Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 8 часа, Tumaralo. рече

Ko je rekao da ti je to cilj?

пре 8 часа, Tumaralo. рече

Kako možeš da me uniziš na ovaj način?

Pa kada neko i dan danas prežorativno koristi termin "teorija zavere" , to može izazvati samo sažaljenje.

Написао си читав пасус о томе шта је шатро мислим и зашто користим термин "завера", па реко да разјаснимо.

пре 8 часа, Tumaralo. рече

Nisam govorio o uvođenju convid pasoša za restorane, prodavnice, prevoz, bolnice?

Nisam govorio da će se facial recognition tehnologija koristiti za praćenje ljude pod izgovorom sprečavanja plandemije?

Не знам, баш скоро је била расправа између тебе и Авокада око тога шта се обистинило од ставова које преносиш овде? Нешто се не сећам да си успео да нађеш макар један?

пре 8 часа, Tumaralo. рече

Misliš da su Političari autonomni u odlučivanju?

Misliš da dementni Bajden donosi odluke na bazi autonomije svog dementnog uma?

Јок. Пошто је цела ствар у свету вођена потпуно накарадно од почетка, са ширењем масовне панике и наратива #stayathome (иако се знало да се ради о корона вирусу са тачно познатим начинима преношења), причама о људима који падају мртви на улици, итд...огроман број људи у свету је и даље преплашен. И политичарима је само довољно да искористе тај страх - за који су и они добрим делом одговорни - и да се представе као спаситељи. И добар део људи ће то да прогута без проблема. И онда они могу да раде практично шта хоће јер ето, само они знају шта је најбоље за нас. И то је цела филозофија.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Avocado рече

Znači još uvek nisi uspeo čak ni da smisliš šta bi mogli da urade kupovinom te kompanije? 

Čovek koji finansira Centralni komitet (WHO) i ulaže u sve moguće farmako-psihopatske poslove sa vakcinama, sada kupuje i kompaniju koja proizvoti testove za convid.

Kada ima ovakvu marvu lemingsa ispod sebe, za očekivati je da će praviti testove koji su fejk na nivou testa a ne samo na nivou primene (kakva je do sada situacija) da bi opravdao potrebu za još vakcina i još zatvaranja i još oduzimanja prava.

пре 7 часа, Avocado рече

U klipu Švab isto 103% kaže da će primorati ljude da nose čipove, jel da?

Ali čak i da je rekao 133% posto, tebi ne bi pomoglo ukoliko ne bi bilo propraćeno aktivacionim kodom za tvoj kognitivni aparat.

Aktivacioni kod: 

80876_n1-1000x0_f.jpg

Sve izrečeno što nije propraćeno ovim simbolom ne ulazi u svest Lemmusa maximusa.

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, GeniusAtWork рече

Написао си читав пасус о томе шта је шатро мислим и зашто користим термин "завера", па реко да разјаснимо.

Pa ja sam već objasnio šta misliš.

U pitanju su nesvesni procesi, dobro dokumentovni u psihološkoj literaturi.

Ono što ti dopre do svesti je ona verzija stvarnosti koja je kratkoročno adaptivna za tvoj biomehanoid a ne ono što jeste stvarnost.

пре 28 минута, GeniusAtWork рече

Не знам, баш скоро је била расправа између тебе и Авокада око тога шта се обистинило од ставова које преносиш овде? Нешто се не сећам да си успео да нађеш макар један?

Ono kada je negirao moja predviđanja da će "u bilo kom trenutku ključne stvari biti uslovljene vakcinom (prevoz, posao, lečenje i slično)..." pa je 30 min kasnije Makron najavio convid pasoš za prevoz, bolnice, tržne centre, restorane?

 

пре 33 минута, GeniusAtWork рече

Јок. Пошто је цела ствар у свету вођена потпуно накарадно од почетка, са ширењем масовне панике и наратива #stayathome (иако се знало да се ради о корона вирусу са тачно познатим начинима преношења), причама о људима који падају мртви на улици, итд...огроман број људи у свету је и даље преплашен. И политичарима је само довољно да искористе тај страх - за који су и они добрим делом одговорни - и да се представе као спаситељи. И добар део људи ће то да прогута без проблема. И онда они могу да раде практично шта хоће јер ето, само они знају шта је најбоље за нас. И то је цела филозофија.

Nije cela, ima još. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Tumaralo. рече

Kada ima ovakvu marvu lemingsa ispod sebe, za očekivati je da će praviti testove koji su fejk na nivou testa a ne samo na nivou primene (kakva je do sada situacija) da bi opravdao potrebu za još vakcina i još zatvaranja i još oduzimanja prava.

