje srecna, cale heroj naravno. Komsija po dogovoru prekine sa radom i porodica ostane u cudu. Uplasena. A pritom nesvesna da je problem daleko gori jer ne samo sto su ostali bez primanja nego ih nikad nisu ni imali jer su te njihove plate placene od ustedjevine koja vise ne postoji.

    Cale, svakog jutra proverava poridicno mnjenje i kapira da su clanovi poridice sve ljuci i ljuci na njega. Valjalo bi odraditi semu ponovo ali ustedjevine vise nema. Zato cale dolazi na genijalnu ideju! Pozajmice pare! I onda sve nanovo, opet je cale heroj, svi ga vole nesvesni da ih rodjeni otac pljacka i osiromasuje van svakih granica sto ce videti tek kad cela stvar jednog dana pukne.

Ovu moju pricu mozes da proveris tako sto ces da pogledas koliko je Srbija bila zaduzena 2012 godine a koliko je zaduzena danas.

 

Svaki dinar koji su primili ljudi koji rade u kineskim i drugim "investitorskim" kompanijama, primili su delom pare iz budzeta... Pare svih nas. Kojima Vucic kupuje poslove da maze oci glasacima... naravno, najbolja stvar je to sto ostanak bez posla  u Srbiji znaci veliku katastrofu za ljude tako da nema te cene koju narod nece platiti da taj posao i zadrzi, a narocito ce prodati svoj glas... To zapravo znaci da je Vucicu poslednja stvar na pameti to da napravi od Srbije bogatu zemlju, jer zna da kad bi to uradio izgubio bi vlast momentalno... njemu siromastvo i beda odgovaraju i jedna su od najsnaznijih stvari koje ga drze na pozicijama moci.

 

To je covek kome nicija dobrobit osim sopstvene nije u planovima. I dobro bi bilo da se mrdnete malo iz tog sna... Vucic je kriminalac, okupator nase lepe zemlje i jedan od najvecih mrzitelja i unistitelja Srbija jos iz vremena srpskih kraljeva...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Baltimore Sun

Commentary: Why are so many Republicans refusing vaccination? Because Russia is telling them to

According to a recent Washington Post poll, refusal to get the COVID-19 vaccine has now become completely politicized in the USA. Among Democrats, 93% report that they’ve already gotten at least one shot or are likely to, compared with only 49% of Republicans.

Why so much refusal to vaccinate among the GOP? Because they’re being targeted by a deliberate campaign of disinformation. Science denial isn’t a mistake, it’s a purposeful lie.

 

Despite ample data that the vaccines are safe, false stories circulate on the internet claiming that scientists are lying to us, that the vaccines can make you infertile, that they contain microchips, that they can alter your DNA. Do these worries arise organically? Maybe some do. But such disinformation is often intentionally created to serve someone’s financial, political or ideological interests.

Among those with something to gain is the Russian government, which is diligently working to undermine confidence in the vaccines as part of its goal of destabilizing American society. It has been spreading misinformation for years on a host of other virus-related topics, including the flu and Ebola. From there, it’s a short hop to having their message amplified by conspiracy-embracing, right-wing media, whether witting or not, and by the soulless churn of algorithms on social media.

https://news.yahoo.com/commentary-why-many-republicans-refusing-102200925.html?fr=sycsrp_catchall

confused1

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Obruč se steže, ulozi se dižu.

Grci su inače protestovali masovno.

Ne vidim kako ćemo moći da izađemo iz ovoga.

Zato ostajem pri prognozama koje sam danas više puta izneo.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Tumaralo. рече

Obruč se steže, ulozi se dižu.

Grci su inače protestovali masovno.

Ne vidim kako ćemo moći da izađemo iz ovoga.

Zato ostajem pri prognozama koje sam danas više puta izneo.

 

Bice onako kako je i receno. Dokle god imas neobrazovane budale da se glupiraju ko deca, dotle cemo imati virus u cirkulaciji. Nije neka uzvisena matematika...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, haveaniceday рече

Bukvalno se upravoto desava u americi:
 

WWW.FORBES.COM

Will giving unemployed individuals less money fix this worker shortage? Perhaps the answer to this question is less about worker pay and more about worker rights.

