Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Пре сат времена, Branka62 рече

Zapravo, malo je toga što je  samo na meni. Sve je na nama. Od navedenog, svako za sebe može uraditi samo pranje ruku. Sve ostalo je na drugima.

jel na drugima da poboljšaš svoj imunitet, jel na drugima da uzmeš po neki dodatak ishrani ili lekovito sredstvo, jel na drugima da obratiš pažnju na to kuda moraš a kuda ne moraš da se kraćeš, jel na drugima da ponekad nešto dezinfikuješ, jel na drugima da se pridržavaš logičnih mera opreza (distanca, ne unošenje, provetravanje dovoljno sna....)?

Пре сат времена, Branka62 рече

Ako ti sutra zatreba mesto na IN, to što ga nema može da uopšte ne zavisi od tebe (već od mene)

tako je i upravo sada, potencijalno mesto zavisi ne od mene (koji se sad razboljevam) nego od tebe (koja si se pre mene razbolela), dakle apsolutno nema nikakve razlike.

Пре сат времена, Branka62 рече

Kada je zaraza u pitanju, zbog mog neispravnog mišljenja mogu stradati i drugi.

budimo iskreni, nije tebi što će drugi stradati od tebe, nego transponuješ tu sliku potencijalne žrtve na sebe i onda ustvari iz sebičnih razloga (a ne altruističkih) tražiš da te zaštiti neko/nešto iznad tebe. dakle spasenje vidiš u imaginarnom "mi" jer je tako mnogo lakše podneti ne izvesnost nego shvatiti da si prepušten sam sebi i da koliko got to zastrašujuće zvučalo ipak sve zavisi od tebe i tvoje biologije.

пре 1 сат, Branka62 рече

Možda nisam bila jasna;

ne tek sad nisi jasna jer uopšte ne vidim neku paralelu između tvog primera dece i roditelja sa mojim primerom nas kao kolektiviteta.

 

  • Свиђа ми се 1

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Branka62 рече

Da li sama ja dobro razumela? Neposredno pre tog 1: 49 kaže kako je Chief Medical Officer Pol Keli izjavio da je rizik od vakcina daleko veći od njihovog benefita?:unbelieveble:

a šta je tu sporno?

  • Оплаках :)) 1

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Avocado рече

Jedini problem je što "rade" samo po pričama lekara koji te terapije primenjuju u svojim privatnim ordinacijama, a kad god neko pokuša da uradi istraživanje, onda iz nekog neobjašnjivog razloga prestanu da "rade"...

upravu si ...prestanu da "rade" doktori a ne lek

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, dragisa рече

jel na drugima da poboljšaš svoj imunitet, jel na drugima da uzmeš po neki dodatak ishrani ili lekovito sredstvo, jel na drugima da obratiš pažnju na to kuda moraš a kuda ne moraš da se kraćeš, jel na drugima da ponekad nešto dezinfikuješ, jel na drugima da se pridržavaš logičnih mera opreza (distanca, ne unošenje, provetravanje dovoljno sna....)?

Komentarisala sam deo posta 

"...da li ćeš poštovati mere, sedeti u loku, nositi masku, držati distancu, prati ruke.."

 

пре 7 минута, dragisa рече

tako je i upravo sada, potencijalno mesto zavisi ne od mene (koji se sad razboljevam) nego od tebe (koja si se pre mene razbolela), dakle apsolutno nema nikakve razlike.

Kod mene u gradu nije tako. Gradska bolnica je dostupna svima. Prošle godine je to bila kovid bolnica - pacijenti kojima je trebala dijaliza, hemoterapija....su upućivani u drugi grad. O njihovom putovanju bolje da ti ne pričam.

пре 10 минута, dragisa рече

budimo iskreni, nije tebi što će drugi stradati od tebe, nego transponuješ tu sliku potencijalne žrtve na sebe i onda ustvari iz sebičnih razloga (a ne altruističkih) tražiš da te zaštiti neko/nešto iznad tebe. dakle spasenje vidiš u imaginarnom "mi" jer je tako mnogo lakše podneti ne izvesnost nego shvatiti da si prepušten sam sebi i da koliko got to zastrašujuće zvučalo ipak sve zavisi od tebe i tvoje biologije.

Kad ti kažeš, mora da je tako.

пре 12 минута, dragisa рече

ne tek sad nisi jasna jer uopšte ne vidim neku paralelu između tvog primera dece i roditelja sa mojim primerom nas kao kolektiviteta

Onda će morati ostati nejasno. Ja bolje ne znam.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pulmolog Dejan Žujović izjavio je da je u Srbiji u proteklih godinu i po dana od posledica kovida-19 preminulo najmanje 20.000 ljudi.

