Jump to content

Однос хришћанства према хомосексуалности

Оцени ову тему


Ronald

Препоручена порука

пре 2 часа, dragisa рече

@Avocado  dakle obzirom da je sa muškarcem nemoguć vaginalni sex, ostaje oralni i analni kao alternativa, a slažemo se da je on po tvojoj definiciji protivprirodan.

Nije moja... a nije ni definicija...

U pitanju je izraz... fraza...

Iz okolnosti da je neka fraza opšteprihvaćena i uobičajna ne znači da iz nje možeš da zaključuješ o realnosti... npr. postoji uobičajna fraza "upaliti svetlo" ali kad pritisneš prekidač ne pališ ništa, pogotovo ne svetlo, već uključuješ sijalicu koja emituje svetlo...

Meni je fraza "protivprirodni blud" bez veze, ali nemam neki problem da je koristiš za označavanje analnog i oralnog seksa... jer teško možeš da je upotrebljavaš za nipodaštavanje jedne manjine, budući da "protivprirodni blud" upražnjava većina ljudi... pa kad kreneš da hejtuješ oko toga moraš da zakačiš sve koji vrše protivprirodni blud, a možda i sebe...

Zato su homofobi nekako prestali da pričaju o protivprirodnom bludu i prešli na to kako su homoseksualni odnosi šatro "neprirodni"...

 

  • Оплаках :)) 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прочитах и ову тему, и изнећу и своје мишљење. И сам сам некада имао став да је хомосексуалност неприродан, да је ствар избора и наравно прихватао црквена учења о томе. Међутим, онда сам се суочио са научним и биолошким чињеницама које су јасне и немају везе са нашим тумачењем истих. Хомосексуалност је у великом броју урођена, дакле људи се такви рађају, не постају такви. Тако да они не могу то да промене и не могу да ,,излече". Није психологија и психијатрија скинула хомосексуалност са списка болести због неке ,,завере геј лобија", како сам и сам некад мислио, него су људи схватили да хомосексуалност није психолошки поремећај, већ да је по среди нешто сасвим друго, пре свега биолошке и генетске природе. Јер, психотерапија није могла да нађе лек за то, а у међувремену су се генетика и медицина и биологија развиле и на основу нових научних истраживања нашли нове доказе у вези са хомосексуалношћу. 

Једноставно, за сваки психички и психолошки поремећај постоје лекови и методе лечења. Депресија се лечи, анксиозност се лечи (имамо овде и тему о томе), напади панике се лече, шизофренија и други низ психолошких  оболења се лечи. И долази до излечења. А како да се лечи хомосексуалност? Не лечи, у ствари случајеви ,,излечених" хомосексуалаца у највероватније бисексуалци који могу и са једним и са другим полом, али како ,,излечити" неког ко је хомосексуалац и не може да има однос са супротним полом? Ево, баш недавно сам са девојком и неким ликовима разговарао о томе, и они (ти ликови) су тврдили да је то психички поремећај, а ја и девојка смо их логично упитали како се то лечи? Она им је баш навела конкретан пример да оде хомосексуалац и пожалки се психологу да га сексуално привлаче мушкарци и шта њему психолог да каже? Како може да му помогне? Једини психолошки проблеми са којима се хомосексуалци суочавају су проблеми што многи падају у депресију, имају разне осећаје негативне јер их већина одбацује и сматра ненормалнима па ту настају психички проблеми. Али, њихов сексуални нагон ка истом полу није једноставно психички проблем, већ њихова биологија и генетика. Такви су рођени. 

Зато мислим да данас треба да размислимо како ћемо прићи тим људима који нису криви што су такви, који једностоставно имају тај нагон од рођења, како ће им Црква прићи поготово што постоје хомосексуалци који су верници и који прихватају хришћанско учење. Како ће Црква тим људима прићи? Да ли осуђујуће у стилу ,,грешниче, горећеш у паклу ако се не одрекнеш свог сексузалног нагона", или ће ипак покушати да их прихвати и разуме такве какве јесу, допустити им да живе својим животом а на крају нека Бог пресуди свакоме, па и њима. А не да их ми овде већ ,,резервишемо" за пакао само због чињенице да их сексуално привлаче мушкарци. И да, размислимо о томе да би можда многи хомосексуалци били верници, али их став о хомосексуалности само удаљава од тога?

