Jump to content

Препоручена порука

Šta biste odgovorili čoveku koji bi vas pitao zašto bih bio pravoslavan i šta to druge religije ne mogu da mi pruže i zašto je opasno biti van pravoslavlja...i da zašto je opasan ekumenizam? ALi onako od srca, zdravom pameti, bez nekih floskula.

  • Свиђа ми се 1

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, goranger рече

Dodji i vidi

I šta, dođe u crkvu-hram i vidi...šta?

 

Ne ozbiljno...idem u crkvu ceo život i došla sam do toga da postavim ovo pitanje na nekom forumu...eto dotle smo došli...

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa, zato sto pravoslavlja kao sto i sama rec kaze, pravo slavi Boga i moze da pruzi coveku da oseti pravu blagodat.

Extremni ekumenizam ja opasan jer ovo gore negira.

(necu vise da komentarisem, ... malo pre mi rekose da imam tendenciju da 'prekomentarisem' neku jasnu situaciju,... valjda nisam gore usao u tu opasnu po forum situacion'..... :D :smeh1:)

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Bokisd рече

Pa, zato sto pravoslavlja kao sto i sama rec kaze pravo slavi Boga i moze da pruzi coveku i da oseti pravu blagodat.

Extremni ekumenizam ja opasan je ovo gore negira.

(necu vise da komentarisem, ... malo pre mi rekose da imam tendenciju da 'prekomentarisem' neku jasnu situaciju,... valjda nisam gore usao u tu opasnu po forum situacion'..... :D :smeh1:)

ne- komentariši molim te, dobro govoriš

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Bokisd рече

Pa, zato sto pravoslavlja kao sto i sama rec kaze, pravo slavi Boga i moze da pruzi coveku da oseti pravu blagodat.

Extremni ekumenizam ja opasan jer ovo gore negira.

(necu vise da komentarisem, ... malo pre mi rekose da imam tendenciju da 'prekomentarisem' neku jasnu situaciju,... valjda nisam gore usao u tu opasnu po forum situacion'..... :D :smeh1:)

da ali ta blagodat se povlači, čovek je uvek grešan i stalno pada i uviđa da nikad neće biti dovoljno savršen da bude hrišćanin i pada u opravdano očajanje, a blagodat ne dolazi?! Iako se kaje, iako je ispovedio sve grehe od oplodnje pa napred... hm?Ne ozbiljno...i u drugim religijama ljudi kažu da osećaju neko zadovoljstvo..ne znam kakvo.

Ali naše je tako...šta ja znam. retko, a ostalo vreme je stalno neka žalost i patnja...a svi ovde kažu kako treba da si srećan sve vreme.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

prvo mu kažeš jeste sve si u pravu, onda kada se on šokira i pita pa zašto si ti onda u crkvi, onda mu lepo izneseš svoje razloge i objašnjenja i ako tvoji lični razlozi nisu dovoljno ubedljivi e onda imamo problem...

baš sa bokišom "komentarišem" o tome na temi Vaznesenje

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, sanja84 рече

da ali ta blagodat se povlači, čovek je uvek grešan i stalno pada i uviđa da nikad neće biti dovoljno savršen da bude hrišćanin i pada u opravdano očajanje, a blagodat ne dolazi?! Iako se kaje, iako je ispovedio sve grehe od oplodnje pa napred... hm?Ne ozbiljno...i u drugim religijama ljudi kažu da osećaju neko zadovoljstvo..ne znam kakvo.

Ali naše je tako...šta ja znam. retko, a ostalo vreme je stalno neka žalost i patnja...a svi ovde kažu kako treba da si srećan sve vreme.

Pa, jeste, koliko sam citao blagodat se daje i povlaci radi razno - raznih razloga, ali ne treba da ocajavamo nego nas ona (blagodat) uci kako bez blagodati ne moze duhovno napredovati... cak su i najveci svetitelji bili u nekim trenucima bez blagodati (radi dostizanja jos veceg savrsenstva).

