Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 3 минута, Odahviing рече

Da li si svetstan da je to kod nas ne postoji. Ni parlament ni zakoni, postoji samo jedan čovek koji radi šta hoće.

O tome odlucuju gradjani na izborima. Ne odlucijes ti ili ja, ili oni ispred skupstine vec biraci na izborima. Parlamennt postoji i sve institucije demokratske drzave u Srbiji i ni jedna demokratska drzava nema primedbi na funkcionisanje demokratije u Srbiji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Bilbija рече

Ti si advokat, parlament je zakonodavno telo u parlametalnnim demokratijama a vlada sprovodi zakone i odluke koje donosi oparlament... a zakonima su predvidjene i vanredne situacije ...poput ove epidemije .

Što si stao baš kad si stigao do policijskog časa... gde u zakonu koji predviđa vanredne situacije piše da može da se uvodi policijski čas?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Avocado рече

Što si stao baš kad si stigao do policijskog časa... gde u zakonu koji predviđa vanredne situacije piše da može da se uvodi policijski čas?

Nisam stao nigde, i policijski cas i objavu rata i zakljucenje mira, i ogranicavannje kretannja i ogranicavanje ustavnih prava gr5adjaa itd ... sve je to predvidjeno Ustavom, zakonim, podzakonskim aktima i u Srbiji i u ostalim zemljama ... Ja sam na primer u Italiji predhodnih meseci mogao da se krecem iskljucvivo uz potvrdu i to a relaciji kuca-posao i nazad i kod lekara. I nigde vise. nema idem kod komsije. Ne ides, sedis kuci i ti i zena i deca i tako 65 milonna italijana... I nigde demonstracija, i ruseja i upadanja u parlament..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Bilbija рече

Ti si advokat, parlament je zakonodavno telo u parlametalnnim demokratijama a vlada sprovodi zakone i odluke koje donosi oparlament... a zakonima su predvidjene i vanredne situacije ...poput ove epidemije .

Јок. Законом је предвиђено ванредно стање, које може да донесе или парламент или заједно председник републике, премијер и председник скупштине ако парламент не може да се састане (оно што је урадио марта). Само када је уведено ванредно стање може да се уводи забрана кретања.

Ванредно стање није уведено - укинуто је 7. маја - и према томе не може да уведе полицијски час нити да било коме ограничи кретање. Тако да можеш да изводиш колико оћеш :)  ови људи што протестују имају 100% право да не дозволе да неко крши закон над њима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, GeniusAtWork рече

Јок. Законом је предвиђено ванредно стање, које може да донесе или парламент или заједно председник републике, премијер и председник скупштине ако парламент не може да се састане (оно што је урадио марта). Само када је уведено ванредно стање може да се уводи забрана кретања.

Ванредно стање није уведено - укинуто је 7. маја - и према томе не може да уведе полицијски час нити да било коме ограничи кретање. Тако да можеш да изводиш колико оћеш :)  ови људи што протестују имају 100% право да не дозволе да неко крши закон над њима.

Tuzite ga ako imate osnova...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, GeniusAtWork рече

Јок. Законом је предвиђено ванредно стање, које може да донесе или парламент или заједно председник републике, премијер и председник скупштине ако парламент не може да се састане (оно што је урадио марта). Само када је уведено ванредно стање може да се уводи забрана кретања.

Ванредно стање није уведено - укинуто је 7. маја - и према томе не може да уведе полицијски час нити да било коме ограничи кретање. Тако да можеш да изводиш колико оћеш :)  ови људи што протестују имају 100% право да не дозволе да неко крши закон над њима.

 

WWW.BBC.COM

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je proglasio vanredno stanje na teritoriji cele Srbije.

 

ùSlobodan Orlović, profesor Ustavnog prava, ranije je za RTS izjavio da vanredno stanje može da traje najduže 180 dana.

„Mere su zapravo ograničenja ljudskih prava garantovanih Ustavom, a koje će mere biti donete odlučuje se u skladu sa potrebama novonastale situacije.

„Na primer, ograničenje slobode kretanja, ograničenje slobode okupljanja, obaveza zdravstvenih kontrola, ograničenje prava na obrazovanje (zatvaranje škola) i drugo", rekao je Orlović.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Bilbija рече

Nisam stao nigde, i policijski cas i objavu rata i zakljucenje mira, i ogranicavannje kretannja i ogranicavanje ustavnih prava gr5adjaa itd ... sve je to predvidjeno Ustavom, zakonim, podzakonskim aktima i u Srbiji i u ostalim zemljama ...

Pa opet si zastao baš na ključnom mestu... ozbiljan čovek bi u sledećih par rečenica citirao te odredbe Ustava, zakona i podzakonskih akata koje navodno regulišu policijski čas... ti to naravno ne možeš da uradiš jer takve odredbe ne postoje u našem zakonodavstvu... postoji mogućnost ograničenja ljudskih prava "samo u obimu u kojem je to neophodno" (što opet isključuje policijski čas u neko arbitrarno određeno vreme) i to samo za vreme proglašenog vanrednog stanja... koje trenutno nije proglašeno...

 

пре 6 минута, Bilbija рече

Ja sam na primer u Italiji predhodnih meseci mogao da se krecem iskljucvivo uz potvrdu i to a relaciji kuca-posao i nazad i kod lekara. I nigde vise. nema idem kod komsije. Ne ides, sedis kuci i ti i zena i deca i tako 65 milonna italijana...

