Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

WWW.DANAS.RS

Najgore što nam se desilo tokom ove pandemije i vanrednog stanja je to što se takozvana struka obrukala.

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A evo za sve jedne "novinske" poslastice iz 2005. godine.
Zamisli, ko bi rek`o da je sve to i onda duvalo u istu svirajlku; kao da su pisali o ovom danas... oh, wait...

"Pticji grip bi mogao da ubije i do 150 miliona ljudi"... :0212_rolleyes: :0205_whistling:

...

WWW.THEGUARDIAN.COM

A global influenza pandemic is imminent and will kill up to 150 million people, the UN official in charge of coordinating the worldwide response to an outbreak has warned.

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

4 hours ago, Србољуб+ said:

Видиш један број људи ништа није разуверило да 5Г није штетан. И утицај ЕМ зрачења на организме није расветљен.

 

Ne bi me začudilo da i u ovom momentu neki pametnjaković ne leži na nekoj plaži, na nekom južnom morju, ter tvita il` diže fejs-buku sproću pet-gejcnih antena i zračenja s istih, dok se u isto vreme "kupa" u sunčevom UV zračenju koje će mu doneti kancer kože nakon određenog vremena. Bilo bi mu bolje da nikada iz pećine ili zemunice kročio nije.

Zato: Ugasiti sunce!

Ili, kada bi "zabrinuti" pojedinci bili svesni da svakoga sekunda 65 milijardi sitnih, majušnih... ma, majušćišnih neutrinčića prolaze kroz svaki-svakcijati kvadratni centimetar njihovog tela a oni ič ne osećaju, pali bi na dupe. Doduše, svaki sto milijarditi solarni neutrino se zaustavi ili okrzne čvrstu materiju na zemlji, ali zar to nije dobar materijal za neku novu, bolju i lepšu teoriju zavere? Kosmičku, dabome! Pa jeste, dašta je.

I zbog toga: Ugasiti zvezde, super nove, neutronske zvezde, a i nuklearne elektrane... U stvari, ugasiti Big Bang! Tako će biti najbolje.

 

Ima još...

 

...ali ostaje jedan problem - koga okriviti za sve to? Mis`im da je šejtan najbolji kandidat, a on je Sorošvev i Gejcov najbolji pajtaš tako da smo ponovo na čvrstom tlu, na Zemlji, a ne u "podnebesju".

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, obi-wan said:

@Србољуб+ 

U odnosu na nas, a obzirom da nemaju nikakve mere, Belorusi su super, i tu moze da kaze drukcije samo ko totalno zmuri na sve. Njihov pristup je kudikamo bolji nego nas, jer mi doslovno satiremo sopstvenu ekonomiju bez ikakvog razloga za tako nesto. Dugorocno, oni ce da steknu kolektivni imunitet i da sacuvaju sistem koji moze stvarno da nosi i cuva zive ljude, a mi cemo da u najboljem slucaju potonemo u nove kilometarske zajmove i dugove, sa masovno narusenim zdravljem, narocito psihickim.

Problem ljudi kao sto si ti, i jos ne malo njih, je apsolutno neshvatljiva kratkovidost, kao da je samo ovaj virus opasan po zdravlje i zivot, a ne jos mali milion drugih stvari. Evo, vec sad masovna glad se ubrzano nadvija nad africkim i nekim drugim zemljama, ali oni kao da nisu ljudi; i umesto da se sve mere svuda sprovedu selektivno, samo prema stvarno ugrozenima, ovako smo usli u totalnu destrukciju na mnogo nivoa.

Zasto? Jer su tako rekli na televizor`. A mozak neka ga, sta ce nam on.

Takodje, masovno se steluju i falsifikuju podaci o preminulim od virusa, nesto o tome je vec isplivalo u `Murici; zamisli sta jos nije isplivalo.

Uostalom, vec sam ovo pisao na prosloj strani, ne vidim svrhu da isto pricam ljudima koji nece da gledaju stvarnost svojim ocima.

Naravno da je bolji pristup borbi s pandemijom onaj koji podrazumeva gotovo nesmetano funkcionisanje ekonomije i manje restriktivnih mera za stanovništvo. Međutim, ne mislim se da su Belorusija i Švedska dobri primeri takve strategije i bojim se da će se to pokazati vrlo brzo. Čini mi se da su daleko bolje i dokazano efikasne mere Južne Koreje. Dok u Koreji epidemija jenjava u Švedskoj i Belorusiji situacija je iz dana u dan sve gora. Problem sa strategijom Južne Koreje je to što je vrlo malo država u svetu koje su u stanju da efikasno sprovedu nešto slično, a Srbija sa ovakvom vlašću definitivno nije jedna od njih.

Da li si u pravu ti ili neko drugi pokazaće vreme... Međutim, umesto da se potrudiš da argumentovano obrazložiš svoje stavove ti uporno insistiraš na tome da svi treba da posmatraju stvarnost isključivo tvojim očima i da koriste mozak na identičan način na koji ga ti koristiš... i potom vređaš sve one koji to ne čine.