Kolko vama promaja duva medju usima ovo je presmesno :D

 

De mi objasni, kako ce Gejc da pravi fejk testove a da to niko na planeti ne provali? :) (Osim vas teoreticara zavera naravno, vi ih sve drzite u malom prstu i uvek ste 5 koraka ispred Gejca)

 

A gde ja tacno Gejcova korist od "zatvaranja i oduzimanja prava" (sta god to znacilo...)? Ono kao, vise ce ljudi da koristi windovz valjda ako sedimo kuci, ili? :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, cloudking рече

De mi objasni, kako ce Gejc da pravi fejk testove a da to niko na planeti ne provali?

Već su provaljeni ali šta vredi kada su lemizni u ogromnoj većini?

пре 37 минута, cloudking рече

A gde ja tacno Gejcova korist od "zatvaranja i oduzimanja prava" (sta god to znacilo...)?

Dugačak je odgovor, idi čitaj unazad, pisalo se dosta o tome.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, cloudking рече

A gde ja tacno Gejcova korist od "zatvaranja i oduzimanja prava" (sta god to znacilo...)? Ono kao, vise ce ljudi da koristi windovz valjda ako sedimo kuci, ili? :D

Meni deluje da nije bas tako jednostavna stvar sa tim oduzimanjem raznih prava i sloboda koje smo svi imali dosad, jeste u pitanju velika opasnost od korone, ali kako naci meru izmedju te opasnosti korone i sa druge strane ove druge opasnosti da se suspenduju neka prava i slobode koje su dosad bila zagarantovana napredkom civilizacije i da se mozda na kraju i ne vrate na predjasnje stanje, jer vidi mozda nekom drugom prilikom ako im je potrebno iz raznoraznih razloga na primer oduzmu i tebi neke slobode i prava koje koristis ili nekom trecem oduzmu njemu neki deo prava i sloboda koje je dosad imao.

Pa imas toliko primera iz istorije kada su oduzimana prava i slobode iz raznoraznih razloga, komunizam na primer i svi diktatori koji su oduzimali prava i slobode raznim grupama ljudi iz nekih njihovih razloga.

Tako i danas sigurno postoje ljudi u cijem je interesu da ljudima ogranicavaju prava i slobode kako bi odbranili i sacuvali i prosirili te neke svoje interese, a interesi mogu da budu razni, mozda geopoliticki, ekonomski, vojni, verski i slicno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Tumaralo. рече

Čovek koji finansira Centralni komitet (WHO) i ulaže u sve moguće farmako-psihopatske poslove sa vakcinama, sada kupuje i kompaniju koja proizvoti testove za convid.

Kada ima ovakvu marvu lemingsa ispod sebe, za očekivati je da će praviti testove koji su fejk na nivou testa a ne samo na nivou primene (kakva je do sada situacija) da bi opravdao potrebu za još vakcina i još zatvaranja i još oduzimanja prava.

Da, ali ljudi ako su pozitivni na LF testu uglavnom rade PCR... kao što i žene kada im LFT pokaže trudnoću idu kod ginekologa da se to precizno utvrdi... to su jeftini, brzi i ne previše pouzdani testovi... veoma brzo bi bilo jasno da su testovi loši jer se obično proveravaju pouzdanijim metodama...

Tvoja "teorija" (kao i sve ostale tvoje "teorije") je ekstremno glupa... podjednako glupa kao da tvrdiš da su kupili tu firmu da bi ubedili žene koje nisu trudne da su trudne lažnim lateral flow testovima...

 

Пре сат времена, Tumaralo. рече

Ali čak i da je rekao 133% posto, tebi ne bi pomoglo ukoliko ne bi bilo propraćeno aktivacionim kodom za tvoj kognitivni aparat.

Aktivacioni kod: 

80876_n1-1000x0_f.jpg

Sve izrečeno što nije propraćeno ovim simbolom ne ulazi u svest Lemmusa maximusa.

Kad mi o kognitivnom aparatu priča neko tako brilijantnog uma...  :D

Idi valjaj neku naftu sa niskim EROI...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, Tumaralo. рече

Ono kada je negirao moja predviđanja da će "u bilo kom trenutku ključne stvari biti uslovljene vakcinom (prevoz, posao, lečenje i slično)..." pa je 30 min kasnije Makron najavio convid pasoš za prevoz, bolnice, tržne centre, restorane?

Čekaj, jel trenutno možeš ili ne možeš da uđeš u Francuskoj u gradski autobus ili bolnicu ako nisi vakcinisan?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Tumaralo. рече

Već su provaljeni ali šta vredi kada su lemizni u ogromnoj većini?

Cekaj... znaci Gejc ce da pravi fejk testove i da ih prodaje ( i da se tako obogati, valjda :) ) i onda ce svi na zemlji da ih koriste a SVI ZNAJU vec da su ti testovi fejk? Ne ozb. Jel tebi u glavi konstnatno pichi neki tropico chill mix soundtrack ako su ovo stvari u koje ti cvrsto verujes?