Да се разумемо, нисам присталица геј парада и осталог што иде са том идеологијом хомосексуализма (која има изразит антихришћански карактер), али, опет сматрам да неке погледе у вези тих људи треба променити. Како рекох, можда многи од њих траже место себи у Цркви, али их радикалан и непомирљив став удаљава. Да ли добро чинимо ако тако наставимо да радимо?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Bokisd рече

Ima, tvrdnje su povezane kroz sex, ...kako.... jer moze se imati sex cisto iz strasti ili zadovoljavanja sex zelje, ali priroda sama od sebe odradjuje posao :D i moze se dobiti dete i ako se to ne zeli i to je ono sto imamo osnovno u toj prirodi - razmnozavanje i produzetak nase vrste ili bilo koje druge vrste sto je osnova tako stvorene prirode musko i zensko i razlicita polnost i polni organi.... to sve nemamo kod homo i zato je neprirodno ili nije po prirodi....

I dalje mantraš sve ono na šta ti je već odgovoreno...

 

Пре сат времена, Bokisd рече

Ma, nije, uopste nisam imao nikakve zadnje namere, mislim da moje dosadasnje pisanije na forumu svedoci da nisam bas takva zloca :flert: .... drugo, kazem to je bilo terminoloski, evo mogu da promenin i neprirodno - nije po prirodi...

A što ne promeniš u "nepodobno za razmnožavanje"?

 

Пре сат времена, Bokisd рече

I, trece, ovo da homo (i ovo je skracenica, terminoloski, mrzi me da pisem non stop celu rec,....) ne mogu da imaju decu je u tom kontekstu da nije po prirodi u odnosu da su ljudi po prirodi tako stvoreni da mogu da se razmnozavaju i produze vrstu....i to je znacenje ovoga da nije po prirodi.... a ne ovo sto kazes da nije po prirodi ne znaci nepodobno za razmnozavanje, naravno da to ne znaci, ali znaci u gornem kontekstu stvari o kome pricam sve vreme.... bre Avocado bas me slatko nasmeja... :D

Ne znači nepodobno za razmnožavanje, nego suprotno tome što su po prirodi stvoreni da mogu da se razmnožavaju?

Jel bar ti razumeš to što si napisao?  :D

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Bokisd рече

Mislim da pricamo cisto filozofski i logicki,

:D

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Tumaralo. рече

U životinjskom svetu (npr. kod miševa) je zabeležen porast homoseksualnosti usled prenaseljenosti na nekom području.

To ima smisla. Jedinka postoji samo kao izraz Vrste (i nalazi se "u službi" vrste). Kada u ekosistemu ima malo resursa i preti izumiranje vrste, u životinjama se aktiviriaju homoseksualni geni, oni izlaze iz igre za reprodukciju, populacija pada i sve se vraća u ravnotežu.

Iz istih razloga se kod nekih javlja pojačana agresija pa se kolju, kod drugih pasivnost i tako.

Zato ima mnogo više gejeva u (prenaseljenim) gradovima nego u selima (a ne (samo) zbog toga što je selo konzervativno pa se gej ne ispoljava).

Да, ово је добар пример.

 

пре 22 минута, Tumaralo. рече

Bio je neki pravoslavni pop iz Kanade koji je govorio kako homoseksualnost prirodan fenomen i da je u porastu zbog upotrebe plastike. Kaže da te hemikalije (slične estrogenu) kod nekih životinja u eksperimentima utiču da se ženke rađaju češće nego mužjaci. Kod ljudi te hemikalije proizvode hipstere, soyboyse, gejeve, levičare itd.

плакање

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Bokisd рече

Nije zlonamerno nego samo razmisljam logicki, jer ako smo stvoreni kao vrsta fizicki i telesno i bioloski kao hetero i to u preovladajucoj vecini (koliko bese oko 97%) i ako je samo na taj nacin priroda sebi obezbedila da mozemo da opstanemo kao vrsta kroz razmnozavanje, onda je to prirodno i ne moze ovo drugo homo da bude prirodno, nema sansestaniiiiiii:D, jer ne bi moglo da obezbedi nastavak vrste da je dominatno, nema fizickih i telesnih i bioloskih mogucnosti i onda je neprirodna stvar ili bolje reci nije po prirodi.

