Jump to content

Однос хришћанства према хомосексуалности

Оцени ову тему


Ronald

Препоручена порука

Имамо дакле:

-разлике геј и стрејт мозга (хипоталамус, асиметрија хемисфера, разлике на нивоу коре великог мозга)

-хормонално дејство (андроген и рецептори андрогена)

-утицај гена 

-епигенетски утицаји

-улога мајчиног имуног система

-средински фактори

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не постоји доказ о неминовности илити урођености хомосексуалности. Сваки пут кад помену урођеност као доказану чињеницу имамо посла са митом и пропагандом.

Да преведем око хипоталамуса код једнојајчаних близанаца, мада не видим шта није јасно. Ако је хипоталамус такав какав је ("женски" наводно) довео до хомосексуалности једног од близанаца, онда би неминовно, по логици ствари, морао довести до хомосексуалности и другог једнојајчаног близанца, јер он има потпуно идентичан хипоталамус као и брат-хомосексуалац. Међутим, стоји чињеница да више од 80% једнојајчаних близанаца нису хомосексуалци. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Међутим, управо повећана вероватноћа појављивања истополне усмерености код једнојајчаног близанца (знатно већа него код случајно изабраног човека) говори да је истополна умереност наследна и то епигенетским преношењем. 

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Панарет  Послушај ти брата, не волим о воме, али ајде. Читај пажљиво и не глуми неког неуролога, биолога или кога већ. То си ти исчитао негде, али то је будалаштине, ево ти доказа. То су шифре речима, формулације неких појава/промена у организму и ни-шта-ви-ше! Не по питању твог проблема.  Психијатрија је - уствари фармакологија - фабрике "прашкова", у првом реду вођене профитом, су сервирале психијатрији следеће: код ментано оболелих имамо био-хемијси дебаланс у мозгу који немамо код здравих.

Је ли ти познато, слично твоме списку? затим је то психијатрија прихватила. Психијатар везе нема, он једва зна прочитати налаз крви, везе нема о променама у мозгу, он чита серврано. када се наметнула теза о биохемијском дебалансу као "откриче", кренуло се са успостављањем баланса. И од хемикалија се почело правити средства за "баланс".  Епилог? Епилог у том 4-5 деценија процесу је следећи: имамо преко 600 дијагноза, за сваку "болест" има "лек". Ајде, кажимо да фармакологија то ради из љубави, да профит даје за изградњу цркава и гледним у Африци. Да не испадне да мрзимо људе, је ли. Питање: дај ми један једини научни часопис, један, да је психијатрија излечила једног пацијента од психозе икада! Један! А што икада, ајде сада у наше време кад људи имају листу шта све "фали" или чега има "превише" у мозгу, па онда се то хемикалијама надокнађује. Не личи ли ти сам процес болесним, болеснијим од болести?

Видиш, опрости, фармаколози су нашли неке супсанце, детектовали које фале или има их превише, али су након деценија фармаколопке тортуре, лажи веће од убиства Кенедија, признали: не лаћимо узрок, санирамо последице.

Њима сад још боље - цео живот лече, нико и не траћи да излече и купе лову. Е, то ти је твој списак и наука....а ти теолог, ил макар упучен да Павла Светог тумачиш.

Пиање: да ли си икада у храму извршио парстос својим умрлим прецима? Ако ниси, врши, то је моје мишљење, а не кошта те ништа, а рече да верујеш у Бога. Врши...пази, расцеп телесно-душевни који сее десио код тебе и других, он оставља на телу ФИЗИЧКЕ последице. Па то је нормално. Пример: када се човек нервира, ноје се дланови или испод пазука....тело реагује на душевне промене, чак менталне. леле...науко моја.

Треба, роде сила Духа, да васпостави хармонију....грех је наследан, нема то везе са генетиком. кави су се поремећаји десили приликом тог расцепа на духовном пољу, то наука мало под микоскопима снима последице...капираш. Ништа немаш од тих "открића"....не мењај Цркву, парастосе свим срдницима знаним и незнаним, и духовника па га слушај....мани се човече, праћаш се са бодилима...Павле Свети ће наджживети овај свет и сунца која сунцају, нема се кад за то....ваља ћивети и спасавати се....ваља живети у хармонији тела и душе....нсви сепатимо али сам знап да се патиш...што убеђујеш друге да си пресречан...ако си ресрећан ок. Поштујем...ода скини Његоша, он пева да нема никог срећног.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Родољуб Лазић рече

морао довести до хомосексуалности и другог једнојајчаног близанца,

Ne mora.

Jednojajčani blizanci imaju isti genetski materijal ali ne moraju imati zajedničku placentu (25% ih nema). Čak i kod ovih sa zajedničkom placentom, ona može biti podeljena membranom (te blizanci imaju savako svoju plodovu vodu) a može biti bez membrane (te imaju zajedničku plodovu vodu).