Ljudi nece da rade jer im je isplativije da primaju socijalnu pomoc sda kada je Bajden odresio kesu. 

Nisi pročitao članak?  :) :))

Kad ćeš odrasti mali veseljače?

 

пре 20 часа, haveaniceday рече

Ne znam stvarno sta je tu infatilno....

Ako ne znaš šta je infantilno u ideji da neki političar u kapitalizmu hoće da uništi biznis da bi delio socijalnu pomoć (od love koju naplati od vanzemaljaca) ne znam kako da ti pomognem...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, fsa рече
Baltimore Sun

Commentary: Why are so many Republicans refusing vaccination? Because Russia is telling them to

According to a recent Washington Post poll, refusal to get the COVID-19 vaccine has now become completely politicized in the USA. Among Democrats, 93% report that they’ve already gotten at least one shot or are likely to, compared with only 49% of Republicans.

Why so much refusal to vaccinate among the GOP? Because they’re being targeted by a deliberate campaign of disinformation. Science denial isn’t a mistake, it’s a purposeful lie.

 

Despite ample data that the vaccines are safe, false stories circulate on the internet claiming that scientists are lying to us, that the vaccines can make you infertile, that they contain microchips, that they can alter your DNA. Do these worries arise organically? Maybe some do. But such disinformation is often intentionally created to serve someone’s financial, political or ideological interests.

Among those with something to gain is the Russian government, which is diligently working to undermine confidence in the vaccines as part of its goal of destabilizing American society. It has been spreading misinformation for years on a host of other virus-related topics, including the flu and Ebola. From there, it’s a short hop to having their message amplified by conspiracy-embracing, right-wing media, whether witting or not, and by the soulless churn of algorithms on social media.

https://news.yahoo.com/commentary-why-many-republicans-refusing-102200925.html?fr=sycsrp_catchall

confused1

 

 

Ови више немају ни стида ни срама. Ваљају се у свом менталном блату као свиње. 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Avocado рече

Ako ne znaš šta je infantilno u ideji da neki političar u kapitalizmu hoće da uništi biznis da bi delio socijalnu pomoć (od love koju naplati od vanzemaljaca) ne znam kako da ti pomognem...

Tužno je gledati ovoliku drskost koja se javlja sa (voljnim ili nevoljnim) neznanjem.

"Socijalna pomoć" koja se trenutno deli ljudima jer su osiromašili usled ciljanog uništenja njihovih biznisa je samo preteča Universal basic incoma koji je planiran kao osnovni izvor prihoda kmetova posle Velikog reseta. Iznos će se dodeljivati i oduzimati na osnovu "social credit scora" po kineskom modelu.

Inače, ako nisi živeo ispod kamena poslednjih 10 godina (a jesi, i to ispod kamena tvoje kamene lobanje (koja je pride začarana, to je magičan kamen)) shvatio si da kapitalizam više ne postoji u najmanju ruku od kada je korumpirani Kongres novcem poreskih obveznika bejlautovao bankstere koji su i izazvali finansijsku krizu 2008. ("too big to fail").

"Socijalna pomoć" dolazi u postojanje isto kao i sav drugi novac: putem emisije od strane FEDa (bankstera).

Pored toga, FED redovno "angažuje" banksterske mega giga lopove kao što je BlackRock da "smire" tržišta, pa tako "smiruju" i tržište nekretnina tako što kupuju po 30%-50% većoj ceni od tržišne! ("Angažuje" znači prense X ziliona dolara na račun.)

Radi se o planiranoj i koordinisanoj okupaciji SVEGA od strane Overlorda.

https://edition.cnn.com/2021/08/02/business/family-homes-wall-street/index.html

CIA glasilo:

WWW.BLOOMBERG.COM

The very features that made houses an affordable and stable investment are coming to an end.

"Nećeš ništa posedovati i bićeš srećan" - WEF

Čak su ti u propagandnom videu naslikali i nadgrobnu ploču sa natpisom "kapitalizam R.I.P. 2020."

Međutim, kapitalizam je ripnuo mnogo ranije...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, fsa рече

 

Leminzi ne mogu da primete da bi ovakav događaj proizveo masovan pomor usled infekcije gusto zbijenog krda koji posle toga još i prima vakcinu,  da su baljezganja Debilkonova širom sveta istinita.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...