Jump to content

Јавно извињење епископу Иринеју Буловићу

Оцени ову тему


Препоручена порука

255906.p.jpg
 
Поводом ауторског текста који сам објавио у Вашем листу под насловом “Филистар, хуља или будала“, а који је објављен дана 01. 11 .2017. године, овим путем се јавно извињавам епископу господину Иринеју Буловићу за поједине наводе који су у том тексту изнети. Наглашавам да ми ни у једном моменту није била намера да увредим преосвећеног епископа. Наведени текст је био пре свега мој лични став поводом тврдњи епископа господина Буловића на рачун министарке Зоране Михајловић у вези с рађањем деце. У поменутом тексту сам изнео неслагање са ставом СПЦ.
 
Цитирајући Гетеа, намера ми је била да изнесем своје мишљење у вези са ставовима наше Цркве у вези са актуелним дешавањима у друштву, али без намера омаловажавања било кога, а нарочито не црквених великодостојника. Потичем из старе свештеничке породице (и по оцу, и по мајци), те ми је апсолутно страно и неприхватљиво да вређам представнике наше Цркве, па самим тим и да увредим на било који начин епископа господина Иринеја Буловића. Желим да истакнем да имам изузетно позитивно мишљење о бачком епископу господину Иринеју, али сам и о томе говорио у свом ауторском тексту када сам изнео вредносни суд да Његово преосвештенство спада међу планетарно најобразованије људе у филозофском, теолошком, метафизичком и лингвистичком смислу.
 
Илија Радуловић
 
 
ВЕСТ ПРЕУЗЕТА СА САЈТА ДНЕВНОГ ЛИСТА ДАНАС
 
 

View full Странице

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Поуке.орг инфо рече

@Милан Ракић Изгледа да је тужба учинила своје :)

К`о што и сам аутор у финалу текста рече: "Svaka kritika treba da se završi sa dobronamernim savetom."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Милан Ракић рече

К`о што и сам аутор у финалу текста рече: "Svaka kritika treba da se završi sa dobronamernim savetom."

Svakako :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 16.11.2018. at 19:48, ризница богословља рече
255906.p.jpg
 
Поводом ауторског текста који сам објавио у Вашем листу под насловом “Филистар, хуља или будала“, а који је објављен дана 01. 11 .2017. године, овим путем се јавно извињавам епископу господину Иринеју Буловићу за поједине наводе који су у том тексту изнети. Наглашавам да ми ни у једном моменту није била намера да увредим преосвећеног епископа. Наведени текст је био пре свега мој лични став поводом тврдњи епископа господина Буловића на рачун министарке Зоране Михајловић у вези с рађањем деце. У поменутом тексту сам изнео неслагање са ставом СПЦ.
 
Цитирајући Гетеа, намера ми је била да изнесем своје мишљење у вези са ставовима наше Цркве у вези са актуелним дешавањима у друштву, али без намера омаловажавања било кога, а нарочито не црквених великодостојника. Потичем из старе свештеничке породице (и по оцу, и по мајци), те ми је апсолутно страно и неприхватљиво да вређам представнике наше Цркве, па самим тим и да увредим на било који начин епископа господина Иринеја Буловића. Желим да истакнем да имам изузетно позитивно мишљење о бачком епископу господину Иринеју, али сам и о томе говорио у свом ауторском тексту када сам изнео вредносни суд да Његово преосвештенство спада међу планетарно најобразованије људе у филозофском, теолошком, метафизичком и лингвистичком смислу.
 
Илија Радуловић
 
 
ВЕСТ ПРЕУЗЕТА СА САЈТА ДНЕВНОГ ЛИСТА ДАНАС
 
 

 

View full Странице

 

Је ли овај мисли да смо ми глупи?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 16.11.2018. at 21:13, Поуке.орг инфо рече

@Милан Ракић Изгледа да је тужба учинила своје :)

Ово што каже: ''али сам и о томе говорио у свом ауторском тексту када сам изнео вредносни суд да Његово преосвештенство спада међу планетарно најобразованије људе у филозофском, теолошком, метафизичком и лингвистичком смислу'' нема везе са везом у ком смислу је то исто изречено у том његовом ауторском тексту. Цинизам невиђен.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сад сам прочитао текст овог адвоката. Оно што никако не могу да разумем јесте како неко ко се гради хришћанином може да подржава абортус.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...