Jump to content

Путин сменио Медведева и владу РФ - има ли Русија "дубоку државу"?

Оцени ову тему


Ćiriličar

Препоручена порука

пре 34 минута, Аристарх рече
  Пре сат времена, Аристарх рече

јер нису постигли још позитивни раст стопе наталитета

Не знам, мислим да су преокренули али симболично. Нисма пратио статистику. Углавно смањен је морталитет, али Путин је изјавио да није задовољавајуће... Русији можда да има милијарду људи и да опет буде мало, колика је.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ćiriličar Мало сам претражио по интернету сад, делује ми да се та политика разликује од региона до региона, али је сигурно дефинисана на ниво федерације у основи. Рецимо пише у овај текст доле, да се у Мордавију по броју деце одбија дуг хипотеке. Али тек са петеро деце, се преузима цела хипотека на републику. 

Али видим даље, наводи се. Да са појавом трећег детета било где у Русију, где родитељи припреме документацију, Федерација преузима на себе целу хипотеку. "С появлением третьего ребенка государство погашает всю ипотечную задолженность."

ADNE.INFO

28.11.2017 Президент предложил запустить специальную программу ипотечного кредитования для семей в которых с 1 января 2018 года рождается второй или ...
Измењено од Аристарх
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Аристарх рече

"С появлением третьего ребенка государство погашает всю ипотечную задолженность."

Па не бих рекао...оно купиш стан у првом кругу Москве за 300 000 евра кад ти ћена затрудни, родити се дете и држава плати стан...мрзи ме да то пратим, али то је истргнуто из контескта....постоје услови за све, па и за то.

Матерински капитал је свуда исти....е сад, свак аобласт има вероватно законску вероватноћу да ради активно на побољшању наталитета. Сваки град то има право...

Ако држава нешто подари, не смеју да дирају, али могу да надодају. Мало ћу да прогуглам то, можда да се активирам :)) мислим... :)) све за лову.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, Ćiriličar рече

Не знам, мислим да су преокренули али симболично. Нисма пратио статистику. Углавно смањен је морталитет, али Путин је изјавио да није задовољавајуће... Русији можда да има милијарду људи и да опет буде мало, колика је.

Тек у септембар ће изаћ званични податци за 2019 годину.. до 1. јануара 2019-те године, морталитет предњачи над наталитетом са неких 260.000 преминулих преко броја новорођених.

Супер ако они већ виде да је наталитет прескочио морталитет (невезано за миграције). Нисам то нигде прочитао, али политика према породици је сигурно јако добра... Уз то се Медведев показао као озбиљан кад се повуко, па се надамо да ће тај БДП да дође на неких 4-5%... мсм. бит ће више новца да се уложи у овакве политике које штите породицу0703_read

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Ćiriličar рече

Па не бих рекао...оно купиш стан у првом кругу Москве за 300 000 евра кад ти ћена затрудни, родити се дете и држава плати стан...мрзи ме да то пратим, али то је истргнуто из контескта....постоје услови за све, па и за то.

Матерински капитал је свуда исти....е сад, свак аобласт има вероватно законску вероватноћу да ради активно на побољшању наталитета. Сваки град то има право...

мсм. да је мало више од 250.000 евра по садашњем курсу, вредност хипотеке, која се покрива са овим програмом у Москву, без учешћа које је 20%. Рачуна се за породице са децом рођеном после 2012-те године...

извор: 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Аристарх Ја то не пратим....сад кад си ме подсетио...знаш како, има се, па ме не занимају те ситнице :)) Оно, немам баш милоне ко Гризли Адамс :))...он има вееел'ку кућу.

Шалу на страну, погледаћу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ćiriličar рече

@Аристарх Ја то не пратим....сад кад си ме подсетио...знаш како, има се, па ме не занимају те ситнице :)) Оно, немам баш милоне ко Гризли Адамс :))...он има вееел'ку кућу.

Шалу на страну, погледаћу.

збунио си ме са коментаром пре... од годишње, до коначне камате за хипотеку, ту видех сад, на овај линк први што постваих данас, да ако човек хоће све да отплати, банке не наплаћују камате, порезе... као иначе што раде кроз неке таксе, годишњу камату иако је човек рецимо само 3 месеца користио кредит током једне каматне године...

Хаха, само немој некретнину поред Лубјанке да тражиш, видиш да је критична у последње време:smeh1:... Али опет, можда су ти чести бомбашки покушаји, смањили цену некретнина у кварт:smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И озбиљно мсм. ако је због терориста опала вредност некретнина око Лубјанке. Ја бих ту куповао некретнине. Јер Путин све институције реформише одавно, па ће ускоро вероватно и поставка из Лубјанке да се пресели у нову зграду, на нову локацију:coolio:...

пре 18 минута, Ćiriličar рече

Оно, немам баш милоне ко Гризли Адамс :))...он има вееел'ку кућу.

:smeh1:

https://www.youtube.com/watch?v=kaIZWjItReI

Измењено од Аристарх
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Аристарх рече

Хаха, само немој некретнину поред Лубјанке да тражиш,

Јој...ту је пакао....не мислим на тероризам...да ти нек џаба да стан ту у строгом центру то је лудара...који су то чепови...да се исчупаш из првог круга треба ти 2 сата...

Ја сам у одмах иза првог круга и подношљиво је, јер имаш све око тебе...али чим се пресече први круг опште лудило.