 

Žujović je u intervjuu za nedeljnik Novi magazin kazao da je ova pandemija, po izgubljenim životima, Srbiju koštala grada veličine Vršca.

“Nisam optimista. Mi smo izgubili bitku kada je u pitanju vakcinacija. Zbog neadekvatnog delovanja u odredjenim trenucima, pustili smo da se pandemija razvija svojim putem. Propustili smo šansu zbog svog neobrazovanja, bahatosti, nemarnosti i gledanja samo svojih interesa”, istakao je pulmolog.

Žujović je rekao da je vakcinacija u Srbiji podbacila zbog “divljanja” antivaksera kao i zbog toga što je proces vakcinacije bio deo političkog marketinga predsednika Aleksandra Vučića.

Na pitanje šta je bilo pogrešno u kampanji za vakcinaciju stanovništva, pulmolog je kazao da je sam proces vakcinacije krenuo kao politička kampanja.

“Svaki dan smo slušali izjave političara u stilu: ‘Mi smo nabavili’, ‘Ja sam nabavio’, ‘Predsednik je nabavio’, ‘Premijerka je dočekala avion’… Proces vakcinacije je državni i opštenarodni proces, a ne politička kampanja. Ali, pošto su predsednik i premijerka stalno u kampanji, oni su odlučili da sa svojom kampanjom nastave i kroz proces vakcinacije, što se veoma loše odrazilo. Njihovi mediji su čak prozivali ljude koji su primili ‘Vučićevu vakcinu’, a ne pripadaju SNS kamarili”, podsetio je Žujović.

Upitan da li je bilo u redu da šef države na vakcinaciju ide helikopterom, doktor je kazao da bi možda bi bilo u redu “da je ovo Bocvana”.

“To je bio jedan vid besomučnog političkog marketinga koji mnogo košta gradjane Srbije. Vučić se vakcinisao tek 6. aprila, a prethodno je imao 15 lažnih najava svog vakcinisanja. Jedan dobar deo stanovništva je pomislio ‘ako predsednik neće da se vakciniše, nećemo ni mi'”, rekao je doktor za Novi magazin.

Po njegovim rečima, Vučić je trebalo da ode u svoj dom zdravlja i da stane u red za vakcinaciju, “kao i svi normalni gradjani, a ne da u helikopteru izigrava nekakvo mitsko biće”.

Na pitanje da li gradjani posle svega što se proteklih meseci čulo od predstavnika najviše vlasti i Kriznog štaba, mogu da budu sigurni u njihove procene i odluke tokom borbe protiv pandemije, Žujović je kazao da narod ne sme da se oslanja na ljude koje nije delegiralo stručno telo, nego lično Aleksandar Vučić.

“Vučić je u Krizni štab delegirao podobne i poslušne osobe. Ako je lud, narod neka veruje takvim osobama”, rekao je pulmolog Žujović.

Sa manje od 40 odsto vakcinisanog stanovništva, piše Novi magazin, Srbija se nalazi na 36. mestu u svetu i četvrti talas pandemije dočekuje s više od polovine stanovništva nezaštićenog od napada virusa, iako na zalihama ima oko dva miliona doza vakcina.

https://sandzakhaber.net/dejan-zujovic-u-srbiji-je-od-kovida-19-preminulo-najmanje-20-000-ljudi/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

NAUČNICI SPROVELI STUDIJU

Antivakseri su osobe sa slabijim koeficijentom inteligencije

"Kada su naučnici pomnije proučili rezultate, otkrili su da je kod osoba koje su imale lošije rezultate na kognitivnim testovima i testovima inteligencije postotak onih koji su planirali da odbiju vakcinaciju iznosio čak 76 odsto.

I neki izvještaji na društvenim mrežama možda su zakomplikovali donošenje ličnih odluka o vakcinaciji, zbog čega su osobe s nižim koeficijentom inteligencije sklonije da odbiju vakcinu.

Kod pojedinaca sa nižim koeficijentom inteligencije takođe je zabilježena i veća stopa oboljenja od kovida 19, prije nego što su vakcine postale dostupne, ističu naučnici."

https://srpskainfo.com/naucnici-sproveli-studiju-antivakseri-su-osobe-sa-slabijim-koeficijentom-inteligencije/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bivši sudija: Ustav spreman na to da se uvede obavezna vakcinacija

 

Primena mera radi zaštite zdravlja ne diskriminiše antivaksere, jer su oni svojevoljno doveli sebe u situaciju da ugrožavaju vlastito i tuđe zdravlje.

