Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Napokon su i ovoga prosvetitelja opšte loše prakse ocenzurisali. I bio je red.

Drekvaci su već skočili i podigli dreku, jer, laminati, ljud-reptili & ostale karakondžule sankcionišu im miloga und dragoga istinonogovornika.

("Prokleti juda i judo-mason, neizbežni Šećebrežni!")

 

WWW.BBC.COM

Mr Icke's page was removed for publishing "health misinformation that could cause physical harm".

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Pinocchio's Half Brother рече

Napokon su i ovoga prosvetitelja opšte loše prakse ocenzurisali. I bio je red.

Drekvaci su već skočili i podigli dreku, jer, laminati, ljud-reptili & ostale karakondžule sankcionišu im miloga und dragoga istinonogovornika.

("Prokleti juda i judo-mason, neizbežni Šećebrežni!")

 

WWW.BBC.COM

Mr Icke's page was removed for publishing "health misinformation that could cause physical harm".

 

A šta ćemo sa ovom našom? Što me šokiira košto niko nije. Stres mi prešao u distres.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

13 minutes ago, Дејан said:

A šta ćemo sa ovom našom? 

Ih, tebe samo ta jedna stresira & distresira?!? To je još i dobro, podnošljivo. Mene dve, plus ova sad koja i tebe, dakle tri na broju, ova DojeBilova kojoj prezimena ne mogu ovog momenta da joj se setim. 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Ayla рече

Video koji sam quotala ne govori o tome. Ne čuh da je pomenuo post.
Govori o benefitima izgladnjivanja koja su bila nametnuta, odnosno boljem imuno-odgovoru generacije čiji preci su igrom slučaja bili izgladnjivani. Zato pomenuh autofagiju. Čak ne mislim da je loše  redukovati ishranu, ali ako je lični izbor.
 

На крају емисије причајући о аутофагији спомиње да имамо пост два пута недељно, негде друго ми је остало у памћењу да је споменуо тримирје. Моја грешка.

  • Свиђа ми се 1

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

NYPD Dispatches 1,000 Cops To Stop New Yorkers From Barbecuing On Saturday

Sat, 05/02/2020 - 15:05

As shell-shocked New Yorkers venture outside to try and enjoy a little time in the sun, the NYPD is dispatching 1,000 officers whose sole responsibility on Saturday will be enforcing the city's social-distancing rules, even as surveillance data released by the governor on Saturday suggested that 1/5th of New Yorkers have already been exposed and developed antibodies.

The move comes after Mayor de Blasio threatened to sic the NYPD on ultra-orthodox Jews in Williamsburg, who gathered for the funeral of a rabbi late last month. De Blasio was slammed by community advocates for what they said was unfair targeting of the Jews.

Screen%20Shot%202020-05-02%20at%201.18.5

And how to we solve issues of alleged discrimination in 21st Century America? That's right - we ensure the entire population is subjected to that same discriminatory behavior, however ridiculous that might be.

NYPD officers - many of whom have already contracted the virus themselves - have the power to issue summonses and even make arrests if they encounter individuals who flagrantly or repeatedly flout the social distancing rules.

"This is the nicest weather we've seen this year; we encourage people to come out and enjoy this weather," Terence Monahan, Chief of Department for the New York Police Department, told NBC News. But "You cannot gather; you cannot barbecue. We're going to give you a summons. There's been enough warnings."

Monahan said the NYPD would have bike teams and mounted units on horseback throughout the parks, as well as aviation units working to spot "problem areas" (i.e. the Jews in Brooklyn and New Yorkers across the 5 boroughs who rush to gather an impromptu barbecue on a nice day).

Officers won't issue summonses to those who aren't wearing masks; instead, they will carry packs of clothe masks to distribute.

Monahan said he hopes his officers won't need to issue summonses, but the NYPD has encountered no shortage of stubborn noncompliant individuals.

"The vast majority of times people have complied," Monahan told NBC News. "But there's been some people who think they can do whatever they want. They endanger my cops; they endanger each other."

Lt. Adam Mellusi, a patrol commander in the Bronx, said his squad - consisting of a dozen officers on bikes - will be issuing summonses if they find "large-scale barbecues and drinking."