Opet, koliko sam citao osecaj blagodati je specifican i mislim ko jednom oseti sta je blagodat nikad nece traziti neku drugu 'srecu' i 'zadovoljstvo' u nekim drugim verama.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nije Bog sadista po da ti malo da pa da ti malo ne da blagodat

stvar je u tome što je sam čovek odgovoran za to koliko i kada će da primi te blagodati

definicija je prosta: ko hoće dušu svoju da sačuva izgubiće je, a ko izgubi dušu svoju mene radi naći će je

dakle ukoliko stari čovek nije spreman da umre ništa od vaskrsa, ništa od blagodati

e sad što to ima svoje podmukle forme pa ni samom čoveku to nije jasno i onda najlakše ostrviti se na Boga... čak su i najveći svetitielji imali taj problem, jedan je došao do tačke da je rekao Ti si ne umoljiv!

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, sanja84 рече

@Bokisd šta ja znam...to može nekad biti kao neko prokletstvo Bože me prosti...ne mislim na blagodat, nego postizanje zasluge za tu blagodat.

 

Mnogo je lakše biti ateista...

Uf, pa sta znam, deluje kao zasluga ali vise je po meni neka nasa zelja i trud da zadobijemo blagodat,... kako se kaze nista se ne dobija u zivotu na lepe oci, ..... kako se kaze uzak je put, a onim sirokim putem ide vecina i mozda je zbog toga lakse biti ateista..... i onda laganica.... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, sanja84 рече

da ali ta blagodat se povlači, čovek je uvek grešan i stalno pada i uviđa da nikad neće biti dovoljno savršen da bude hrišćanin i pada u opravdano očajanje, a blagodat ne dolazi?! Iako se kaje, iako je ispovedio sve grehe od oplodnje pa napred... hm?Ne ozbiljno...i u drugim religijama ljudi kažu da osećaju neko zadovoljstvo..ne znam kakvo.

Ali naše je tako...šta ja znam. retko, a ostalo vreme je stalno neka žalost i patnja...a svi ovde kažu kako treba da si srećan sve vreme.

Ma prirodno je to kad se nakrkas kiflama pravljenim od farisejskog kvasca

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Bokisd рече

Uf, pa sta znam, deluje kao zasluga ali vise je po meni neka nasa zelja i trud da zadobijemo blagodat,... kako se kaze nista se ne dobija u zivotu na lepe oci, ..... kako se kaze uzak je put, a onim sirokim putem ide vecina i mozda je zbog toga lakse biti ateista..... i onda laganica.... :D

ne stvar je u tome što dobiješ onu crvenu ili plavu pilulu u matriksu i onda vidiš da nemaš zapravo izbora. Nisi lud da odeš u pakao...

A nisi previše jak da to podneseš, a svestan si ali baš svestan koja ti je alternativa... da, naravno Bog pomaže...ako ga se setiš :)

  • Свиђа ми се 1

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, goranger рече

Ma prirodno je to kad se nakrkas kiflama pravljenim od farisejskog kvasca

hteo si da kaeš da sam farisej...verovatno jesam...ali hajde da pričamo ko ljudi, i fariseji imaju dušu

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

Uf, pa sta znam, deluje kao zasluga ali vise je po meni neka nasa zelja i trud da zadobijemo blagodat,... kako se kaze nista se ne dobija u zivotu na lepe oci, ..... kako se kaze uzak je put, a onim sirokim putem ide vecina i mozda je zbog toga lakse biti ateista..... i onda laganica.... :D

nema tu ni želje ni truda, čak naprotiv, poželjno je da je čovek p.... jer što pre podigne ruke u vis to će Bog pre sići do njega

zato je ljudima sa čvrstim karakterom jako teško da dođu do te tačke pucanja kada su spremni da se odreknu sebe...

najveći problem je u stvari što mi ne vidimo koliko se grčevito držimo za "sebe" 8starog čoveka) ... a novo vino ne ide u stare mehove...

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...