Види, Боксид, природно је све оно што постоји у природи. Дакле, ту нема простора за разна тумачења, твоја или моја, него је природно све што у природи постоји. Твоје тумачење да је природно само оно што служи размножасвању је твоје тумачење и ништа више. 

Али, научне и биолошке чињенице су јасне- хомосексуалност је природна јер постоји у природи и то не само код људи, већ и код животиња, у ствати код свих животињских врста сем оних који се асексуално размножавају. Чак су биологија, генетика и друге природне науке дошле до закључка, на основу емпиријских података, да постоји разлог зашто је сама природа, да тако кажемо, ,,удесила" да постоји у људској и животињској популацији одређени број људи и живпотиња са хомосексуалним склоностима. Читао сам о томе, пошто сам  волео биологију, генетику и мислим да је један професор објашњавао да је то повезано са женском плодношћу. Тако да, итекако да природа има свој разлог зашто је један број популације такве, да кажемо, ,,направила", мада то није права реч. 

Тако да, једно су твоја или моја тумачење, једно је шта ми осећамо, а друго су биолошке и генетске чињенице које су неумољиве. Ето, један лик са којим сам причао о томе каже да му није јасно како неко, поред толико лепих жена, може да га привлаче мушкарци. Искрено, није ни мени јасно, али опет то не мења чињеницу да су ти људи рођени такви и да то није нешто што они могу да мењају. Једноставно, таква им је природа и то је то. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Православни Србин рече

Прочитах и ову тему, и изнећу и своје мишљење. И сам сам некада имао став да је хомосексуалност неприродан, да је ствар избора и наравно прихватао црквена учења о томе. Међутим, онда сам се суочио са научним и биолошким чињеницама које су јасне и немају везе са нашим тумачењем истих. Хомосексуалност је у великом броју урођена, дакле људи се такви рађају, не постају такви. Тако да они не могу то да промене и не могу да ,,излече". Није психологија и психијатрија скинула хомосексуалност са списка болести због неке ,,завере геј лобија", како сам и сам некад мислио, него су људи схватили да хомосексуалност није психолошки поремећај, већ да је по среди нешто сасвим друго, пре свега биолошке и генетске природе. Јер, психотерапија није могла да нађе лек за то, а у међувремену су се генетика и медицина и биологија развиле и на основу нових научних истраживања нашли нове доказе у вези са хомосексуалношћу. 

Једноставно, за сваки психички и психолошки поремећај постоје лекови и методе лечења. Депресија се лечи, анксиозност се лечи (имамо овде и тему о томе), напади панике се лече, шизофренија и други низ психолошких  оболења се лечи. И долази до излечења. А како да се лечи хомосексуалност? Не лечи, у ствари случајеви ,,излечених" хомосексуалаца у највероватније бисексуалци који могу и са једним и са другим полом, али како ,,излечити" неког ко је хомосексуалац и не може да има однос са супротним полом? Ево, баш недавно сам са девојком и неким ликовима разговарао о томе, и они (ти ликови) су тврдили да је то психички поремећај, а ја и девојка смо их логично упитали како се то лечи? Она им је баш навела конкретан пример да оде хомосексуалац и пожалки се психологу да га сексуално привлаче мушкарци и шта њему психолог да каже? Како може да му помогне? Једини психолошки проблеми са којима се хомосексуалци суочавају су проблеми што многи падају у депресију, имају разне осећаје негативне јер их већина одбацује и сматра ненормалнима па ту настају психички проблеми. Али, њихов сексуални нагон ка истом полу није једноставно психички проблем, већ њихова биологија и генетика. Такви су рођени. 

Зато мислим да данас треба да размислимо како ћемо прићи тим људима који нису криви што су такви, који једностоставно имају тај нагон од рођења, како ће им Црква прићи поготово што постоје хомосексуалци који су верници и који прихватају хришћанско учење. Како ће Црква тим људима прићи? Да ли осуђујуће у стилу ,,грешниче, горећеш у паклу ако се не одрекнеш свог сексузалног нагона", или ће ипак покушати да их прихвати и разуме такве какве јесу, допустити им да живе својим животом а на крају нека Бог пресуди свакоме, па и њима. А не да их ми овде већ ,,резервишемо" за пакао само због чињенице да их сексуално привлаче мушкарци. И да, размислимо о томе да би можда многи хомосексуалци били верници, али их став о хомосексуалности само удаљава од тога?

