Jump to content

"Idem na eutanaziju iako sam zdrava"

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 5 минута, Џуманџи рече

Pa pricaj. :)

prica je jednostavna. Baka hoce da se rokne, njeni je podrzavaju, end of story:))

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, ronin рече

prica je jednostavna. Baka hoce da se rokne, njeni je podrzavaju, end of story:))

Nisam te pitala ni o kakvoj prici nego o tome kakva je porodica u pitanju, a zatim, kada si odgovorio jednom recju, pitala sam i kada si ih upoznao. Dakle, bilo bi lepo da i mi koji se cesto seljakamo naucimo tips&tricks kako da kroz par dana saznamo tacno kakva je neka porodica. Secam se onog slucaja kad je bracni par drzao rodjenu cerku zatvorenu 17 ili 19 god. u sobi, pritom su je izgladnjivali, imali kamere po citavom stanu, niko nista primetio nije toliko godina... 

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, obi-wan рече

Zaopad je na sumraku, u to nema nikakve sumnje.  Ostaje samo da vidimo za kakvu ce sok-terapiju da se odluci Domacin ovog puta. 

Mene više zanima gde se uzdiže svetlost nasuprot tom sumraku? :D

Треба имат' душу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Џуманџи рече

Nisam te pitala ni o kakvoj prici nego o tome kakva je porodica u pitanju, a zatim, kada si odgovorio jednom recju, pitala sam i kada si ih upoznao. Dakle, bilo bi lepo da i mi koji se cesto seljakamo naucimo tips&tricks kako da kroz par dana saznamo tacno kakva je neka porodica. Secam se onog slucaja kad je bracni par drzao rodjenu cerku zatvorenu 17 ili 19 god. u sobi, pritom su je izgladnjivali, imali kamere po citavom stanu, niko nista primetio nije toliko godina... 

Odkud bre znam kakva je porodica, vidis da im fali koja daska, kada podrzavaju eutanaziju, ne znam koja normalna osoba bi to podrzala. Samo sam se malo nasalio na temu, a ti ozbiljna:D

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, АлександраВ рече

"Razmislila sam o svemu. Čovek je sa 76 godina star i nije više potpuno zdrav, kvalitet života pada. Vidim to po svom seksualnom životu, koji nije tako dobar koliko bih ja htela", rekla je novinaru "Le Tempsa".

Statistika: 7 posljednjih rečenica prije smrti - I dio:

https://youtu.be/GpVuSSs1l8s?t=1m6s

1. Zdesna dobro (ok) .... ah!

2. A sad me uslikaj na toj stijeni!

3. Mir momci, to je nulak. (elektrika: faza i nula)

4. Draga, hoćeš li preuzeti volan?

5. Baci mi taj čekić!

6. Čudno. Osjećam plin. Upali svjetlo!

7. Mogla biste mi pridat još tog odličnog sosa od gljiva?

Statistika: 7 posljednjih rečenica prije smrti - II dio:

https://youtu.be/eZeTu4mN-q8?t=1m3s

1. Pusti me k tomu, ja tomu razumijem.

2. Razbijem ga, on je sam!

3. Ne boj se, nije nabijena! 

4. Ti da si mafijan? Ne vjerujem!

5. Cuko, dodji vamo!

6. Kočnice su gotove, idem to isprobati.

7. Ti specijalci pojma nemaju, nikakve mine tu nisu!

Njene izgleda budu ove:

https://www.youtube.com/watch?v=_CcJSXACAiA

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Muramasa рече

E, ali ako bi bio u komunjarskom shithole-u, ti ne bi smišljao kako da integrišeš ogromnu procesorsku moć i komunikacione sisteme u što manji i elegantniji uređaj, nego kako da uloviš pacova iz kanalizacije, da prehraniš porodicu.

Kad te štiti svetski policajac od tvojih crvenih zemljaka, onda možeš da se razvijaš na miru.

Svijet nije crno bijeli, kako ne želim komunjarsku shithole varijatnu, tako ne želim ni američko petrodolarsku shithole varijantu. 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Antivirus рече

Mene više zanima gde se uzdiže svetlost nasuprot tom sumraku? :D

To je dobro pitanje... Svetlost je takva da prodje kroz i najmanju pukotinu, i na istoku, i na zapadu...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Muramasa рече

@obi-wan

Pokušavam da shvatim tvoju poziciju i mislim da sam je shvatio. Braniš neodbranjivo.

Zamisli sad nekog luzera koji donosi katastrofalne odluke za sebe, jednu za drugom i stalno je u nekoj racionalizaciji. Stalno klacka između nečega što se u psihologiji zove kiselo grožđe i sladak limun. Neko drugi (zapad) je nešto stvorio, uspeo. Ima sistem sa minimalnom korupcijom, ekonomski razvijen.

