Jump to content

Препоручена порука

Управо сада, Срђан Шијакињић рече

Ја радим онако како мислим да треба и како могу. Изволи па апелуј Боки Блицу ако сматраш да је то добро. 

....ja da apelujem,....bre ljudi digli ste neku bezveze frku oko svestenstva, a ovamo ja da apelujem....nego kad ste vec pokrenuli pricu i da isterate do kraja ako moze nekako i da se dogovorite i apelujete na Fondaciju koja realno ima kapacitete da trajno pomogne....

  • Не свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Срђан Шијакињић рече

И не "прозивам свештенике за нешто", него "прозивам" органе Шабачке Епархије што нису предузели ништа да помогну овој жени иако им је указано на њен случај.

ista stvar....nego sta se postize tim 'prozivanjem'...nista, samo bezveze rasprave, umesto nesto konstruktivno....ako moze neko da organizuje poziv Fondaciji, bar ima neke sanse za trajno resenje...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Bokisd рече

ista stvar....nego sta se postize tim 'prozivanjem'...nista, samo bezveze rasprave, umesto nesto konstruktivno....ako moze neko da organizuje poziv Fondaciji, bar ima neke sanse za trajno resenje...

Безвезе фрка? Коме је безвезе нека не учествује на теми. Мени није безвезе  "дизати фрку" да се помогне жени. 

Ево, проверио сам са Радом опет. Њој ЈЕСТЕ, ИЗ СВОГ ЏЕПА, помагао њен свештеник, који је и обилази и причешћује. СВАКА МУ ЧАСТ ЗА ТО. 

Али на почетку сам рекао да не критикујем и не позивам свештенике да помажу од личног новца. Него позивам Епарију да нађе то трајно решење, јер верујем да је Епархија у могућности и обавези да јој трајно помогне. 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Срђан Шијакињић рече

Дупли пост

 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Bokisd рече

...sama tema je tako kreirana na vise mesta i to ne od strane o.Nebojse....i onda ocete neki konstruktivan dijalog kako bi se nekako iznaslo nacina za pomoc.... ne ide to tako, prozivate svestenike za nesto, pa da ste i 100% u pravu to se bre ne radi tako....apelujte za pomoc Blic Fondaciji to je vrlo ozbiljna medijska i humanitarna organizacija...

https://www.blic.rs/blic-fondacija

brate Boki stvarno smaras sa tim apelujte, ako vec znas gde moze da se apeluje, zasto ti ne apelujes? Jel toliko tesko napisati pismo? i ajde molim te ne uvlaci se ocu Nebojsi, niko ga nije prozvao...i ako ga taguje mozes misliti, neka lepo kaze ne mogu da pomognem ili necu i kraj price, a ne, daje neke primere koji nemaju veze sa ovom zenom..ili pomozi ili nemoj da odmazes!!!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Sofija_ рече

brate Boki stvarno smaras sa tim apelujte, ako vec znas gde moze da se apeluje, zasto ti ne apelujes? Jel toliko tesko napisati pismo? i ajde molim te ne uvlaci se ocu Nebojsi, niko ga nije prozvao...i ako ga taguje mozes misliti, neka lepo kaze ne mogu da pomognem ili necu i kraj price, a ne, daje neke primere koji nemaju veze sa ovom zenom..ili pomozi ili nemoj da odmazes!!!!!

(ne znam ja to, stvarno, kada sam uvek trebao nesto tako da pisem pismo, sa drugarima sam to odradjivao, nemam ti ja neki fin recnik i finese da bi sastavljao neko pismo i apel...)

Izvinjavam se ako sam bio ostar,...ipak je najbitnije ako moze nekako da se pomogne..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није проблем помоћи, ствар је у организацији и  да се неко прозива само шабачка епархија од толике СПЦ.

Има ли још невољника у Србији или еј ово једини случај.

 У парохији једна дјевојчица се разболила, сутра је операција, даће Бог да буде све добро. Дана се људи самоорганизовали иду од куће, до куће , свако дао колико је сматрао да треба, да имају родитељи за посјете и стан.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, о.Небојша рече

Није проблем помоћи, ствар је у организацији и  да се неко прозива само шабачка епархија од толике СПЦ.