He added that most New Yorkers support the patrols and "have actually thanked us for being out here."

Somehow, we doubt most communities of native New Yorkers, who take the tradition of springtime barbecuing more seriously than Brooklyn hipster transplants, will be thanking the officers who write them a $300 ticket, or a court summons, for standing too close to their brother-in-law.

WWW.ZEROHEDGE.COM

"We encourage you to go outside...but you must not gather...and you must not barbecue..."

 

 

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Pinocchio's Half Brother рече

Ih, tebe samo ta jedna stresira & distresira?!? To je još i dobro, podnošljivo. Mene dve, plus ova sad koja i tebe, dakle tri na broju, ova DojeBilova kojoj prezimena ne mogu ovog momenta da joj se setim. 

 

Ajde da se udružimo da ih tužimo

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 hours ago, bambika said:

Ovaj lik treba da nam je uzor a ne Dejvid Ajk.

Screenshot_2020-05-02 Slika Elon Musk tweeted a photo of the moon and called it Mars — again .png

 

Ma kakav uzor! Eve gi, i on će za Ajkom poć`.

 

WWW.THEGUARDIAN.COM

The Tesla CEO is welcome to argue for reopening America. But he is relying on bad science to make his case

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Pinocchio's Half Brother рече

Napokon su i ovoga prosvetitelja opšte loše prakse ocenzurisali. I bio je red.

Drekvaci su već skočili i podigli dreku, jer, laminati, ljud-reptili & ostale karakondžule sankcionišu im miloga und dragoga istinonogovornika.

("Prokleti juda i judo-mason, neizbežni Šećebrežni!")

 

WWW.BBC.COM

Mr Icke's page was removed for publishing "health misinformation that could cause physical harm".

 

А шта мислиш шта је опасније, овај лудак са својим фантазијама које објављује и њему слични или пак ултра контрадикторне информације у научно врло упитне мере које свакодневно стижу са званичних стручних места широм планете, од СЗО, па све до локалних власти? Кога слуша и следи више људи и ко реално прави више штете?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

52 minutes ago, Juanito said:

А шта мислиш шта је опасније

Najkraće moguće: srazmerno je daleko opasnija SZO i svi oni dalje, redom kako si ih naveo. Di je više vlasti, više je i odgovornosti. Barem bi tako trebalo da bude. A informacije su kontradiktorne jer se, i sam si valjda toga svestan, radi u hodu & ovo je sasvim nešto novo, skoro nepoznato, a i neviđeno do sada. Sklon sam da opraštam greške stručnjacima & naučnicima jer oni u većini slučajeva svoje zablude priznaju za razliku od nadrimudraca & gurua, koji sebe smatraju bogomdanima da se pačaju u sve i svašta, i pritom su dubokog uverenja da su nepogrešivi. A u stvari su najgrđi fanatici. A fanatike bilo koje vste ne podnosim, itd i tsl.

 

(Veoma pažljivo čitam ono što ti pišeš /uz još dvoje, troje, ljudi/, bez obzira da li to napisano sadrži dva reda ili dvadeset redova, jer si obavešteniji od većine ovde, a pogotovo obavešteniji od mene. I slažem se skoro sa svime što počitam, a to si valjda primetio)

 

Sve u svemu, neobično mi je drago em milo kada ovakvu babarogu kao što je Ajk (ili Džons Aleks recimo) opajdare, bilo ovako virtuelno ili u real life-u, mindeđ. 

  • Свиђа ми се 1

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 2.5.2020. at 9:51, Desiderius Erasmus рече

A, kako Crkva gleda na duvku? Jel' može umereno, kao što i koja čašica alkohola nije greh? :)

Nisam vladika ko Vladan al cu se usuditi da kazem da bukvalno sve moze ako si karakter da sve bude rekreativno.. A cest je slucaj da ljudi ne mogu meru da nadju ni u elementarnim potrebama tipa hrana spavanje rad/lenjost i td...pa kako ce u vecem uzitku..