Kod blizanaca sa zajedničkom posteljicom je glavna komplikacija, koja može nastati i nastaje u 20% ovakvih trudnoća, isprepletenost krvnih sudova, što dovodi do različitog snabdevanja krvlju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Говорили смо о истом хипоталамусу. Да ли хоћете да кажете да једнојајчани близанци са не-заједничком плацентом имају различите хипоталамусе? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Родољуб Лазић рече

стоји чињеница да више од 80% једнојајчаних близанаца нису хомосексуалци. 

Не стоји.  Истраживања говоре о различитим процентима а крећу се од 20-50% случајева хомосексуалности код оба једнојајчана близанца, док је у односу на случајно изабраног човека вероватноћа тек око 2%. 

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Панарет рече

Међутим, управо повећана вероватноћа појављивања истополне усмерености код једнојајчаног близанца (знатно већа него код случајно изабраног човека) говори да је истополна умереност наследна и то епигенетским преношењем. 

Добро, јесте и то, али се тиме не доказује нужност хомосексуалног опредељења. Ти све време манипулишеш одређеним чињеницама, изводећи из њихоог постојања "доказе" о урођеној неминиовности хомосексуалности, што није тачно. Постоје тенденције, постоји "гурање" ка хомосексуалности на основу свих наведених чинилаца, али не постоји нужност, односно урођена неминовност да човек буде хомосексуалац. А ти то овде презентујеш као непорециву чињеницу. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Добро, јесте и то, али се тиме не доказује нужност хомосексуалног опредељења. Ти све време манипулишеш одређеним чињеницама, изводећи из њихоог постојања "доказе" о урођеној неминиовности хомосексуалности, што није тачно. Постоје тенденције, постоји "гурање" ка хомосексуалности на основу свих наведених чинилаца, али не постоји нужност, односно урођена неминовност да човек буде хомосексуалац. А ти то овде презентујеш као непорециву чињеницу. 

Не већ, ти несумњиве показатеље биолошких корена хомосексуалности проглашаваш митом и пропагандом. Биолошка основа хомосексуалности извесног броја људи је несумњива.

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Панарет рече

Не стоји.  Истраживања говоре о различитим процентима а крећу се од 20-50% случајева хомосексуалности код оба једнојајчана близанца, док је у односу на случајно изабраног човека вероватноћа тек око 2%. 

Не, није тачно. Истраживања показују да је испод 20% за једнојајчане близанце. Али и да је 50%, не следи да постоји урођена неминовност хомосексуалности.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Родољуб Лазић рече

Али и да је 50%, не следи да постоји урођена неминовност хомосексуалности.

Није неминовно, то нико није ни тврдио, али  указује на биолошки основ.

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Панарет рече

Не већ, ти несумњиве показатеље биолошких корена хомосексуалности проглашаваш митом и пропагандом. Биолошка основа хомосексуалности извесног броја људи је несумњива.

Постоје биолошки корени хомосексуалности, то није спорно. Спорно је да ти инсистираш да ти биолошки корени значе нужност, неминовност хомосексуалног опредељења, и тиме свесно манипулишеш овде на форуму. Мит је и пропаганда да се се хомосексуалци нужно такви рађају. То је мит и попаганда. Они имају предиспозиције, нека буде и велике, да постану хомосексуалци, али нису тим биолошким чиниоцима НУЖНО ПРЕДОДРЕЂЕНИ да буду хомосексуалци.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Родољуб Лазић рече

Да ли хоћете да кажете да једнојајчани близанци са не-заједничком плацентом имају различите хипоталамусе? 

Ne. Hoću da kažem da ako čak i kod onih sa zajedničkom placentom, nejednaka prokrvljenost može dovesti (i dovodi) do komplikacija u radu srca kod jednog blizanca, ne vidim zašto se to ne može dogoditi i sa funkcionisanjem drugih organa/delova organa.Mada, nisam medicinar, pa priznajem ono "ne mora" je bilo preterano samouvereno - trebalo je da napišem "mislim da ne mora"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

Спорно је да ти инсистираш да ти биолошки корени значе нужност, неминовност хомосексуалног опредељења, и тиме свесно манипулишеш овде на форуму.

Ne, vec da bioloski faktori mogu opredeliti seksualnu orijentaciju

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Branka62 рече

Ne. Hoću da kažem da ako čak i kod onih sa zajedničkom placentom, nejednaka prokrvljenost može dovesti (i dovodi) do komplikacija u radu srca kod jednog blizanca, ne vidim zašto se to ne može dogoditi i sa funkcionisanjem drugih organa/delova organa.Mada, nisam medicinar, pa priznajem ono "ne mora" je bilo preterano samouvereno - trebalo je da napišem "mislim da ne mora"

Dobro, znači to što ste napisali je na nivou nekakve pretpostavke koja može i ne mora da nešto znači u pogledu hipotalamusa. Pa prema tome ne može se uzeti kao relevantna za razgovor o hipotalamusu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...