Да се разумемо, нисам присталица геј парада и осталог што иде са том идеологијом хомосексуализма (која има изразит антихришћански карактер), али, опет сматрам да неке погледе у вези тих људи треба променити. Како рекох, можда многи од њих траже место себи у Цркви, али их радикалан и непомирљив став удаљава. Да ли добро чинимо ако тако наставимо да радимо?

Овако говори истински ПРАВОСЛАВНИ СРБИН

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Desiderius Erasmus рече
пре 11 минута, Bokisd рече

Pa, ne kazem da su sex odnosi prirodni, nego da su u prirodi, sex odnosi imaju uzrok u prirodi, nisu oni priroda pa da prekid odnosa bude protiv prirodan....

Zaista ne razumem šta si hteo da kažeš.

Pa, ne znam kako drugacije da se objasnim moje misljenje da prekid sexa nije protiv prirodno ili neprirodno,..... zelja za sex je u nasoj prirodi, to je nasa priroda i ona nas navodi da imamo sex, i ako prekines sex nisi ti nesto ucinio protiv prirode.... ali, jeste da ako gledamo da se kroz sex desava i razmnozavanje i u tom smislu mozemo reci da je to protiv toga kako priroda funkcionise ali mi ne deluje po smislu da je neprirodno ili nije po prirodi u kontekstu stvari oko homo price (jer sam tako i povezao prekid sexa i homo pricu i o tome pricamo), .... kao sto se kaze za homo da je prirodno ali zato sto ne obezbedjuje razmnozavanje onda nije po prirodi - nije prirodno.... i prekid sexa takodje prekida razmnozavanje i znaci moze da se kaze da je protiv prirode kako ona funkcionise, ali ipak ima razlike u odnosu na homo koje se posmatra u smislu da je prekid razmnozavanja kao prirodno stanje.... zato sam rekao u kontekstu stvari prekid sexa u odnosu na homo deluje da nije protiv prirodan ili neprirodan....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Православни Србин рече

Прочитах и ову тему, и изнећу и своје мишљење. И сам сам некада имао став да је хомосексуалност неприродан, да је ствар избора и наравно прихватао црквена учења о томе. Међутим, онда сам се суочио са научним и биолошким чињеницама које су јасне и немају везе са нашим тумачењем истих. Хомосексуалност је у великом броју урођена, дакле људи се такви рађају, не постају такви. Тако да они не могу то да промене и не могу да ,,излече". Није психологија и психијатрија скинула хомосексуалност са списка болести због неке ,,завере геј лобија", како сам и сам некад мислио, него су људи схватили да хомосексуалност није психолошки поремећај, већ да је по среди нешто сасвим друго, пре свега биолошке и генетске природе. Јер, психотерапија није могла да нађе лек за то, а у међувремену су се генетика и медицина и биологија развиле и на основу нових научних истраживања нашли нове доказе у вези са хомосексуалношћу. 

Једноставно, за сваки психички и психолошки поремећај постоје лекови и методе лечења. Депресија се лечи, анксиозност се лечи (имамо овде и тему о томе), напади панике се лече, шизофренија и други низ психолошких  оболења се лечи. И долази до излечења. А како да се лечи хомосексуалност? Не лечи, у ствари случајеви ,,излечених" хомосексуалаца у највероватније бисексуалци који могу и са једним и са другим полом, али како ,,излечити" неког ко је хомосексуалац и не може да има однос са супротним полом? Ево, баш недавно сам са девојком и неким ликовима разговарао о томе, и они (ти ликови) су тврдили да је то психички поремећај, а ја и девојка смо их логично упитали како се то лечи? Она им је баш навела конкретан пример да оде хомосексуалац и пожалки се психологу да га сексуално привлаче мушкарци и шта њему психолог да каже? Како може да му помогне? Једини психолошки проблеми са којима се хомосексуалци суочавају су проблеми што многи падају у депресију, имају разне осећаје негативне јер их већина одбацује и сматра ненормалнима па ту настају психички проблеми. Али, њихов сексуални нагон ка истом полу није једноставно психички проблем, већ њихова биологија и генетика. Такви су рођени. 

