Jump to content

Писмо митрополита Амфилохија митрополиту Онуфрију, предстојатељу УПЦ

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, Прокопије рече

Да, факсимил је оригинал. И сад упоредите шта пише у факсимилу и како су га (нетачно) превели на српски језик

Pa, ako mislis na ovaj faksimil na engleskom, koliko vidim okey je preveden i ne razumem kako ga nisu tacno preveli na srpski ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 343
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 10 минута, Прокопије рече

Да, факсимил је оригинал. И сад упоредите шта пише у факсимилу и како су га (нетачно) превели на српски језик

Ти не познајеш Боксита. Само губиш време. Нема никакве јуриздикције СПЦ у ЦГ. Довољно је видети печат МЦП где нигде не пише да је српска. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па, ето, нису га тачно превели. Отац Зоран се уби из чистог милосрђа откривајући свима нама истине, укључујћи и позадину писма Фанара, а упркос увредама, пљувањима и лажима којима га посипају.

И сад, везано за писмо Фанара, ја Вам не могу држати час из енглеског језика и понављати шта у писму заиста пише. То што мислите да у писму пише - не пише.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Zoran Đurović рече

Ти не познајеш Боксита. Само губиш време. Нема никакве јуриздикције СПЦ у ЦГ. Довољно је видети печат МЦП где нигде не пише да је српска. 

(sedim i ocekujem poruku 0703_read  ... :D)

mora sala .....  pa, .... ti Zoki vec si 'odcepio' MCP od SPC ... :D ... da zovemo Amfilohija da mu saopstimo ... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Прокопије рече

Па, ето, нису га тачно превели. Отац Зоран се уби из чистог милосрђа откривајући свима нама истине, укључујћи и позадину писма Фанара, а упркос увредама, пљувањима и лажима којима га посипају.

И сад, везано за писмо Фанара, ја Вам не могу држати час из енглеског језика и понављати шта у писму заиста пише. То што мислите да у писму пише - не пише.

Дај, молим те, онај текст Јовановића са преводом. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Прокопије рече

Па, ето, нису га тачно превели. Отац Зоран се уби из чистог милосрђа откривајући свима нама истине, укључујћи и позадину писма Фанара, а упркос увредама, пљувањима и лажима којима га посипају.

И сад, везано за писмо Фанара, ја Вам не могу држати час из енглеског језика и понављати шта у писму заиста пише. То што мислите да у писму пише - не пише.

Mislim, .... da li je tacno prevedeno  .... jeste prevedeno dobro (ovo sto ima na engleskom), .... onda ostaje da vidimo ovo sto kazes,.. sta zaista pise u pismu.... tj. kontekst koji postoji u pismu, koji se isti sa onim sto sam naveo da kaze zvanicni potparol VP.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

(sedim i ocekujem poruku 0703_read  ... :D)

mora sala .....  pa, .... ti Zoki vec si 'odcepio' MCP od SPC ... :D ... da zovemo Amfilohija da mu saopstimo ... :D

Парадокс је међутим овај: није о. Зоран, већ управо Фанар и то писмом којим машете de facto то направио - 'odcepio' MCP od SPC .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Прокопије рече

Парадокс је међутим овај: није о. Зоран, већ управо Фанар и то писмом којим машете de facto то направио - 'odcepio' MCP od SPC .

Joj, Prokopije, ovo ko da zmurke igramo.... :D

Da li je onaj tekst faksimila na engleskom original (rekao si da jeste) .... i dobro je preveden.... i sad, ja stvarno ne vidim u tekstu da je Vartolomej odcepio MCP od SPC.... ne znam gde si pronasao takve reci,....  stvarno mi nije jasno, procitao sam pismo jedno dvadeset puta... :citac:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имате тамо (на сајту, линк сте навели)

1) факисмил писма , који је ОК и

2) превод, који НИЈЕ ОК.

Потребно је да упоредите шта пише у факсимилу са оним што пише у преводу. Онда уочите разлике.

На примјер, уочите, ако сте у могућности, да се нигде не помиње (како тврдите) Српска православна црква.