 

 

 

b.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Проблем са мерама овде је двојак: прво, полицијски час као такав је од почетка био бесмислен и зато га ниједна нормална држава није уводила. Јер је поента у држању безбедне раздаљине и поштовању мера заштите, а не у забранама свима да се крећу.

Друго, оваква прича је можда и могла да прође у почетку, када није ништа радило и јурили су све да седе кући (#stayathome). Данас, тачније за неки дан, имамо ситуацију да скоро све ради осим ваздушног саобраћаја, школа и факултета. Значи неко треба да уђе у бус (а јавни превоз ће бити ограничено пуштан свуда, што значи много веће гужве, још један бисер ове власти) међу гомилу људи, иде на посао, после оде рецимо код фризера, седне мало у кафић - и онда кући пре 18, јер тада почиње полицијски час и траје до 5 ујутру. Па онда ујутру опет Јово наново. 

А ту је и овај 24-часовни пол. час пред нама у таквој ситуацији, шатро задњи такав.

Овако нешто могу да смисле само људи са којима нешто дебело није у реду.

А кад на то додамо да Кон прича да је ризик на отвореном стотинама пута већи него у теретанама, онда ја стварно не видим како било ко може да их више узима за озбиљно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, fsa рече

Naravno da je bolji pristup borbi s pandemijom onaj koji podrazumeva gotovo nesmetano funkcionisanje ekonomije i manje restriktivnih mera za stanovništvo. Međutim, ne mislim se da su Belorusija i Švedska dobri primeri takve strategije i bojim se da će se to pokazati vrlo brzo. Čini mi se da su daleko bolje i dokazano efikasne mere Južne Koreje. Dok u Koreji epidemija jenjava u Švedskoj i Belorusiji situacija je iz dana u dan sve gora. Problem sa strategijom Južne Koreje je to što je vrlo malo država u svetu koje su u stanju da efikasno sprovedu nešto slično, a Srbija sa ovakvom vlašću definitivno nije jedna od njih.

Da li si u pravu ti ili neko drugi pokazaće vreme... Međutim, umesto da se potrudiš da argumentovano obrazložiš svoje stavove ti uporno insistiraš na tome da svi treba da posmatraju stvarnost isključivo tvojim očima i da koriste mozak na identičan način na koji ga ti koristiš... i potom vređaš sve one koji to ne čine.

 

 

 

b.png

Гледа Вајдер телевизор више него сви ми па бунтује против истог. И мисли да мисли својом главом, зато га стално и спомиње.  А види само оно што њему одговара. Тако бранећи оно што је у праву оде у крајност.  

То као са Вучијем једни га обожавају и мисли да је истина све што каже и имаш оне који мисле да све лаже. Незнаш који су гори и са којима је теже разговарати. Имаш само за и против.

Ова криза као и рат из људи извлачи најбоље и најгоре. Неко се плаши смрти неко се плаши сиромаштва. Зато и кажем Божији дар!

 

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, fsa рече

Naravno da je bolji pristup borbi s pandemijom onaj koji podrazumeva gotovo nesmetano funkcionisanje ekonomije i manje restriktivnih mera za stanovništvo. Međutim, ne mislim se da su Belorusija i Švedska dobri primeri takve strategije i bojim se da će se to pokazati vrlo brzo. 

Ja sam lepo napisao - mnogo su bolji nego kod nas, jer barem misle dugorocno.
A sto se samog virusa tice - i to ce tek da se vidi. Kolektivni imunitet je jedina prava odbrana od virusa, a on se ne stice u zatvorenom prostoru.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, GeniusAtWork рече

Кон прича да је ризик на отвореном стотинама пута већи него у теретанама

Sve si odlicno rek`o brate.

Ali ovaj deo sam morao da izdvojim - da li je uopste moguce da neko ko je iole pismen, i ima bar osnovnu skolu, moze da se ovoliko izlomi od lupetanja??? Lepo da se pitas da li se ovaj covek prvo drogira, pa onda izadje da nesto kaze.

Kapiram da on, kao i u 2009. godini, ima glavnu ulogu da prodaje vakcine. Ali nek` se otrezni bre vise, nemoj da lupa k`o lonce niz stepenice.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Justin Waters рече

CIA je dokazala da je umrlo 2.5 miliona, jer je 2.5 miliona telefona bilo naglo isključeno

12:smeha:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, obi-wan рече

Одлично! Ја сам срећан.  Спремали су се за горе. Неће их умрети 200.000 него  "само" 60.000. Држава Њујорк има 1200 умрлих на милион. Њуџерси 760. Заједно 30.000 умрлих. Катастрофа. Није библијских размера али је катастрофа за земљу са БНД од 63.000 УСД/глави.

Апсолутни црни рекордери. Катастрофа. Имаш неки извор да су ове бројке лажне? Или је једини извор  "телевизор лаже"? Ако имаш нешто озбиљно био бих захвалан.

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...