Зато мислим да данас треба да размислимо како ћемо прићи тим људима који нису криви што су такви, који једностоставно имају тај нагон од рођења, како ће им Црква прићи поготово што постоје хомосексуалци који су верници и који прихватају хришћанско учење. Како ће Црква тим људима прићи? Да ли осуђујуће у стилу ,,грешниче, горећеш у паклу ако се не одрекнеш свог сексузалног нагона", или ће ипак покушати да их прихвати и разуме такве какве јесу, допустити им да живе својим животом а на крају нека Бог пресуди свакоме, па и њима. А не да их ми овде већ ,,резервишемо" за пакао само због чињенице да их сексуално привлаче мушкарци. И да, размислимо о томе да би можда многи хомосексуалци били верници, али их став о хомосексуалности само удаљава од тога?

Да се разумемо, нисам присталица геј парада и осталог што иде са том идеологијом хомосексуализма (која има изразит антихришћански карактер), али, опет сматрам да неке погледе у вези тих људи треба променити. Како рекох, можда многи од њих траже место себи у Цркви, али их радикалан и непомирљив став удаљава. Да ли добро чинимо ако тако наставимо да радимо?

Nije mali broj ljudi koji nisu u vezi kraći ili  duži period,mislim na većinski deo populacije,znači oni kojiima partner može biti samo osoba suprotnog pola,pa apstiniraju u odnosu na seksualne potrebe,jer ne žele da budu u paralelnim vezama,blic vezama samo radi seksa i sl.I zamisli da sada izadju na ulice i počnu da ističu svoja seksualna prava.Ako neko drži do nekih vrednosti koje proizilaze i iz opredeljenja da je hrišćanin,u principu trpi nerazumevanje okoline koja je od seksa napravila gimnastičku disciplinu,ili način relaksacije,a ne deo odnosa koji je zasnovan na ljubavi,bliskosti i sl.i koji je jedinstven.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Bokisd рече

Pa, mislim da nije protiv prirodno u kontekstu stvari o kojima pricamo.

Лепо си рекао да ти мислиш.Ок, то јесте само твоје мишљење. Међутим, Боксид, извини, али морам да приметим да си овде крајње недоследан. Јер, ако тврдиш да је хомосексуалност ,,неприродна" само због чињенице да искључује размножавање, онда мораш да тврдиш да и сваки хетеросексуални однос коме циљ није размножасвање је неприродан. Пошто тврдиш да је ,,природно" само оно што служи размножавању, онда по твојој логици ни сама хетеросексуалност није до краја ,,природна", пошто само вагинални хетеросексуални однос подразумева ,,прављење деце>", да се тако изразим. 

Јер, ни анални, ни орални хетеросексузални однос немају везе са размножавањем. Тако да, следећи твоју логику, можемо да закључимо и да је хетеросексуалкност до пола ,,природна", а од пола ,,неприродна". А то не само да је бесмислено, већ и смешно. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Tumaralo. рече

Kada u ekosistemu ima malo resursa i preti izumiranje vrste, u životinjama se aktiviriaju homoseksualni geni, oni izlaze iz igre za reprodukciju, populacija pada i sve se vraća u ravnotežu.

Ovo mi nije jasno :scratch_head:... preti izumiranje vrste i imamo visak homo i populacija pada i imamo manje resursa i jedinki za reprodukciju , valjda onda postoji jos veca opasnost za izumiranje vrste.... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bokisd 

Da li ti pročitaš post pre nego što ga pošalješa?

пре 6 минута, Bokisd рече

moje misljenje da prekid sexa nije protiv prirodno ili neprirodno

image.gif.c48f3ee99b4ed7cf44e015817ebc0bce.gif

пре 7 минута, Bokisd рече

kao sto se kaze za homo da je prirodno ali zato sto ne obezbedjuje razmnozavanje onda nije po prirodi - nije prirodno

 

пре 6 минута, Bokisd рече

ako prekines sex nisi ti nesto ucinio protiv prirode

 

 

пре 8 минута, Bokisd рече

i prekid sexa takodje prekida razmnozavanje i znaci moze da se kaze da je protiv prirode

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 23.9.2019. at 11:41, Ćiriličar рече

@Панарет Види...хомосексуалци који су при Цркви, по мени, треба да живе целибатно. Ако говре о љубави, љубав нема везе са сексом, ако их привлачи особа истог пола, да ли их привлачи тело или особа? Нек аживе заједно, воле се, деле живот, воле се као личност и личност.