Има ли још невољника у Србији или еј ово једини случај.

 У парохији једна дјевојчица се разболила, сутра је операција, даће Бог да буде све добро. Дана се људи самоорганизовали иду од куће, до куће , свако дао колико је сматрао да треба, да имају родитељи за посјете и стан.

vasoj popadiji treba dati orden, sto vas trpi tako tvrdoglavog

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто имате потребе да мене и оне који слично мисле прозивате ? Нигдје Вас нисам помињао. Сад уплићете и моју супругу, а не смета Вам кад ми Владан пише да лупам. Лијеп је дан шетајте, плешите, можда има црква у близини да  се служи вечерње......

Или можда радите у Министарству туђих послова ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, о.Небојша рече

Зашто имате потребе да мене и оне који слично мисле прозивате ? Нигдје Вас нисам помињао. Сад уплићете и моју супругу, а не смета Вам кад ми Владан пише да лупам. Лијеп је дан шетајте, плешите, можда има црква у близини да  се служи вечерње......

Или можда радите у Министарству туђих послова ?

Zamolila sam vas vec 2 puta da ne odmazete, ako vec ne mozete pomoci.

Vasoj supruzi svaka cast ako moze da trpi tako tvrdoglavog coveka, jer uporno ponavljate jedno te isto(na temi gde se trazi pomoc)

Sujetni ste i uvredljivi( kao malo dete od 5 godina).

Dajete primere kako ima puno potrebitih, kao da svi mi to ne znamo. To opet, ovoj zeni nece pomoci.

Vladan vas je tagovao, ocekivaju neku pomoc ili savet, sto ne znaci da ste obavezni.

U pravu ste, radim u Hristovom ministarstvu.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koје нас, ја сам пишем, нико ми не помаже.

Ваљда у Христовом министарству важи још да ако не будемо  као дјеца, нећемо ући у Царство небеско.

Владан очекивају, не контам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Срђан Шијакињић молим те, ако можеш, позови Раду и питај је да ли је од града Шапца добила:

- једнократну помоћ

- субвенције код јавних предузећа

- бесплатан оброк у народној кухињи

- помоћ и негу у кући

Уколико није, ја ћу писати начелнику градске управе Шабац да јој се ово обезбеди, према члану 5. и члану 6. Одлуке о правима и услугама социјалне заштите града Шапца и прописаним стандардима усвојене Политике квалитета града Шапца. Ово писмо ћу доставити на знање и Центру за социјални рад града Шапца, а писаћу и Црвеном крсту Шабац. Уколико буду тражили неку документацију или да се лично поднесе захтев а Рада није у могућности да то сама уради, писаћу поново начелнику градске управе града Шапца да јој се у складу са чланом 6. Одлуке обезбеди правна услуга, и да се нађе начин да оствари своја права у смислу социјалне заштите коју обезбеђује град. Не знам да ли она има некога ко би могао лично да се ангажује, али бих могла то да питам Црвени крст, да обезбеде волонтера или да Центар за социјални рад изађе на терен.

За ове потребе морам да знам - да ли је била корисник једнократне помоћи, у ком виду (новчани износ или у натури), колико пута, и ако је било више пута у колико укупном износу је добила помоћ; да ли је остварила право на субвенције; да ли је корисник народне кухиње, и ако није а услов је да оде по оброк, да ли има некога ко би јој доносио? уколико нема, питаћемо волонтере Црвеног крста; да ли су јој примања нижа од 13.000,00 (то је лимит за добијање помоћи).

Извини, питала бих је ја али нисам у прилици да телефонирам и не могу све ово да сазнам. Када ми будеш јавио, написаћу писма, са својим потписом и линком ове теме, да виде да се о овоме разговара. Писаћу и још неким новинама.

Мени није проблем ни да пишем Црквеној општини Шабац, ако мислите да има смисла, писаћу. Греота жене, да буде невидљива и да се толико мучи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@АлександраВ Сјајно, јављам кад добијем неке информације!

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...