 

To je izjavio sudija u penziji Zoran Ivošević i naglasio da član 21 stav 4 Ustava predviđa da Srbija može uvesti potrebne mere, a da se to ne smatra diskriminacijom.
 
 
Kao bivši sudija Vrhovnog suda, on je za "Danas" analizirao odredbe Ustava Srbije i objasnio da se jednakost građana ne odnosi samo na prava, nego i na obaveze i odgovornosti.
 
...
 
"Po članu 24 stav 1 Ustava, ljudski život je nepovrediv, podsetio je Ivošević i upozorio da oni koji ne prihvataju vakcinaciju postaju rezervoari i prenosioci zaraze i tako ugrožavaju živote drugih ljudi.
 
Kako je predočio, oni zato zaslužuju da budu podvrgnuti opštim, posebnim i vanrednim merama predviđenim Zakonom o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti, u koje spada i obavezna vakcinacija.
 
"Ustav je već spreman da bude primenjen, a zakonom predviđene mere čekaju da budu upotrebljene", zaključio je Ivošević.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, fsa рече

NAUČNICI SPROVELI STUDIJU

Antivakseri su osobe sa slabijim koeficijentom inteligencije

"Kada su naučnici pomnije proučili rezultate, otkrili su da je kod osoba koje su imale lošije rezultate na kognitivnim testovima i testovima inteligencije postotak onih koji su planirali da odbiju vakcinaciju iznosio čak 76 odsto.

I neki izvještaji na društvenim mrežama možda su zakomplikovali donošenje ličnih odluka o vakcinaciji, zbog čega su osobe s nižim koeficijentom inteligencije sklonije da odbiju vakcinu.

Kod pojedinaca sa nižim koeficijentom inteligencije takođe je zabilježena i veća stopa oboljenja od kovida 19, prije nego što su vakcine postale dostupne, ističu naučnici."

https://srpskainfo.com/naucnici-sproveli-studiju-antivakseri-su-osobe-sa-slabijim-koeficijentom-inteligencije/

Koji si ti majmun. Ništa ignore. 

  • Свиђа ми се 1

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 19.7.2021. at 18:57, Милошшш рече

Требало би мало и истраживати које вакцине, за које болести, како су добијене, да ли су безбедне, да ли су неопходне, ко их препоручује и са којим циљем их форсира. Наравно лакше је једноставно веровати ономе што званичници кажу да је добро и једино исправно. Из личног искуства рада у здравству могу да посведочим да постоји много лекара и професора на Мед.факултету који су живот посветили науци, а који нису тако олако прихватили ово што се данас намеће. Неки од њих су међу најпризнатијим научним радницима у Србији. Свако треба да се бави својим здрављем, исто као што и духовни живот не може да води свештеник уместо тебе (зар није тако, можда грешим?) 

Ako si zdravstveni radnik, istraži.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, cloudking рече

Eeee... a nekad su imali ogroman broj zarazenih.

Da su se svi vakcinisali kao sto treba (umesto sto su se dundjeri, vulkanizeri i baba sere istripovali da je nauka nesto u cemu su oni bolji od naucnika) sad bi imali nikakav broj...

Ауу да па и то што кажеш толико су пре имали више заражених да је просто неуппоредиво. А не чек... заправо поприлично исто ко у децембру..

1.PNG.36241b5cd94b0190cdaf4fa5bfb5caab.PNG

 

Како ли ће се изборити оне мучене државе што имају чак око 3% вакцинисаних и 97% вулакнизера и баба сера?

2.PNG.62a51ae66aa0c3e9415ac340c5373b07.PNG

3.PNG.05740ff636be0a04d1d4bbd0c198cd5c.PNG

 

Практично су на граници изумирања. Шаљите им контигенте фајзера АСАП! АСАП ФРКА ПАНИКА!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, sampaganini92 рече

Ако ако свака част, спуцали по 2 дозе у 40 милиона људи и даље имају солидан број заражених авај шта је ту је изгледа да су досегли макс вакцинације, даље једино да је наметну као обавезно (непаметно политички) тако да може да се приводи крају лагано шоу. Даће Бог да тако и остане.

Jesi li baš toliko srećan što se i vakcinisani mogu zaraziti? Ne raduje te to što je samo u Velikoj Britaniji vakcinacijom dosad spaseno oko 30000 ljudskih života?

"The latest estimates indicate that the vaccination programme has directly averted over 46,300 hospitalisations. Analysis on the direct and indirect impact of the vaccination programme on infections and mortality, suggests the vaccination programme has prevented between 7.5 and 8.9 million infections and between 29,000 and 31,800 deaths."

https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1000512/Vaccine_surveillance_report_-_week_27.pdf

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...