Сада нешто тумачите овако или онако - никада, никада и никада, историја Цркве не памти брак људи истог пола. Дакле, ако оправдавате везу, однос, онда ту нема места за полне односе (а, опрости то нису уопште ДВОсмерни полни односи, то су неприродни односи). Но на страну то, дакле ако је љубав, живите целибатно и волите се без секса или шта је то већ код вас.

Занимљив предлог. Иако бих са нечим могао и да се сложим, ипак остаје питање како обуздати сексуални нагон који је ипак јак нагон? Јер, неко може да га савлада, а да не трпи послердице, али неко ипак не може? Шта онда урадити? Како том човеку, који воли неку особу истог пола у складу са твојим коментаром, помоћи ако он једноставне не може да обузда свој нагон, за шта он није крив, то треба схватити, јер се ради о једном врло јаком нагону? А притом, да прертпоставимо да се ради о вернику који жели да живи црквеним животом. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Православни Србин рече

Прочитах и ову тему, и изнећу и своје мишљење. И сам сам некада имао став да је хомосексуалност неприродан, да је ствар избора и наравно прихватао црквена учења о томе. Међутим, онда сам се суочио са научним и биолошким чињеницама које су јасне и немају везе са нашим тумачењем истих. Хомосексуалност је у великом броју урођена, дакле људи се такви рађају, не постају такви. Тако да они не могу то да промене и не могу да ,,излече". Није психологија и психијатрија скинула хомосексуалност са списка болести због неке ,,завере геј лобија", како сам и сам некад мислио, него су људи схватили да хомосексуалност није психолошки поремећај, већ да је по среди нешто сасвим друго, пре свега биолошке и генетске природе. Јер, психотерапија није могла да нађе лек за то, а у међувремену су се генетика и медицина и биологија развиле и на основу нових научних истраживања нашли нове доказе у вези са хомосексуалношћу. 

Da iznesem i ja svoje mišljenje iskoristivši baš tvoju poruku jer je racionalna i u svemu se slažem sa njom osim u jednoj stvari. Bojim se da se na ovoj temi uporno mešaju dve stvari... jedno je da li je homoseksualnost "neprirodna", bolest, devijacija i slično i tu ću ih naravno uvek braniti od mrzitelja... ali sasvim drugo je da li je to greh po crkvenim učenjima i hrišćanskoj doktrini... iako svakako nisam ekspert za to (daleko od toga), deluje mi sasvim nesporno i bez dileme da je homoseksualnost po hrišćanstvu greh. Ne znam ni kakve veze sa tim da li je greh ima to da li je urođena, kakve je biološke i genetske prirode, da li može da se "leči" i slično. Greh je jer Bog smatra da je to greh... stvarno ne vidim kako je moguće braniti tezu da Crkva ima drugačije učenje od toga... ne znam odakle izvire doktrina da nešto što je u Pismu definisano kao greh jeste ili nije greh shodno tome da li je izbor ili je urođeno... da li je po klasifikaciji psihijatara bolest/poremećaj ili nije... da li ugrožava nekog ili ne... ne znam odakle ideja da je iz ugla hrišćanskog učenja potrebno da postoji bilo kakvo drugo objašnjenje osim "Bog tako smatra i tačka".

Kako će se sama Crkva ophoditi prema tim grešnicima je druga stvar i šta im je s obzirom na tu grešnost dozvoljeno i zabranjeno u smislu crkvenog opštenja nemam pojma i to je posebna priča... a ne treba zaboraviti i da je mržnja koja prosto izbija iz homofoba takođe greh. Ljubi bližnjeg svog kao samog sebe...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Православни Србин рече

Шта онда урадити? Како том човеку, који воли неку особу истог пола у складу са твојим коментаром, помоћи ако он једноставне не може да обузда свој нагон, за шта он није крив, то треба схватити, јер се ради о једном врло јаком нагону? А притом, да прертпоставимо да се ради о вернику који жели да живи црквеним животом. 

Dopustiti mu da učestvuje u crkvenom životu, dok ne ojača i ne smogne snage da pokuša celibat.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...