E sad jos je interesantnije pitanje koja je to zdrava i funkcionalna mera duvke? Ako imas balans u svemu sto znaci posledicno nema frke nema neuroze ispunjen radoscu sve sljaka kako Bog zapoveda gde se tacno uklapa duvka u taj sistem? :)

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Pinocchio's Half Brother рече

A informacije su kontradiktorne jer se, i sam si valjda toga svestan, radi u hodu & ovo je sasvim nešto novo, skoro nepoznato, a i neviđeno do sada. Sklon sam da opraštam greške stručnjacima & naučnicima jer oni u većini slučajeva svoje zablude priznaju za razliku od nadrimudraca & gurua, koji sebe smatraju bogomdanima da se pačaju u sve i svašta, i pritom su dubokog uverenja da su nepogrešivi. A u stvari su najgrđi fanatici. A fanatike bilo koje vste ne podnosim, itd i tsl.

Није спорно то што научници греше. То да наука греши и исправља себе у ходу је сама суштина научног (хипотетичко-дедуктивног метода).

Проблем је наука у спрези са политиком.

Уосталом, проблем је мање-више било шта у спрези са политиком...

Поред тога, није уопште тачно да је ово нешто сасвим ново и невиђено до сада. Ово је респираторни вирус из групе вируса која је позната неколико деценија. Нов је у смислу да на овај конкретни сој нико нема имунитет, те се шири јако брзо. Такође су за клиничаре нове неке манифестације болести, те уче у ходу како да најбоље лече оне са тешком клиничком сликом. А ни то није фундаментално ново, него мало другачије и ту и тамо озбиљније.

Ово сумануто затварање људи у куће, затварање апсолутно свега, дезинфекција улица и свега и свачега нема никаквог смисла, као што нема смисла ни код сезонског грипа ни било којих респираторних вируса јер се зна како се они преносе и господа научници би политичарима морали то отворено да кажу и да се повуку из циркуса ако политичари неће да слушају. Огроман број најрестриктивнијих и најштетнијих мера је заснован управо на те две заблуде (остани кући осим ако баш не мораш ићи ван и све се мора дезинфиковати) које научници не само да не раскринкавају, него још директно или индиректно подржавају. Цела ова ситуација је показала много тога. Није да се није знало и раније. Довољно је било погледати стање у академијама и сличним институцијама да се закључи шта ће се десити кад ти једном добију својих пет минута да доносе овако оззбиљне мере.

Кад гледамо ко је опаснији, споменути фанатици или институционални научници, треба да имамо на уму да следбеници и једних и других немају појма о науци. Следбеници фанатика су, на жалост, дубоко застранили. Видимо и овде на форуму да ту не вреди ништа причати. Шта год кажеш, напишеш, аргументујеш, израчунаш, они на то попљују и наставе даље. Али већи је број оних који гледају у научнике и такозвану ”струку” да би нашли одговоре. Они су збуњени јер су, за разлику од следбеника фанатика, свесни да не знају ништа и онда су своју судбину поверили у руке онима који тврде да знају, имају неке дипломе, знање и искуство, и сад дословно не знају шта да раде. Део њих ће се окренути фанатцима. Али већина ће остати слуђена и слуђено се понашати, што ће дугорочно драстично оштетити друштво на више нивоа. Кога да кривимо, те слуђене људе или ”струку”?

Наравно, с науком као таквом је и даље све у најбољем реду и даље је најбољи алат кога имамо за стицање овог типа знања. Као и увек, људи су проблем...

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Лапис Лазули рече

Nisam vladika ko Vladan al cu se usuditi da kazem da bukvalno sve moze ako si karakter da sve bude rekreativno.. 

Idem onda tu na ćošak, kod Mileta Robije, ima odličnu sačekušu... :smeh1:

пре 45 минута, Лапис Лазули рече

ko imas balans u svemu sto znaci posledicno nema frke nema neuroze ispunjen radoscu sve sljaka kako Bog zapoveda gde se tacno uklapa duvka u taj sistem? :)

Slažem se, ali gde se onda uklapa alkohol u taj sistem? 

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 2.5.2020. at 10:10, Срђан Шијакињић рече

Можда негде у епархијама у Новом свету, ко зна... :D

У епархији Еквадорској и целих Анда благословено је повремено жвакати листове коке. Или попити чајић, за нас који више волимо текућине.

7IslZZA.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...