Dakle umeš i da prepoznaš razliku između neophodnih mera ograničenja kretanja i policijskog časa?  :)

( + malo si preuveličao restrikcije, jel da?)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Avocado рече

Pa opet si zastao baš na ključnom mestu... ozbiljan čovek bi u sledećih par rečenica citirao te odredbe Ustava, zakona i podzakonskih akata koje navodno regulišu policijski čas... ti to naravno ne možeš da uradiš jer takve odredbe ne postoje u našem zakonodavstvu... postoji mogućnost ograničenja ljudskih prava "samo u obimu u kojem je to neophodno" (što opet isključuje policijski čas u neko arbitrarno određeno vreme) i to samo za vreme proglašenog vanrednog stanja... koje trenutno nije proglašeno..

 

Sta ti znaci ovo? Jel moguce ograniciti kretanje ili nije? Sta znaci "obim u kojem je to neophodno" a sta znaci "sto opet iskljuciuje policijski cas"? Ima pravo da ogranici kretanje gradjana ili nema? Ogranici se kretanje gradjana od 20h do 06h ...Jednostavno i lako razumljivo. Ili mislis da zakonom nije predvidjena mogucnost ogrannicavannja kretanja gradjana? Policijski cas je neophodan, utvrdi Vlada i molim lepo, uvodi se policijski cas. Parlamennt aminuje i dovidjenja.. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Avocado рече

Dakle umeš i da prepoznaš razliku između neophodnih mera ograničenja kretanja i policijskog časa?  :)

( + malo si preuveličao restrikcije, jel da?)

 

Nisam uopste uvelicao restrikciju, veruj mi. Iskljucivo na posao i sa posla i kod lekara. I to mi trebaju dve potvrde za odlazak a posao i za povratak sa posla. Ulice su bile puste 2.3 museca, ali bukvalno puste, patrolirali su samo karabinjeri i policija. Radim nekih 35 km od stana, nnije bilo automobila na putevima. Do posla sretem desetak automobila i to je sve... Znaci ti si imao u italij praktico policijski cas od 24H, potpua zabrana kretanja uz izuzetak odlaska na posao i to 2-3 meseca, a ne samo za vikend i slicno..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Bilbija рече

Sta ti znaci ovo? Jel moguce ograniciti kretanje ili nije? Sta znaci "obim u kojem je to neophodno"

Pitaj učiteljicu... ako si zaboravio srpski, mrzi me da te učim...

 

Цитат

a sta znaci "sto opet iskljuciuje policijski cas"?

To znači da policijski čas nije neophodan u borbi protiv epidemije... zato nigde u svetu nije uvođen osim u Srbiji.... ne da nije neophodn nego je potpuna besmislica... jer virus ne radi samo u određeno vreme...

 

Цитат

Ima pravo da ogranici kretanje gradjana ili nema?

"Po proglašenju vanrednog ili ratnog stanja, dozvoljena su odstupanja od ljudskih i manjinskih prava zajemčenih Ustavom, i to samo u obimu u kojem je to neophodno."

 

Цитат

Policijski cas je neophodan, utvrdi Vlada i molim lepo, uvodi se policijski cas. Parlamennt aminuje i dovidjenja.. 

Baš si zabavan klovn... jel radiš i dečije rođendane ili se blesaviš samo po forumu?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Bilbija рече

Nisam uopste uvelicao restrikciju, veruj mi. Iskljucivo na posao i sa posla i kod lekara.

... i u prodavnicu... i apoteku... i na džoging, šetnju ili vežbanje ako ne ideš predaleko od kuće... i verovatno još ponešto... kad god poželiš... a ne u vreme koje je Duce random izabrao...

Da ti verujem?    12:smeha:

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Avocado рече

... i u prodavnicu... i apoteku... i na džoging, šetnju ili vežbanje ako ne ideš predaleko od kuće... i verovatno još ponešto... kad god poželiš... a ne u vreme koje je Duce random izabrao...

Da ti verujem?    12:smeha:

 

Ne verujes ti ni da je SNS pobedio na izborima , a jeste.. :)) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Avocado рече

Pitaj učiteljicu... ako si zaboravio srpski, mrzi me da te učim...

 

To znači da policijski čas nije neophodan u borbi protiv epidemije... zato nigde u svetu nije uvođen osim u Srbiji.... ne da nije neophodn nego je potpuna besmislica... jer virus ne radi samo u određeno vreme...

 

"Po proglašenju vanrednog ili ratnog stanja, dozvoljena su odstupanja od ljudskih i manjinskih prava zajemčenih Ustavom, i to samo u obimu u kojem je to neophodno."

 

Baš si zabavan klovn... jel radiš i dečije rođendane ili se blesaviš samo po forumu?

 

Evo ti Italija:

 

 

Policijski cas koji je trajao 2-3 meseca, a ne desetak sati ili za vikend. Mogao si samo na posao i sa posla , kod lekara ili u supermarket po hranu i to samo jedan clann porodice.Sa potvrdom, bez potvrde do 3000 € kazna.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Avocado рече

... i u prodavnicu... i apoteku... i na džoging, šetnju ili vežbanje ako ne ideš predaleko od kuće... i verovatno još ponešto... kad god poželiš... a ne u vreme koje je Duce random izabrao...

Da ti verujem?    12:smeha:

 

Evo ti kako policija aplacuje kazne za odlazak u supermarket ljudima koji dolaze iz Osoitalewta u sa remo u kupovinu i cak aplacuju kaznnew onima iz SanRema koji su iz udaljenih kvartova jer je bi dozvoljen odlazak u prodavnicu samo jednom clanu porodice i u najblizi supermarket ... i to 24h dnnevnno i tako 3 mewseca

. Kaza je 280 €. za prekrsioce:

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...