 

пре 35 минута, Tumaralo. рече

Dugačak je odgovor, idi čitaj unazad, pisalo se dosta o tome.

znaci veze nemas...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Bokisd рече

Meni deluje da nije bas tako jednostavna stvar sa tim oduzimanjem raznih prava i sloboda koje smo svi imali dosad, jeste u pitanju velika opasnost od korone, ali kako naci meru izmedju te opasnosti korone i sa druge strane ove druge opasnosti da se suspenduju neka prava i slobode koje su dosad bila zagarantovana napredkom civilizacije i da se mozda na kraju i ne vrate na predjasnje stanje, jer vidi mozda nekom drugom prilikom ako im je potrebno iz raznoraznih razloga na primer oduzmu i tebi neke slobode i prava koje koristis ili nekom trecem oduzmu njemu neki deo prava i sloboda koje je dosad imao.

Koja su to tacno prava za koja smatras da su ti pandemijom oduzeta?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, cloudking рече

Koja su to tacno prava za koja smatras da su ti pandemijom oduzeta?

Прво право на слободу кретања. 
Друго право на рад, многима. 
Негде и право на слободу говора. 

Како где. 

са тим што су генијалци измислили "право да те неко не зарази ад хок за корону, не важи ни за једну једину другу болест може да те зарази особа сидом али короном не сме"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, fsa рече

Razuman čovek ne sprda se s bolešću koja je usmrtila milione ljudi pritom optužujući druge da "obožavaju kulturu smrti"... jer nisu pročitali neku tamo studiju. confused1

 

Многе болести и ствари усмрћују много више од короне па их толеришемо. Али ето, корона је специјалан случај. Можда да ови твоји кинези нису радили gain of function истраживања, и да их је запад мало боље држао под лупом можда ништа не би било. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, haveaniceday рече

са тим што су генијалци измислили "право да те неко не зарази ад хок за корону, не важи ни за једну једину другу болест може да те зарази особа сидом али короном не сме"

Bukvalno sve suprotno... nisu takve propise smislili sad, važi za sve zarazne bolesti, a za HIV je oštrije u odnosu na druge...

https://www.paragraf.rs/propisi/krivicni-zakonik-2019.html

Nepostupanje po zdravstvenim propisima za vreme epidemije

Član 248

Ko za vreme epidemije kakve opasne zarazne bolesti ne postupa po propisima, odlukama ili naredbama kojima se određuju mere za njeno suzbijanje ili sprečavanje,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.

Prenošenje zarazne bolesti

Član 249

Ko ne postupa po propisima, odlukama ili naredbama za suzbijanje ili sprečavanje zaraznih bolesti, pa usled toga dođe do prenošenja zarazne bolesti,
kazniće se zatvorom do tri godine.

Prenošenje infekcije HIV virusom

Član 250

(1) Ko svesno drugog dovede u opasnost od infekcije HIV virusom,
kazniće se zatvorom do dve godine.

(2) Ko se svesno ne pridržava propisa i mera koji se odnose na sprečavanje širenja HIV infekcije i time iz nehata dovede do prenošenja infekcije HIV virusom na drugo lice,
kazniće se zatvorom od jedne do pet godina.

(3) Ko znajući da je zaražen HIV virusom svesno prenese na drugog tu infekciju,
kazniće se zatvorom od dve do dvanaest godina.

(4) Ako je usled dela iz stav 3. ovog člana nastupila smrt zaraženog lica,
učinilac će se kazniti zatvorom od pet do petnaest godina.

(5) Ako je delo iz st. 3. i 4. ovog člana učinjeno iz nehata,
učinilac će se kazniti za delo iz stava 3. zatvorom do tri godine, a za delo iz stava 4. zatvorom od šest meseci do pet godina.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, haveaniceday рече

Прво право на слободу кретања. 

Ja ne vidim da je ikome zabranjeno kretanje_

пре 5 минута, haveaniceday рече

Друго право на рад, многима.

Nikome nije oduzeto pravo na rad. Ukoliko su se desile okolnosti u kojima nije moguce vise obavljati osnovnu delatnost niko nikoga nije sprecavao da radi nesto drugo... jel ovako nekako bese rezonujete vi libertarijanci?

пре 6 минута, haveaniceday рече

Негде и право на слободу говора. 

Nigde nije  uskracena sloboda govora, osim na privatnim internet sajtovima a to je ionako njihovo pravo kao nosioca privatnog vlasnistva...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, haveaniceday рече

Многе болести и ствари усмрћују много више од короне па их толеришемо

ovo je jedna od naglupljih vadjenki (ne mogu da kazem argumenata) antivaksera. Tebi ne prilici da pricas ovakve gluposti, nemoj da ispadnem glup sto te ipak drzim za maaalo pametnijeg od obicnog avaksa

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...