Онда идете даље  и добићете потпуно другу слику онога што нам је Фанар, у контексту и дословно, поручио у свом писму Митрополту.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Најозбиљнији проблем у целој причи што је већини српског епископата Амфилохије дозлогрдио и што би га радо видели ван СПЦ. И ја бих му дао аутокефалију када од тога не би било више штете него користи. Павијани ништа не капирају, али смо ми у озбиљном проблему. Сада је један епископ из Лохијевог тима добио по жвалама, али је то морало много пре да се уради. И ово је тек почетак његовог "страдања". Да сам на месту патријарха, пензионисао бих Лохија на првој седници синода у другој половини августа. Он више и не функционише како је могао пре 20-30 година. Сада показује све знаке сенилности (Дајковићу су дали Лохија кад је овог лупио Алцхајмер, па сам ја морао да тражим ђе му је левор у патријаршијској соби: Украли су ми га, синко, тражи га ђе су га скрили!). Амфилохије је неспособан да обавља дужности епархијског архијереја, на претпрошлом сабору се изгубио и није знао да је било гласање, па је покушао да врати питање на гласање, али му нису изашли у сусрет и завршио је на ВМА. Сабор би требало да скине Амфилохија на јесењем заседању, јер је оно ургентно, зато што су се и део аустаралијанаца отели контроли, а американци направили свој синод који је против Српског Синода и издају супротна саопштења. И то све треба да се обави пре фанарског давања аутокефалије македонцима. 

Амфилохије није од материјала од кога је направљен Деисенко, тако да и Мило мора да виоди рачуна са киме тврди пазар. Ако са Лохијем заврши посао, то може да му се обије о главу и зато би требало да има неку мање конфликтну личност. Тада би црногорски сепаратизам могао да буде мање болан. Зато ће и Мило бити принуђен да преговара са СПЦ. Свако решење преко колена ће се обити и њему и Лохију о главу.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Прокопије рече

Имате тамо (на сајту, линк сте навели)

1) факисмил писма , који је ОК и

2) превод, који НИЈЕ ОК.

Потребно је да упоредите шта пише у факсимилу са оним што пише у преводу. Онда уочите разлике.

На примјер, уочите, ако сте у могућности, да се нигде не помиње (како тврдите) Српска православна црква.

Онда идете даље  и добићете потпуно другу слику онога што нам је Фанар, у контексту и дословно, поручио у свом писму Митрополту.

Kako se ne pominje, evo gledam sa Antene M :

https://antenam.net/drustvo/124719-vartolomej-necemo-podrzati-dedeicevu-antikanonsku-tvorevinu

Prenosimo ga integralno

... Ovo bi značilo da Vaša država oduzima pravo svojine nad crkvama i imovinom Sveštenoj Mitropoliji crnogorskoj, kao i ostalim trima eparhijama Pravoslavne Crkve Srpske.

....kao jedinu kanonsku pravoslavnu jurisdikciju u Crnoj Gori priznaje onu pod nadležnošću Visokopreosvećenog Mitropolita crnogorskog Amfilohija, jerarha Najsvetije Crkve Srpske...

.... Jedini tamošnji kanonski Jerarh je naš brat Mitropolit Amfilohije, svepravoslavno priznate Patrijaršije Srpske.

I, to se pominje directno kao da su Mitropolija i ostale tri eparhije deo Pravoslavne Crkve Srpske.... itd...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Bokisd рече

Ajd, brate, evo prevedi... :D ... uopste mi nisi jasan, stvarno, prevod je dobar... 

Ви пронађите у факсимилу где пише, како тврдите на пример, СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА (који пасус, ред, итд), а ја Вам онда преведем читав текст. Може?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Прокопије рече

Ви пронађите у факсимилу где пише, како тврдите на пример, СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА (који пасус, ред, итд), а ја Вам онда преведем читав текст. Може?

A, brate, ne razumem te, stvarno, koja poenta,  ... kada jasno postoji na engleskom i prevod na srpski da je u pitanju Srpska Pravoslavna Crkva....  Pravoslavne Crkve Srpske .... Najsvetije Crkve Srpske....Patrijaršije Srpske....

ajd, objasni molim te na sta ciljas, stvarno ne mogu da te razumem 100% sta je u prevodu sporno... kako ti prevodis te reci na engleskom u kojim se pominje SPC ? ... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...