Jump to content

Игуман Петар (Драгојловић): Не судимо неопрезно Патријарху Цариградском

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, Ведран* рече

Скраћено од Бартоломео :)))

Ја му тепам, јер пишем неформално у комникацији са братом. Ако брату смета, нећу више. 

Не смета ми али сам мислио да ћеш се сложити са мном.Ти си мени драг и нема потребе ни за каквим формализмима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 35
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Овај руски, Кирилов, Александар Вучић отворено говори. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Веома је велика разлика када некога оптужимо за јерес, или пак означимо нешто код некога као јеретичко или проблематично, а сасвим друго је када некога крајње осудимо као "јеретика". Ту требамо да будемо пажљиви. Наравно, увек је битан контекст и не треба да јуримо једне друге да хватамо у сувој речи.

Што се тиче деловања Цариграда, и те како њихово деловање има јеретичке основе и није у питању пуки канонски проблем.

https://svetosavlje.org/patrijarh-vartolomej-ukrajina-i-autokefalija/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Потпуно си у праву.Али управо због те јереси да Вартоломеј каже да је извор благодати неће га нико подржати јер са таквим учењем може да се умеша у канонску територију било које Цркве.То каже и овај епископ чији сам исказ поставио.Он је син Грка епископ УПЦ МП:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...