Скоро сваки дан се вртим туда, али гледам да избегавам тамо центар-центар. Кад идем понекад у наше подворје на Китаи город, налази се на 1 км од Кремља, зна бити ужас. Мада недељом ујутро град је скоро пуст, па стигнеш брзо...већ кад се враћаш лудара наступа. Ту је Кремљ, Дума, Храм...

Кијевскаја, метро, ујутро од 8-10...погледа људе који излазе из метроа...ширина реда је око 20 људи (као 20 редова).

https://www.youtube.com/watch?v=4ptCdpjfnqQ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ćiriličar рече

(оцде је скупо факултетско образовање)

Сигурно је скупо ако студент нема нека примања, треба платит стан и остале трошкове... Али стипендије су им јаке у РФ и покривају приватне трошкове на неке факултете... А рецимо за Српске држављане које прими неки факултет под државним универзитетима (који и даље немају никакву конкуренцију приватних по квалитету образовања), је школовање потпуно бесплатно, са студентским домом, неким симболичним џепарцем чак и кантином коју обезбеђује РФ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Ćiriličar рече

Јој...ту је пакао....не мислим на тероризам...да ти нек џаба да стан ту у строгом центру то је лудара...који су то чепови...да се исчупаш из првог круга треба ти 2 сата...

Ја сам у одмах иза првог круга и подношљиво је, јер имаш све око тебе...али чим се пресече први круг опште лудило.

Скоро сваки дан се вртим туда, али гледам да избегавам тамо центар-центар. Кад идем у наше подворје на Китаи город, налази се на 1 км од Кремља, зна бити ужас. Мада недељом ујутро град је скоро пуст, па стигнеш брзо...већ кад се враћаш.

Кијевскаја, метро, ујутро од 8-10...погледа људе који излазе из метроа...

Идеш ујутро као Вучић по њујорку, када је гледоа које се књиге продају у излоге:smeh1:. Ја сам шетао често по центру, нисам возио кола тамо сем ретко једну ладу, што сам купио био из зезанције... Нисма ја био далеко од тебе, можда? Ја сам живео одмах изнад врапчеве горе, кад идеш од центра града... под стипендијом сам студирао, имао сам смештај обезбеђен у кућу, близу факултета... После тога у град Корољов сам био неко време, да би урадио докторат и после тога се вратих у Србију. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Аристарх рече

Уз то се Медведев показао као озбиљан кад се повуко, па се надамо да ће тај БДП да дође на неких 4-5%... 

Kad ce da dodje I kako, evo mene interesuje kao nekoga koga ekonomija dosta zanima? Cak I da dodje za par godina, pitanje je na cemu se zasniva, na resursima ili na inovacijama.

Vidis u Srbiji da 4,5% ne znaci nista, niti ljude zadrzava u zemlji a narocito visokoobrazovane, ciji odliv je nenadoknadiv.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 21.1.2020. at 18:51, Ćiriličar рече

 

Лавров и Шојгу остају министри — Русија добила нову Владу

 

https://rs.sputniknews.com/rusija/202001211121577968-rusija-dobila-novu-vladu---ko-su-novi-ministri/

 

Оно што сам и говорио, да Путин директно управља овим министарствима...

 

 

За нас је веома бтина нова миснитарка културе, жена која је пуно пута била у Ср бији ,зајендо смо били у Маршу Бемртног Пука 2016.првом у Србији. супруга Евегенија Баранова, мог друга ,оснивача Медиа центра имени Ногина и Куринного "Руски Експрес". Ногин и Куринов су руски новинари који су нестали за време ратних дејстава у Хрватској.

 

https://www.facebook.com/ruskiekspres/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Самтерионским капиталом је сити проблем као и са мерама за стимулацију рођења у Србији, иду и онима који имају већ веома озбиљан прираштај а не појачавају рађање код Руса или Срба. Само економским мерама се неће повећати наталитет.

А Русији је потребно да се најмање дуплира станвништво и то руско у наредних сто година.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Ronald рече

Kad ce da dodje I kako, evo mene interesuje kao nekoga koga ekonomija dosta zanima? Cak I da dodje za par godina, pitanje je na cemu se zasniva, na resursima ili na inovacijama.

Колко сам ја испратио, све се сад врти око пореза који се избегава добрим делом, финансијским реформама, сивој зони пословања од кафе, алкофола, дрвене грађе и угља, дијаманата... банде озбиљно угрожавају камионски транспорт по Кавказу и неким другим рејонима... Али мсм. Медведев и Путин су обезбедили на дуже стазе тај раст... нпр. гасна мрежа, сила сибира, што треба Кину да снадбева са гасом ће да подигне БДП за најмање 5% кажу.. Па онда грађевинска индустрија мора да подигне економију сама на пар процената... Ту је грађевински најважнија брза пруга од Петрограда до Кине-Владивостока.... Она сутра прави најбржу трговачку руту, Кина-ЕУ... велика је земља, има много интересантних пројеката.

пре 7 часа, Ronald рече

Vidis u Srbiji da 4,5% ne znaci nista, niti ljude zadrzava u zemlji a narocito visokoobrazovane, ciji odliv je nenadoknadiv.

Зависи, то је посебна прича. И раст је некако доведен до 4%, не 4.5%... Ја мсм. да је то позитивни одлив становника на кратко време, за разлику од комунизма и санкција. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...