Jump to content

Kupiti ili živeti u iznajmljenom stanu?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 11 часа, Sofija_ рече

dzaba se udvaras, ja sam zauzeta :smeh1:

Ух, каква штета.. ове доскочице тамо негде из седамдесетих, деценију-две пре мог рођења, су ми тако симпатичне, а да не помињем - привлачне :D

  • Радостан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 107
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

On 17.4.2019. at 21:52, Милан Ракић рече

momačke krigle od tri litre zapremine

Ау, ово већ не би било добро за мене :))) Мени и безалкохолно зна да мало заврти мозак, мало, ал' куд бих са три литре алкохолног :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije li zemljica uvek bolja? Barem mogu da posadim paradajiz kad ništa drugo nemam. Šta da jedem u četiri strane betona?

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 17.4.2019. at 21:52, Милан Ракић рече

Desna vizura u traverzi - pogleda sa terase tog stana gde sam živeo, upravo je gledala na Pariz i njegovu baštu.

Морао сам ово данас да сликам, нисам могао да одолим :)))Је ли то та ''Desna vizura u traverzi''? Много је светлости ''падало'' на објектив па је прва слика Париза таква каква јесте.

IMG_20190425_160010.jpg

IMG_20190425_161047.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
On 17.4.2019. at 21:52, Милан Ракић рече

A u tom Parizu, tada, bejahu momačke krigle od tri litre zapremine. Sa dve ručke i (u načelu) vrlo dovoljne za večernje momačko poselo.

Сетих се ове наше писаније ;) http://politikin-zabavnik.rs/public/posts/nebesko-pivo

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Плаво Небо рече

Сетих се ове наше писаније ;) http://politikin-zabavnik.rs/public/posts/nebesko-pivo

Е хвала за текст. Невероватна прича, коју су на тренутак покушали дусеру бирократи далеко од ратних збивања. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 25.4.2019. at 21:55, Плаво Небо рече

Морао сам ово данас да сликам, нисам могао да одолим :)))Је ли то та ''Desna vizura u traverzi''? Много је светлости ''падало'' на објектив па је прва слика Париза таква каква јесте.

IMG_20190425_160010.jpg

IMG_20190425_161047.jpg

Da, to je to

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 17.4.2019. at 23:58, Srdjan Kotur рече

A ima li neko iskustva sa životom u garsonjerama? Nešto sasvim malo.

Па ево, ја живим већ пола године у гарсоњери ( а претходне 3 године у некаквој радничкој бараци или шта ли је већ било - али је функционално исто као гарсоњера ) и то је савршено ако планираш сам живјети. Евентуално са партнером, али без дјетета на путу. Све преко тога захтијева просто стандардан стан од најмање 50 квадрата.

Предности су свакако мање закупнине, лакше одржавање а и лијепо је када знаш читав простор у душу па га можеш уредити како ти срцу воља. 

Значи, одлично је, али за самачки живот или са цимер(к)ом са којим уједно дијелиш и кревет. Све остало је већ непотребно натезање ( нпр. најгоре је када се деси што се мени десило са бившим цимером, када он жели да све уреди по свом вкусу и све више теби ремети најосновнији животни ритам. Сукоб мора избити у неко тренутку, и то око ничега, а не можете конфликт смирити...."алтернативним средствима преговарања" из очигледних разлога ).

Е сад, што се тиче главног питања - купити стан или закупити - то све зависи од личне ситуације и личних жеља. Ако се жели одмах бити свој на своме, онда мислим да није превелика жртва купити неки стан у предграђу Београда или у неком ближем мјесту, па се возити до посла сат времена уврх главе ( ако се изабере баш даље мјесто ). Али ако није хитно узети стан под своје, онда мислим да је боље узети неки стан у закуп док се не осмотри ситуација са некретнинама боље, док се не почне више зарађивати ( ако постоје и те могућности у конкретном случају ) и сл. Просто, једном кад се купи стан постајеш везан за њега финансијски. Такву одлуку треба донијети само када заиста нема смислене алтернативе.

И за крај, да се осврнем на неки почетни пост који је говорио о тешкоћама приликом куповине стана због разних малверзација и нелегализованих објеката - почетком ове године ступиле су на снагу измјене Закона о озакоњењу објеката којима је, фактички, блокиран промет свих објеката који нису озакоњени ( који немају грађевинску нити употребну дозволу и нису уписани у катастар ). Закон о измјенама можете прочитати овдје, а конкретно у питању је самостални члан 28. тог закона:

Цитат

Član 28.

Nadležni organ za ozakonjenje je dužan da za sve objekte koji su u postupku ozakonjenja po službenoj dužnosti dostavi organu nadležnom za poslove državnog premera i katastra potvrdu da je objekat u postupku ozakonjenja, u cilju upisa zabrane otuđenja za te objekte u vidu zabeležbe, u roku od šest meseci od dana stupanja na snagu ovog zakona.

Јавни биљежници сада не овјеравају уговоре о промету непокретности који нису озакоњени ( изузетно, начух да понеки нотари овјеравају ако је објекат изграђен прије 2015. године - тј. прије доношења тренутног Закона о озакоњењу објеката; но опет су дужни да приликом овјере упозоре купца да објекат није озакоњен, односно да је у поступку озакоњења ), тако да су одређене бриге тиме ријешене. У Београду, конкретно, промет неозакоњених објеката је забрањен ( тачније речено, заустављен, јер је технички промет ових објеката заправо законит - али то је већ нека друга прича довијања власти да заврше некако ову читаву ујдурму ) јер је Весић испоштовао овај члан 28. чак прије истека задатог рока ( што је право чудо с обзиром да се код нас сваки рока неминовно мора пробити :D

Наравно, лично бих препоручио избјегавати нелегализоване објекте јер у том случају твоја будућност и сигурност зависи од другог човјека који није увијек ажуран у регулисању стања свог објекта ( а још ће га тек забољети патка када зна да ће га се ријешити ). То се опет лако може провјерити или на вебсајту катастра или лично у односном катастру гдје свако може тражити извод из листа непокретности за конкретни објекат. 

И за оне који се још нису укњижили, а купили су свој стан и могу се књижити - књижите се. Што дуже се чека, то ће бити теже због тренутно важећих правила о упису у катастар.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 часа, Аристарх рече

@Плаво Небо Пијеш кафу у мираж или турист0703_read? Мени је било најлеше у турист, због погледа:coolio:

Турист брале, турист и то само у башти или на врху зграде, на тераси. Али не кафу, кафу не пијем већ само пица или неки соц :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Плаво Небо рече

Турист брале, турист и то само у башти или на врху зграде, на тераси. Али не кафу, кафу не пијем већ само пица или неки соц :)))

Давно нисам пио кафу на терасу горе, неки доцо из ковача је правио најбољу пицу0703_read

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...