Sad će luzer da pljuje po njemu, izem ti zlato, on je u paklu (ali nije svestan toga), on nema duha... i da ga krivi za sopstvene neuspehe i loše izbore. U isto vreme, u nedostatku vidljivih i opipljivih rezultata, luzer počinje da pravi vrlinu od svog stradanja i da se hvali svojom mukom. Kad dovoljno prsne, počinje da se ponosi time što radi sve suprotno od uspešnog, baš u onim oblastima u kojima treba da pokupi dobre ideje. Od je pravedan, mučen, stradalnik i unapred se naslađuje što će Bog (možda) udariti po onom uspešnom, a onda nastavlja po starom, sa autogolovima.

Ne branim ja neodbranjivo, nego ti u crno-beloj podeli sopstvenog uma na vidis da tu ima i treca boja. I cetvrta, i peta...

...

пре 14 минута, Justin Waters рече

Svijet nije crno bijeli, kako ne želim komunjarsku shithole varijatnu, tako ne želim ni američko petrodolarsku shithole varijantu.

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@obi-wan @Justin Waters

Прочитајте Пупинову аутобиографију (Са пашњака до научењака) да видите да је огроман успех Америке као државе и друштва постојао далееееко пре свих тих крвавих пирова...

То је једини (економски и друштвени) модел који је одржив и достојан човека, једини за кога знамо. Ови еутаназијско-германски су тешка болест, а наши османлијски доводе до сиромаштва. Поред тога, тај модел је заправо једини који ти дозвољава да будеш богато друштво, а истовремено православно или какво већ. Прочитајте. Штета је да верујете да је Америка богата због ратова, велика штета. Пупину ћете ваљда поверовати, тај је био Србенда и по. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Juanito рече

@obi-wan @Justin Waters

Прочитајте Пупинову аутобиографију (Са пашњака до научењака) да видите да је огроман успех Америке као државе и друштва постојао далееееко пре свих тих крвавих пирова...

То је једини (економски и друштвени) модел који је одржив и достојан човека, једини за кога знамо. Ови еутаназијско-германски су тешка болест, а наши османлијски доводе до сиромаштва. Поред тога, тај модел је заправо једини који ти дозвољава да будеш богато друштво, а истовремено православно или какво већ. Прочитајте. Штета је да верујете да је Америка богата због ратова, велика штета. Пупину ћете ваљда поверовати, тај је био Србенда и по. 

Uopste ne pricamo o modelu drzave. Pricamo o pseudoliberalnom ludilu koje se radja na temeljima tamosnjeg materijalnog blagostanja.

Neka ga sistem, problem je subotarsko ludilo u mnogim tamosnjim glavama. Politkorektnost, "ravnopravnost", "tolerancija", ini "diverziteti" - to sve nema veze sa samim sistemom, nego sa duhovnom podlogom na kojoj mnogi tamo zive. A ta podloga je mahom subotarska po svojoj sustini, ma kako se ona spolja zvala.

Uostalom, sam si nam pricao o Kalvinizmu, i kako je temeljno opustosio Bneluks i Skandinaviju.

U Amera to nije tako izrazeno upravo jer je sistem drukciji, ali je zato naslo druge otvore da se kroz njih nakoti u citav niz grdoba i cudovista.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Juanito 

I da - DANAS Amerika itekako jeste bogata radi pljacke, tu nema sta da se kaze, jer je to banalno ocigledno.

Danas to uopste nije zemlja iz Pupinovog vremena, nista blizu toga.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@todor ...ima ljudi koji se istinski kaju... a ima i onih, kao komsinica, koji se ´´kaju´´ ... Pokajala se ona vise puta, kamo srece da je ostalo na vanbracnom keksu... Poznata je i po vradzbinama, u stanju je rodjenu decu da proda, a onda se kune u Boga... Treba biti covek i pruziti drugu sansu... Ali isto tako ne treba biti naivan... Mnogi POKAJANJE zloupotrebljavaju kako bi ostvarili niske strasti... Sto se tice gospodje iz teksta... Ako je njoj ok, i meni je... Ako misli da je to prava stvar, neka postupi tako, Bog joj je dao slobodnu volju, On ce i da sudi. Svako je odgovoran za sebe i svoj zivot. Ako moram da biram izmedju onih koji se opredele za eutanaziju i onih, koji se krste, a ne znaju ime sveca svog da izgovore i zabijaju noz u ledja, biram 1. opciju. Sto bi rekao Jerotic (da se vratimo na pokajanje vecine, koji se sete Boga, kad im gori pod nogama) : MUDRI KAO ZMIJE, BEZAZLENI KAO GOLUBOVI.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...